Prváčikom/kou od septembra 2014

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂
mia37
20. aug 2014
@strociatka dakujem velmi pekne, objednala som cez net. tak dufam ze to do 2. dorucia..ale dakujem za ochotu. 😉
horana
20. aug 2014
Dnes som uplne nahodou kupila v papiernictve v BA Lamaci pri poste (male papiernictvo na terase napravo od posty) hned pri parkovisku, aj Moje prve ciary a aj set 6 ks zositov s predkreslenymi ciarami - na trening pismeniek.
yanielka
20. aug 2014
ahojte , mam na predaj novy este zabaleny rastuci pisaci stol z lidla. Dcera dostala od starych rodicov, ale vobec sa jej nehodi do izby , takze sme kupili iny. Blizsie info do IP, len osobny odber, okres Senec.
abetka
23. aug 2014
My vsetko kupujeme podla zoznamu. Zaconam mat nervy z tohp vsetkeho.
sirell
23. aug 2014
@lenna1985 deti chodia s taskami aj bez. je to na zvazeni rodicov. ale odporucam tasku zobrat (aj kvoli fotkam) aj s peracnikom, aby si mohla v triede kreslit, kym ucitelka bude oboznamovat rodicov co a ako.... 🙂
25daniela
23. aug 2014
@pudlik no, my sme doma merali vcera nasu prvacku a ma 104cm a mozno 17 kil, neviem ci vobec tolko..
Si ani neviem predstavit, ze na nu zavesim skolsku tasku napchatu knihami a zositmi a sama si ju bude musiet nosit, do skoly jej manzel pomoze ale zo skoly, ked bude musiet ist na hudobnu alebo vytvarnu, horor...
Kilometer do skoly, dalsi do zusky..
strociatka
24. aug 2014
@sirell tak si ma presvedcila, nech si tasku vezme, aspon budu pekne fotky 😉
strociatka
24. aug 2014
@25daniela ale zas ked je taka malicka, bude sediet v prvej lavici a bude mat najvacsiu pozornost, najlepsie uvidi a pod. Ja mam doma mensieho slona, "Malu" som merala a ma 128 cm a 26 kil. Takze posikuje rovno do poslednej lavice a to bude problem, lebo je ADHD a bude robit zle, ak nebude vpredu.
gretkab
25. aug 2014
Nasa pojde prvy den bez tasky (vlani ked som bola so starsim, boli deti aj s taskou aj bez).
Nasa ucitelka deti inak presadzala nielen podla vysky, ale napr. ich testovala aj ako vidia, takze nas Marek, ktory ani nie je velmi velky sedel chvilku aj v poslednej lavici - ale ona ich kazdy mesiac presadzala, takze to bolo super.
gondulka
25. aug 2014
Ahoj, aj ja sa pridávam do skupinky, aj náš malý ide do školy, máme trochu problém s výslovnosťou L a R ale hádam to zvládneme.
hausknechtova
25. aug 2014
@gondulka aj my mame tento problem no dufam e to zvladnemem chodime logopdičke tak sa to hadam naučí
kingstonka
25. aug 2014
@25daniela ja mam sice o 10 cm vyssiu prvacku ale ma le 18 kg, a tiez sa bojim ako zvladne tasku a o si nosia aj denoenne prezuvky hore dole, som normalne rozmyslala nad taskou a kolieskach... a kupila aj jednu na kolieskach z lidlu, ze ak pojde do zusky, tak v tom si ponesie-potiahne vec na tanecnui....
25daniela
25. aug 2014
@kingstonka no, starsej som tasku nosila 3 roky ja, az teraz ked ide do stvrteho, bude nutena nosit si sama 🙂 a mladsia ma smolu, musi si nosit od zaciatku sama. Este maju v lidli tie tasky na kolieska? Aj ja by som kupila..
mishka9999
26. aug 2014
ahojte chcem s opyta su u nejaky prvaci co nastupuju teraz v septembri do skoly na Zs topolova v nitre dakujem
babulina
29. aug 2014
No tak uz mame zoznam spouziakov, nastup do skoly 8.30 a hned 3.9 mame prve rodicko, ja som viac v strese nez dcera 😉
wighy
29. aug 2014
Aj my uz mame na webe zoznam ziakov aj ucitelku ktora ich bude mat dva roky. V triede ich bude 16 co je fajn 🙂. Ja este nie som v strese. Nervy budem mat o tyzden dva ked sa uz bude treba ucit. Ci to bude zvladat a pod
nelita02
31. aug 2014
ahojte, po dlhej dobe som sa sem zatulala 🙂
nam prisiel domov list minuly tyzden od nastavajucej triednej, kde pisala mojej dcere (aj vsetkym prvakom osobne), ze sa na nich tesi, ze budu kamarati, ze ich vela nauci, ze sa bude snazit v skole byt ako ich druha mama, ze sa na nu moze obratit so vsetkym... No poviem vam, nemohla som to nahlas docitat, padali mi slzy ako hrachy. Celá A4 popisana, krasny list.
A ze si maju prvy den doniest len prazdnu tasku, lebo dostanu knizky a este doniest papucky..

