Sme Rómovia a iba nášmu synovi v škole učiteľka pozerá, či nemá vši

4. mar 2024

Ahojte babenky ,,,Je ti normalne ak to robia ?ja si myslim ze nie ....Syn je prvak velmi sa tesil do skoly ako prisiel druhy polrok tak tam chodi s nechuťou,, Dnes ked som ho cakal pred školou tak plakal lebo na neho ucitelka kricala ze nechcel ukazat hlavu ,podotýkam sme romovia ,chodime do prace byvame v paneláku .Ludia nas maju radi
sme slusny romovia a zijeme poriadne ....Problem je v tom ze som o tom nevedela syn je tam sam rom myslim v triede a pozera do vlasov iba jemu s rukavicami a ceruzkou. Bola som za riaditeľkou ze je to normalny postup ,utocila na mna ,povedala som ze si to neprajema smiala sa stale ....Uvazujem ze zmenime skolu co si o tom myslite ???Dakujem

mira0611
4. mar 2024

@wanduska327 🤣🤣 toto je velmi dobry typ, ale fakt.

minimie
4. mar 2024

@simona20201309 nevidíš to lebo to vidieť nechceš. Iné baby to pochopili. Ale ok, vysvetľovať ti to nebudem, vidieť že je to zbytočné.

loliki
4. mar 2024

@eeffka A neter ich dostala od koho? Vši nie sú rasisti, oni si nevyberajú hlavy podľa farby pleti ani podľa značky šampónu. Ale sa množia tam, kde sú na to podmienky. Tu u nás vši nosia do školy Rómovia. Potom majú postupne celá family 1-3 týždňové absencie, potom sa na chvíľu ukážu a znova kolotoč. Niekto chová doma sliepky, iní mačky, psov a niektorí vši. Prečo si myslíš, že som naivná? Máš potrebu sa povyšovať nad iných?

simona20201309
4. mar 2024

@minimie no keď myslíš, nechám ta v tom 😉

lubkavargova1
4. mar 2024

Nuz áno...aj ja kontrolujem detom hlavu a primarne romskym detom, lebo chodia vsivave a skacu nam blchy po triede....ano aj ja si dam rukavice...ano aj ja si zoberiem ceruzku na prehrnanie vlaskov alebo tensi hreben....ano, je to problem...ano aj u bielych, ale zase nezakryvajme si oci pred realitou...ano aj dnes som poslala domov dieta kde sa to hemzilo v hlave a teda rodina je z tych cistejsich a nepovedali by sme, ze maju tento problem...

autor
4. mar 2024

Nehnevajte sa ale pride mi to ako chora doba ....Mne nikdy nikto do vlasov nebabral a teraz v tejto modernej dobe .....Je to chore ale ako pisete neviem kde byvate ci na dedine kde su osady neviem ....Ja byvam od malicka na sidlisku cize ziadne osady tu niesu ,, a myslim si ze to nieje fer ak sa pozera iba jednemu do vlasov....Jedno ponaucenie znie proste tu na Slovensku sa mozu romovia snazit ako chcu mozme byt vystudovany aj pracovat a snazit sa ....Je zaujimave ze v inych krajinach kde mam znamych sa toto nedeje iba tu budeme stale odsudzovany...Bohuzial je to realita ,dakujem tym ktory odpovedali normalne ...

minimie
4. mar 2024

Možno ma tu niekto za to ukameňuje, ale ja som z BA a sú obdobia keď je celá BA zavšivená ako hniezdo lastovičiek, čo sa deti týka. Primárne dievčatá. A všetci pekne čušia a zatkajú. Tento rok napríklad v októbri som počula na opačnej strane mesta kupovať šampón na vsi a do mesiaca sme to mali aj v našej škole. Štve ma to, lebo furt musím dávať dcére repelent ktorý je repelentom aj na mňa. Tiež máme rómku v triede ale nenapadlo by ma to hádzať na ňu. Aj sme medzi mamičkami vysondovali ako to prichádza. Ide to často cez baby ktoré chodia na športové a tanečné krúžky, sú blízko seba, hádžu oblečenie na jednu kopu. A kým si to stihnú uvedomiť, má to celá partia dievčat - hlavne tie dobré babské partie čo robia všetko spolu. Chlapcom sa to akosi vyhýba, ale možno len neviem. Lebo sa poznám len a matkami dievčat. A od ekonomickej situácie rodiny to vôbec nezáleží.

