Učiteľka zamkla (zabudla) dieťa v telocvični

stanislavapm
26. okt 2021

Milé mamičky, chcem vás poprosiť o názory , ako riešiť situáciu... ??!! Dieťa (žiačka 2 ročník ZŠ! ) zamkla učiteľka v telocvični, dieťa bolo zamknuté niekoľko minút... Učiteľka to zistila, keď sa vrátila do telocvične s iným dieťaťom, ktoré si v telocvični niečo zabudlo... Ak by si druhé dieťa nič nezabudlo, prišlo by sa na to o pár hodín, keby dieťa "chýbalo" rodičom....

pribinak
26. okt 2021

@stanislavapm myslím že by prišla na to skôr, nie o pár hodín. Mam celkom pochopenie, toto sa stalo aj mojej mamine.
Aké rodičia toho dieťaťa nerobili z toho dramu. Mama sa otočila a niekoho za sebou nevidela. To dievča ktoré zamkla, bolo totiž v takom skládiku v telocvični a ešte ukladalo nejaké lopty či čo.
Ani nekričalo, lebo vedeli že cez ďalšiu hodinu prídu a otvoria jej

simona1998
26. okt 2021

@stanislavapm stane sa , mna tak zamkli kedysi tiež , nerobila by som z toho nejakú drámu , neni to naschval . Zas robiť kvôli tomu problémy učiteľke ? Neviem neviem ale je to tvoje dieťa tak to je na tebe

kiwi3
26. okt 2021

aku situaciu? ved uz je odomknuta, nie?

simona1998
26. okt 2021

@kiwi3 skôr následky . Toho že ju zamkla

martinalici
26. okt 2021

V prvom rade by som sa porozprávala s dieťaťom a vysvetlila , že počas hodiny alebo keď su niekde napr na výlete nech nikam neodbehuje. A ak musí nech na to upozorní kamarátku. Aby o nej niekto vedel. Učitelka mala skontrolovať telocvičnu ale možno sa aj pýtala a nikto neodpovedal to nevieme.To uz nevyriešite ale môžte na to pripraviť svoje dieťa aby sa to neopakovalo a nestalo niekde kde bude medzi cudzími.

h2
26. okt 2021

@stanislavapm Niekoľko minút? Podľa toho, že o tom zakladáš tému na MK som myslela, že tam bola pol dňa! Vôbec nič sa predsa nestalo.

panda21
26. okt 2021

Aj mňa tak zabudla raz. Normálne som na začiatku hodiny chýbala tak ma hneď aj našli, bola som tam možno 20 minút 🤷‍♀️ žiadna trauma ani nič, s učiteľkou sme sa zasmiali 💪

kiwi3
26. okt 2021

@simona1998 tak neviem, ci su nejake nasledky. ci ma to dieta teraz traumu alebo co... (o com dost pochybujem) ale autorka to napisala, ako keby sa stalo nieco hrozne a ucitelka to spravila naschval. a treba ju za to potrestat. iba som pouzila jej slova: "ako riesit situaciu". nie je co riesit, podla mna.

suzitok
26. okt 2021

Moje dieta - 6rocne sa v skole "stratilo" 😀...chodi domov na obed, muz caka vonku, uz odisli vsetky deti, preslo 10-15-20minut..zavolal ucitelke, ze dieta nevyslo zo skoly
A ucitelkina reakcia " Coo?..ja neviem kde je, idem ho hladat" a polozila telefon 😀...za 5minut snim prisla, ze sa zaradil k druzinarom a sedel snimi v herni , lebo sa bal povedat, ze on do druziny nechodi 😀
Bavime sa dodnes na tom, aj ked vtedy ani ucitelke, ani mojmu muzovi by ste sa krvi nedorezali, vraj to bolo najhorsich 5minut jeho zivota...

simona1998
26. okt 2021

@kiwi3 no myslím následky , toho , že ju zamkla . Akože urobiť problémy učiteľke . Nie dieťaťa , to bolo max zľaknuté možno ani to nie 🙂

ibrunova
26. okt 2021

Myslíš trestné oznámenie či čo? To snáď nie

zuzanka.zuzu
26. okt 2021

mňa v 2.r. ZŠ zabudli a zamkli v šatni 😂😂😂 bola som tam celú hodinu (mobil neexistoval, okno tam nebolo) a jediné čo z toho bolo, že mi mamina vynadala lebo som nestihla prísť na termín k zubárke 😂😂😂 ale ak si túto tému prečíta začínajúca učiteľka, tak radšej pôjde vykladať krabice do tesca než sa sr*ť s rodičmi 😨😲🙏 ŠIBE VAM???

elementissa
26. okt 2021

No je tam toho. Dievča podľa mňa v duchu dúfalo, že ju tam nechajú a nebude musieť ísť na ďalšiu hodinu :D hrozné blbosti niektoré matky riešia

tosomja
26. okt 2021

Ja som včera zavrela syna 19 mesačného v kumbale, či ako to nazvať, špajza...ani neviem, kedy tam za mnou prišiel. Zrazu dlho ticho, ani nekrical, v tme 🤣😄 sama na seba som chcela zavolať sociálku 🙈

kacena4
26. okt 2021

skor by som sa zaujimala preco moje dieta nerespektovalo pokyn ucitela ze sa odchadza z telocvicne ale tam ostala...

portret7
26. okt 2021

@stanislavapm tiež má tak zamkli v jej veku, nemám žiadnu traumu😉 nič hrozne sa nestalo😀 dieťa by som pochválila, že nehystercila a bola statočná👍

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
26. okt 2021

Myslim, ze sa nic rake nestalo. Skor ta pani ucitelka si po tejto skusenosti 2x prepocita deti aj sama a nebude sa spoliehat na pripadne potvrdenie od druhakov. Pri 24 a viac detoch sa take nieco stat moze a predpokladam ze ucitelka moze mat z toho vacsiu ujmu ako to dieta, co z toho malo zazitok, ze niekde ostalo same.

