Učebnice pre školy - verejné obstarávanie

zuzuzu3
4. sep 2021

Čaute baby, už som sa tu niečo pýtala ohľadom učebníc pre školy a ste mi pomohli, tak skúšam, či sa tu nenájde niekto, kto má skúsenosti s VO učebníc pre školy. Mám pár otázok na zorientovanie sa v tejto oblasti a veľmi by ste mi pomohli 🙂 Vopred veľmi pekne ďakujem 🙂

anesim
4. sep 2021

@zuzuzu3 ja objednavam ucebnice z ANJ, len napisem od 2 al3 distributorov ceny, ten dam uctovnickam. A objednavam uz niekolko rokov od tych istych.

zuzuzu3
autor
4. sep 2021

len ja potrebujem objednať viacero učebníc v určitej sume a nie som si istá, či to môžem len takto jednoducho objednať ako zákazku s nízkou hodnotou.

loginexistuje
4. sep 2021

ke to viac ako 70 000 myslim hodnota tovaru co ides obstaravat ?

zuzuzu3
autor
4. sep 2021

idem objednávať učebnice pre školu a výsledná cena PHZ bez DPH nebude vyššia ako 5.000 EUR. Podľa metodiky by som to mohla objednať iba na základe prieskumu trhu, kde by som si porovnala ceny z internetu a priamo objednala, ale nie som si istá, či to tak môžem spraviť. Pomohli by mi nejaké osobné skúsenosti 🙂

palicka
4. sep 2021

@zuzuzu3 pri zákazke s nízkou hodnotou Vám stačí prieskum trhu, teda aj Prts obrazovky. Spojte si to v zápisnici, kde si uvediete, kedy, aké stránky ste pozreli, ktorá bola najvýhodnejšia a hotovo.

loginexistuje
4. sep 2021

@zuzuzu3 ano uplne staci prieskum trhu urob prtscreen a hotovo tak aby bolo vidiet datum a cas alebo doplnte rucne a je to

zuzuzu3
autor
4. sep 2021

@loginexistuje Super baby 🙂 A môžem to teda len jednoducho objednať, hej ? Ale píšu tam, že najprv si musím spraviť plán VO na nákup učebníc pre šk.rok 2021/22. A tu mám tiež otázku. Môžem v tomto pláne uviesť všetky učebnice, ktoré by sme chceli objednať, zistím PHZ (tak aby mi to vyšlo do tých 5000 bez DPH) a potom môžem objednať len niektoré učebnice tak, aby mi to vyšlo z príspevku na učebnice a ostatné potom objednať aj neskôr ? Lebo príspevok sme dostali okolo 3000. Ďakujem vám veľmi pekne 🙂

zuzuzu3
autor
4. sep 2021

@palicka Lámem si s tým hlavu, lebo keby som robila klasické VO, tak už by som tam nemohla uviesť názov učebnice ktorú potrebujem, ani autora, čo mi príde dosť divné, pretože učebnice môžeme vyberať presne z daného zoznamu, tak neviem ako by som tú učebnicu opisovala, aby mi nemohli ponúknuť nejakú inú, ale len tú ktorú naozaj potrebujem :(

monkka21
4. sep 2021

@zuzuzu3 manžel robi VO na učebnice,keď to je do 5000tisic tak nemusíš robit VO ,len objednať podla zakona paragraf 1 odsek 14 vynimka postupov.

monkka21
4. sep 2021

@zuzuzu3 a že len raz za rok môžes tak objednat do 5000 bez VO.

zuzuzu3
autor
4. sep 2021

@monkka21 Ďakujem pekne za odpoveď. Aha, takže, keď teraz objednám učebnice za 3000, lebo na to máme dotáciu, tak potom, keby som aj chcela doobjednať učebnice za 1500 (čo by som sa ešte stále zmestila spolu do tých 5000) už na náklady školy, tak by som musela robiť VO ? Ďakujem veľmi pekne 🙂

zuzuzu3
autor
4. sep 2021

@monkka21 Mohla by si sa prosím ešte poslednú otázku spýtať manžela ? Musím objednať učebnice iba na presný počet žiakov v triede, poprípade trochu viac, alebo môžem napr. iba dokúpiť 10 ks z určitej učebnice, ktoré im chýbajú ? Ďakujem krásne 🙂

monkka21
4. sep 2021

@zuzuzu3 môžeš objednat aj dva krat ,ale dokopy cena nesmie presiahnut 4999€,a na tu druhu otázku si neni istý lebo to už ma na starosti ina jeho kolegyna ,že sa môžeš obratit na odbor edičnej činosti na nete určite najdeš aj tel.čislo lebo to je už otazka dotačnej politiky nie VO.

anesim
4. sep 2021

@zuzuzu3 ja som kupovala rozne pocty, niektorych viac , niektorych menej, podla toho kolko sme potrebovali. . Len v kancelarii mi povedali, aby bola suma o nieco vyssia ako dotacia, aj ked len o par eur, pretoze ak by som neminula celu dotaciu, tak by to museli vratit, aj ked len par eur, a bolo by to papierovanie navyse.

zuzuzu3
autor
4. sep 2021

@monkka21 Super, Ďakujem krásne za odpovede 🙂

zuzuzu3
autor
4. sep 2021

@anesim Super, ďakujem pekne za rady 🙂