Špinavé dieťa

ewka0012
26. okt 2018

Prosím o radu,moj syn je prvák a je nonstop spivany,problém sme s tym mali uz v skolke,ze chodil spinavy bud od jedla alebo z vonku od trávy či blata,vzdy som mu vysvetľovala ze veci su musi vazit,davat pozor ked je,jest nad stolom a tanierom, vonku sa zbytočne nehadzat o zem,necupnut ci na kolena na trávu, nechodit po blate, davat pozor aby nespadol...lenze to nosil stare tepláky, mal ich aj zo desat a bolo mi jedno ci ich vyhodim.lenze uz chodi do školy, tesila som sa ze to prejde, že tam sedi v lavici a nemôže byt spinavy, musi chodiť slušne oblečený. Ma asi stvrie gate, lenze on chodi do družiny a je špinavý furt.od trávy,blata,lebo chodia von,hraju futbal,ci od jedla. Teraz mi za dva dni zaspinil troje gate,rifle od trávy a blata,na stehne od fixy hnedej pritom ma v druzine tepláky ktore si ma prezliect ale nerobí to.vcera jedol vecer vonku hranolky s kečupom, upozornovala som ho aby si daval pozor ze ma blede tepláky, on si kecupovu ruku utrel o vrecká... Rano som mu dala cierne gate,zaspinil sa cely od pasty, ja som si to nevsimla az po ceste do školy. Vynadala som mu ze teraz tam bude cely den spinavy ci sa nehanbi.ma aj oblecenie drahsich znaciek ako zara,next,Nike,topanky protetika a pod.lebo tie lacnejsie hned vytaha a znici,roztrha,tie drahšie majú kvalitnejšie látky. Ale o to mi nejde,musi sa naučiť vazit si veci aj oblečenie. Ja v jeho veku som mala jedni rifle a topanky od cinanov.upozronujeme ho,nadavame,mal uz hračky schovane či rozprávky zakazane...co s nim? Aj vy to tak mate s chalanmi? Mam este babo stvormesacne,ktore kaka,grcka,zaciname s prikrmami, takze nasa práčka ide nonstop.susicku nemam... Co ho mam zacat bit s remenom?

domculik
26. okt 2018

@ewka0012 Ja som pochopila pointu ze to bola ironia 🙂. Doma mam tiez smudlosa, tiez mi zo skolky pride takmer kazdy den spinavy 🙂. Zistila som ze po zlom moc nepochodim, skor u nas plati motivovat pozitivne. Aj na tvojom mieste by som skusila system Zostanes cely den cisty - bude odmena. Inak do skoly by si mu mohla davat tie teplakove rifle z Lidla, vyzeraju ako rifle ale su to teplaky, jednak su makke a jednak sa dobre peru, aj tu na bazari ich zozenies po 3-4 eura... Mysli na to ze to nerobi naschval, obrn sa trpezlivostou a uvidis, za rok to bude lepsie, aj pred ostatnymi v triede nebude chciet byt za smudlu 🙂

iwesska
26. okt 2018

@m.i.r.i Coby to bol nonsens prezliect teplaky. Normalne to berie syn ako automatiku. Staci im to kazdy den pripomenut. Tak ako nie je nonsens sa prezliect na telesnu (ci ani tam na to nie je cas?),tak si zvykne,ze sa prezlieka na sportove aktivity do druziny.

andrejka1974
26. okt 2018

Určite za to netrestat však je to ešte dieťa ja mam doma 5 deti a ver mi periem stále najmenšia je autistka ta mi zasa všetko trhá a ja si vravím ze treba dávať veci aj do školy co ti nebude ľúto ja som vždy dávala staršie veci načo značkové a mam heslo čím spinavsie dieťa tím šťastnejšie dieťa a ver mi časom to možno aj prejde mam syna ktory ma už 20 a keď ide s kamošmi do lesa dôjde fakt špinavý tak ako by sa tam platil len po styroch

slimstar
26. okt 2018

@ewka0012 ja ti rozumiem, čo chces povedať. Ja mám ešte malého syna, on sa rád váľa v špine, ale už pomenej. Včera mal špinavé koleno, tak som mu povedala, že aha ako vyzerá. U nás doma, keď som bola malá, tak bolo viacej druhov oblečenia. Do školy bolo nové a pekne. Keď som prišla zo školy, musela som sa prezliecť do domáceho. Toto máte doma zavedené? Na telesnú a do družiny, automaticky tepláky. Časom sa naučí.

