Vojaci v školských jedálňach od septembra

lizwer
29. aug 2022

Zaujímalo by ma či ste zaregistrovali informáciu, ktorá obletela FB, že majú byť od septembra v školských jedálňach vojaci. Ste s tým stotožnení ako rodičia? Zdá sa mi to divné, vidím za tým nejaký nejaký úmysel. Zaujímalo by ma, či sa dá nejako aj ohradiť voči tomu u riaditeľky školy a odmietnuť ich prítomnosť na škole. Ďakujem za relevantné odpovede.
Kto chce rýpať, nemusí komentovať.

doriiis
29. aug 2022

@missdiva ...vojenska strava? Ako,co si myslis ze kazdy vojak je iba konzervovanu fazulu a susene maso?Nekukaj tolko americkych filmov

mogaa
29. aug 2022

@lizwer a tvoje dieťa vari v živote nevidelo vojaka? či predpokladáš že v jedálni uvidí sex vojakov s kuchárkami? veď napíš rovno, aký s tým máš problém, prečo ti to vadí.....lebo normálnemu človeku je jedno či jeho dieťa je v miestnosti kde sú vojaci, policajti, či požiarnici alebo záchranári....hádam tvoje dieťa nikdy nebolo v reštaurácii a jedáva len doma a medzi deťmi....ak ti to prekáža, odhlás ho z jedálne a nech je doma alebo mu dávaj väčšiu desiatu....

mufka1
29. aug 2022

Ako nechápem túto otázku. MM je vojak a stravuje sa kde sa dá, ja som v školskej jedálni kuchárka. Chodia k nám študenti aj robotníci aj učitelia aj dôchodci.Jedli u nás už aj poslanci ci poslankyne keď boli na návšteve školy.Vojak nieje nic horsie ako hoci kto iny .Takze ci sa naje taky alebo taky neriešim. Každý musí jest .A to co ty píšeš, že vojaci majú na to ísť do reštaurácie tak o tom by som sa sebou vedela porozprávať. Pozri ked máš s tym problem dieta sa da odhlasit ,mozes mu davat stravu aby to ziedol v triede a nie skolskej jedálni. Povolanie vojak je take iste ako ,kucahr,casnik ,riaditel alebo upratovacka .Takže čo sa tu rieši? Podľa mňa úplná blbosť .

patka06
29. aug 2022

@lizwer školské jedálne sa snažia využiť voľné kapacity, ak majú menej stravníkov a dokážu uvariť a predať viac obedov, podľa mňa skvelé riešenie, aby sa udržali nižšie ceny obedov.
A to, že si to môžu cudzí aj zjesť v jedálni nevidím ako problém, či sú to vojaci alebo by to boli dôchodcovia, ktokoľvek.
Vadilo by mi ak by sa škola dala na charitu a "zvyšné" jedlá by v jedálni s deťmi jedli napr. bezdomovci - áno viem, je to extrém.

viestta
29. aug 2022

@missdiva vieš o tom, že už prvý stupeň a druhy stupeň majú rozdielnu gramáž porcií? A ucitelia tiež. Keď bude na obed krupica kaša (co nebude) vojsko dostane väčšiu dávku. Ci máš pocit, že kvôli pár vojakom, čo prídu na obed budú deti denne stopat stiplavym segedinom? Nie, toho sa neobávaj. Len tým vojakom naberu viac, pretože na ich porcie majú vyššie normy a aj cena za dospelú porciu je vyššia.

kittykat22
29. aug 2022

@lizwer je dost mozne, ze vojaci budu chodit na stredne a vysoke skoly a nie na ZS. Neviem ci v celej CR - ale v Prahe mozu na ZS vyhradne ziaci zakladnej skoly a ich ucitelia. Pokial ma clovek mimo skoly zaujem o jedlo tak si ho moze len zobrat so sebou. Prinesie ho kucharka k dveram - nesmie ani vstupit do priestorov jedalne ked caka. V skole syna dokonca deti maju vyhradene vstupy do jedalne a verejnost ma ine dvere aby s nimi vobec neprichadzala do styku.

mima1
29. aug 2022

@ibrunova ked som ja chodila na obedy tak nas strazili ucitelky. A teda ked sme mali spenaaat fuuuj nie jeden krat sa niekto pozvracal 🤮😂 v jedalni

ibrunova
29. aug 2022

@mima1 aj u nás tak, a špenát som nikdy nezjedla. Preto mi toto napadlo ako prvé, ako nás vracali nazad dojesť.

mufka1
29. aug 2022

@missdiva no je vidieť, že nemáš moc poznatky o kuchyni a stravovacích zariadeniach .
Takže všetko jedlo je rozdelené podľa normy
Máš A,B,C,D
A znamená malé deti ,škôlka
B znamená 1 a 2 stupeň
C znamená 3 stupeň
D dospelý
Takže každý má svoju gramáž jedla keď ma škôlka na obed mäsko tak príklad v surovom stave by mal mať cca 8dkg kde je D tak je dospelý a ma mat 150g v surovom stave .Na takéto veciam normy ktoré sú dané .Nikdy u nás profesorom nevadilo ,že či sú na obede aj robotníci alebo poslanci alebo upratovačky. Takže zas mňa je to upne jedno kto sa stravuje ,hlavne aby to bol človek slušný.

