Prváčikom/kou od septembra 2014

voskovka
23. okt 2013

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂

bublinkajasminka
19. feb 2015

@akika722 diky za infosky 🙂

babulina
19. feb 2015

@bublinkajasminka -my mame stefekovu slabikar, pisu C, citaju co ich napadne, matematiku maju dvojku a skoncili str.9

katarina644
19. feb 2015

@dada2007 aj my mame na nabozenstve ten zosit a je to take mile krasne, nevinne. moju dceru to velmi bavi.
a sme na pismene velke R a druhy zosit matiky ale neviem ktora strana

bublinkajasminka
19. feb 2015

@babulina
@katarina644 my mame totiz jedini matiku jednotku stale 😢 😢

katarina644
19. feb 2015

@bublinkajasminka ahoj, ako to neries. my tiez ideme velmi pomalicky oproti skolam v meste. mam dieta na dedine, aj ked byvame na sidlisku v meste. nasej to staci ta rychlost. aspon stiha ostatne aktivity.

babulina
19. feb 2015

@bublinkajasminka neboj nie ste jedini, od kamosky viem ze oni este stale maju prvu matematiku a su tak zlahka za polkou, a pani ucitelku to ani moc nenervuje,
inak v dvojke prvych snad 15stran je stale vtlkanie do hlav cisla 11-20 a ich postupny rozklad, pri dobrom vyklade ucitela toto musia tie deti pochopit v ramci jednej dvoch hodin

gucz
22. feb 2015

U nás sú v matematike dvojke už na 20tej strane a v čítaní Ň, Ď, Ť

mmacca
23. feb 2015

Ako čítajú vaši prváčikovia? Už súvisle či ešte "sekajú"?

babulina
23. feb 2015

@mmacca ako co, trojslabicne slova kde nie je vela spoluhlasok pohromade suvisle dlhsie slova si pomahala slabikovanim, ale co je podstatne pre mna precita vsetko a cita s porozumenim, lebo hned sa pyta ak jej nieco nedava zmysel

lucus83
23. feb 2015

@mmacca ja mám dvoch prvákov, obidvaja čítajú podľa mňa veľmi dobre. Mladší číta plynule, už neháka. Starší ešte trochu háka. Posledné dva týždne čítame každý deň po strane z knihy- ktorú si vybrali. Ten mladší číta super aj ho to veľmi baví- starší zložitejšie slová komolí. Každým dňom je to však lepšie.
Nemajú veľa úloh- a ani ich nenútim čítať viac krát článok v šlabikári. Radšej raz a knižku alebo časopis.

bublinkajasminka
24. feb 2015

moja si predcita v duchu ale relativne rychle a cita pekne 🙂

belasy_motylik
12. mar 2015

Prosím, nepodaroval by nám niekto za poštovné prac. zošity, učebnice a pod. z 1. roč., môžu byť aj popísané, vymaľované a pod., ktoré už nepotrebujete, z akéhokoľvek predmetu? Veľmi by nám to pomohlo ♥

fideska
13. mar 2015

@belasy_motylik potrebujes ich teraz, alebo staci na konci roka.

stankapk
8. okt 2015

Baby musim to sem dat... Aj u vas sa znamkuje za nepozornost - vynechane cislo, trojkou? Ide ma rozhodit. Kazdy den pisu diktat a kazdy den 5minutovku z matematiky. Od zaciatku roka nemali ani jednu telesnu. Bud pisu pisomku alebo pisu do zosita, dnes ich skusala z vlastivedy z projektu ktory robili pred mesiacom. Mimochodom uz robili tri projekty / 2 boli dobrovolne ale nespravte ho!/ a ucili sa 2 basnicky naspamat. Ja neviem ci aj inde su taketo naroky na deti...

lubenka01
8. okt 2015

@stankapk no tak to je sila, len čo stresujú žiakov. ☹

sweetangel20
8. okt 2015

@stankapk učiteľka to brala ako 2 chyby a tým pádom je to naozaj 3, keďže je to opakovanie 1.ročníka. Patminutovky píšu aj naši. Ja si nemyslím, že by na decká boli kladené až tak vysoké nároky. Ale je to, samozrejme, vec pohľadu

stankapk
9. okt 2015

No neviem, keby spravila vo vypocte jednu chybu, tak ma jednotku. No nech dvojku... Ja som asi cudna, ale povazujem to za velmi nespravodlive. Ved sa jej to len posunulo, a vynechala jedno cislo...

kejtie21
10. okt 2015

Ahojte, možno je to skoro, ale naša učiteľka už spomínala Hurbanov pamätník... Vraj jej to máme priebežne posielať na odobrenie... Poznáte niečo čo odporúčate?

luciferkax
10. okt 2015

Ahojteee..ani som nevedela ze tu taka skupinka je 🙂 🙂 🙂

pudlik
13. okt 2015

Ahojte, mám syna druháka. Chcela by som sa poradiť ohľadom dvoch príkladov z matematiky - pracovný zošit od firmy Aitec. Syn to vypočítané má, no neviem či správne.

kejtie21
13. okt 2015

@pudlik tento? ak áno, tak my ho máme...

pudlik
13. okt 2015

@kejtie21 áno. Ide o str v PZ 21/4 a 22/4.
Syn ma v prvom cisla od spodu 16 10 26 a v druhom zas od vrchu 4 3 1 neviem ci to ma dobre. Ten prvy robili v skole.

kejtie21
13. okt 2015

@pudlik nemôžeš hodiť foto? prípadne za hodku budem doma, môžem pozrieť 🙂

pudlik
13. okt 2015

@kejtie21 dám aj foto. A đakujem 🙂

pudlik
13. okt 2015
pudlik
13. okt 2015

Ten druhý si to číslo 3 prepísal na číslo 5. Čiže výskedok ostáva 1. Snáď je to ok.

kejtie21
13. okt 2015

@pudlik ak si tam prepisal tu 5 tak to na spravne. Proste treba scitat susediace policka a vysledok napisat do stvorceka nad tym a pri opacnej pyramide si odcita susedne policka a napise vysledok do policka pod tym.

pudlik
13. okt 2015

@kejtie21 áno prepísal. Lebo som stále nechápala prečo tam dal 3. Potom mu vraví, že veď 5. To už chápem. A moc ďakujem. Určite tu nie som poslednýkrát 🙂

kejtie21
13. okt 2015

@pudlik za malo 🙂

lubica7
15. nov 2015

Ahojte,dievcata. Vidim,ze sa tu uz velmi nedskutuje ale aj tak sa chcem spýtať ako dlho vam trva pisanie domacich uloh. Lebo ja som si myslela,ze trojhodinove ucenie s mojim synom je moc dlhe na druhaka. Ale dozvedela som sa ,ze vacsine jeho spoluziakov to trva rovnako dlho.Mne to dost prekaza lebo maly sa potrbuje vylitat a ku koncu tyzdna si snim povacsine neviem rady.Dnes som sa ale dozvedela od jednej mamicky,ze co by som chcela ved je to upne normalne. Tak chcem poznat vas nazor. ☹