matazirafa
26. okt 2018

@simsalabim na túto tému som sa pred časom vyjadrila na fb, a to si mala vidieť ten shitstorm co sa na mňa spustil, ako že oni môžu nosiť co chcú ved už je demokracia a bla bla. Všetko sa tak samozrejme vyjadrovali ľudia ktorí boli už od pohľadu aj podľa vyjadrovania takpovediac jednoduchší. Mne je ťažko keď vidím ako chodia aj dospelí a nie len naša menšina aj ku doktorovi a na úrady v teplákoch. Ved to je totálny prejav neúcty a ignoracie a u mňa osobne aj buranstva. A k tomu vedú aj svoje deti.

kvetinka75
26. okt 2018

@simsalabim vhodné - nevhodné, keď máš normálne tepláky, nevidím na tom nič zlé. Hlavne keď sú deti malé a je problém že sa ušpinia. Na 2. stupni by som uprednostnila už nohavice a v práci jasné že tepláky nie. Ale pre prváka, ktorý je stále špinavý. Pre boha, veď je to len oblečenie.

ciusinka
26. okt 2018

Nehnevaj sa na mna, ale ty to zatahujes vyslovene do extremov..Si presvedcena o tom, ze to tvoj syn robi naschval, ze si proste povie - nevazim si svoje veci, idem sa naschval vyvalat v blate, aby zase mama musela prat?? Lebo podla mna to by znamenalo, ze si nevazi veci, ale to, ze pride od travy a hliny, ved to staci aby sa hrali deti na skolskom dvore cez prestavku futbal, potknu sa a hned su ako prasce a niektore deti su nemotornejsie viac ako ine a za to ho trestat? Moj maly minule isiel po trave, nevsimol si jamu, spadol a hned cele koleno od hliny a to mam do neho zacat hucat, ze si nevazi svoje veci?? Ja si pamatam, ze ked som bola decko a niekam sme isli s nasimi, vzdy ma vyobliekali, silonky, satocky a VZDY, kazdy jeden krat som sa niekde vyrubala, roztrhala silonky a rozbila si kolena, no a co? Nikto mi za to nenadaval a nerobil zo mna nevdacnicu..A prepac mi, ale ohanat sa tu pracimi prostriedkami, vodou, elektrinou, to akoze myslis vazne?? Vies co spisuj si to a ked zacne syn pracovat mu to vyfakturuj! Preboha ved mas deti, musis ratat s tym, ze budes vela prat, neperies to niekde rucne v potoku, ale slahnes do pracky a ta to vypere, co mali povedat kedysi nase mamy a babky, ked neboli jednorazove plienky, neboli normalne pracky a museli prat v rukach, vyvarali plienky a prezili to! Robit z decka nevdacneho fagana len preto, ze pride domov spinavy a ze ty musis kupovat pracie prostriedky a prat, tak to akoze WAU, klobuk dolu..A to este pockaj, ked ti dorastie ten mladsi a bude nedajboze taky isty, vsak to teba asi rovno vykoti..

bodkolienka81
26. okt 2018

@slimstar Next a ked ide muz na sluzobku, tak marks and spencer. Obcas aj v Tchibo a HM maju 2-3 balenie (tricka, tielka, teplaky, pancuchy..)

simsalabim
26. okt 2018

@matazirafa suhlasim s tebou do bodky.
@kvetinka75 v tomto s tebou nesuhlasim - dieta si tak osvojuje vzorec spravania, tak, ako do ucime slusne pozdravit, mali by sme ho naucit obliect sa vhodne prilezitosti ...jednoducho si myslim, ze teplaky maju svoje miesto v telocvicni ci pri volnocasovych aktivitach. Skola je pre dieta zamestnanim a nepracuje tam fyzicky, preto teplaky podla mojho nazoru nie su vhodne.

