Vaše tipy na dobrú základnú školu v Bratislave

jaaty
14. mar 2012

Dobrý deň,
hľadám informácie o základných školách v BA. Na zápis ideme síce až o rok, ale už teraz sa snažím získať nejaké info o základných školách s rozšíreným vyučovaním cudzieho jazyka. Moja predstava je - cudzí jazyk od prvej triedy minimálne 2-3 do týždňa, nízky počet žiakov v triede, pestrý výber krúžkov a samozrejme pozitívne referencie
🙂 🙂 🙂 Ideálne v Petržalke (prípadne Staré Mesto či Karlovka).
Ďakujem

katkag2
4. feb 2018

Mile mamicky, spominala sa tu analyza skol, ktoru si dala vypracovat nejaka mamina, ak by mi ju niekto vedel preposlat, budem velmi vdacna, dakujem.

mimikas
16. feb 2018

Dievcata, zakladna skola Wonderschool v dubravke, neake skusenosti?

dr_janka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vladimira1976
18. feb 2018

Wonderschool - boli sme tam pozriet minuly rok, deti ucia v AJ, den otvorenych dveri fajn, pacila sa mi AJ s native speakerom. Matematiku tiez mali v AJ - neviem ci uplne vsetko, lebo sme chodili hore dole. Cena je o nieco lacnejsia ako tie drahe skoly AJ, ale drahsia ako sukromne skoly - myslim nieco cez 400 za mesiac. Ak budu mat Den otvorenych dveri, treba sa ist pozriet.

mimikas
19. feb 2018

@mircalla mozem poprosit tu analyzu skol do IP? dakujem.

mimikas
19. feb 2018

baby, este otazocka mimo, mate niekto skusenosti zo skolami V devinskej? Hlavne skola Bukovcana?

karidap
19. feb 2018

@mimikas da sa analyza do IP?

karidap
19. feb 2018

@mimikas keby nebola taka draha, mam ju pod oknami, dam dieta hned tam. Info mam len z druhej ruky. Velmi dobre ,ale probelm ze deti su v malych skupinkach co ma svoje vyhody aj nevyhody.

mimikas
19. feb 2018

@karidap ano, maly kolektiv je super ale tak v 1-2 rocniku a moze byt na pritaz, lebo ak si s niekym nesadne dieta v malom kolektive to viac pociti ako vo vacsom, kde ma stale viac moznosti si najst kamaratov. A cena je naozaj dost vysoka, preto uvazujeme ci sa oplati do nej investovat. Lebo skolne vyrazne zatazi nas rodinny rozpocet.

andelok
28. feb 2018

@mimikas ja tam učím 🙂

mimikas
28. feb 2018

@andelok ahoj a mozem sa opytat ze kde, ci vo wonderlande alebo na skole Bukovcana?

andelok
28. feb 2018

@mimikas nie, na Esprite. Myslela som ze na to si sa pýtala 🙂

mimikas
28. feb 2018

@andelok jej super, tak nam das neake info o skole, kolko tam maju teraz deti?

ipetka
28. feb 2018

@andelok ahoj mna by tiez zaujimali niake info, prave sme v procese vyberania skoly pre nasho syna a montessori nam (mne) nevyhovuje co sa tyka vyucby..ako to u vas funguje?

iffka2002
28. feb 2018

najlepsia na jazyky v petrzke je narnia. avsak 200e mesacne, atd.

lea20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andelok
1. mar 2018

@iffka2002 je to teraz myslím 1800 ročne v narnii, boli sme tam v utorok. Ale skôr je problém že sa tam ťažko dostať :(

iffka2002
1. mar 2018

@andelok necitala som si predchadzajuce prispevky, reagovala som cisto na otazku 🙂 My byvame v rači a chceli sme vozit deti do narnie v pezinku (otvaraju tam aj triedu navyse od sept), ale nakoniec sme si to rozmysleli, kvoli financiam (hypoteka) a kvoli dochadzaniu..

