Učiteľka zamkla (zabudla) dieťa v telocvični

stanislavapm
26. okt 2021

Milé mamičky, chcem vás poprosiť o názory , ako riešiť situáciu... ??!! Dieťa (žiačka 2 ročník ZŠ! ) zamkla učiteľka v telocvični, dieťa bolo zamknuté niekoľko minút... Učiteľka to zistila, keď sa vrátila do telocvične s iným dieťaťom, ktoré si v telocvični niečo zabudlo... Ak by si druhé dieťa nič nezabudlo, prišlo by sa na to o pár hodín, keby dieťa "chýbalo" rodičom....

macekovam
26. okt 2021

@stanislavapm stalo sa ze chlapca zamkli v marnici..... To by bolo horšie.. A bol tam do rana

makova333
26. okt 2021

@stanislavapm neprehanaj, mysis, ze ucitelka by si na hodine, ktora nasledovala za TV nevsimla, ze jej tam nesedi dieta, ktore tam rano bolo? Ak by aj TV bola posledna hodina, nevsimol by si to spoluziak/spoluziacka, vychivavatelka? Ziadnych par hodin zamknuta by sa nekonalo. To by uz musela byt neviem aka suhra debilnych okolnosti a ignoranstva, aby tam dieta stravilo hodinu (nie hodiny).

h2
26. okt 2021

@macekovam No to asi ťažko. Nikomu nechýbal? Do rána?!

jana_eyre_2
26. okt 2021

Verím že pre dievčatko nepríjemne, avšak nevidím to ako niečo hrozne.. stáva sa, keď je tam kopu deti tak sa stávajú takéto chyby, je to ľudské..

ailiba
26. okt 2021

@stanislavapm bud rada, že pár minút, mňa zamkla upratovačka na záchode (samozrejme omylom), keď som bola skolkarka. Doteraz si to pamatam. Je to veľmi nepríjemný pocit, ale nebolo to naschvál, vôbec by som to neriešila.

zuzuliennka1
26. okt 2021

@stanislavapm ako by som riesila? - dohovorila by som v prvom rade tomu dietatu, ze sa nema suchtat, a davat pozor, co sa kde deje a ked sa z triedy/telocvicne na vyzvu ucitelky odchadza, tak si na to dat pozor.. druhacka je uz dost velke dievca

evaachesa
26. okt 2021

A už ste boli spísať zápisnicu na polícii? 🤭😄
No a teraz vážne..podľa mňa bola malá rada že sa vyhla hodine a nikto jej to ani nemôže mať za zlé😁

macekovam
26. okt 2021

@h2 bolo to dávno.. Hľadali ho.. A nakoniec nasli

evaachesa
26. okt 2021

@h2 hmm tento príbeh si pamätám z filmu Sám doma 😄

klip0
26. okt 2021

Riešila by som to tak, že by som išla rovno za riaditeľkou spísať sťažnosť nech tu zlú zlú učiteľku okamžite vyhodí !!!
(Nie naozaj samozrejme. Čo na Tom chces riešiť ? Fakt ma.nenapada že ako by si to chcela riešiť, veď sa nič nestalo. Nerobme z tých detí porcelánové bábiky)

yoxinka
26. okt 2021

@stanislavapm
Kamoška učiteľka mi hovorila, že nie dnešné deti sú problém, ale ich premotivovaní rodičia …
V lete som ostala s dcérou zamknutá v poliklinike … celkom sranda to bola 😂😜

jaskolka
26. okt 2021

Veď sa nič nestalo. Dieťa nebolo opustené na ulici, pár minút v telocvični mu neublíži.
Potom je otázka, kde bolo, keď všetci vychádzali? Keď napríklad odkladalo niečo (lopta, zinenka) rak teoreticky mala ucitelka skontrolovať, či už vyšlo. Alebo zakričať, Katka, kde si?Ci niečo také..
Ale keď samovoľne sa oddelilo a nevšimlo si, že už deti idú preč, tak skôr by som do hovorila jemu, že musíš, si sledovať ostatných. 8 ročne dieťa už nie je bábätko, aby nevedelo, že keď idú žiaci z telocvične tak idem aj ja a nejdem trebárs bez vedomia učiteľa do skladu a podobne.
Nehovoriac, že určite by rýchlo zistili, že chýba.

kittykat22
26. okt 2021

@stanislavapm boze, aka drama kde sa nic nestalo a nejde ani o tvoje dieta 🙄 nechapem co vyvadzas. Deti by prisli do triedy a spolusediaci dievcatka xy, by povedali ze chyba, pani ucitelka by sa pytala kde je a okamzite by po nu isli. Deti v 2 rocniku su pomerne prisno striehnute, takmer vsetko uci jedna pani ucitelka a je v tom prehlad.

