Prváčikom/kou od septembra 2014

voskovka
23. okt 2013

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂

mravvcek
29. okt 2014

@janulkama no precitala som si tvoje riadky. Vasa pani ucitelka je nepresna "detailistka". Na jednej strane podciarkuje somariny ktore nie su podstatne a na druhej strane si nevsimne zlu slabiku? Podla mna to opravuje pocas hodiny ked deti kreslia alebo pisu. Ja som tiez ucitelka prveho stupna a viem ako niektore beru toto povolanie. Na telesnu nesli lebo mala urcite nejaku pracu v triede ako napr.opravovat zosity aby to nemusela "trepat"domov. Argument ze nesli na tv lebo boli zle je hlupy a alibisticky. Telesna je normalna hodina ktora ma byt oducena a deti ma riesit individualne. Asi sa jej nechcelo ist do telocvicne. Fuha na toto by som sa pkzrela. Aby moje dieta demotivovala nejakymi nezmyselnymi poznamkami?! Velmi rychlo by som to vysvetlila dotycnej. Najprv by som pokecala s nou a keby nebolo pomoci ist vyssie. Ja som tiez hodnotila krasopis. Ano som za pisane pismo aj v dnesnej pretechnizovanej dobe ale treba si uvedomit ze kazde dieta ma svoj styl a nikdy nebude pisat ako ten co predpisuje predlohy. Ano hlavne na zaciatku treba opravovat aby sa nezautomatizovalo zle napajanie atd.
pisem bez ciarok,nie preto ze neviem kde maju by ale preto ze sa mi to prepina na klavesnici tazko az na tretikrat.
drz sa a hlavne ries 🙂

roxana280
29. okt 2014

@janulkama aj ja mám 5 ročného nulťáka, ale pani učiteľku, ktorá ešte nemá ani dokončené VS vzdelanie máme úžasnú...musím povedať, že veľa učiteliek čo majú ukončené vzdelanie sa s ňou nedajú porovnávať. Musím uznať, že pre tak malé deti musí byť učiteľka druhá chápajúca, ale i spravodlivá mama. Tie deti majú samé veľký stres a trápia sa, keď nedosahujú také výsledky ako spolužiak. Ten predpísaný vzor písania je preceňovaný v prvej triede, netrápte sa, dôležité sú gramatické chyby... 🙂 To vie už každé malé dieťa..aj tak píšeme všetko na pc.. 😝 A mimochodom, môj je tiež ľavák, veľmi múdre dieťa a motorika mu nejde..a ja píšem vzorovo odjakživa...až na prvý polrok v prvej triede... 😵

lobotienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubelko
5. nov 2014

@janulkama pise krasne a aj upravu ma podla mna dobru. normalne by som si dohodla s pani ucitelkou stretnutie a opytala sa, co je vlastne nedobre, ze syn je demotivovany. ze chodi do skoly rad a ze nechces, aby tuto radost stratil.
keby si videla ako pise moj syn. kedze svk skolu robi doma so mnou, este sme len pri lastovickach a tie su hrozne... musim zavriet obe oci a este aj hlavu otocit, aby som mu povedala, ze ok, mozes ist o riadok dalej...
a priklady pod seba - no keby, ze nie su predtlacene, tak urcite pod sebou nebudu...

kristinaanna
11. nov 2014

@janulkama píše veľmi pekne, keby moja tak písala ojééé🙂

janulkama
13. nov 2014

Ahojte,dnes rodicko a mam aj stres z toho. Triedna sa na nas chysta,povedala to znamej. Nemam toto rada,dufam,ze bude neprijemna,lebo potom ticho nebudem.
Aj vy trpnete pred rodickom?

gucz
14. nov 2014

@janulkama ako si dopadla na rodičovskom združení?

