So sestrou na to máme iné názory: kedy je lepšie nechať škôlkara doma, ak je chorý?

erb
11. sep 2019

Ahojte baby. Som tu nová no chcem sa poradiť. So sestrou máme rozdielne názory (jasné že sa nebudeme vždy zhodovať) ale nedá mi to sestra ma 7r. Syna a 3r. Dcéru. Ja ma 3r syna a 5 mesačnú dcéru. Chcem počuť názor nezaiteresovanej osoby. Deti nám chodia do škôlky syn prvý týždeň v pohode víkend mal nádchu a to takú ze mu neskutočne stále tieklo z nosa. Samozrejme sme to nejak pre liečili ale stále tie sople mal a aj má... S mladšou dcérou som musela ísť k Dr tak som ho vzala tiež na kontrolu (tie sople pretrvávajú intenzívnejšie a častejšie) až počuť ako rozpráva cez nos... Dr vravela ze je zahlieneny ze kvapky a striekat do nosa.... Striekla som aj morskú soľ, aj Vincentku, libenar...(naparovala som ho, dala cibuľu k posteli) Všetko mu pomohlo na chvíľu už som bola zúfalá dala som aj muconasal pomohol jeden večer.. Syn my nechce dýchať nosom lebo sa mu ťažko dýcha nos ma totálne červený od fúkania. Dnes nám dala pamykon.... A teraz sestrina mala cez víkend teploty dala lieky... Dnes mi vola ze mala ma asi zápal priedušiek ze jej dosť kašle dala jej nejaké lieky (k Dr. Nešla) píšem s ňou vraj je jej lepšie ze zajtra ide do škôlky mala ci ide aj môj syn. A ja ze nie ze už ho nechám doma a pre liečili ho. A pointa prečo sa názory rozchádzajú je to ze kedy dieťa nechat doma a kedy nie ? Sestra dáva zajtra malú do škôlky. Ja syna nedám vraj ho mam dat keď ma len sople lebo ze ináč nezíska imunitu a aj odlúčenie bude dlhšie trvať (keďže par dni plakal len ráno, nie celý deň) .. Ja si myslím že lepšie je dieťa pre liečiť a tak dat do škôlky. Potom bodaj by neboli deti každú chvíľu choré keď idú aj keď na chladené do škôlky. Neviem možno keď dcéra bude staršia ze to budem ináč brat ale teraz som doma a môžem nechať syna tiež. Samozrejme ak bude fit do škôlky bude chodiť aj keď s plačom. . Otázka :" kedy je lepšie nechať dieťa doma ak je choré. Nerátam teploty to by som určite do škôlky nedala. .. Prepáčte že také dlhé, no rada by som počula nejaký iný názor. Pekný večer Barbora

via88
13. sep 2019

U nas v skolke ti dieta so soplom vratia, nie ze mas na vyber dat/nedat 😁

le4
13. sep 2019

@pininka1 presne, ja som zila zopar rokov v anglicku a vysmievat sa z toho, ze sa neopicime po zapade mI pride hlupe a smiesne. Mne anglicko prislo ako nevhodna krajina na vychovu deti, to som este deti nemala, a bol to jeden z hlavnych dovodov, preco som sa odstahovala a nezostala tam zit. Na slovensku je podla aj detske lekarstvo lepsie., oni sa mozu pysit zopar top centrami ale ako anglicania hovoria, je to "postcode lottery" cize ak dostanete odporucenie do zleho centra nedaleko bydliska, smola. Ak uz by som mala porovnavat tak mi prisiel bezny anglican viac pozadu ako bezny slovak... a hlavne co sa tyka vychovy deti

jana_eyre_2
13. sep 2019

zase robim chybu a citam kusok diskusie, co uz..

je rozdiel mat priesvitny sopel a obcas zakaslat a rozdiel mat huste zatekajuce ci vytekajuce sople a kaslat ako hrniec - v prvom pripade aj ja (tj ta krava co je dlho doma) davam do skolky (deti mam alergikov a priesvitne sople maju cely rok), ale v druhom ostavaju doma a take je u nas casto, (tak aj preto som doma 💁..)

v kazdom pripade ak som spravne pochopila - so sestrou si iba volala, malu si osobne nevidela a dufam, ze sestra je dospela osoba ktora uz vie posudit stav vlastneho dietata - ci to je na dr alebo nie, tak ako si ty posudila stav svojho.. takze velmi tazko sudit kto z vas dvoch ma pravdu..

mimochodom, modry konik nie je najlepsi nastroj na hladanie objektivneho nazoru, po prve uz len preto, ze nikto z nas nepozna stav vasich deti, ani vase skusenosti, ale aj preto, ze viac protichodnych nazorov ako tu uz asi inde nenajdes.. 😉

zzmiao
13. sep 2019

@katrinka8
dakujem za upozornenie, myslela som, že doporučenie, ktoré zaberalo nasim detom, je možné sem uverejnovať

zulumilo
13. sep 2019

@sisaka tu neide o uzivanie atb. yo bynlen nerozumny takto riesil. ale dat chore dieta do skoly, skolky? to uz co je? ako je tebe ked si chora a musis sa sustredit v robote. dieta to ma rovnako.je to prenho trapenie. a to niesom uzkostliva matka. ani ho nenechavam pri kazdom kychnuti doma, ale pustit ho so zvysenou teplotou a bolavym hrdlom do skoly??? 🤦