deti95060810
26. okt 2021

mňa by to napálilo... učiteľke by som napísala mail a dala na vedomie riaditeľke....učiteľka za deti zodpovedá .... 😉

veronice
26. okt 2021

@stanislavapm ako by som to riesila? V prvom rade by som sa dietata spytala kde bolo a co robilo ked ostatni odchadzali z telocvicne... A po druhe, ako pises, bola tam par minut, nie celu noc, takze nechapem co by si chcela riesit...? Asi by som najblizsie dni dietatu pripominala aby sa zas niekde nezabudla 😁🤷‍♀️

marrilyn
26. okt 2021

Aj ja som skoncila zamknuta v telocvicni. Nejak som sa zamotala na wcku, medzitym zo satne odisli vsetky spolužiačky. Nikto si nic nevsimol a odisli. Horsie bolo, ze to nebola telocvicna priamo v budove skoly, ale v samostatnom sportovom areali, takze kym na to prisli a vratili sa po mna, tak som si tam v satni asi pol hodku posedela. Nic sa mi nestalo, neubudlo zo mna, len som sa odvtedy snazila tolko nemotat pri prezliekani 😁 Nasi z toho nerobili ziadnu vedu, sme sa na tom zasmiali, ked som im to hovorila. Bola som vtedy asi v 5. ci 6. triede. Ale teda tiez by som cakala, ze si ucitel tie deti pri odchode porata, ked za ne zodpoveda.

malapepka
26. okt 2021

Mna a kamosku zabudli ucitelky v skolke!!! ked isli na prechadzku. Najprv sme sa motali po skolke samy, potom sme prisli za kucharkami. A vies co? NIC!!!
Nedavno upratovacka zamkla v jednej triede riaditelku. Obcas sa stane.
Tu aj dieta urobilo chybu. Kde sa motalo, ked vsetci odchadzali? Treba ho poucit, ze si ma vsimat, co sa okolo neho deje, ze sa skupina presuva, dat o sebe vediet a pod.
Ci ako to chces riesit?

bubinko1506
26. okt 2021

Mna tak otec zabudol v praci, mala som asi 5 rokov a zobral ma do kancelarie, ze na obed ma dovezie domov. Prisiel na to doma, ked sa ho mama pytala, co nejdem dnu aj ja. Priviezol ma domov jeho kolega🤣. A raz ma zamkol sef v kancelarii, este si tam aj mobil nechal. Ale nastadtie to zistil na parkovisku😉

stanislavapm
autor
26. okt 2021

@dzt .. kde som napísala, že na vine je učiteľka ???

Pani učiteľka je prísna, ale to mi vôbec neprekáža, deti potrebujú autoritu.
Vážim si prácu učiteľov.

Pár bodov k udalosti:
- to zabudnuté dieťa nie je moje...
- zamknuté dieťa je v škole nové...
- telesnú výchovu mali poslednú vyučovaciu hodinu
- druháci nemajú jednu pani učiteľku na všetky predmety (žiaľ to už neplatí)
- pár hodín som myslela max. 2 - 3 hodinky, kým by po dieťa prišli do šk. klubu rodičia...
- celú situáciu videla mamička (ktorá čakala na svoje dieťa), hovorila, že zabudnuté dieťa plakalo, keď jej odomkli...
- pani učiteľka si myslí, že je neomylná (usudzujem z informácií od viacerých rodičov, už to trvá pár rokov) - v tejto udalosti vidím "karmu"...
- pani učiteľka za pár rokov čo pôsobí na uvedenej škole spravila niekoľko vecí, ktoré neviem, či ľutuje alebo na ne zabudla ... :
- dieťa po autonehode (rozbitá lebka, jazvy na hlave) - buchla táto pani učiteľka atlasom po hlave - podľa mňa to nie je v poriadku.
- dieťa chudé nezobrala na plavecký výcvik, pretože je veľmi chudé
- pár detí mávalo bolesť brucha pred telocvikom ...
- niekoľko detí kvôli pani učiteľke prešlo na inú školu...

- ja riešim s uvedenou pani učiteľkou iný problém s mojim dieťaťom, komunikujem s ňou a hľadáme riešenie ...
Mojim deťom vysvetľujem, že učiteľov majú rešpektovať.

Mám pocit, že veľa rodičom by sa uľavilo, ak by uvedená pani učiteľka zo školy odišla.

Nie som človek, ktorý kritizuje všetko a všetkých .
Snažím sa pozrieť na každú situáciu z viacerých uhlov, zistiť si čo najviac informácií a potom robiť nejaké závery a hľadať riešenia...
Toto je môj prvý (asi aj posledný príspevok v diskusii.... ) .
Ďakujem za každý názor, prajem každému, kto sa zapojil pekný deň ;)

basska_b
26. okt 2021

@dzt Hej hej, do nas hadzala kluce v druhej triede, taky tucny zvazok... inak aj mna zamkla upratovacka v satniach o 18:00, ked som isla posledna z druziny domov, tak som vybehla, buchala na dvere, tak hned sa vratila a otvorila ma... ziadna veda.

basska_b
26. okt 2021

@stanislavapm Chapem, ked sa to blizsie objasni, tak to je potom jasnejsie, ze ucitelka ma svojske spravanie a nazory... ale takto z dvoch viet tu tazko vieme pochopit, o co islo.