subartic
4. mar 2024

@simona20201309 včera bežal dobrý film o černoškom advokátovi ktorý obhajoval černochov v celách smrti a tam by si videla tie neprávosti čo sa diali. A bolo to podľa skutočného príbehu. Verím že sú medzi nami aj takýto učitelia čo vidia romske dieťa a hneď predpokladajú znížený hygienický štandard a automaticky vši . Ja nie som žiadny milovník tejto komunity , hlavne rómov v osadách ale verím že sa toto môže diať. V Slovákoch je hlboko zakorenená nevraživosť voči rómskej komunite.

eeffka
4. mar 2024

@loliki neter doniesla zo sportoveho klubu, zijes naozaj v roku 5, ak si myalis ze vsi su problemom vylucne neprisposobivych

subartic
4. mar 2024

@simona20201309 a vši sa majú kontrolovať celej triede , aj keby sa škrábal len ten chlapec. Všetkým bez rozdielu .

mira0611
4. mar 2024

Ahoj, pises ..., ze: "Jedno ponaucenie znie proste tu na Slovensku sa mozu romovia snazit ako chcu mozme byt vystudovany aj pracovat a snazit sa..."
Vzdy sa najdu taki, ktori na teba budu pozerat ako na romku, ale verím, ze je ich menej a bude ich postupom casu, coraz menej, ako tich, ktori si ta budu ctit, lebo si clovek, matka, manzelka a nebudu sa pozerat na tvoju rasu. To, ze ta niekto odcudzi kvoli rase, je vizitka tej osoby a nie tvoja.

autor
4. mar 2024

@mira0611 dakujem pekne ,, ano na stastie mam vela znamych nie romov a su ku mne velmi dobry a chodia aj k nam ,ci kolegine ,susedky aj byvale spoluziacky ...

wanduska327
4. mar 2024

@mira0611 Tak ak má niekto odsúdi na základe toho že som Romka vieš
..Mne sa to minule stalo ty vole ...
Bola som u internistu, a ona mi na záver vyšetrenia hovorí že NATO že som Romka bývam v osade že som slušná čistá...a ja úplne že prosím to odkiaľ máte že bývam v osade wtf 😂🫣
Alebo som u lekára s dcérou a on že nato že sme rómovia pekne rozprávame po Slovensky a ja mu že a ako že čo tým chcel básnik povedať? Vieš ako sa stratí rasizmus ? Tak že sa o ňom prestane rozprávať to myslim tak že ľudia nebudú riešiť farbu pleti.

wanduska327
4. mar 2024

@lubkavargova1 Áno napísala si pravdu ako to robíš. Ale ako princíp zle.
Proste dávaš najavo ten rasizmus .Už len principialne si mohla pozrieť aj iným ako rómskym deťom do hlavy stalo by sa ti niečo?

simona20201309
4. mar 2024

@mira0611 to vôbec nie je pravda. Mam v okolí Rómov slušných, vyrastala som na ulici kde boli aj 2 rómske rodiny. Úžasní ľudia a slušnej, čistejší ako niektorí bieli. Určite to mate ťažšie, verím tomu, že sa stretávate s hlupakmi, ktorí majú predsudky. Nenechaj sa nimi odradiť!
V tomto prípade je ale úplne jedno, či chlapec je rom, alebo ,,gadžo". Vôbec nejde o rasu. Ide o vši, prevenciu, a postup pani učiteľky. Autorka je vztahovacna a mysli si, že mu učiteľka pozerá do vlasov len pre farbu pleti. Je to nezmysel. Musí mať na to dôvod. Prečo by sa učiteľka len tak dobrovoľne hrabala vo vlasoch? Véd je to nelogické.
Autorka mohla prísť slušne za učiteľkou a opýtať sa, či je to pravda co tvrdí jej syn - že pozerá len jemu (pravdepodobne nepozerá len jemu..... ale to by musela učiteľku konfrontovat) a ak majú na skole problém so vsami, tak ci mu nemôže pozerať vlasy niekde v kabinete, lebo sa cíti pred spolužiakmi trápne.
Skratka - poznáme vyjadrenie mamičky, ktora sa tu už prezentovala ako veľmi úzkostliva a vztahovacna žena

