Problém s veľkými písmenkami

anna393
15. nov 2018

Ahojte zienky
Mam doma prvacku a mame taky problem ze nevie rozonat male tlacene l od velkeho tlaceneho I mali ste aj vy taky problem? Nenapise napriklad Ima ale Lma ale s malym L radsej som to takto napisala 😊😊 poradte ako jej to vysvetlit uz som jej to X krat vysvetlovala uz neviem ako jej poradit aby to vedela. Dakujem za kazde info 😘😘

17juraj17
15. nov 2018

@anna393 Neboj to sa podda. Este len zacali. Vsetko sa zlepsi ked bude mat aj viac napozerane pismen a slov. Chce to cvik . Samozrejme ak by sa ti chcelo este doma nejakou hravou formou sa hrat s písmenkami napr pexeso alebo magneticke islo by to lepsie ale i tak jej nic neutecie.

anna393
autor
15. nov 2018

@17juraj17 samozrejme ze sa to casom nauci ale neviem ci sa to iba mne zda ze tie ucitelky sa ponahlaju s tymi pismenami uz maju A E I L V M uz pojdu na U kazdy den diktaty ale zato dostane jednotku alebo dvojku aj v tom citani ma chaos s tym i a l ... tiez som nad tym hravym ucenim rozmyslala 😊😊

17juraj17
15. nov 2018

@anna393 Zober si velky zavaraci pohar a rovno si tam odloz nejake nervy . To sa ti zide ked budes vidiet co a ako sa budu ucit dalej 😀

17juraj17
15. nov 2018

@anna393 Nie vazne. Mas dievca co je velka vyhoda. Vacsinou su daleko lepsie. Doma mozes prirodzene pracovat s písmenkami roznym spôsobom. Od podpisovania, to pexeso s písmenami a slovami u nas frcalo denne. Dnes su rozne skladacky. Ale urcite je dobre aby chcela vela pisat a kreslit. Napr beru L tak nech nakresi leva na lavicke s lizatkom a napise k tomu L. Atd atd. Kezde dieta zaujme nieco ine.

anna393
autor
15. nov 2018

@17juraj17 😂😂 ta je mala asi si rovno nachystam nejaku flasu ktora ma rovno liter 😂😂

anna393
autor
15. nov 2018

@17juraj17 akurat pracujem natom pexesu sama si ho vyrobim dam jej ho aj farebne nech su vesele tie pismena ... ved toto ze u dievcat to ide aj jej to slo len ma az teraz chaos s toho ... ani s tym kreslenim to nieje zly napad dakujem pekne 😊😊😊

andrejka1974
15. nov 2018

Neboj sa časom to zvládne treba len trénovať moje si zamienali počkaj ešte vás čaká malé b a d to bude väčšia sranda pomôže jej keď tak v farbiť tie písmenká inou farbou

carrot_apple
15. nov 2018

@anna393 joj, to sú problémy, všetko príde časom, aj naša si mýli a čo...?vysvetlím, napíšem, porozprávame sa a ideme ďalej, my sme chodili rok na logopédiu lebo rozprávať nevedela, to bol problém,ale sme to zvládli tak prečo by to tvoja nemala dať??táto moderná doba strašne tlačí na deti, pomaly aby v prvom ročníku vedela učivo tretiaka...och...

sadkoni
15. nov 2018

Keď je prváčka, tak to je v škole ešte krátko. Buď rada, že vie vôbec rozoznať čísla od písmenok. Neboj sa, do toho sa časom určite dostane 🙂

anna393
autor
16. nov 2018

@carrot_apple presne vela od nich chcu ale my tiez tak robime vysvetlim na zosit poskusame a ide to... vcera prisla vytesena ze dostala jednotku s citania a sa nepomilila ze uz tomu rozumie 😊😊😊 tesila som sa s nou ako mala 😁😁 hlavne musime mat pevne nervy tak to vyzera 😊😊

anna393
autor
16. nov 2018

@andrejka1974 ano aj som jej ich vyfarbila aby boli veselsie nie len cierne 😉😊

ankamamicka
1. dec 2018

Ahoj, neviem či to je ešte aktuálne, no u prvákov, ktorým sa mätú písmenká sa odporúča zapojiť do učenia všetky zmysly, ktoré má dieťa k dispozícii. Teda, môžete si spolu vyrobiť tieto písmenká, a pri výrobe zdôrazniť čo je na ktorom iné; vyrobiť si tabuľky, napr. vystrihnúť z tvrdého papiera štvorec a naň nalepiť presnú podobu písmena z jemného šmirgĺového papiera - dieťa potom hladká tvar písmenka a zapíše si ho napr. do krupice vysypanej v plechu na pečenie. Alebo vytvoríš si maketu, akoby ,,rám" písmenka, a doň vyrobíte náplň a ptm hľadáte a vkladáte správnu náplň do správneho písmenka. Deti sa najlepšie učia názorom, že to majú konkrétne pred očami a vedia si to vyskúšať. Alebo zakomponovať to do hry, ktorú sa rada hrá, do činností, ktoré má rada. Dôležité je netlačiť na pílu, a nechaj jej priestor, ktorý potrebuje na pochopenie rozdielu. Keď bude ať priestor, podmienky a láskavé prostredie naučí sa to. ;) Prajem veľa trpezlivosti a nápadov. ;)

anna393
autor
13. jan 2019

@ankamamicka dakujem pekne samozrejme netlacim na nu ani nechcem 😉😉ale uz sa to naucila obe sme rady ze to konecne vie 😁😁

ankamamicka
14. jan 2019

@anna393 Teším sa s vami. Šikovníčky ste obidve. ;)

anna393
autor
18. jan 2019

@ankamamicka Dakujeme😘😘 uz sa dost s pismenkami posunuli a uz maju T a k a chvalabohu ide jej to aj ked lezi doma s kiahnami ale zvlada to super 🤗🤗🤗