kvetinka75
26. okt 2018

@simsalabim myslím, že úplne stačí keď bude slušne a čisto oblečené, nie otrhané, špinavé. Zase nemusíme naučiť deti hneď všetko v 1. ročníku. Ak bude mať 1.-2. ročník tepláky a potom prejde na nohavice, myslím, že tým nijako neutrpí žiadny vzorec správania a možno sa to dieťa bude cítiť aj pohodlnejšie. Dosť čo majú čo robiť s tým, aby si zvykli na školu, nové povinnosti, netreba ich hneď stresovať oblečením v takomto veku. Veď by nechodil ako vandrák. Veľa dcériných spolužiakov chodilo v šušťákoch a presne z takéhoto dôvodu. A nikto sa nad tým nepozastavoval. Teraz tie deti študujú, vhodne sa obliekajú, nijako to na nich nenechalo žiadne následky. Deti sa formujú a vychovávajú stále a myslím, že rok-dva v teplákoch z praktického hľadiska, nemôže nikomu uškodiť.

fadama
26. okt 2018

tu uz clovek co vsetko neprecita, bit dieta remenom ? zjapat na neho za spinave veci ? ved je dieta nechaj ho su to len veci. Aj moj syn je stale od niecoho hlavne od pera, farbiciek a pod. No a co ? ved z nich aj tak vyrastie za chvilku. A tiez ma znackove veci.
🙈🙊

viera
26. okt 2018

Chudák dieťa...🙈🙉🙊

simsalabim
26. okt 2018

@kvetinka75 naozaj sa nechcem hadat, tak to prosim neber v zlom, len vyjadrujem som nazor v diskusii. V tom, ze si dieta oblecie nohavice namiesto teplakov nevidim nic, absolutne nic stresujuce. Preboha, v com??? Ako to moze dieta stresovat? Ved to nie je pas cudnosti.
Asi som nejaka divna, ale moje deti od malinka vedeli, ze ak ideme niekam do spolocnosti - k lekarovi, do kina, na divadielko, na navstevu - teplaky idu dolu a oblecu si vhodnejsie oblecenie. Nemyslim si, ze to na nich zanechalo negativne stopy, snad len v tom, ze som sa nikdy nemusela hanbit za to, co si na seba obliekli, napr. ked sme sa mali stretnut v cakarni u lekara ( ja som letela z prace, dcera prisla sama). Ale ked sa pozriem okolo seba, ja praveze vidim, ako tie teplaky a sustaky, co spominas, stopy nechali na mnohych. V cakarni u lekara ci v obchodnom centre vidim ludi poobliekanych akoby isli z atletickych pretekov, ci uz to je dieta alebo dospely. Nepaci sa mi to. Ale chapem, ze v demokracii mame slobodu aj v obliekani. Len mi je trochu smutno, lebo oblecenim clovek okolo seba zaroven aj siri nejaku informaciu (ak uz len tu, ako si vazi seba a okolie).

lubi40
26. okt 2018

@ewka0012 mam doma chalana; Vecne je spinavy. ma 4 roky, neriesim to. Ma 6 nohavic + 4 teplaky, kazdy tyzden vsetko periem. Veci kupujem C&A a h&m cez internet.