mima1
29. aug 2022

@ibrunova my sme sa snazili vzdy utekat ked sa niekam niektora otocila. A dufali sme ze sa ina nepozera 😂

ibrunova
29. aug 2022

@mima1 😁😁
Ja som bola teraz na operácii, po narkóze som bola už hladná, tak ok, idem sa s chuťou konečne najesť. A hádaj čo mi doniesli 😁 špenát s uvareným vajcom 😂

mima1
29. aug 2022

@ibrunova 😂😂😂🙏🏻 By som si asi zavolala donasku 😂😂

anonymous87
29. aug 2022

@lizwer a mna by fakt zaujimalo, kde si sa v tom, co si pripla docitala, ze od septembra MAJU byt v jedalnach vojaci 🤷‍♀️

zuzana76
29. aug 2022

@ibrunova a mohli by robit este aj dozory, to by bol aky poriadok na skole 😀

ruzovakrava
29. aug 2022

@lizwer aký tam prosím ťa vidíš úmysel? Zas sa našiel niekto kto prekukol temné úmysly tých hore. Aj keby sa na nich deti mali pozerať tak čo, vojak je nejaké strašidlo? Nechceš náhodou aby upratovačky chodili prezlečené za víly a jednorožce len preto aby sa deti cítili v škole ako v nejakej rozprávke? Niektoré matky ženú veci do neuveriteľných extrémov a fabulácií

puklica13
29. aug 2022

@anonymous87 no to vies..citanie s porozumenim nie je evidentne nieco prirodzene..to ze niekto rozumie co ktore pismeno znamena,neznamena ze chape ich vyznam..

@lizwer odhliadnuc od toho ze si nepochopila citany text..co presne ti na tom vadi, ak by teda v jedalnach boli vojaci? Teda konkretne aka konspiracia to je?

mufka1
29. aug 2022

@zuzana76 fuuu a hlavne v školskej jedálne 🤣🤣

elizabet173
29. aug 2022

@lizwer neverím, neverím, že si túto tému nezaložila na vyprovokovanie búrlivej diskusie. Neverím, že si neporozumela textu a potrebuješ ho v leporelo verzii. Neverím, že takáto žena má volebné právo 🙈

zuzana76
29. aug 2022

@mufka1 no veru, hned by vsetci jedli a nebol by taky hurhaj, ze cloveku aj travit prestane z toho hluku, ozaj a to mamickam nevadi, ze tie deti narobia taky hluk, ze sa tam ani jest neda?

luliu
29. aug 2022

@lizwer neviem aké staré deti máš, ale dnes sa na ZŠ veľmi dba o čítanie s porozumením, za tvojich čias to asi nefungovalo, tak daj prečítať deťom, aby si pochopila, ako to je myslené. K nám do školy napr. chodili jesť hasiči, lebo mali kúsok od nás stanovisko a prežili sme, ani rodičia sa neburili, divná doba to bola, resp. je

anonymous87
29. aug 2022

@elizabet173 leporelo 😂😂😂😂😂 odpadla som.

zuzana76
29. aug 2022

@lizwer velmi zavadza tvoj uvodny text, je tam napisane, ze sa umoznuje stravovanie prislusnikov ozbrojenych sil na skolach, to neznamena, ze na kazdej skole budu nejaki vojaci, ale v spojitosti so situaciou vojnoveho konfliktu zrejme ak bude potreba niekde odstravovat nejaku jednotku, tak na to skoly dostali povolenie

xsuzannex
29. aug 2022

Ty sa nasich slovenskych vojakov bojis? 🙂

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymous87
29. aug 2022

@anita1978 ja nerozumiem co by mal k tomu akoze povedat. Ved ten text je absolutne jasny. Stravovat v skolskej jedalni sa mozu iba ziaci a zamestnanci. Ostatni zo sebou. Vynimku maju iba OS. To znamena, ze babicka Ivanka odide s obedarikom domov a tam to spapa. Vojak Marek si vezme tacku a napapa sa s osadenstvom 🙄
Ja nechapem, co moze na tom niekto nechapat. Kokos. Autorka to sem capla, akoby tam mali stat vojaci so samopalmi a strazit vchod do jedalne. Alebo nechapem

nelca0510
29. aug 2022

@lizwer ty si vážne obmedzená. Šírenie poplašnej správy aj tu na MK je trestne,aby ti policajti nezaklopali na dvere, čo to zdieľas na MK,tipujem aj na FB. Ja som od mala zvyknutá že do školskej jedálne sa môže prísť ktokoľvek. A chodili aj policajti. A nie že píšeš v komentároch,že majú vojaci dosť peňazí a môžu ísť do reštaurácie.

mufka1
29. aug 2022

@zuzana76 no keď sme sa ozvali tak učiteľky adruzinarky povedali ,že bohužiaľ nemôžu nič spraviť keďže škola je súkromná a rodičia si ju platia .No niekedy je to boj fakt koľko krát sa nepočujem medzi sebou ako kolegine.😒 takto by mali možno rešpekt co si až tak nemyslím lebo bola by to vzácnosť mat vojakov na jedalni🤣🤣🤣

kate211
29. aug 2022

@lizwer vojaci, stravujuci sa v skolskych jedalnach - vidim v tom nejaky umysel. A aky, preboha, umysel v tom vidis? Fakt toto som nepochopila. Vojaci v skolskych jedalnach budu deti strielat samopalmi alebo unasat ich na tankoch, tajne ich ockovat a vsetci ucitelia Slovenska ci samotny stat ich budu v tom podporovat? Toto uz clovek nepochopi, co tym matkam vadi - kazdy den nova perla. Vsak ak sa clovek sprava pri stravovani slusne, za obed si primerane zaplati, cas obedov je vsetkym stravnikom (detom ci komukolvek inemu) usposobeny, tak nech sa v skolskej jedalni stravuje ten, komu to vyhovuje, nie?

zmrzlinka2021
29. aug 2022

@lizwer vieš prečo ten výsmech? Lebo veríš tomu, čo koluje na FB bez kritického myslenia a si naockovana kotlebovskou a smerackou pliagou