Školský batoh pre prváčku

certi
13. jún 2017

Ludiaaa....ktory kvalitny batoh a kde idete kupit alebo ste uz kupili? Topgal, Bigmaster,Herzlig (ci ako sa pisu🙂....ak uz tu je nejaky link z tohto roku, budem rada, ak mi ho sem bachnete,dik🙂

jasminet
13. jún 2017

batoh nie, ale tasku herlitz, dcera konci druhy rocnik a taska je v bezchybnom stave. este do tretej triedy ju vynosi a potom jej chcem kupit novu - tak pre radost, nie pre nutnost 🙂

https://www.skolske-tasky.sk/skolska-taska-herl... takuto, len iny vzor...

certi
autor
13. jún 2017

@jasminet fakt? lebo taska sa vraj vynosi najviac prvy rok a je dost mala, praktickejsi je vraj batoh

jasminet
13. jún 2017

@certi nasej sa do nej zmesti vsetko co potrebuje - ucebnice, peracnik, desiatovy box, 1/2 litrova flasa s vodou, vreckovky a kniha co stale nejaku cita

certi
autor
13. jún 2017

@jasminet ved to vyzera ako batoh, nie taska, by ma zaujimalo podla coho to pomenuvaju🙂

certi
autor
13. jún 2017
erickatt
13. jún 2017

Jednoznačne TOPGAL Syn je druhak na strednej a ma druhy a to z prveho len vyrástol. Od 5 triedy ma jeden a stále​ super drží

lili777
13. jún 2017

My sme kupili topgal a bude mat az do stvrtej. Ma aj syn a sme spokojni kvalitou aj vahou. Jemu sme do prvej kupili Hama aktovku a veru sme ju museli v strede roka vymenit. Tazka, nemotorna, plantala mu na chrbte. Teraz konci druhy rocnik a aj ostatne deti sa za tie pevne aktivky hanbia, ze su moc detske. V tomto veku sa deti velmi vyvijaju, menia nazory. Tie topgal su super kompromis strihu, kvality a dizajnu. Nikdy by som nekupila tasku s aktualne oblubenou priserou, ktora je v mode rok...potom ma posle do kelu aj s elsou ci cars. Takze nejaky uni dizajn

certi
autor
13. jún 2017

@erickatt super, kupovali ste cez net?

erickatt
13. jún 2017

Vtedy ešte v kamennom obchode, ale cez net kupovala sesternica a max spokojnosť.

certi
autor
13. jún 2017

@lili777 tiez tak rozmyslam, dik

certi
autor
13. jún 2017

Baby a nema niekto japonsku kozenu RANDOSERU?

jumama
13. jún 2017

Nech sa uz rozhodnete pre tasku alebo batoh, aj ja hlasujem za neutralnu - aby vydrzala viac. Nasa ked sla do prvej mala predstavu, ze chce "ciernu s trblietkami" a nieco na ten styl si vybrala, vydrzi jej aj do druhej (batoh Topgal) - uz som ju aj prala a taska je bez poskodenia. Velkostne - toto bol ruksak od druheho rocnika, lebo nasa mala vysku 134 cm, bola jej na zaciatku kusocek vacsia, teraz ma uz 140 cm a taska jej je akurat. Tie Topgal cisto pre prvacikov su o trosilinku mensie. Neviem, ci aj chlapci su taki prelietavi, ale co ma kamosky druhacky, tiez uz nechcu tasku s postavickami. Hoci su krasne take tasky... a nemaju sa kam tie detiska ponahlat, modit sa ako velkaci, ale taka je doba...

lili777
13. jún 2017

@certi my sme konkrétne objednali túto, už ju máme aj doma http://www.topgal.sk/skolske-tasky-pre-prvakov/...
Rátam, že minimálne do tretej triedy až štvrtej ju bude mať. Tak je aj odporúčaná, tie aktovky pre prvákov by som vynechala tiež. Zbehne to rýchlo, kvalitnú tašku za rok nezničí a len tak potom kupovať druhú, lebo sa už nepáči, je detská a pod, je zbytočné mrhanie peniazmi.
Syn má túto, podobný strih http://www.topgal.sk/skolske-tasky-do-2_-a-3_-t...
Je stále ako nová, určite ďalšie dva roky nemeníme, na druhý stupeň zmeníme už dizajn, ale bude to Topgal jednoznačne. Aj vnútro je praktické, viac priečinkov, všetko nájde svoje miesto.

