Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
14. aug 2009

pozerala som papiere zo skoly, pero Tornado, ceruzky, farby, far.papiere, zosity mame objednane, len obaly musim kupit a vykresy 😒

laculik
14. aug 2009

ahojte, nasa chodi okolo 19.30 do postele a do 20 tej spí. Tiez v noci nechodi na zachod, az rano. U nas je problem uspavanie. Do roka zaspavala v pohode sama, ale potom sme museli byt pri nej, citat, spievat. A to jej ostalo az doteraz. Ani za svet nechce zaspat sama. citame 10-15 min a potom do dalsich 10 min zaspi, cize to nie je nic hrozne, ale aj tak. Som zvedava, ze dokedy to takto bude 😅 .
Co sa tyka sportov, celkovo ich ma rada, lyzuje - este nemala 3 roky, plavat a bicyklovat sama sa naucila ako 3 a pol rocna ani neviem ako 😕 , korculovat na ladovych minulu zimu, (rovno sme kupili chalanske). A toto leto skusa na tych koleckach, co dostat v dracikovi, pripevnia sa len na topky, celkom dobra zabavka 😉. Ale aj my vela sportujeme cize ma vzor 😀.
Zuby mliecne ma, ale kedze je o rok mladsia, vypadnu jej prepokladam az v duhej triede.
Kolkatky maju nohy? nasa 29.

majina.b
14. aug 2009

zasterku na vv som kupila taku istu v papienictve, gumenu, obrusovina

dlžka nohy 19,5 cm

ukana
14. aug 2009

musim nabehnut do papiernictva 😉

marcca
14. aug 2009

laculik, našej sú ešte 28 akurát, ale kupujeme už 29 😉 ..len niektoré, napr. tie crocsy sú jej ešte o hodne väčšie 😕 😕 navyše má úzku nohu, takže tak...ale kopačky má 30 🙄 a vraj sú jej "dobré"... 😀 😝

ukana
15. aug 2009

tak som kupila zosity, obaly, podlozku na stol,velke a male vykresy, zasterku nemaju, kupim mu v sekaci nejaku koselu a hotovo.................v Tescu sme vsetko nasli.........tenisky na telesnu som kupila za 4€ 😕 , s bielou podrazkou...........nas ma tenisky 30, kupujem uz 31.............ale ocko ma 47, tak ma co dobiehat 😅 😅

majina.b
15. aug 2009

naša mala v zozname zo školy, aj vrecko na výtvarnu + material, a vrecko na telocvik - kupila som s dvojitým dnom, na spod cvičky, na vrch oblečenie na tv.

mimomu
15. aug 2009

ahojte.....viktorka ma 32 nozicku a kupujem jej uz aj 33 😀

simka9122008
15. aug 2009

Baby a čo kupujete ako oblečenie naTV, okrem cvičiek?

mimomu
15. aug 2009

vam to nedali v zozname?
my mame kupit-tepl.supravu,cvicky.biele tricko,biele ponozky,tenisky na ihrisko,trenirky a vrecusko. 😉

ukana
15. aug 2009

nam napisali len : ubor na telesnu vychovu...........nic konkretne 😒 ma take tristvtove kratasy, a tricko snad nebudu pozadovat biele 😝 , triciek ma vela, tak nejake dame na telesnu.....ponozky mame........to kupujeme priebezne..........mne to s tym bielym trickom a bielymi ponozkami pride trapne, ako za socializmu, chlapci cervene trenirky a dievcata modre 😀 ..........ved je jedno, v com cvici, a v com sa poti, hlavne nech je to pohodlne 😉 mimomu, to aj cvicky aj tenisky 😕 😕 ? no necham sa prekvapit na zaciatok sk.roka 😒 , co nam povedia 😒

mimomu
15. aug 2009

ukana-ano aj cvicky do telocvicne a tenisky na ihrisko von-to jej dam stare,co mala na jar 😉
vies,niekedy je lepsie ked maju vsetci rovnake tricka,lebo v dnesnej dobe tie decka nevedia co na seba-alebo skor ich rodicia a takto sa nebudu porovnavat-je to moj nazor 😉

