Problém s družinárkou

nika251
21. jan 2016

Ahojte! Rada by som sa opytala na nazor mamiciek, ci som zbyt9cne nastvana, alebo by to bralo viacero mamiciek tak ako ja!
Moj syn je druhacik na madarskej skole. Uci sa dobre, je velmi inteligentny, bezproblemovy, zivy, nema pevne priatelske vazby so spoluziakmi- cize este nema naj kamosa, bavi sa s kazdym. Sedi s dievcatom, pomahaju si, doplnuju sa, ucenie im ide fakt dobre, hlavne matika. Do druziny nech0di od prvej triedy- tusim decembre. Vybrali sme ho koli tomu, ze proste malo chodili von, napriek tomu, ze si 1,5 hodiny robili ulohy, doma si to vyzadovalo este ucit-cize ziadne detstvo, len skola- najma v zime! Maju dost narocnu skolu, celkove ta ZS ma povest narocnej skoly. Po case sme si spravili rezim, chodime von, plavat, chodi na sach! Proste sme si pochvalovali, ze je spokojnejsi, menej vystaveny.Teraz v druhej na vianocne predstavenie nam druzinarska trosku skodoradostne vyhlasila,ze syn nevystupuje, nema ani slavnost, lebo nechodi do druziny, nech si ponho prideme. Trosku chladny pristup, ale kedze maleho tonemrzelo, tak ok! Potom posledny den pred vianocnymi sviatkami, mali 6 hodin, nikde nevypisali ze mame prenho dojst skor, tak sme ponho sli ako zvycajne.Druzinarska sa tvarila ak9by zhltla citron, tak som sa spytala co je.. Vraj som mala dojst o 11,30! Nechapala som, ale nemala som chut sa hadat.. No a dnes..... Maju v triede 2 cigancata, v rocniku 4! Nie su zle, ale proste mama vybera smet9aky, u druheho -prepada! Cize povahovo-da sa, inteligencne- klasika! Nezvyknem na ne nadavat, lebo nie je preco, maly je k nim slusny, aj oni! Ale trochu sa od nich odtahuje lebo sa zle ucia- nebavili sme sa o tom, lebo nebolo preco! Len on sa taha k pokojnejsim detom, co sa ucia ako on, d9bre vychadza s dievcatami. Dnes som sa ho pytala aky mal obed a co bolo.. Nejako sa rec dostala k teme, kde sedi. Povedal, ze pred troma dnami no druzinarska- brava ich o 11,30 na obed- presadila do spolocnosti 4 ciganceniec z r9cnika a este jednou spoluziackou, ktora sa s cigancencami kamarati!Ukamenujte ma, ale nasrala som sa!!!! Nechapte ma zle, obaja s muzom podnikame, mame VS, cize fakt nenachadzam suvislost s tymt9 usporiadanim! Ako to vidite? Co by ste spravili? PS- ak mate pocit, ze som nejaky rasista, nemajte- som slusna ku kazdemu, kto je slusny ku mne, detom kamaratov nevyberam, v rodine mame ciganku, ktora sa privydala- sesternica ma VS, cize v pohode! Ale nechcem aby deti syna supli do jedneho vreca s prepadajucimi!!

bajana
21. jan 2016

@nika251 myslím, že veľmi prehanas...vadia ti konkrétne 2reakcie družinárky (škodoradostná, kyslý úsmev) - asi jej nie si sympatická alebo je to skrátka jej štýl komunikácie, ale aby som to nazvala problémom? To hádam nie...
A že posadila syna ku ciganom - no a? Robili mu zle? Nie? Tak čo riešiš, keď nie si rasistka? Mám z tvojich príspevkov pocit, že sa snažíš naznačiť, ako vám družinárka nebodaj závidí a vrsi sa na synovi....nič z toho sa ale podľa mňa nedeje. Len nasilu vidíš problémy tam, kde nie sú...

sophieeee
21. jan 2016

@nika251 ale ved kaslite na to co si myslia nejake povrchne detiská..keby si aj robili zarty z maleho tak mu to vysvetlite a berte to s nadhladom.. mozno to beriete tak ze s vami chcela ta druzinarka vypiect tak za trest posadila syna k cigancatam ale podla mna to bola len zhoda nahod.. neberte to tak osobne..

petulda333
21. jan 2016

Kebyze s nimi sedi na hodine este by som tvoje pohorsenie chapala,ale na obede?ved tam sa ma najest a vypnut od ucenia tak co ti vadi?a ak je tvoj syn fakt taky inteligentny tak detom ktore by sa mu vysmievali zato ze sedi s ciganmi,povie ze aj oni su ludia a nic zle na tom nie je napr...pises ze nie si rasista ale nevyzera to,vlastne mam pocit ze aj keby tam boli ,,biele,, deti len z ,,horsej,, rodiny nez je ta vasa dokonala tiez by ti to vadilo!!!

dominika6
21. jan 2016

@nika251
nepíš s horúcou hlavou,nerieš to a napíš sem o pár dní,kedy sa vela vecí vysvetlí,lebo tu motáš problém s vychovávatelkou a následne cigánky..
neviem čo ťa štve viac..