kvetinka75
26. okt 2018

@simsalabim myslela som to v tom zmysle, že stresujúce to môže byť preto, lebo zakladateľka bude stále nervozna, možno na neho bude kričať kvôli špinavým nohaviciam a možno pri teplákoch by jej to nevadilo. Sú lacnejšie. Myslela som to z toho pohľadu. Ja tiež poznám ľudí ktorí chodili kedysi v teplákoch a nezanechalo to na nich stopy. Do obchodného domu občas aj ja vybehnem - no nie v klasických teplákoch alebo niečo ako v - no nie sú to tepláky, ani legíny, ani nohavice - niečo medzi tým a nemám pocit že by som niekoho urážala. A do obchodu bežne v teplákoch. a čo. Mám ho pred domom, je to pohodlnejšie. Nie sú deravé ani špinavé, tak iné neriešim. Toto je zas môj názor. Inde chodíme normálne oblečení a nenechalo to na nás následky. Vieme sa normálne chovať. A myslím si, že tých ktorých myslíš že to na nich zanechalo následky, možno to majú v povahe a boli by takí aj v nohaviciach. Ale každý nech si robí ako chce. Ja nesúdim ľudí. Záleží mi na podstatnejších veciach, ktoré skôr riešim.
A iný názor neberiem v zlom. Každý má právo mať svoj názor aj ho vyjadriť. 🙂

dilino
26. okt 2018

začať biť dieťa z remeňom pre špinve veci tebe by som dala moju malu postihnutu za 4 deti že sa nehambiš z huby vypustiť pre špinave handry obleč ho ako asociála a budeš mať po probléme ale taký blud že biť z remeňom to som ešte snad musela prečitať tri krát moje oči neverili moja pekne opakuj si vetu každy deň dakujem bohu za zdrave dieťa a nie to ešte byť z remeňom možno ked teba doma bili ty jeho nemusiš a ešte pre taku debilinu spämataj sa a porozmyšľaj skôr než niečo napišeš.

lindsey
26. okt 2018

Biť? Čosi..veď to je u väčšiny tak.. Ja mam brata a si pamätám ze aj on takto chodil domov a ešte potom aj zvonku.. A aj roztrhané.. Máš chlapca samozrejme existujú aj výnimky ved nie sme rovnakí... Ja to vidím aj na našom to isté..su to deti tým sa líšia od dospelých. Neočakávaj to čo od dospeleho že si bude dávať pozor a vážiť veci.oblečenie myslím.. Myslím ze v tomto veku mu to je fakt jedno..A mam aj dcéru a aj jej sa stane ze sa pri obede zašpini... spadne diera na leginach.. Nových... Ja ta chápem aj. Veci nie sú lacné.. Skus pozrieť bazár daju sa kúpiť lacnejšie a pekne veci.. Ale výpredaje. Vtedy kúp do zásoby.. Myslím ze to rieši asi veľa mamiciek..... A práčka non stop... To asi poznáme všetci...mame deti noooo 😉 a s tým spojené radosti a aj starosti.

kvetinka75
26. okt 2018

@dilino ja si skôr myslím, že to bola taká rečnícka otázka zo zúfalstva. Ako keď niekto povie, no čo ho mám prizabiť? Myslím, že v skutočnosti by k tomu asi nepristúpila.

dilino
26. okt 2018

@kvetinka75 vieš ale ma to nahnevalo deti sú take niektore si všetko chránia niekomu je to jedno takých deti ako ma syna je na mraky na Slovensku a nielen chlapci ale aj dievčata ja veľmi trpim a každy deň večer ľaham s tým pocitom že aby sa moja mala postihnuta zobudila ja som na to strašne som ked sa detom ubližuje strašne pre mňa nepredstaviteľne že rodičia bijú deti jasne mi sme boli vychovavane ináč ale tiež nás rodičia myslim si že až nebili nejake extra no mňa vôbec.

