Prváčikom/kou od septembra 2014

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂
sweetangel20
22. apr 2014
@katika55 to dá 😃 ja som kedysi taká krpatá ešte aj musela zaniesť mladších súrodencov do škôlky a zvládli sme to 😉
majka508
22. apr 2014
@katika55 Tak to je naozaj šikulka,lebo my sme prváci teraz,ale veru naša slečna by ranné vychystanie a odídenie z domu načas nezvládla.Tiež musím byť v práci o siedmej a to dochádzam autom,ale chvalabohu máme rannú družinu,ale keď vidím,čo stvára ráno...prečo tak skoro vstávať a prečo zase do školy,prečo to to obliecť a ako????Kopa otázok a nie a nie vstať-niekedy...A koľkokrát by byt ostal nezamknutý,ani nehovorím!!!Čakám,že najskôr v koncom druhej,alebo až v tretej triede to zvládne sama a nezaspí do školy a ja budem môcť byť kľudne v práci,tak ako je tomu teraz-asi by som sa nevedala sústrediť na prácu,keby som nevedela,čo a ako prišla do školy?
katika55
22. apr 2014
@majka508 tak moja má celkom dobrú disciplínu 🙂 - keď ide do škôlky, tak o siedmej už musí byť v posteli, ráno o piatej nemá problém vstať. A keď má problém, viem, že ide byť chorá. :-| A tak to aj je... V piatok, v sobotu večer však chodí spať o tej deviatej večer. Keď pôjde do školy, tak jej asi kúpim aj nejaký mobil. Aby som ju mala aspoň trošku pod kontrolou. Aj keď som mobil chcela riešiť omnoho neskôr, ale asi budem kľudnejšia. V práci by mi aj vyšli v ústrety, mohla by som začať pracovať aj neskôr, ale zas o to neskôr by som prišla domov. A to si kvôli mladšej dcérke nemôžem dovoliť, chcem sa jej venovať, viem, že to bude aj pre ňu ťažké, že sa budeme musieť takto od seba "vzdialiť", ale nič s tým nespravím. A zas je otázne, že kebyže mi aj vyjdu v práci v ústrety, či mi to zas nebude po čase vytknuté, resp. či im to nebude vadiť. Robím na ekonomickom, o siedmej už musím niekedy šéfovi chystať podklady a pod. papierovačky, chodiť na porady atď. Doba je taká, zvládli to iní, verím, že to zvládneme aj my... hypotéku za nás nikto nezaplatí, o prácu prísť nemôžem (u nás je veľká miera nezamestnanosti) a deťom sa chcem venovať čo najviac, keď prídem z práce. Jedno sa bude popri mne "motkať", s druhým budem musieť riešiť domáce úlohy... snáď to staršia dcérka bude zvládať. A zamykať už vie, zamyká dom aj keď nemusí... 🙂 Susedov máme dobrých, keby sa niečo dialo, tak pomôžu. Ale "otravovať" ich tým, aby sa mi postarali o dcérku, keď už pôjdem do práce, to nemôžem...
bzuco
17. máj 2014
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=17957366&tab=4

máte niekto takúto tašku? malý je futbalista, tak sa mu páči táto, len u nás som ju nikde nevidela, aby sme ju mohli vyskúšať
babulina
17. máj 2014
@bzuco my ma mame belmil len iny motiv
bzuco
19. máj 2014
@babulina
dakujem

nakoniec si malý vybral od topgalu...má aj dosť príslušenstva, tak kupujeme túto
http://www.topgal.sk/skolske-sety/set-058/?d---...