asi som nejaka citlivka, ale boli ma brucho od stresu...
nelita02
31. aug 2014
Ozaj, poznaju vasi skoroprvaci hodiny? Ja som to dnes ucila malu a ma v tom mišung, ale ide to pomalicky... neviem ako jej to jednoducho vysvetlit, hlavne štvrť,pol a trištvrte.
Napr. pol piatej povie ze 4hodiny a 30 minut - ktore manualne opočíta z cifernika 🙂
babulina
1. sep 2014
@nelita02 tak sme minimalne dve, ja som sa radsej pustila do velkeho upratovania len aby som a ten prvy den v skole nemyslela stale 😃
hausknechtova
1. sep 2014
@nelita02 nepozna vsak sa naučia
hausknechtova
1. sep 2014
@babulina aj ja som už vyupratovala byt teraz periem aby som nemyslela na školu len neviem ci sa mi to podari ked mala sa stale vravi kedy už pojdem konečne do tej školy
melanche
1. sep 2014
Ahojte. tie čo máte prváčky-dievčatká. Na zajtra máme prichystané krásne šatočky a má pršať a byť zima. v čom pôjdu vaše detičky? myslíte že stačí svetrík? Lebo nohavice by som jej nerada dávala 😞
kristinaanna
1. sep 2014
@nelita02 hodiny sa učia až v druhom alebo až v treťom ročníku
babulina
1. sep 2014
@melanche ak bude strasne prsat tak pojde v nohaviciach a v skole ju na zachode prezleciem lebo to by neprezila keby sa nemohla paradit ved pol leta uz ma nachystane satocky
melanche
1. sep 2014
@babulina ved prave. ja som sa spoliehala na to ze bude pekne pocasie, saty mame uz od zaciatku leta nachystane. dobry napad, dakujem 🙂
boniqa
1. sep 2014
Ak by mal niekto zaujem viac v mojom bazariku.Predavam šlabikar včielky Maji a prve kročiky do školy,velmi pekenknižočky
susy
1. sep 2014
Tiež nás to zajta čaká.
evina313
1. sep 2014
@kristinaanna no neviem, kolegyna mala tento rok prvačku a učili sa hodiny niekedy ku koncu 1. triedy...
evina313
1. sep 2014
@nelita02 jej, to je krasne, s tým som sa este nestretla 😉 ale aj ja som teraz nejaka citlivka, to je asi normal 😉
nelita02
2. sep 2014
ahojte, tak prvy den za sebou, celkom v pohode 🙂 nic sme v noci nespali od stresu...
napadlo ma, co budete davat detom na desiatu?
ja mojej dam zajtra asi šunkový rožok, brumika a pollitrovku pomarančovej bio malinovky, možno jedno jablko nakrajane. Obedy bude mat v skole... neviem ,ci toho nebalim vela... inak jej na pitie budem davat vacsinou caj alebo vodu.
bude bývat asi do tretej v škole...

Začni písať odpoveď...

Odošli