m.i.r.i
26. okt 2018

@simsalabim ja suhlasim s @kvetinka75 . Tiez chodim do obchodu v teplakoch...napriklad ja pracujem doma a napriklad rano veziem maleho do skoly a skocim do obchodu a spat domov..na tych par minut sa stale obliekat, vyzliekat...neriesim..mam to vsetko nedaleko..ked uz idem niekam do spolocnosti, samozrejme sa obleciem, ale inak chodim sportovo...v rifliach, budne a teniskach...a nereisim
Syna by som nikdy s tymto nestresovala..akoze aj u nas boli pokusy ked bol mensi obliect nejake rifle ci ine nohavice..ale v skolke absolutne neviem naco..nepohodlne, stale davat pozor kde sa zaspinim..ako ja, ked nas mama vyobliekala a potom trestala, ze som sa ako just zakydkala paradajkovou omackou vtedy ked mi dala bielu bluzicku...nenavidela som to, ze pomaly nemozem nikam ist, aby som nemala moje bielucke pancuchy zelene na kolene od travy alebo neroztrhla silonku, lebo ved treba byt elegantne..a slusne..
Syn mi od malicka vrieskal ked som mu dala nepohodlne oblecenie a ozaj ked mi raz prisiel s deravymi menchestrakmi aj v prvej triede, tak som to zabalila...my mame vzdy jedny rifle a jedny slusne nohavice v zalohe na specialne prilezitosti..inak len teplaky ..v zime na teplaky natiahnem oteplovacky a ideme..v skole ich vyzlecie a fici..
A co ma zarazilo je tvoja poznamka o jednoduchsich ludoch takto oblecenych...v jednom smere to jedna kategoria moze byt, ale by si sa cudovala, ze sa vo velkej miere velmi mylis..velmi vela ludi ktori vobec nie su ti "jednoduchsi" si prave na obleceni nezakladaju...je to velmi casto aj u velmi inteligentnych ludi a tiez u takych, pre ktorych materialno a nejake doktriny a prikazy vela neznamenaju...
Kedysi to bola kralovska etiketa, inokedy nabozenske dogmyt a teraz sa to vola MODA..a niektori to volaju SLUSNOST..je to zas len nieco co niekto vymyslel, aby ludi viedol ku konzumu a samozrejme, nepojdem v teplakoch na svadbu, ale nemusim ist ani v stekloch na detske ihrisko...a nebudem nutit syna chodit do skoly v nekomfortnych nohaviciach, ktore aj tak prederavi alebo zaspini
Ja som si ista, ze pride cas, niekedy na druhom stupni, ked sa bude chciet poparadit a ja budem este riesit to, ake rifle ci nohavice ma na sebe, aby bol cool...teraz nech mu je pohodlne..
Moj muz chodi stale v sivom tricku a v rifliach do roboty a na specialne prilezitosti a navstevy, inak v teplakoch...aj tie rifle okamzite vyzlieka ako moze, ..nenavidi to, kupi si 20 sivych triciek, 3 teplaky a jedny rifle a fici na tom cely rok..nejake 3 mikiny..a mozem ti povedat, ze ano, niekedy je to aj u mna uz prilis, len ked ho musim presviedcat, ze je Stedry vecer a nech si oblecie aspon raz slusnu koselu, tak mam pokazeny cely sviatok ked sa mam pozerat ako sa vrti, ako mu je nepohodlne, ako to nenavidi...tak to neriesim..aj na taku prilezitost som mu kupila aspon tricko s vianocnym motivom a je aj vlk syty aj ovca cela..su ine dolezitejsie veci a moj muz teda ani zdaleka nie je z tych "jednoduchsich"... len si nezakalada na obleceni ...vid napr Steve Jobs, Zuckenberg, Gates etc...to su len tie extremne priklady...ja ich tiez za jednoduchsich nepokladam...

jana_eyre
26. okt 2018

mam tri decka - dvoch chalanov a jednu babu.. a v tomto som asi divna od vacsiny v okoli, na oblecenie nie som extra hakliva, je mi jedno ze sa zaspinia.. co sa zaspini sa opere.. chalani su vacsi spindosi ako dcera, ta aj ked je tak nema zabrindanu pusu tak, ako chlapci..

ked ideme do spolocnosti, na prechadzku do mesta napriklad, ked ide syn do skoly, dcera do skolky- tak vtedy davam krajsie veci.. aj tie zaspinia, prederavia..

ked si syn zaspini rifle (co je defacto kazdy den), tak ho upozornim a dam na druhy den ciste, ale nerobim z toho nic strasne.. ked pridu domov, prezliekame sa do domaceho..

teraz je kopa veci, netocime jedny gate a tricko - aj ludia z nizsich vrstiev ich maju dost.. nemyslim, ze ide o to, ze by si nevazil veci, ale tak sa bavi, ze na to nemysli..

