Škola nám prikázala učiť dištančne zo školy a nie z domu

30. nov 2021

Pls pani učiteľky, zatvorili nás, no musíme chodiť učiť zo školy a nie z domu, keď všetkých vyzývajú na HO mi to príde zvláštne, ako ste na tom vy? Zaujíma ma či sme výnimkou či je to bežné....

martina1201
30. nov 2021

Naša stredná škola bola tiež tak isto počas druhej vlny. Ale učili v triedach prípadne zvlášť po kabinetoch..... Ale druhá stredná učili z domu.

katkaseiner
30. nov 2021

Celá škola má dištanc? Lebo naši sú v karanténe ale učiteľka učí našich online a ostatných v škole...to asi nebude tvoj prípad, však? Príde mi to divné, veď podstata je práve usetrenie preniestnovania sa ľudí, školu by vôbec nemuseli kúriť a tak..

mamina0078
30. nov 2021

V rodine máme učiteľku a dnes tiež hovorila, že musí chodiť do školy aj keď majú dištančne

mogaa
30. nov 2021

tak logicky si v jednej miestnosti počas výučby sama, tak aký problém? a ano, školy to niektoré naria´dovali aj počas 2vlny, nie každý má doma silný internet a podmienky na výučbu....takže je to ok

eeffka
30. nov 2021

A o je to Ok, skola ma stabilne pripojenie, ked ucitelka ucila z domu bolo to podla vetra. Si sama v triede tak aky problem?

benit
30. nov 2021

U nas sa tiez chodi do skoly. Ze az ked nas zavru celu skolu budeme doma ucit. Teraz vypadnute triedy zo skoly. Internet nevladze seka to. Ale co uz. Robime co mozeme. Zazraky sa nedeju.

zuzuzu3
30. nov 2021

Ked uči učiteľka zo školy, tak je to oveľa lepšie. A hlavne moze písať aj na tabuľu, aby to deti nazorne videli. A pri dcére som videla, že to učitelia viac flakali, keď učili z domu :(

matus7030
30. nov 2021

My sme to mali tak, že keď bola doma celá škola, učili sme z domu. Keď je doma iba moja trieda, tak ich učím zo školy online a normálne chodím učiť do iných tried, kde učievam aj bežne + zastupujem. Pozor! Toto platí, len preto,že som očkovaná. Neočkované kolegyne učia automaticky vždy z domu (sú v karanténe, keď je ich trieda v karanténe). A či mi to vyhovuje? Všetko má svoje + aj -. Keď som doma, nemusím tak skoro vstať, nemusím sa presúvať 10km do školy, odučím len svoju triedu, mám voľné hodiny, mám kratšiu pracovnú dobu... keď som v škole mám tam lepšiu techniku, používam interaktívku aj vizualizér, mám tam všetky pomôcky aj knihy odučím si aj iné triedy. Každému vyhovuje niečo iné.

macik34
30. nov 2021

A čo my neucitelky...musíme ísť do prace. Nikoho nezaujíma ci mam s kým nechať dieťa. Nevidím dôvod ucit z domu...

sidicek
1. dec 2021

A aký je problém prísť do školy a sama v triede učiť, ja ti poviem príklad z našej triedy. Ucitelke robia elektrinu - neučí, ide k 1 lekárovi-neučí, žiadna kontrola, len na edu nabachany zoznam co majú deti prebrať, samé 3.rocnik jasne ze musí rodič. Nehnevaj sa, ale sakra to niektoré zneužívajú, neoducia všetko čo majú, kontrola žiadna.

macik34
1. dec 2021

@sidicek presne...x krát hodina odpadne. Sú ľudia,, ktorí nemajú HO! Robia do večera do 17tej. A potom sa doma s detmi ucia. U nás kolegyna dostala vypoved, čo si stále brala voľno. Jeden skolkar, druhý prvak... co tie ucitelky, ktoré ucia hudobnú a telesnú... za co sú platené? Keď neucia

autor
1. dec 2021

Ja osobne mám aj výchovu a zastupujem (okrem hlavného predmetu) 1.stupen, družinu, nebojte sa, neulievame sa....ok, ja len že je nariadené kto môže byť tak nech je na HO....čo iné administratívne prácu sú doma tak sa pýtam prečo nie aj my učitelia ..žiaľ to že niekto nemá tu možnosť ma úprimne mrzí, no nechápem keď je možnosť tak sa nedá ...