tessa
13. apr 2018

Ahojte babulky,
potrebujem radu...syn chodí na cirkevnú základnú školu vo Vajnoroch, je piatak a aktuálne riešime šikanu :( strašne ma to mrzí, lebo učiteľov má skvelých, len kolektív v jeho triede je veľmi zlý... Spolužiaci ho šikanujú a to pritom nie je nejaký drobec, nepovedali by ste, že by si vôbec mohol niekto niečo dovoliť na neho..ale žiaľ, opak je pravdou :(
A preto zvažujeme aj zmenu školy...chcela by som asi cirkevnú pre neho, resp. nejakú školu s dobrými referenciami a navyše s možnosťou integrácie, syn má dysortografiu.
Za všetky rady, Vám budem vďačná...som už zúfalá z tejto situácie...

brkabra
13. apr 2018

@tessa to je smutne.teraz aj neveriaci rodicia davaju deti do cirkev. skol, ze ich tam naucia...ja poznam z cirkevnych v centre mesta- sv. Ursule, alebo Matky Alexie, ci sv. Frantiska v Karlovke, ale napriklad sv. Vincenta de Paul v ruzinove neodporucam, to je katastrofa a tiez je tam sikana. Drzim palce!

tessa
13. apr 2018

@brkabra a prosím ťa, máš aj referencie na tie školy sv. Uršule a Matky Alexie, alebo len vieš, že existujú? Ja by som potrebovala vedieť, aké to tam je...

brkabra
14. apr 2018

@tessa ano, obe maju vyborne vysledky ziakov. Na ursulu som aj ja chodila. Na tomto fore urcite o nich vela pisu

lilke
14. apr 2018

@tessa za cirkevne, ZS 2.stupen je vyborna v Karlovke. Alexia ma tiez dobre meno. Na Ursuli by sikana byt nemala, ale co chodia znamych deti, vraj ako skola slabsia. Zo statnych na integraciu je fajn Dubova, ale je az pri Patronke.

tessa
14. apr 2018

@lilke Ďakujem za info...no Karlovka a Patronka je nám trošku ďaleko, čo ma mrzí, lebo aj na Karlovku mám dobré recenzie... Ešte budeme premýšľať...

lilke
14. apr 2018

@tessa este mi napadla Medzilaborecka. Mala skola, tiez ju vyhladavaju kvoli integracii. pocula som len o 1.stupni, ten je fajn. Druhy neviem, ale za pozretie to hadam stoji. A kusok pri Klientskom centre stoji bus smer Vajnory.

veve10
14. apr 2018

@lulu999 uz ste asi po zapise. My sme na Hlbokej...a ja som chodila ako dieta na Dubovu. Myslim ze Dubova je vacsia ako Hlboka. Mne na Hlbokej vadi, ze maju miniaturny dvor, takze vsetky druziny travia mimo ZS, chodia na internaty (dost daleko+slapacka hore Hlbokou). Anglictina je tam mimoriadne slaba, zacali uplne od nuly a k tomu vacsina deti uz vela vedela zo skolok (takze uz to aj zabudli), kruzky skoro ziadne. Po case som trocha sklamana, radsej by som volila Dubovu (je tam nova riaditelka, vraj to tam teraz uplne fici), len ju mame viac od ruky. Mudronova bola vzdy dobra, aj ked podla ineko analyzy maju tusim zle prostredie a vedenie. Dubova ma fantasticky dvor, aj vnutri je svetla a priestranna. Bohuzial o uciteloch neviem, ale to ani na Hlbokej-prvy rocnik este vela nenapovie.

lulu999
15. apr 2018

@veve10 dakujem ti za infosky! Ideme buduci tyzden na zapis na dubovu, je pre nas spadova a to co som sa dozvedela na dni otvorenych dveri ma prijemne prekvapilo🙂 hadam taka bude aj realita;)

lolisha
9. máj 2018

@mircalla Ahoj, posles aj mne pls tu analyzu? Dakujem

mircalla
9. máj 2018

@lolisha Sorry, uz som to posielala x ludom a fakt to nemam chut hladat

michala_ha
24. máj 2018

@veve10 a o Škarniclovej info nahodou nemas? Nestihli sme tam DOD, ale boli sme tam na zapise a syna zobrali, tak zvazujeme..