ja som taka ista - ako som uz niekde pisala, nie som dama, som rada ked mam taku volnost, ze si mozem sadnut k detom do travy, zoberiem maleho s blatovymi topankami a hned mam znacky na nohach atd.. netrapim sa tym, veci su len veci a pracka perie..

ale.ako vravim, uz davno som si vsimla, ze vacsina ludi somnou nesuhlasi..

asocial
26. okt 2018

@ewka0012 mas uplne normalne dieta..akoze nikdy by mi nenapadlo trestat dieta za to, ze sa zaspini!!! ved je to dieta...ja mam dvoch chalanov 3 a 6, a aj sama seba..ja som tiez taka nesikovna, ze v kuse mi nieco kvapne, a to davam pozor..mas pracku? mas! ved sa operie..u nas ide pracka jkazdy den minimalne raz...
a zehlim vsetko...

@jana_eyre presne tak, ja tiez nie som dama, a kludne zoberiem dieta so spinavymi topankami "na kona" alebo ho nosim..ved sa to operie..a tiez nemam problem s tym, ked sa musai chalani viackrat denne prezliect..nasi nemaju drahe, tzv. znackove veci, ani ja..naco..aby som potom plakala, ze sa to zaspini?

m.i.r.i
26. okt 2018

@iwesska blahozelam ze syn sa prezlieka..u nas sa to synovi sice par krat kedysi podarilo, ale sama druzinarka ma upozornila, ze je to pre nich tazko, zdrzuje ich to ked idu von, nastupeni a on sa prezlieka a podobne..ale inak vacsinou to neriesil..u nas je to skor tak,ze pridem pre neho do druziny a on v teplakoch z telesnej alebo v tricku z telesnej - lebo sa prezliekol, kedze sa okvackal obedom alebo skoncil v blate ...esteze ma stale v skrinke telesnu a sluzi ako poistka.
A nie je sam...bezne to tam takto deti robia..a nik, ani ucitelky to neriesia..a ja ho stresovat tymto nebudem..ako uzkostliva matka, ze sedkaj v skole v nepohodlnych nohaviciach, bude este nervozny z toho..a tesit sa kedy si to vyzlecie...moze sediet rovno v teplakoch a ma svaty pokoj...
Ja sa snazim trosku tie teplaky delit na vysostne sportove - take s napismi, cislami, vidno ze na sport a potom take slusnejsie - vela z nich vyzera ako nohavice, kupujem aj cierne aj sive, take normalnejsie..z dialky ani nevidno ze su to teplaky...syn je este k tomu stihly, obliect nohavice na gombiky a zipsy je hrozne...vsetko mu pada....tak teplaky maju bud gumku alebo snurky..aj tie snurky bohvieako nemusi, hlavne v tescu s hrubym vrchom, tazko sa to zavazuje a stale lepsie ako gombik na nohaviciach..

zuzanapjat
26. okt 2018

14 rokov som vysvetľovala synovi, aby si dával pozor na veci. Doteraz prevraciam oči, keď on ide v čiernych rifliach čerstvo vypraných a vyžehlených sa váľať s našim psom (čiže okamžite sú od chlpov), alebo ide nakŕmiť psa len v ponožkách na dvor, alebo si kľakne s čistými nohavicami do špiny s kolenom.... alebo dôjde riňavý zo školy z veľkej prestávky apd. Alebo že stráca kružidlá, pravítka... roky strácal prezúvky. Vždy keď dostal nové rifle, tak do týždňa mali dieru na kolene, alebo boli zošúchané, alebo zelené od trávy. A podotým, nehrá futbal a nie je športovo založený. Dostávala som amoky, teraz už len prevrátim oči, pretože to mu môžem aj 100x povedať - aj roky - aby premýšľal čo robí v tomto smere a nemá to význam. Jeho veci musím prať samostatne a to sme 5 členná rodina ... také ich má od chlpov, blata apd. Ani nehovorím ako ničí topánky... ako sme roky bojovali aby si ich viazal a nezastrkával šnúrky len do bokov, lebo ich tým ničil pri chôdzy. Alebo mu človek kúpi dvoje zimušné (ktoré si sám vybral v obchode, ale jemu sa to nechce obúvať a tak vezme do školy na nohy letné botasky. Za 3 roky sme mu museli kúpiť 3x stan na tábor. Vždy prišiel domov z tábora tak, že nejaká časť stanu chýbala. Posledný rok sa na to pozerám tak, že sa na tom neoplatí zdvíhať si tlak a aspoň že je zdravý a inak inteligentný.