simka9122008
15. aug 2009

No ani nám nenapísali konkrétne, čo a ako,ale aj tak mám v pláne ísť mrknúť do školy koncom augusta, tak sa popýtam

ukana
15. aug 2009

mne to zasa pride ako zbytocnost, maly ma kopu triciek, nech ich cez zimu donosi na telesnu, a nie mu kupovat biele, zasa dalsi vydavok.............uplne zbytocny....v obleceni sa nebudu porovnavat, len ak budu mat uniformy, ubor na TV to nevytrhne 😉

mimomu
15. aug 2009

ukana,biele tricko stoji 2eura,takze to nie je az taka polozka,podla mna 😉
a ma este jednu vyhodu-biele veci sa povazuju vo vseobecnosti za hygienickejsie ako farebne,ale je to na tebe 🙂
a telesnu budu mat mozno 1-2krat do tyzdna a to jedno tricko bude mat po cely rok,ved je s kratkym rukavom 😉

ukana
15. aug 2009

ved ano, mozno ho aj nam naordinuju 😅 , potom budem nahanat 😅 .............teraz pozeram, Viktorka ma riadne velku nohu 😕 😅 .....asi je aj vysoka.......... 😉 nas ma asi 124cm.........taky stred..........

mimomu
15. aug 2009

nasa tiez okolo 124cm a vazi 22kg,taka vyssia ale stihla,kiez by som ja bola stihlunka 😎

majina.b
15. aug 2009

važenie a meranie je naplánované na 1.9

marcca
15. aug 2009

my máme tiež písaný len úbor na telesnú, nič viac 😕 😕 však sa dozvieme v sept., ale neplánujem teda nijaké cvičky, trenky, ani nič podobné...mi to príde ako keď sme ak deti nacvičovali spartakiádu 😀 😝 a veru ani ja sama som už na telesnú nenosila cvičky či trenky...jedine tak biele tričká 😅 😉

a porovnávaniu sa v dnešnej dobe nevyhneme 😉 jedine žeby fakt nosili uniformy 😝

jaduska
autor
15. aug 2009

ahojte....k tým zubom ešte - dúfam, že sa jej naozaj "zaradia" do radu, lebo ja som si svoje užila so strojčekom na zuby....blééééééé

my sme boli v piatok na nákupy v Tescu - zošity, farby a podobné veci už máme všetky, niečo aj dupľom, lebo som si nebola istá, či to už má, tak som pre istotu kúpila....obzerala som aj dáke prezuvky a niečo na telesnú, ale nič som nenašla, na prezuvky by som jej najradšej dala ortopedické sandálky, len neviem, či v tom bude chcieť chodiť, lebo v škôlke to nechcela, ale má ploché nohy a ešte aj utekajúce päty, tak musí....topánky jej kupujeme 31 alebo aj 32, záleží od strihu, väčšinou máme problém, lebo má nôžku úzku a dlhú...
na telesnú som jej chcela nejakú tenšiu teplákovú, ale všade majú iba tie flísové, neviem prečo...hádam bude september teplý, tak bude stačiť dokúpiť neskôr....
na výtvarnú som kupovala výkresy, skicáre, farby, nádobky na vodu, štetce...zásteru napísanú nemáme, ale už kedysi dávno som kúpila takú gumenú, tak jej dám tú a rukávy nech si vyhrnie.... 😀 😀 😀 😀

marcca - takže kopačky nakoniec kúpené??? 😉

zusikk
16. aug 2009

no nam uz prisla aj taska dokonca aj z pribalenym darcekom klucenkou a doskami A4 su cierne take morbidne ale nevadi mi si z nimi poradime 🙂 a zapisnicek.Tak to ma v povodnej krabici tu uz len zbalim do nejakeho papiera a bude mat darcek na meniny. 🙂 ale uz musim porisit cvicky ci tenisky na TV

marcca
16. aug 2009

jaduska, teeeda 😕 poriadny nákup 😉 my sme boli včera v tescu a nejak som prehliadla tie školské potreby 🙄 🙄 takže zasa nič...ale kukala som tiež tepláky a veru všetko tam je nejaké hrubé...a kopačky máme, jasne - ináč sa nedalo 😝 tak mi aspoň nezoderie tenisky na futbale 😀 😉

zusikk, tie čierne dosky by sa zasa nám určite páčili 😉 😀... a nám čierna nepríde nejak morbídna 😅

atrami
16. aug 2009

Nám dali na telesnú biele tričko a cvičky. Cvičky mi,ale vhodné nepripadajú.
Tašku ideme vyberať zajtra.
Ostatné máme.
Váhu máme nejakých 23kg a výšku 130. Jedáva ako kyselina, ale kde to dáva neviem.

ukana
17. aug 2009

majina, zohnala som tu zasterku, co mate vy 😉 zelenu so slonikmi si mlady vybral............nastvali ma tie obaly z Tesca, co su balene po 10ks, dva su uplne blbe, nesedia, su asi o pol cm mensie ako zosit 😠 😠 😠 boli sme sa prejst ku skole, na dverach su zoznamy s pomockami pre jednotlive rocniky, bola som zvedava na zoznam spoluziakov, ci ich nechaju z jednej skolky spolu v triede 😒 , ale este nic tam nebolo 😒

mimomu
17. aug 2009

ukana,nam povedali ze ten zoznam tam bude az posledny august.tyzden 😉
inak co pekne porabate?ja od dnes beriem antib.fuj ako mi je zle od nich 😝

ukana
17. aug 2009

mimomu, nam nic nepovedali ☹ , ale chodime casto okolo skoly na prechadzku 😎 skore uzdravenie 😉 ...ja mam zajtra aj synovca a kamoskinu dcerku, bude veselo 😅 😅 vezmeme ich na kupko ak nebude prsat 😵

majina.b
17. aug 2009

ukana,
zasterku si vybrala modru s kačičkami, taku babätkovsku, peknučku, len aby vydržala

janikac
17. aug 2009

Ahojte, my už máme teplákovú súpravu na telocvik, len ešte tenisky. Teraz neviem... to bude musieť nosiť dvoje tenisky na telocvik ? Jedny na von a jedny do telocvične ? No, neviem, a nebude to mať potom ťažké? Inak ja tiež nebudem nahánať biele tričko a trenirky, ja som to nenosila ani za socíku.
Zistila som, že všetky potreby na výtvarku a tiež zošity objedná škola a my len zaplatíme.
Aké kupujete dosky na zošity A4 alebo A5 ? A idete prvý deň do školy aj so školskou taškou ?

Môj malý meria asi 120 cm a váži 20 kg, taký chrďúl ale tomu jedlu tiež veľmi neublíži, no ale zase my sme všetci chudý. Nohu má 30, 31 kúpim až na zimu.
Atrami, to tvoje díte je nejak vysoké, váha tiež nič moc ale aspoň ti jedáva, ja musím dávať malému zase béčko aby sa trochu rozjedol, už mu to celkom dobre zaberá,dnes sa dobre napratal.

Jaj a ešte tú zásteru na výtvarku nemám, len neviem či by nebolo lepšie niečo s rukávmi aj keď zo škôlky nechodil špinavý.

A ešte som sa dozvedela, že prváci mávajú 4 až 5 hodín denne, čo sa mi zdá fakt dosť a neviem ako to Tomáš zvládne, on je taký neposeda. Ja si pamätám, že sme v prvej triede mali nejaké tri hodiny, no uvidíme.
Čaute

ukana
18. aug 2009

janikac, ja som kupila len velke dosky, ved tam si da aj male zosity a nemusi nosit dvoje dosky, aj tak budu mat tie tasky tazke 😖
ja si zasa pamatam, ze sme mali 4-5 hodin, mne sa to zda v norme, i ked si tiez neviem predstavit, ze sedia....ale zasa nieco bude aj telesna, vytvarna, hudobna(??/ 😅 😅 to neviem, ci este byva 😅

my prvy den ideme s taskou 😉 , aspon si v nej odnesie, co dostanu v skole 😉 ja si beriem dovolenku, aj muz, pojdeme s nim 😉