Cenna lekcia pre obe strany a viac by som to neriesila.

Ja si pamatam ako ma spoluziacka v prvej triede prehovorula aby sme sa schovali druzinarovi. Lietal po triedach a chodbe, videli sme mu nohy. Trest sme si samozrejme zasluzili my

acrobaleno
26. okt 2021

Mňa raz omylom zamkla kolegyňa na záchode. 😂

loginexistuje
26. okt 2021

nerisila by som to max by som povedala dietatu aby sa nesuchtalo nabuduce a slo so skupinou

marika39
26. okt 2021

mňa raz tiež omylom zamkli v telocvični, zbehla som si ešte na vecko a proste som tam zostala až to zistili na ďalšej hodine. Nebolo mi všetko jedno , bola som krpec ale nik z toho drámu nerobil, pamätám sa že naši sa z toho smiali 🙈V každom prípade prežila som a spomenula som si na to až teraz vďaka tebe😂

evatko
26. okt 2021

Ja som kohosi tiež niekde zamkla. Ale keď som zamykala už aj odomykala, lebo sa ohlásilo. Tiež sa niekde to dieťa zabudlo. Ale asi to nebola storka roka, keď si to nepamätám. Mne zamkli dieťa v učebni na ZUS. Ďalšie hodiny tam už neboli. Plakalo, búchali na dvere, našiel ho tam nejaký starší žiak, lebo ho pocul.
Počkať, ale zabudli sme to riešiť a sťažovať sa. Ono si totiž zavazovalo snúrky pri vesiakovej skrini s bundami, bolo vzrastovo veľmi malé a ešte aj skrcene, tak proste učiteľka ho nevidela ani on ju, že už odchádza. Už ma o 9rokov viac, ale tá traumaaaaaaa....zabudlo nato na ďalší deň.

jankalukasova
26. okt 2021

@stanislavapm veď by po nich mala telesnú iná trieda, tak by ju tam našli. Či telesnú majú len druháci?? Hlavne by som to riešila s dieťaťom... že treba počúvať pani učiteľky a dávať pozor. Keď nestíham, prihlásiť sa a dať o sebe vedieť. Veď sa nič nestalo.

simca06022011
26. okt 2021

Nic, povedz dietatu ze sa nema motat a ma byt s ostatnymi, toto sa totiz moze stat aj na vyletoch a pod. ked sa nejake dieta odsuchce niekam.. cela trieda stihla odist a ona tam ostala? A urcite by ju nenasli o hodiny, ved telocvicnu asi pouzivaju aj ini ziaci alebo by chybala na obede/v druzine atd. Asi by niekedy pre taketo pomohlo naozaj z aviest vojensky system, doradu a poratat ale to by sa asi tiez rodicom nepacilo 🙂
Neboj, nebude mat ziadnu traumu... pre pripady traumy, treba dietatu vysvetlit ze sa nic nedeje, vysvetlit co robit/nerobit a ukludnit ho a nie to este hrotit. Ja to pouzivam aj pri "strateni sa" aj pri urazoch aj vzdy ked sa nieco stane... nie clovek co robi dramy a paniku a dokazem riesit veci s chladnou hlavou a presne to chcem aby vedela aj moja dcera.

dzt
26. okt 2021

Dnes len učiteľka zvýši hlas na žiaka a rodičia sa idú z toho… a ako to bolo za dávnejších čias? Počula som, že do žiakov hádzali kľúče 🤷🏽‍♀️😅 a robil z toho niekto vedu? Nie… Vtedy aspoň deti boli vychované…

jankalukasova
26. okt 2021

@stanislavapm ale vieš čo bola prdel??? Keď sme šli na ZŠ na výlet vlakom.. na nejakú chatu či kam. Železničiari štrajkovali, vlaky boli na prasknutie plné, lebo ich chodila asi tretina, stanice boli plné. Všade ľudia a jeden spolužiak proste do vlaku nenastúpil, lebo sa nedostal cez dav. Tak zostal v Žiline na stanici.

dzt
26. okt 2021

A nič proti autorke, len mi to tak prišlo… že automaticky, keď sa niečo v škole udeje, na vine je učiteľ

evkamotka
26. okt 2021

Situaciu by som vyriesila tak, ze by som dohovorila dietatu, aby si davalo pozor. Ucitelke asi uz doklaplo, ze ma sklad odteraz kontrolovat, nic by som jej uz nevravela.
No a hadam ma po druhakoch telesnu este niekto iny alebo chodi do druziny a chybala by im tam. Alebo by si to vsimla kamoska, s ktorou sedi v lavici

pupavica
26. okt 2021

Môže sa stať každému. Určite by som hneď nevinila učiteľku. A myslím, že dieťa z toho traumu tiež nebude mať.

renka30
26. okt 2021

Na pestovatelskych pracach ma raz zamkli v garazi na naradie (najmensia v triede, nieco som tam isla odlozit) zabuchala som na dvere a odomkli, max. som sa citila trapne, boli sme uz asi siedmaci, lebo spoluziaci sa mi rehotali...myslim, ze na dalsej hodine by sa ozvala jej spolusediaca/ci z lavice, ze jej chyba sused, hoci na telesnej bol...pripadne by ucitelka videla, ze taska je ale dieta nie a zistila by co je vo veci...s ucitelkou by som to asi neriesila, ved sa nic take hrozne nestalo, upozornila by som dceru, nech sa nemota a ked nestiha nech sa ozve, aby o nej vedeli...