allie458
26. okt 2021

@stanislavapm Podla mna toto nie je po tom o teme "ucitelka zabudla dieta v telocvicni" ale o teme "ucitelka ma viac problemov ktore treba riesit". Pretoze ten incident v telocvicni nie je nic hrozne, dohovorim dietatu ak ma to extra trapi spomeniem to v konverzacii napriklad na rodicku. Ak su ale ine problemy, tak sa k tomu nevieme vyjadrit pretoze nevieme co je to za cloveka. Ja som studovala aj pedagogiku a mala som aj dobre aj hrozne ucitelky, takze viem ze nie vsetky su hodne toho povolania. Niektore su proste zli ludia co isli ucit. Ale ten incident sam o sebe mi nepride ako nieco hrozne, moze sa stat, hlavne ze dieta je v poriadku.

comika
26. okt 2021

@stanislavapm aj ja som bola omylom zamknuta v telocvicni 🤷🏻‍♀️. Trvalo im dlhsie kym ma nasli ale nic som si z toho nerobila. Iba som cakala

h2
26. okt 2021

@stanislavapm Nó, tak teda podľa mňa buchnúť dieťa po hlave atlasom je oveľa, OVEĽA závažnejší problém, než nechtiac a bez zlého úmyslu ho zamknúť na pár minút v telocvični.

1mina
26. okt 2021

tiez sa mi stalo ako dietatu ked sme mobily este nemali, v triede na poschodi a po posldnej vyucovacej hodine ma zamkla ucitelka ked som sla este k umyvadlu a ostatny uz vysli :D vacsie nervy som mala co preziju nasi ak celu noc nepridem domov koho by napadlo ze som zamknuta v triede,,, nastastie po hodine trieskania este nejaky ucitel co odchadzal ma tam nasiel :D

makova333
26. okt 2021

@stanislavapm a uz ani triedne knihy neexistuju kde sa zapisuje kazdu hodinu dochadzka? (a zapisuju aj ucitelia, ktori nie su triedni). Aj pani vychovavatelke preberie triedu a nevie kolko deti prebrala? (po poslednej hodine snad preberie vychovavatelka deti hned a ide s nimi bud na obed alebo do SKD, takze rozdiel medzi koncom telesnej a prebratim triedy vychoskou je tak nanajvys 15-20 minut)

vevesh
26. okt 2021

@stanislavapm len niekolko minut? A pocas skolskeho vyucovania? A hned ju odomkli.... Vsak sa nic nestalo....co by si robila, keby ucitelka odisla zo skoly, kazdy vyhlasil, ze tvoje dieta je u teba doma a tvoje dieta nikde- a to nikde su 3 hodiny po skole? (popritom ju zabudli v ich triede a ich triedna nasrata z domu prisla autom, ze si neviem davat pozor na dieta🥴🥴🥴...)

lubik87
26. okt 2021

Ako riešiť situáciu..no v prvom rade naučte dieťa počúvať príkazy učiteľov a potom sa nestane že niekde ostane zamknuté ....ďalší návrh je nerobiť z toho drámu nezostala tam cez noc ...nič sa jej nestalo bolo to pár minút nerobte z komara somára vypomstí sa vám takéto správanie keď bude dieťa puberte a bude pri všetkom hysterické lebo tak sa chová maminka doma 😏

cacianka
26. okt 2021

Čuduješ sa reakciám žien ? Veď si napísala iba tisícinu a podľa textu odpovedali.

Môjho chlapa zamkli na wc, prišiel mi oproti že pôjdeme na nákup, odbehol na wc, zatvoreneho v kabinke nikto nevidel, decká z krúžku dobehli na pisoar a frnk von. omylom.
Zato moja kolegyňa, nesustredena, tak trochu sebestredna mladá žaba, horenia aká je super šikovná, si nedala povedať že ona aj návštevníci majú dodržiavať pravidlá. Každý kto vošiel musel nechať členský preukaz na pulte. Prišiel svojský dedo čítať noviny, preukaz nepredložil, ona nepýtala. Dedo zadriemal v čitárni, mladá šup šup 1 minútu po skončení pracovnej doby mala zbalenú kabelku, zamkla a frk s frajerom na motorke. Dedo sa zobudil, keď sa nevedel dostať cez dvere, pristavil stoličku k nízkemu oknu vedľa a vyliezol.
Ani neviem ako ju vypátral aby prišla pozatvárať.

loginexistuje
26. okt 2021

nas v osmicke (vtedy este nebol 9 rocnik) triedna fackovala take pohlavku ako chorila medzi lavicami ak nas napr videla behat cez travnik cez prestavku (muselo sa chodit v kruhu po betone) a v prvej triede p ucitelka mala trstenicu a hrusticku s prstami a pat svihov kazda ruka ale horsie to mali u p ucitelky T. ta davala na holu ( dolu gate pred triedou a svih svih
dve z nich este ucia ta posledna zomrela uz ale roky ucila