nyusika
21. jan 2016

@petulda333 ale to su DETI...oni nemaju tak rozvinutu empatiu a asertivitu, ako my, dospelaci.

alaguema
21. jan 2016

@nika251 koľko malomeštiactva pokope 😀 Máš skutočne závažný problém...možno by kvôli tebe mali školskú jedáleň prerobiť na segregovanú, aby sa ctený zadok tvojho malého zázraku ani náhodou nedostal do blízkosti praobyčajnej zadnice nejakého róma. Hlavne nič z toho, čo ti máta v hlave, neprezraď svojmu synovi, nech má aspoň malú šancu byť ľudský.

lubiss
21. jan 2016

@alaguema tak to si teraz zaklincovala 😀 😀 😀 😀 😀

petulda333
21. jan 2016

@nyusika faaakt?ale ak tvrdi ze je taky mudry tak by mu to mohla vysvetlit nie?

nyusika
21. jan 2016

@petulda333 a co ma spolocne to, ze druhak je mudry a zaroven nereaguje ako o x rokov a x skusenosti bohatsi dospelak ?

petulda333
21. jan 2016

@nyusika hmmm?nerozumiem tvojej otazke...ja len tvrdim ze ak sa hraju na dokonalu rodinku a ze jej dieta je pomaly svate,tak ho mohla naucit ze aj cigani su ludia a ze nie je nic zle na tom ze spolu na obede sedia,ale ako citam zakladatelku tak ho to nenauci lebo sama ma s tym problem a potom ze preco su deti zle a vysmievaju sa a odsudzuju,ved to vidia na rodicoch..z jej syna tiez bude dalsi co bude odsudzovat lebo ona mu to vklada do hlavy svojim spravanim

nyusika
21. jan 2016

@petulda333 neuveritelne, ako na zaklade jedineho problemu dokazete odsudit matku a zanalyzovat zivit maleho chlapca na najblizsich x rokov.
trosku sudnosti nikomu neuskodi.
uz vidim vas, ako ste stastne, ze LEN vas syn sedava pri obede s outsidermi rocnika.
urcite budete hikat od nadsenia a dufat, ze aj tato zivotna situacia vasmu dietatu nieco pekne do zivota prinesie.

jasne, ze sa kvoli tomu svet nezruti, polhodinku naozaj prezije bez ujmy na psychike.
ja len pisem, ze ani mne, ako matke, by sa to velmi nepacilo.

kexik218
21. jan 2016

Je rozdiel medzi cigancatami a detmi ciganskeho povodu. 😂 Ak su vclenene do kolektivu chodia primerane oblecene, spravaju sa slusne, ucia sa primerane k svojmu IQ tak ich okolie automaticky berie normalne. Mali sme kamaratky na zs vyborne ziacky, chodili sme sa do nich hrat a nebol problem s nimi sediet. No ale ak sa jedna o jednoducho neprisposobive deti neochotne chodit do skoly ci vynalozit najmensiu snahu sa ucit a maju zneprijemnovat zivot ostatnym tak nech si radsej sedia sami. Lebo pri takych najviac trpia tie slusne cigancatka co ich pre tie zmätky hadzu do jedneho vreca.

petulda333
21. jan 2016

@nyusika nie na zaklade problemu ale na zaklade jej vyjadrenia...vies keby napisala ze jej to vadi lebo ciganov nemusi oki fajn,ale pise ze s nimi problem nema ale vadi jej ked sedia s jej dietatom lebo ho stiahnu dole a ostatne deti sa mu budu smiat,vies mne vadi ak sa niekto vyvysuje nad inymi a to ona robi,ak by sa jednalo o konfliktne typy fajn ale to ona nepisala,len ze oni sa zle ucia a rodicia sa hrabu v kosi a ze oni su mudry,maju vs atd...a co su viac?nech sa nik nehneva ale deti odsudzuju a posudzuju ludi na zaklade toho co vidia u rodicov..jej synovi je to mozno jedno ale ked bude vidiet ze mamicka robi z toho vedu a bere to takto tak bude aj on a nik ma nepresvedci o opaku..ja som v skole tiez sedela s cigankou a zijem a nik z toho problem nerobil..ak sa snazia a su slusni tak kde je problem??

nika251
autor
21. jan 2016

Zeny, nic v zlom,nale fakt uz vidim,ako to beriete s nadhladom, ak vase dieta sedi obklopene separovanou skupinou ciganceniec, a vy to beriete takto strasne spravodlivo! Nedajte sa vysmiat, ved tiez chodim medzi ludi a pocuvam ich 🙂, zazdaky sa fakt nedeju! Nevkladajte mi do ust nenavist, rovnako ako m0jmu synovi predpovedate skutky o x rokov! Je uceny ze sa ma spravat slusne ak su slusny. Nedovolim mu vysmievat sa, ublizovat... Garantujem,ze jeho spravanie je v pohode, rovnako aj moje! Snobizmus? Malomestiactvo? Nevadi, myslite si 🙂 ! Hlavne je,ze mnoho z vas si skolu, skolku vyberalo aby bola dobra, nech tam chodia slusne deti... Cakala som kritiku, v pohode🙂 vela z vas uprimne napisalo, zeby ich to rozhodilo, comu verim! Rozhodla som sa pozriet akomto vyzera a akmsa mimnebude pacit co vidim, mozno syna nejako nenapadne, aby to nebral ako neznasanlivos- nahovorim,, aby si sadal k ostatnym. A ja viem, som pokrytec,rasista... ale co uz,ze?