sisaka
13. sep 2019

@zulumilo ešte raz, dieťa s teplotou u nás do škôlky ísť nemôže, keď už teplotu nemá, citi sa dobre, ale stále berie atb, lebo tie sa musia užívať predpísanú dobu, tak ho do škôlky zoberú
U nás škôlka slúži pracujúcim rodičom, ktorí nemôžu byt s detmi doma, lebo musia pracovať
Pre deti, ktoré majú mamy doma a tie chcú aby mali nejakú predškolskú prípravu slúžia úplne iné zariadenia. U nás OČR neexistuje, rodič si môže zobrať osobne voľno, ak ho zamestnavatel poskytuje (ja mám až 3 dni na rok) alebo neplatené voľno. Ver mi, že žiaden zamestnavatel nebude držať v práci zenu, ktorá je 2tyzdne z mesiaca doma. Preto tu nikto nesleduje sople iných deti, lebo všetci rodičia sú na jednej lodi, dnes sopli tvoje, zajtra moje a pozajtra bude Johnove, deti to prežijú a zvycajne po prvom roku navstevy škôlky sú už tak odolné, že nejaký sopel susedovie Petra s ním nehne.
S nádchou chodím, tak ako drvivá väčšina ľudí normálne do prace a tak isto aj moje deti do školy. Momentálne synovi konči (nádchu ma tak 2x do roka, atb nebral už 8 rokov) , mal ju cca týždeň, v pohode chodil do školy, na tréningy, odohral zápas. Ak by mal teplotu a cítil sa chorý nešiel by do školy a niekoľko dni na tréning, ale obyčajnú nádchu fakt neriešim ani ja ani moje dieťa. Nie každý je taký precitlivený, že zasniaka a už leží v posteli s horúcim čajom a kilom citrónov a čaká či z toho neumrie.
Neviem, čo v škôlke robia deti take únavne, žeby sa nemohli koli nadche sústrediť, či zvládnuť, robia tam presne to, čo doma.

maciatkolulu
13. sep 2019

@sisaka rekonvalescencia....

erb
autor
13. sep 2019

Ďakujem Vám ženy za každý názor. Vyjadrím sa ohľadom syna . Áno momentálne som doma na materskej pretože máme malú 5 m. Dcéru. Každé ráno som váhala či dať dieťa do škôlky. Pretože mal nos úplne Zápchaty nevedel nim dýchať a keď sa mu podarilo od kašľať vyzeralo to akoby chcel zvraciat. Od stredy berie kvapky pamykon ktoré mu vyzerá to ze zaberajú (musím používať odsávačku na vysávač pretože sú husté a nedajú sa len tak ľahko vyfuknut) ma aj sirup na vykašliavanie. Momentálne kašle ako starý tuberak.. Teploty nemá (ak bude ako ja tak teploty tak skoro nedostane len v tých najťažších štádiách choroby) Dúfam že mu to čím skôr prejde. Ide o to že deti navštevujú rovnakú škôlku.. Čo sa týka alergii se tečú sople to viem pochopit sestrin syn je alergický na kešu oriešky. (hneď mu opuchnu oči , tvar v prípade núdze majú adrenalínové pero) čiže alergie pochopím
Ďalšia vec je veľa nových detičiek a ja neodsudzujem nikoho či príde so soplikom alebo nie.. Pretože tak ako píšete nepoznám deti q ich zdravotné stavy.
A teraz k sestre áno pracuje , čiže chápem ze malú dáva do škôlky ale na druhej strane musím povedať že má malú kde nechať keďže momentálne bývajú pri svokre , a má aj manžela doma. Ďalšia vec samozrejme žeby nebol problém postarázit jej malú ak je to nutné a ona to dobre vie, a malá jej býva častejšie chorá ako môj syn. Je pravda ze som nevidela malú ako vyzerá ako kašle ale viem si to živo predstaviť...
Tiež je pravda ze zrejme som tu nemala nič písať keďže vy nepoznáte mňa a ani ja Vás. Bývam pri materskej škôlke da sa doslovne povedať že cez plot. A každý deň sme boli so synom pri deťoch na šk . dvore sa hrať, neskôr aj s malou našou a videla som ako boli niektoré deti choré.. Čiže som si svoj názor na tie mamky tiež vytvorila ale nesudim ich ja tu niesom nato. Len ma to hnevalo už vtedy ale bola som ticho keďže sme sa tam chodili len hrať. Pokiaľ viem ATB v našej škôlke deťom nedávajú (nebol by čas) majú dosť deti a učiteľka by nestihla každému dieťaťu dat lieky a dúfať ze ich to prejde ....

jana_eyre_2
13. sep 2019

@adrianebrooks ja som minulu zimu rozmyslala, ze budem davat svojim synom tricka s napisom "som alergicky na roztoce a tak hnusne kaslem a trapim sa so soplom, pokial nemam kortikoidy.. nebojte, alergia nie je nakazliva" 😁😁 nastastie uz maju kortikoidy, tak je to o trocha lepsie...

misi_sisi
13. sep 2019

@erb ja by som syna určite chorého neposlala do škôlky ak by som mala ešte doma aj malé bábätko..od sestry mi to príde nezodpovedne, takto sa podľa mna imunita nezíska, skôr nakazí ostatne deti

evabb35
14. sep 2019

@erb Vieš, pri týchto nádchach a kašloch treba naozaj veľa tekutín a polievok a podobne...takže.... určite doma je synčekovi najlepšie...to bez debaty...a to o toalete nosa už ani nebudeme sa rozpisovať... Nech si sestra hovorí, zodpovednosť za syna máš len Ty. Skús ešte cibuľový sirup, /ak ho znesie/ na ten kašeľ. No a keď sa bude v noci kašlať, tak hneď k pediatrovi, či netreba zvoliť inú liečbu...