janulkama
16. nov 2014

@gucz v celku dobre,učitelka dopodrobna popísala,ako prebieha učenie,mala to pripravené aj na tabuli. Až na to,že sme sa vôbec nerozprávali o deťoch,tak som jej navrhla aj individuálne stretnutia,čo som si všimla,že dva krát nadšená nebola.Pýtala som si zošity,že by som si ich chcela prezrieť,jasné,že nedala,nevadí,pôjdem koncom novembra ,nahlásim sa,že si to chcem prezrieť.Lebo sme sa vlastne nedozvedeli,že ako napredujú naše deti.Bola som si ešte predtým pozrieť učebné osnovy a asi sa jej to nepáčilo,preto sa všetko točilo o učení a spôsobe výuky.

nani1122
8. dec 2014

baby a ake maju vasi praci znamky? ja som si myslela, ze minim. prvy polrok budu davat same vytlacky a jednotky, ale my uz mame medzi jednotkami 5 dvojok a to sa naozaj dost ucime, aj hodinku, niekedy dve, cvicime navyse...

bublinkajasminka
9. dec 2014

@nani1122 my mame zatial len jednotky myslim konkretne moju dceru ale viem ze z diktatov dava aj dvojky, trojky ak niekto ma zle aj slovo...

samika
11. dec 2014

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či riešite nejaký darček pre pani učiteľku k Vianociam? U nás v triede padol návrh, že určite áno a predstava rodičov je nejaký poukaz na masáž. No mne sa to moc nepozdáva. Máte prosím nejaké typy? Ďakujem 😉

marhulka88
11. dec 2014

ahojte chcem sa opytat na matematiku ako vasi prvaci pocitaju? z pamati? alebo s pouzitim prstov? alebo inej pomôcky? a este by ma zaujimalo ako to mate so sustredenim...moj syn je uplne rozlietany ... velmi sa mu nechce chodit ani do skoly ani sa ucit pri pisani uloh vôbec nemysli na to co robi ale na to co bude robit potom...skratka je nesustredeny nebavi ho to..neviam ako ho motivovat...pisanie uloh u nas je hotovy boj...

akika722
11. dec 2014

@marhulka88 moj matematiku miluje,kupila som mu počítadlo ale nechce ho tak stoji v šufliku 😅 ak je priklad zložitejši pomože si prstami ale vela toho vypočita aj z hlavy..
ak sa mu nechce skus s nim počitať pomocou cukrikov možno ho to zaujme viac ako ked počita na prstoch

jankakat
15. dec 2014

Ahojte. Nie je tu nahodou niekto, co ma moznost odfotit a vlozit sem obrazok karticky na odpis a prepis k slabikaru a pisankam HUPS? Ide konkretne o karticku s pismenom "U". Dcera dostala domacu ulohu odpis nejakych riadkov z tejto karticky, ale pani ucitelka im zozbierala zosit, v ktorom tuto karticku mala vlozenu (kedze pri tom mnozstve papierov co maju ich nechcem nechavat volne v doskach, aby sa nepokrcili, ale davame ich do prislusneho zosita, ktory ale akurat dopisali a dostali novy 😒 ).

vierkau
27. dec 2014

@elenita aké prosím používate strúhadlo na Trilino ceruzky? my máme tie pastelky, a nikde nemôžem zohnať strúhadlo na ne, žiadne nepasuje. dakujem

vreckova
11. jan 2015

Mamičky, ktoré máte prvákov, rada by som vedela, ako ďaleko sú vaše deti v Šlabikári. Teda kde sa nachádzajú, aké písmenko sa momentálne učia. Konkrétne som zvedavá na Šlabikár od autorky p. Štefekovej http://www.martinus.sk/?uItem=53472. Chcem si to porovnat, lebo žiaci vo vedľajšej škole sú omnoho vpredu ako tí naši. P. učiteľka nám síce vysvetlila, prečo je to tak, ale aj tak by ma to zaujímalo. Ďakujem za ochotu odpovedať.

zuzkagu
11. jan 2015

@vreckova moj syn je na Z aj čítanie aj písanie

kibuk
11. jan 2015

pripojim sa
@vreckova moja slečna začali s pismeno z,Z
slabikar su na strane 75

pencil
11. jan 2015

@vreckova nasi prvaci sa v piatok ucili prvy krat B aj citat aj pisat v matematike prave preberaju cislo 10.