janinah
21. jan 2016

robíš somára z komára- tie cigaňatá mu zjedli obed,či vši majú?ak áno,tak vtedy je to problém,inak nie.... moja dcéra v družine sedela s deťmi,ktoré vymýšľali s jedením,lebo ona jedla ako treba a mala byť motiváciou,moje deti majú aj čiernych spolužiakov a teda neverím,že by sa neocitli spolu pri jednom stole,nikdy som to nezisťovala.....môjho bratranca raz spolužiak cigán zachránil od bitky bielych....a učiteľov ľutujem,môžu sa aj rozkrájať a furt nedobre robia,stavím sa,že onu učiteľku ani nenapadlo aký problém vyrobíš...je možno,že družinárske deti sú pri obede zohraté ako sedia,aby boli pokope a tvoj ako nedružinár sa zvýšil kde bolo miesto.....no,hlavne nech sme všetci zdraví....

silaviat
21. jan 2016

prepac,precitala som len par prispevkov a uz mam pocit z teba ze sice niesi rasista ale riadne povysenecka zenska.. mas vysoku skolu a pravopis slovensky nula bodov..ok si rozculena mozno preklep.ale ucit tak male dieta ze nemoze sediet s ciganmi lebo sa to nehodi lebo oni niesu na jeho inteligentnej urovni?? ved sama pises ze su to slusne deti ..co tak vysvetlit synovi aby si nic nerobil z toho co vravia ostatny ale riadil sa svojimi pocitmi a ak si sam ne+robi tazku hlavu z toho kde -sedi tak ho ani nijak nepresviedcat ze je to zle..lebo nieje ... mozno sa tie cigancata od syna naucia co to a posunie ichh to dalej mozno prave oni su lepsi kamaradi ako hocjaky iny s lepsim prospechom .. strasne skatulkujes ludi a strasne ti ide o to co si okolie mysli a lutujem syna ak ho to naucis.. lebo zivot je o inych hodnotach

nika251
autor
21. jan 2016

@janinah hlupost- decka rozsadila ucitelka, cigancata zvlast! Paci sa mi system v skole mojej neteri- aby cigancence neboli oddelene a nevznikol ,,triedny system,, tak povinne s cigancatom sedela CELA trieda, nikdo nemal vynimku! Nikto nemohol ukazovat na toho druheho lebonsa vystriedali vsetci! Neviem, ci ste ochotne pochopit ten rozdiel! Nikto nevycnieval, lebo cigancence boli prisne zaradene do triedy! Tu je chyba v tom,ze su oddelene a koho posadia k nim,je oddeleny tiez! Ucitelka by ich v prvom rade nemala odsadit a nikomu by nevadilo ak by sedeli medzi detmi- to by som ani nepipla!

nika251
autor
21. jan 2016

@silaviat alebo pisem z tabletu a ponahlam sa, ze?

nika251
autor
21. jan 2016

Ani jedna z kritizujucich a ferovych sa nepozastavila nad fym, ze sedia oddelene, len nad tym, ze mna to rozculilo 🙂

silaviat
21. jan 2016

@nika251 ako oddelene- pisala si ze syna posaila k nim aj este s jednou holcinou ..sediet mozu vedla pri stole .. nie vedla v miestnosti alebo neakom kute hanby.. tak ked ti tak vadia prepadajuce deti a myslis si ze ten tvoj je tak strasne nadany a mudry a neviem co este tak ho daj do sukromnej skoly kde sa mu budu venovat naplno a bude medzi seberovnymi bohatymi a budes stastna i ty i chlapec...

nika251
autor
21. jan 2016

Dalej- druzinarska proti synovi urcite nic nema, len si myslim ze je to skor o tom, ze sme ho vybrali z druziny a bolo to lepsie- osobe by som to nazvala jesitnostou! O zavist z jej strany urcite neide, kedze o nas nic nevie, nechvalime sa nikomu, nezvykneme spominat co kto robi, ideme po syna a domov .Zijeme mimo diania ako sa vravi 🙂 !

pes123456
21. jan 2016

používaš náhodný generátor výkričníkov či čo kurnik?
nedá sa to čítať potom

nika251
autor
21. jan 2016

@pes123456 Havino- jednoducho nečítaj 😉

burka8
21. jan 2016

@nika251 Nečuduj, je vyčlenený aj tvoj syn, lebo do družiny nechodí, len na obed. On do tohto kolektívu nepatrí. Dala si najavo, že tebe nevyhovuje ten režim, čo tam majú. Je tam 25 mamičiek ktoré s tým problémy nemajú.

xxxxxnnnnn
21. jan 2016

Diskusia sa uzamyká na základe žiadosti zakladateľky