Samostatnosť pri domácich úlohách

lesy
21. okt 2021

Ahojte. Zaujíma ma ako je to v iných rodinách. Robia si vaše deti domáce úlohy samostatne alebo im to musíte pripomínať? Lebo ja musím a už ma to nebaví, rozmýšľam, že to nechám úplne na nich a možno potom keď dostanú poznámku tak sa spamätajú. Len neviem či by to bolo správne. Mám piataka a štvrtáčku, budúci rok k nim pribudne prváčka. Ďakujem za vaše názory.

tortelinka
21. okt 2021

@elizabet173 bohužiaľ to nefunguje všeobecne, pri každom dieťati

zuzikak
21. okt 2021

uplne by som ich neignorovala lebo doteraz boli zvyknuty na tvoju kontrolu a aj na zodpovednost sa musia naucit postupne. Takze nie ze ukaz ake mas ulohy a pod ich robit. Ale mozno - skontroluj si ci mas ulohy, pozri si kazdy predmet, ci mas zapisane, co mas spravit. Ak mas pocit, ze ulohy nemas - ok ale bud pripraveny na nasledky, ktorymi moze byt poznamka. Ak si si isty, ze ulohu mas, tak si ju vyloz na stol a zacni robit. Koniec. Toto ma byt len z tvojej strany upozornenie. Len im treba povedat, ze maju prist za tebou ak nerozumeju. Potom po urcitej dobe (napr. najprv za hodinu, neskor za 2) sa spytat - mas urobene vsetky ulohy ? Si nachystany do skoly ? To je vsetko. V tomto veku viac nepotrebuju. Kazde dieta je inak pripravene na zodpovednost. Niektore deti su od prvej triedy typu ja si spravim..a ine na to prdia aj v siestej triede. Ked pridu zo skoly - je to len jedna veta. Nemusis sa tym dalej trapit......Skus 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimimoje
21. okt 2021

@elizabet173 nemáš také dieťa, tak nesúď a hlavne výrok o "modernom športe" je úplne mimo. To, čo platí na jedno dieťa, neplatí na iné. Neposudzuje podľa svojho dieťaťa iné deti.

tortelinka
21. okt 2021

@elizabet173 je to fakt rôzne, mám 4taka a prvaka, prvák si všetko urobí sám, starší salám parky, nerieši nic

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimimoje
21. okt 2021

@elizabet173 ešte raz píšem, nesúď, kým nemáš také dieťa doma. Ja som mala tiež plné ústa reči, kým som "vychovávala" cudzie deti.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evabb35
26. okt 2021

@lesy To kdeže, to treba sledovať edupage, rozvrh a pripomínať, preskúšať, kontrolovať. Oplatí sa to., Piataci sa ešte len učia ako si zorganizovať učenie, rozvrhnúť čas a ako sa všetky predmety učiť, netreba to zanedbať, to nestojí za to.

evabb35
26. okt 2021

@lesy A hlavne, keď je toho veľa, keď sa odrazu toho v škole nakopí, veľa písomiek atď., tak aj staršiemu treba pomôcť, pripomenúť, preskúšať radšej ako potom opravovať známky.

evabb35
26. okt 2021

@lesy piatakovi treba občas aj batoh skontrolovať, či tam má všetko čo potrebuje podľa rozvrhu a či tam nezabudol si niečo vyložiť, aby zbytočne neprenášal v ňom kadečo.