Jáááj, teraz vidim, ze my mame Virgovicovu, taky slabikar so zelenym ufonom

vreckova
11. jan 2015

A ešte doplnim otazku k mojmu predoslemu prispevku. Zhoduje sa vam citanie s pisanim? Teda ked preberaju Z tak to Z citaju aj pisu?

lela1
11. jan 2015

my sme práve na písmene r 🙂

bublinkajasminka
11. jan 2015

my tiez piseme a citame Z

mmacca
11. jan 2015

@vreckova Písmenko r.

alex06
11. jan 2015

Sme tiež v 1. ročníku. Práve teraz skončili písmenko N a idú na písmenko Z. Naša p. učiteľka preberá s deťmi rovnaké písmeno aj v šlabikári aj v zošite. Mne sa tiež zdá, že idú pomaly, veď je pomaly polrok a oni neprebrali ani 1. časť šlabikára. Pýtala som sa na rodičovskom a triedna pani učiteľka mi povedala, že idú podľa osnovy. Tak ja neviem, či každá škola má iné osnovy, alebo ako?
Z matematiky dobrali akúrat číslo 9.
My máme šlabikár od p. Virgovičová.

dora76
12. jan 2015

moja dcéra je písmenko "R" aj čítanie aj písanie. Aj vaše deti píšu diktáty? U náš skoro každý 2 deň, aj ich známkuje.

pencil
12. jan 2015

@alex06 my mame tiez Virgovicovu a preberaju akurat B aj v pisanke, tiez neviem ako to budu stihat, este su tu aj jarne prazdniny a maju toho este dost podla mna...

Diktaty tiez pisu, len nie tak casto, zatial mi to pripada tak raz za tyzden, mozno dva.

gucz
12. jan 2015

@vreckova naši majú rovnaký typ šlabikára, sú už v druhej časti a preberali minulý týždeň písmenko Š a aj píšu písmenko Š. Alebo teda písali minulý piatok. Z matematiky sú na čísle 10. Diktáty neviem či píšu, nemá v písanke nič také.

katarina644
12. jan 2015

@alex06 ahoj, nasa tiez teraz konci pismeno N a dnes by mali zacat Z, ako ked to ucitelom vyhovuje, ze idu tak pomaly, mne tiez vyhovuje. aspon stiha ostatne veci a jej aktivity. inak oni su tiez na 9 v matematike.

bublinkajasminka
12. jan 2015

naša učiteľka diktáty dáva takmer každý deň, známkuje riadne., dáva aj trojky čo viem že jedna maminka mi hovorila že mali..yasmi má zatiaľ jednotky ale zabúda mi dlžne častejšie ale väčšinou len jeden tak to jej dáva ešte jednotku

horana
12. jan 2015

S rychlostou ucenia pismenok sa niet kam ponahlat, skor plati pomalsie sa dalej zajde, len nech pekne trenuju a beru pocitovo a obsirnejsie, pri kazdom sa zdrzia dlhsie ale zafixuju, nie je z rychlika a potom z dlhodobejsieho hladiska dieta robi chyba, lebo sa nestihlo riadne a pevne zafixovat.
Mozme porovnavat deti co sli v 1. triede rychlejsie a tie ktore pomalsie a za par rokov je to uz vsetko zabudnute, uplne su zrovnane, akurat jedny sa naviac este stresovali 😠
Stresovat pisanim diktatov s klasickou stupnicou znamkovania viac nez 1 x za tyzden je sialenost, ziadny pozivitny prinos len pre vacsinu povah natlak. Skola by mala hlavne motivovat, ucit a precvicovat, nie stale iba skusat a hodnotit. Niekedy mam na tych skolach dojem ze sa na tych detickach co sa este pred par mesiacmi hrali v skole, odbavuju alebo co. Mam dojem ze ta atmosfera je niekde uplne inde nez bola za nasich cias, vacsina deti vobec nema radost z chodenia do skoly.