kvetinka75
26. okt 2018

@m.i.r.i lepšie by som to nenapísala. Párkrát som sa zúčastnila akcií, kde boli ľudia vyobliekaní, nahodení. Ale v správaní samá arogancia, faloš, pretvárka, ohováranie. O čo sú títo ľudia lepší oproti tým jednoduchším? Len preto že sú vhodne oblečení? Človek by očakával aj vhodné správanie ale nie vždy je tomu tak.

vikisukik
26. okt 2018

to je podla mna taky celoplosny problem. mnoho ludi ma v hlavach prazno, no hlavne, ze su ako tak dobre ,,znackovo,, obleceni

jaroe
26. okt 2018

@ewka0012 ale sa tu do teba niektore obuli....Chapem, ze ta to stve. Tiez detom vysvetlujem, ze si maju davat trochu pozor, pri hre sa to neda ovplyvnit, zelene kolena mam doma aspon 3 krat do tyzdna a k tomu aspon 1 dieru na kolene. Ale utriet si spinavu ruku od jedla do oblecenia, pripadne usta do rukava, to ma vie nastartovat a dam im najavo, ze toto teda nie. Veci mi ani nie je luto, lebo vacsina je za symbolicke ceny zo sekaca, ale to nekonecne pranie....A nejde len o peniaze, pre mna je tam aj ekologicke hladisko.

matula211
26. okt 2018

@ewka0012 vieš, riešiš podľa mňa niečo menej podstatné....A to, že si ty pochádzala z chudobnej rodiny...buď rada, že tvoje dieťa nevyrasta v chudobnej rodine a že nemá len jedny nohavice, ktoré či chce alebo nechce si musí vážiť...myslím, že v jeho veku mu to stačí hovoriť, že si ma dávať väčší pozor, sam to raz pochopí...Ale zase nebliakaj po ňom, keď sa uspini, veď to je stále len dieťa....možno ho nechceš rozmaznavat, ale zase ja osobne by som robila všetko pre to, aby som druhé nohavice kúpila, keď sa jedny zničia..A neboj, u nás ide práčka od rána do večera každý deň( aj ked sa neuspinia) a nedoplatky 400€ som nikdy nemala...hlavu hore, aj zajtra vyjde slnko...

simsalabim
26. okt 2018

@m.i.r.i skus si precitat este raz, co som pisala. ja som nenapisala jedine slovo o "jednoduchsich ludoch". To musel byt niekto iny - pozri si, co som napisala - pripadne mi sem hod citat, KDE som to napisala. Ja som pisala iba o tom, ze by sa mal clvoek obliect primerane prilezitosti - a teplaky vnimam ako oblecenie na volny cas a do telocvicne - nie do skoly.
Inak ja tiez casto robim z domu - ak viem, ze iba odveziem deti do skoly a nikde nevystupim za auta, necham na sebe domace osuchane rifle. Ak viem, ze sa stavim v obchode, dam si normalne, nevysuchane. Tu ide o 5 sekund, co si jedny dam dole a druhe obleciem. No ale tu sme uz riadne off topic od toho, co sa pytala zakladatelka...

tappetty
26. okt 2018

@ewka0012 😂😂😂😂😂😂: skus ist na jogu , kasli na to jezis, ja mam dve dcery a jedna vyzera ako vytiahnuta z kontajnera od rana do vecera 😂😂 ciste prasaatko, na kazdej fotke ma kus zradla na ksichte :DDD umierame od smiechu cela Rodina z toho.