dai
13. jún 2017

@certi ahoj - my sme mali sammies od samsonite - velka spokojnost - mala ju mala az po 3tiu triedu, je stale v top stave, len uz malinka chcela velkacsku tak sme menili...

certi
autor
13. jún 2017

@lili777 neuveris, ale presne tuto som si rano zatial vybrala a ulozila do zaloziek🙂) dik

certi
autor
13. jún 2017

@dai a cena?

lili777
13. jún 2017

@certi kľudne objednaj, budeš spokojná

dai
13. jún 2017

@certi okolo 150 euro so vsetkym - ale ber to tak ze ta taska nie je na rok a aj vzhladovo sa s topgalom a podobnymi neda porovnavat... este tak step by step su podobne...

dai
13. jún 2017

@certi podla mna tie batohy co si tu linky vobec nie su vhodne pre chrbat prvaka... ale teda to je moj nazor - kaxdy si zariadi podla seba😉

lili777
13. jún 2017

@dai nevidím na tej taške nič nevhodné, chrbát je anatomicky tvarovaný, tašky majú certifikáty. V čom vidíš nevhodnosť?

lili777
13. jún 2017

@dai a nám teda Topgal odporúčala aj rehabilitačná lekárka, keďže pri oboch deťoch riešime ploché nohy a zlé držanie tela...

certi
autor
13. jún 2017

@dai to je fakt vela, viem, ze to nie je na rok, ale zase ani 10 rokov to nosit nebude🙂

dai
13. jún 2017

@lili777 porovnaj si chrbat tej topgal tasky a ten step by step - tie maju aj v sr... a sama uvidis co je to anatomicky tvarovany chrbat... a to ze ta taska je taska nie batoh ako topgal - je cela vystuzena, zospodu krasne drzi tvar, pre drobca sa s nou lahko manipuluje etc. ... pre mna su to neporovnatelne tasky - pre starsich - sice sa tiez najdu o dost lepsie ako topgal ale budis - ale pre 20kg drobca ... ?

dai
13. jún 2017

@certi tak ako som ti pisala - u nas vydrzala 3 roky - moja svagrova kupila tiez topgal a menili kazdy rok...

zuju2
13. jún 2017

My máme Herlitz, lebo naša je drobná a každá jej bola veľká, tak som sa rozhodla pre túto, ale veľa detí u nás v škole má Topgal aj kolegynine deti a sú spokojní. Ja som ju zvolila kvôli veľkosti a hmotnosti.

lili777
13. jún 2017

@dai tak moji deti neboli/nie sú drobci🙂 Môj syn má ako druhák 145 cm a 33kg, dcéra ide do prvej v septembri, výškou tiež pomaly ako tretiačka, takmer 140 cm. A čo sa týka kvality Topgal, počujem prvýkrát, že niekto menil každý rok. Aj tu v diskusiách na MK sú veľmi dobré recenzie, viaceré písali, že vydržali v pohode 4-5 rokov, dokonca viaceré tvrdili, že menili len kvôli dizajnu, taška bola ďalej ok.

dai
13. jún 2017

@lili777 tak normalne 6rocne deti - priemerne vysoke... nemaju vahu a vysku 10rocneho dietata... cize ja pisem o taske pre 120cm 20kg dieta - co je kvazi priemer...
Neidem nikomu nic vyhovarat - ako som pisala - tie tasky si staci pozriet z blizka a porovnat - kazdy si nazor vytvori sam ...( pripadne si pozriet nejake testy/ studie )

certi
autor
14. jún 2017

Nakoniec asi kupim BELMIL....aj cenovo, aj prakticke, aj anatomicke
https://www.skolske-tasky.sk/novinky/detail/kol...

simca06022011
14. jún 2017

My ideme na beckmann, mala si vybrala, tak som zvedavá 🙂