Opakujem, to ze je chlapec rom nema s postupom učiteľkynic spoločne.....
Len bieleho rodiča by ani nenapadlo riešiť, prečo učiteľka pozerá práve jeho dieťaťu do vlasov.

simona20201309
4. mar 2024

@wanduska327 a prečo si presvedcena že iným do vlasov nepozerala.
A ze sa riaditeľka smiala? Tak snáď padli aj nejaké slová a vysvetlenie, len tie nám už autorka nenapise. Či myslíš ze sa smiala ako priblba a nič?

wanduska327
4. mar 2024

@simona20201309 Pretože to autorka napísala? Nemám dôvod jej neveriť....písala to anonymne takže asi napísala celú pravdu či si myslíš že by zámerne klamala? Áno môže klamať ale nemusí..
A keď neklame tak ....?
A keď klame čo je málo pravdepodobné ....

simona20201309
4. mar 2024

@wanduska327 netvrdím ze klamala, ale ze nepovedala všetko. Véd jej to musela nejak vysvetliť nie?

simona20201309
4. mar 2024

@wanduska327 ja stále nerozumiem, čo je na tom rasistické, že učiteľka pozerala chlapcovi ci nemá vsi. Musela mať na to dôvod, robila to, čo uznala za vhodne. A ci naozaj pozerala len jemu, to sa nedozvieme

autor
4. mar 2024

@simona20201309 Vyjadrim sa k Vam posledny krat ....Ucitelka tam uz nebola tak som to riesila s riaditeľkou, povedala som jej len ze si to neprajem aby pozerala mojmu synovi do vlasov nic ine ,ona sa smiala a vyjadrila sa ze to su take postupy .Niesom typ ktory sa hada ona sa smiala z toho ze si to neprajem ,ja som jej este na zaver povedala ze syn mi nechce chodit do skoly lebo sa hanbi a znova sa smiala ,otocila som sa a odisla lebo to nemalo zmysel a nemam dovod klamat a nepiste aka som ci vztahovacna alebo nieco ine ...Vobec ma nepoznate a robite si ine zavery ake Vam pasuju, lebo to iste robite aj vy ,tak sa branite a zhadujete to na druheho ....Inak ta ucitelka je zvlastna lebo ked som prisla po syna asi par dni po nastupe do skoly tak mala blbe pripomienky....Prisla som na aute a ako som sla za synom tak mi vravela ci je to moje auto a ci mam vodicak ,Ja som len zasmiala ....Neviem ako by reagovala ina romka ja som nekonfliktny typ a ci mi veri niekto alebo nie s tym neurobim nic

simona20201309
4. mar 2024

Bohužiaľ, že sa ti nepáči môj názor, ale to, že si to ty neprajes, je naozaj na smiech.
Precitaj si skolsky poriadok. Určite si ho podpisovala

guliver19
4. mar 2024

@simona20201309 ale unikla a rozdrapujes sa a rozculujes a tiez si tam nebola, pises akoby si ty pisala hotovu vec. Troska ti svitori v budke, viac nez by malo, zkludni hormon a nauc sa citat a porozumiet citanemu textu

simona20201309
4. mar 2024

@guliver19 😅 ja som úplne kľudná narozdiel od teba

kosican1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. mar 2024

@kosican1 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

kosican1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kosican1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. mar 2024

@kosican1
@kosican1 Cigany su v osade ja som romka

autor
4. mar 2024

@kosican1 Heeeh 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

kosican1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz