Vojaci v školských jedálňach od septembra

lizwer
29. aug 2022

Zaujímalo by ma či ste zaregistrovali informáciu, ktorá obletela FB, že majú byť od septembra v školských jedálňach vojaci. Ste s tým stotožnení ako rodičia? Zdá sa mi to divné, vidím za tým nejaký nejaký úmysel. Zaujímalo by ma, či sa dá nejako aj ohradiť voči tomu u riaditeľky školy a odmietnuť ich prítomnosť na škole. Ďakujem za relevantné odpovede.
Kto chce rýpať, nemusí komentovať.

viestta
29. aug 2022

@lizwer neviem ako napísať co si o tebe myim aby to nebola urážka. Do školských jedálni sa chodia najesť aj policajti, aj hasiči, poznám jednu kde chodia na obedy záchranári a zamestnanci miestneho úradu. Neviem prečo by mali byť vojaci problém? Nabité zbrane tam nosiť nebudú ani tank nezaparkuju pred školu. Tvoje deti hadam už videli človeka v uniforme, takže netrpia žiadnu ujmu ak uvidia vojaka v maskacoch. A za druhe, výdaj stravy býva zorganizovaný tak, že sa deti s tými "ostatnými" ani nestretávajú.

lizwer
autor
29. aug 2022

@lizwer Ukončíme diskusiu, lebo som sa normálne pýtala, a namiesto normálnych odpovedí, len výsmech a hlúpe komentáre.

anonymous87
29. aug 2022

@ibrunova no tak normalne rozmyslam, ze to skole navrhnem. Mozno by moje dieta konecne zacalo jest 😂😂😂

glorikarebeka
29. aug 2022
zuzanockamt
29. aug 2022

@lizwer Takže: pokiaľ trvá mimoriadna situácia, konzumovať jedlo v jedálni môžu len žiaci a zamestnanci škol.zariadenia, ostatní len výdaj (napr.dôchodcovia a i.), Výnimku majú príslušníci OS SR. Pochopila?

ninek73
29. aug 2022

@lizwer A to podľa teba vojaci nemajú právo sa ísť naobedovať do jedálne? Z akého dôvodu? Tiež sú to ľudia a keď je to pre nich cenovo výhodnejšie, čo je na tom? Cena denného menu v reštaurácii je podstatne vyššia ako obed v školskej jedálni. Ja dostávam v práci stravný lístok v hodnote 4,50€ na deň a denné menu v reštike stojí od 7€ vyššie.. tiež by som prijala radšej možnosť stravovať sa niekde v jedálni. Aj u nás na ZŠ sa chodievali stravovať rôzny ľudia z okolitých firiem.

ibrunova
29. aug 2022

@lizwer ale však napíš, o čo ti ide, čo ti vadí.

ibrunova
29. aug 2022

@anonymous87 🤣🤣

banalu
29. aug 2022

@lizwer ved prepanajana trosku predychaj a precitaj si to znova - nejdu bojovat, ale sa najest. Predpokladam, ze sa to bude tykat skolskych jedalni na vychode. Urcite o tom dopredu budu ludia informovani, ved jedalen musi vediet, ze bude varit naviac.
Myslim si, ze pre deti to bude zazitok. Teda pokial nemaju taku mamu ako ty, ze im nabulaka doma, ze je to zle a tvoje deti sa budu bat nicoho 🙈
Uz len aky problem moze mat niekto s tym, ze sa niekto pride najest do jedalne? 😳👀

cocolino234
29. aug 2022

@lizwer 😂😂😂 si mi spríjemnila deň. "Zdá sa mi to divné, vidím za tým nejaký nejaký úmysel" a aký úmysel? veď tú hlavu používaj aj na rozmýšľanie a nie len na čítanie podpriemerných fb článkov. Mňa by totižto veľmi zaujímalo AKÝ úmysel ťa napadol. Ešte aby sa v škole nejaká mamka trieskala o zem, že v jedálni budú obedovať aj vojaci. 🤦‍♀️ Hlúpy príspevok, hlúpe komentáre a to teda, že tento príspevok je obmedzený a stupídny. Ale už keď si si dala tú námahu ho napísať, tak nás obohať o tvoje myšlienkové pochody a povedz nám aký nekalý úmysel v tom vidíš. 🙄

3009
29. aug 2022

@lizwer útočíš, lebo nedostávaš tu odpovede aké čakáš. Si obmedzená a nerozumieš písanému textu.

jaskolka
29. aug 2022

A aký umysel by to mal byť?
Akože schmatnu deti a odvedú ich na front, či čo?Jedáleň je verejne miesto, ved aj ty, si môžeš kúpiť obedy a ísť tam sa stravovať.

marca12
29. aug 2022

@lizwer ja uz zacinam byt zúfalá z primitivnych,sprostych ludi,ktori ziju v tejto krajine a nechaju sa nachytat siritelmi poplasnych sprav. Vzdy to bolo tak,ze skolska jedalen poskytovala stravu aj inym profesiam,dochodcom a podobne. Netreba za tym hladat ziadnu senzaciu

doriiis
29. aug 2022

@lizwer ...vsak ti pisu normalne komentare.Do skolskych jedalni sa mozu ist najest aj vojaci.Co je na tom nepochopitelne a poburujuce? U nas v skole sedi v skolskej jedalni na obed cely obecny urad.A?

