Prváčikom/kou od septembra 2014

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂
pudlik
15. nov 2015
@lubica7 s mojim synom sa učím hodinu - hodinu a pol denne. Myslím tým domáce úlohy. Záleží aj od jeho nálady a chuti plus koľko tých úloh je.
babulina
16. nov 2015
@lubica7 normalne to nie je, ulohy mame sice kazdy den ale stiha vacsinou v druzind,doma skontrolujem,citanie dostavaju po troske ale nasa cita ako drak tak to je lazo plazo,slovicka z aj sustavne opakujeme pri beznych cinnostiach,jedine dlhsie ucenie mame v nedelu kedy dame aj diktat a mega davku prikladov z mat ak je to ok cez tyzden iba ulohy riesime
babulina
16. nov 2015
@lubica7 a v stredu sme uplne bez uloh dodrzuju psychohygienu
kejtie21
16. nov 2015
@lubica7 Malá väčšinou má úlohy napísané z družiny, potom nám trvá učenie do pol hodky, čo stihne prečítať z čítanky, prírodoveda/vlastiveda, príp.anglické slovíčka... Ak úlohy nemá hotové v družine, tak do hodiny máme všetko... to je veru dosť dve hodiny.... potom čo budú robiť chudáci deti keď budú mať malú násobilku alebo vybrané slová...
evittam
16. nov 2015
@kejtie21 Presne ako píšeš. 2-3 hodiny denne? Preboha, to je moc. U nás aj keď si nespraví úlohy v družine tak je to max. pol hodka-hodka - podľa toho koľko má tých úloh. A to si väčšinou všetko spraví sám a ja len zkontrolujem, prípadne pomôžem ak niečomu nerozumie. Angličtinu opakujeme v rámci dňa kedykoľvek - teda slovíčka myslím. To akože, čo budeme robiť keď začnú mať v 3-4 ročníku projekty a podobne .....@lubica7
kejtie21
16. nov 2015
@evittam naši sa majú učiť aj učivá z prírodovedy/vlastivedy tak aby vedela odpovedať učiteľke, skúša ich pred tabuľou... tiež si to číta a ja ju potom len vyskúšam... ale mám kamošku, ktorá sa tiež učí s malou 2-3 hodiny denne, lebo jej nešla matika... možno je to individuálne, ale potom v ďalších ročníkoch veru ani spávať nebudú.
lubica7
16. nov 2015
Dakujem dievcata za odpovede. PAni ucitelku mame super dobre sa snou komunikuje vsetko len naozaj ma velke naroky.Niekedy mam skor pocit, ze dobiehaju zameskane lebo sola sa zapaja do roznych projektov a stale maju daco .Tento rok boli uz na vlastivednej vychadzke, branne, zber papera, den zdravej vyzivy, potom znova prednaska o zdravej vyzive teraz idu mat zase v stredu divadlo a v piatok dalsie.Stredy ani oni nemaju ulohy ale stvetok maju anglictinu a vlastivedu tak zas sa tomu trochu venujeme.
evittam
16. nov 2015
@lubica7 Tak to je dobre. My máme napríklad od prvého ročníka vyučovanie v systéme "CLIL" t.j. že má od prvého ročníka jeden predmet - matematiku - v angličtine, tiež majú všelijaké aktivity, ale teda určite sa s ním neučím a nerobím úlohy denne 2-3 hodiny.....
vulka
16. nov 2015
My sme asi divná škola alebo divné decko mám doma alebo divná učiteľka, ale my máme ǔlohy napísané za max 30 min. . Na deň nedostávajú viac ako 3 úlohy a zatiaľ sme sa doma neučili nič v štýle, že by sa čosi učil naspamať a ja som ho to potom skúšala. Učia sa síce aj vlastivedu a prírodovedu, ale všetko si pamatá zo školy, číta výborne a ráta tiež.