macik34
1. dec 2021

Nie je dôvod... treba poriadne oducit každú hodinu ako treba

benit
1. dec 2021

@sidicek nas minuly rok kontrolovali. Museli sme ofucit podla rozvrhu. Ak by som potrebovala idt k lekarovi tsk normalne na LV

eeffka
1. dec 2021

No celkom sa dost aj obavame... nic v zlom ale z praxe, ucitelka Ang pocas karanteny 4hod neucila, len poslala do edupagu,preberte si strany... to akoze kde sme? Ja mam robit jej pracu? A to som toho schopna. Vychovy... prepac ale to je co za dozadovanie sa HO. A mala by si si uvedomit ze ty nemas administrativnu pracu ,tu ma vasa hospodarka, ty poskytujes sluzby.

letfenixa
1. dec 2021

@matus7030 a keď sú v karanténe tie neockovane, tie triedy, ktoré učia on-line z domu, sú tiež všetci žiaci doma? U nás je vždy aspoň jeden žiak s výnimkou v škole.

letfenixa
1. dec 2021

@autorka ako by si chcela učiť z domu, keď učíš aj 1.stupen, prípadne si v družine?

eeffka
1. dec 2021

@letfenixa sak normalne, vezmes si domov po 3 deti 🤣

luccija
1. dec 2021

To je otázka na riaditeľku nie na nás🙂

letfenixa
1. dec 2021

@eeffka ako hovoria moji deviataci: " ja taaaak!"

sidicek
1. dec 2021

@eeffka presne jazyk úplne vynechali, len linky na you tube a posielajte nahrávky detí, kokso tlak 200

sidicek
1. dec 2021

A to by si chcela tie deti v druzine sledovať cez kameru, ci ako si to predstavuješ?

sidicek
1. dec 2021

@benit ale OK, no celý deň nesedela u lekára, deti boli doma aj keby začala výuka o 11h tak by to bolo v pohode, ale celý deň kvôli 1 kontrole, zvlášť v dobe, kedy sa všade objednáva na presnú hodinu. Ono sa to zdá, ale nazbiera sa to a nakoniec je týmto systémom oducena polovica.

letfenixa
1. dec 2021

@sidicek tak to sa pleties, že sa všade objednava na presnú hodinu, u nás v pohode dajú čas: 8,00-12,00

benit
1. dec 2021

@sidicek my sme to museli oducit v nahradnom termine.

eeffka
1. dec 2021

@benit no vies len nahradny termin je mne ukradnuty, ked ma decko matematiku v utorok o 10.00 tak ju o 10 ma mat, ked si v skole poslu zaskok, ked je online hodia na teba bobek. A ze si nahradne oducis ? Kedy? V stvrtok o 14.00? Nezaujem moje dieta napr konci o 12.00
Nasa skola ZS je vedena partickou vysokoskolsky neschopnych ludi, hlavne ze maju riadiace fcie.
Dnes som sa bola hadat o testy, ktore som ai neobjednala, hlavne se mam o tom pisomny doklad, po tom ako som sa sla stazovat oficialne sa zrazu "nasli". Predtym karantena... vsetci domov, no nie moje prekonane dieta pride zajtra do skoly... tiez som im argumentovala skolskym hygienikom pre Kosice... a kopec dalsich veci.
HO je pre ludi ktorych vies kontrolovat, ucitelia ( najma na ZS) bohuzial flakaju. Mam dceru na 8r bilingvale a tam ked je online idu ako pily. Na ZS pred rokom dostavala ucitelka TV plat za 1mejl tyzdenne kde mi poslala 2 videa na youtube. Na 8r TV, ucitelka cvici, ziaci sa musi obliect, postavit pred kameru a cvicit a dzube ich

macik34
1. dec 2021

@eeffka by som im pokrátila plat. A ešte sú aj od 17.12. Prazdniny. Co si píšu dovolenku? Do 10.1?

benit
1. dec 2021

@eeffka no vyzera to, ze si riadne nasrata. Tazka debata. Treba si uvedomit, ze aj ta ucitelka je len clovek a ked potrebuje ist k lekarovi, tak ide ako kazdy iny clovek.

eeffka
1. dec 2021

@benit ano to jej neberiem, nech ide. Ale skola nech zabezpeci suplovanie. A v tomto manazersky zlyhava vedenie.

janulla1
1. dec 2021

@eeffka nám sa to tento týždeň stalo 3x, deti sa prihlasuju vypisujeme na edupage a nič, a potom večer ucka napíše, že bola u lekára, prečo nás aspoň neinformovali? Ze nebol zástup už ani neriešim, deti v strese že sa nevedia pripojiť nejde im to...