liljana
29. aug 2022

a aky mas s tym problem? Ved su to ludia ako kazdy iny. Na buduce zakazeme jest v jedalnach kamionistom, upratovackam, policajtom, hasicom,...? 🙂
Ak ma skolska a teda statna jedalna kapacity na poskytovanie stravy dalsim statnym zamestnancom a este usetria, ked varia vo velkom, tak aky problem?

anonymous87
29. aug 2022

@lizwer co sa certis? Si sa aj zamyslela nad tym, co je tam pisane?
Ziadny vojaci v jedalnach nebudu prosim ta. Tam je jasne napisane, ze do jedalne pocas mimoriadnej situacie mozu prist jest iba ziaci a zamestnanci. Cize ak tam predtym chodili napr.dochodcovia, zamestnanci firiem, obecnych uradov, policajti, zabojasteri, pripadne martania, tak nemozu. Ale vynimku maju vojaci… cize ti mozu. Rozumies?

omama40
29. aug 2022

@lizwer v poslednom case mam dojem,ze na SK žije cim dalej tym menej normalne zmyslajucich ludi a hlupost tvojho druhu kvitne...necuduj sa,ze dostavas kriticke komentare,ozaj ta nie je za co chvalit🙉

doriiis
29. aug 2022

Kup si obedy a chod sa tam najest tiez.Uniformy su sexi🤤

nelca84
29. aug 2022

@lizwer na hlupu otazku, hlupe odpovede 🤷‍♀️

liljana
29. aug 2022

Skoda, ze na udelenie obcianskeho (a s nim aj volebneho prava) nie su povinne aj IQ testy.

kakakina
29. aug 2022

Keby máš muža vojaka, tiež sa tak rozčúliš, že prečo sa najesť za 3€, keď môže v reštaurácii za 10€🤦🏻‍♀️

sante81
29. aug 2022

@lizwer si veľmi hlupucka.

diwotworna
29. aug 2022

@ibrunova 😂🤣😂až som si cvrkla 🤣😂🤣

kandelabra
29. aug 2022

tiež by ma zaujímalo, čo sa ti zdá na tom divné a z akého dôvodu. Tak vojaci majú povolené sa tam stravovať, v čom je problém? Však sa zamysli, čo to tým deťom urobí ak sa tam bude stravovať ešte niekto iný okrem nich? Alebo keď ťa to tak veľmi trápi, tak popíš aj ten "skrytý úmysel" čo za tým vidíš, žeby sme vedeli reagovať.
ďalšia vec je, že riaditeľ školy asi s nariadením ministerstva nebude môcť veľa spraviť, ani keby si sa zrovna sťažovala.
a ďalšia, však sú to naše ozbrojené sily. Pre takúto blbosť sa sťažovať, že ich tam nechceš? Som zvedavá, či by si sa ohrádzala voči ich prítomnosti aj keby sa náhodou niečo stalo a oni by museli brániť krajinu.

zuzinka888
29. aug 2022

Mne to nevadi. V malych detoch vzbudia respekt- u vacsich chlapcov obdiv a mlade baby a aj my kuknene na chlapov v uniforme. Nepomozem si - ked ma chlap uniformu hned je krajši.😜😜✌

kate_cs
29. aug 2022

@lizwer ty si sa normálne pýtala, ale takú blbosť, že si nič iné ako výsmech nezaslúžiš. Aj za tie komentáre vyššie ako sa majú ísť najesť do reštaurácie. Kritické myslenie u niektorých ľudí naozaj chýba. Niečo koluje internetom, tak sa toho chytím a šírim paniku. 🤦🏼‍♀️

evaachesa
29. aug 2022

Cvrkla som si práve. 🤣
PROSÍM, napíš aký úmysel za tým vidíš. 🙏😃🤣

missdiva
29. aug 2022

@lizwer som asi jedina co s tebou suhlasi, je to divne. Nech sa najedia v kasarnach alebo v restike. Naco by mali chodit do skol medzi deti?
Aj ked viem, ze aj cudzi chodievaju jedavat do jedalni aby to bolo rentabilne, no, myslim, ze ani ti by tam nemali byt vpusteni v tom case kedy maju deti prestavku na obed. Je to stravovanie urcene primarne pre deti a tomu by to malo byt prisposobene.
Potom naco zamykat skolu pocas vyucovania ked sa tam moze cez obed dostat hocikto?
Dalsia vec su tie jedla co varia. To akoze 7rocne dieta ma jest rovnake veci ako 2metrovy vojak? Alebo zas upadne kvalita na ukor zarobku a deti vo vyvine budu na vojenskej strave, super.

anonymous87
29. aug 2022

@missdiva a ty si to citala? Ved tam je jasne napisane, ze oni by mali vynimku. Cize mozu sa tam najest, kdezto dochodzovia iba so sebou. A bezne si jedla beru dochodcovia aj jedia ich aj ucitelia. Cize 7rocne decko ma rovnaku stravu ako 2m telocvikar

julie19
29. aug 2022

Ja som chodila do školy teda už pomerne dávno ale aj k nám do jedálne sa chodili stravovať rôzni ľudia, zamestnanci z firiem, hasiči (mali stanicu vedľa školy) a nikdy sa nikto nad tým nezamýšľal … škola bola aj vedľa cintorína keby chodili na obed aj kopači hrobov v montérkach tak je to nás jedno keď si to zaplatia

aurora33
29. aug 2022

@lizwer ja sa ani nečudujem že Slovensko je aké je, keď väčšina ľudí nevie čítať s porozumením.