evittam
16. nov 2015
@vulka No nie ste divná škola - u nás je to to isté. Max. niekedy dostanú naučiť sa naspamäť nejakú básničku.....
pudlik
16. nov 2015
V stredu ani my nemáme úlohy 🙂 niekedy majú úlohy len z jedného predmetu niekedy z troch. Ale to raz za čas.
alusha
17. nov 2015
fuha tri hodiny ucenia u druháka je strasne vela, fakt si neviem potom predstavit co bude v dalsich rocnikoch, aj ked rozumiem, ze niektore deti to potrebuju, my max. polhodinu sa venujeme denne uceniu a to aj s cvicenim na klaviri, a diktátom navyse... uloh mava na doma malinko, niekedy spravi v druzine, niekedy nie, vlastivedu a prirodovedu si zapamata zo skoly, slovicka z anj tiez, doma len preopakujeme
pudlik
5. jan 2016
Ahojte. Neviem či som pochopila zadanie správne. Poradí mi niekto?
Zadanie je doplň z radu chýbajúce číslo...
lubenka01
5. jan 2016
@pudlik ja by som doplnila 18,19,20 /13,14,15/ a 9,10,11. 🙂
horana
5. jan 2016
@pudlik pravdu ma @lubenka01 druhaci beru o jedno vacsie o jedno mensie, postupnosti, ty si to vyriesila na sposob magickeho stvorca (vsetky sucty zhodne) to robia tak stvrtaci/piataci tusim...
pudlik
5. jan 2016
@lubenka01 dakujem
lubenka01
5. jan 2016
@pudlik za máličko :-o
pudlik
5. jan 2016
@lubenka01 chápem ze druhaci riešia ako si písala ale mňa stále tá veta - zadanie mýli. Doplniť chýbajúce číslo z radu. Čiže som to pochopila tak, že dať číslo ktoré je v inom rade - doplniť. Mhm....
lubenka01
5. jan 2016
@pudlik lepšie by pochopili ak by bolo zadanie: " doplň číselný rad" 🙂
pudlik
5. jan 2016
@lubenka01 veď to.
nelita02
27. jan 2017
Kolko pisomiek v priemere maju vasi tretiaci cez tyzden? Napr.zo sjl? My dva,tyzdne vkuse denne, aj po uzavreti znamok dalej ucitelka pokracuje! Uz ma to dnes fakt nasralo, decka su vystresovane, vsetky bola brucha..! Neviem ci slovencinarke uz hrabe, ale dvihla mi tlak slusne! Je to normalne?
Plus samozrejme dalsie obcasne pisomky z inych predmetov... Uz sa ucievame viac ako 1,5 h denne plus vikendy.. to je chore!
pudlik
26. feb 2017
@nelita02 ahoj naši nemajú každý týždeň písomky. Teraz mali z matiky a zo sj po jednej, plus diktát. No a 3x do týždňa majú z matiky bleskovky ( 5minutovky) a zo sj zas pravopisné cvičenia 2x v týždni.
sulky
28. jún 2017
@domulienka prosim vas, boli ste s taskou spokojni? tiez nad nou uvazujeme, kedze dcera je mala a chuducka 🙂
domulienka
1. júl 2017
@sulky Dobrý večer,áno sme spokojné obe 🙂,práve s ňou ukončila tretí ročník 🙂 a je už pripravená čistá do 4.ročníka,aj keď máme viac svetlejšia dá sa v pohode na mokro vyčistiť.Všetko jej do nej vojde v pohode a to už tretiaci majú viac učebníc a zošitou.Ľahká ,priestraná,dobre drží na chrbátiku.Takže ja vrelo odporúčam 🙂
anika666
13. nov 2017
Dobrý deň, môže mi niekto povedať kde sú vaši tretiaci z matematiky, čo momentálne preberajú?
pudlik
13. nov 2017
@anika666 nie štvrtáci?

Začni písať odpoveď...

Odošli