čítala som len samé dobré recenzie, tak dúfam, že nás nesklame
zuleho
19. máj 2014
Ahojte, pridavam sa aj ja do tejto debaty. A rovno otazkou. Mam dcerku, ktora sme zapisali do skoly este pred stahovanim na nove miesto. teraz sme v Kosiciach na Juhu a potrebujem poradit ohladom skoly, kam ju mam prepisat. Su tu 3 moznosti - Gemerska, Poziarnicka a Stanicna. Nevedeli by ste mi poradit, ak mate niekto skusenosti, ktora skola by bola najlepsia? Dik
pudlik
20. máj 2014
Ahojte, aj nášho syna čaká od septembra 2014 škola. Syn je narodený v novembri 2007. On váži rovných 20 kg a meria 117 cm.
abetka
31. máj 2014
Ahojte. Aj nasvTomas ide do skoly. Ja mam obavu ako to budeme stihat. Chodime dost neskoro domov,kedze ich davame do mesta do skoly. Zda sa byt sikovny,no je velmi tvrdohlavy. Tak mam veru aj obavy
luki7
31. máj 2014
Ahojte.Aj môj syn bude v septembri prvák.Minulý rok sme mali odklad.V júli bude mať 7 rokov.Je tu niekto kto bude mať integráciu?
ivanakubicova
25. jún 2014
Ahojte dievčatá, ako tak pozerám, väčšina z vás už má školskú tašku vybranú, ja to riešim až teraz. Páči sa mi táto http://www.fratelli.sk/eshop/skolske-potreby/sk.... Myslíte že bude ok? Syn má 128 cm a 28 kg.
kikushka2386
25. jún 2014
@ivanakubicova ahoj.ja este len budem riesit skolsku tasku cez leto 😃 mam asi tolko casu...na topgal som citala vsetko dobre recenzie takze myslim ze je ok.
@abetka ahoj.mam podobny problem.sice sme mali rok odklad ale neviem ako to snou budem zvladat s ucenim popritom pracu a domacnost a dalsie deti.ale najviac ma trapi jej tvrdohlavost.sice tesi sa do skoly ale ona ked sa zatne nepohne snou nic :-|
jani74
25. jún 2014
Ahojte, my sme dnes kupovali školskú tašku🙂
ivanakubicova
25. jún 2014
@kikushka2386 Ďakujem, ja som recenzie nečítala, tak som rada za info...viac hláv, viac rozumu...
ivanakubicova
1. júl 2014
@ivanakubicova už máme tašku doma, som veľmi spokojná, odporúčam...kvalitné prevedenie, pekný desing, snáď sa bude aj synovi páčiť, dostane na meniny 😃
babulina
27. júl 2014
Otazocka- prvy den pojdu vase deti s taskou ci bez? Ja som autonaticky brala ze s taskou a kamoska co bude mat prvacku mi povedala ze urcite bez tak ako?
hausknechtova
27. júl 2014
@babulina bez tasky mozno si zoberem neaku igelitku do kabelky keby niečo dostavali no co som sa informovala tak tak nechodia s taskamy
romanco
27. júl 2014
Môj malý pôjde s taškou. Tiež som si myslela, že bez, ale kamoška čo učí na škole kam pôjde povedala, že s taškou na veci čo dostanú. Už teraz ju nechce dať dole, takže v septembri pôjde ako hrdý prvák zo školy s taškou.
alusha
27. júl 2014
Nam povedali, ze s taskou, budu dostavat knihy a urcite budu aj hrdi prvacikovia s tou taskou 🙂
mia37
7. aug 2014
dostali ste pri zapise aj zoznam co treba kupit? mate kupovat aj slabikar?
lucus83
7. aug 2014
Ahojte ja budem mať v septembri dvoch prvákov. Je medzi nimi 15 mesiacov, starší mal odklad. Obaja budú v jednej triede.
lucus83
7. aug 2014
@mia37 šlabikár nám nekázali kupovať. Nebola by som v tomto iniciatívna pretože viem, že sú minimálne tri verzie, z ktorých si učitelia vyberajú.
stipec26
9. aug 2014
ahoj tiez sa pridavam, budeme mat prvaka
tasku mame, ostatne zo zoznamu postupne..

chyba nam nejaka podlozka (na zozname to maju s preklepom - polozka, ale dufam, ze je to podlozka) a neviem taku nikde zohnat ma to byt rozmer 70x45 - neporadite?
z_u_z_a_n_a
17. aug 2014
Ahojte, tak my urcite pojdeme s taskou, uz len kvoli fotkam ktore chcem spravit do albumu pod nazvom "Nas prvy den v skole" tak taska urcite nemoze chybat 😃
Co sa tyka pomocok do skoly, pri zapise sme si zavazne objednali vsetky potreby (skola ich nakupuje centralne) takze len ta taska a uvidime kedy syn obdrzi vybavu. My len peniaze donesieme samozrejme.
janulkama
19. aug 2014
@mia37 dostali sme zoznam,ale šlabikár tam nieje

Ale iné,na zozname zasa nemáme,či aj nejaké pero kúpiť.Kúpili ste nejaké,či počkáte?lebo peračník tam máme,že kúpiť,ale čo má byť v ňom,no neviem
mia37
19. aug 2014
@janulkama uz mame aj zoznam, dali ho na net...pero zatial pouzivat nebudu. mame kupit ceruzky c.2. slabikar ze dostanu ale mame kupit pracovny zosit Moje prve ciary, no neviem kde ho teraz zozeniem v dvoch knihkupectvach je uz vypredane.. :-S
lenna1985
19. aug 2014
ahojte baby, je niekto kto ide na Nevädzovu - Bratislava? Moja dcérka ide prvým rokom, tak sa tešíme, len neviem či s taškou alebo bez :-|
strociatka
19. aug 2014
@mia37 mozem ti kupit a poslat, u nas maju dost
janulkama
19. aug 2014
@mia37 no super,že dali na net zoznam,my nemáme nič a dúfam,že niečo také budú potrebovať a ja to potom nezoženiem :-|

Začni písať odpoveď...

Odošli