Zákaz nosenia tielok v škole. Je to v poriadku?

cecil36
26. apr 2013

Zdravim baby, chcem sa spytat, ci je v poriadku, ak riaditelka zakazala dievcatam nosit do skoly tielka. Normalne, klasicke, na ramienka. Vraj maju nosit iba tricka s kratkym alebo dlhym rukavom. To sa maju baby v tych horucavach uvarit? No neviem, zvlastny zakaz. Mate aj vy take nieco na vasej skole?

krasneleto
26. apr 2013

kazdy den mam moznost vidiet, co k nam chodi na zakladnu skolu kedze pracujem nedaleko... no des a hroza. dievcata mam pocit ze si niekedy pomylili cesto do skoly, z cestou zo sichty z bordelu... neviem ci matky nevidia, v com to decko leze do skoly, ale pride mi divne ze chodia zmalovane ako na diskoteku, oblecene ako stetky, s gelovymi nechtami, natlacenymi prsiami vo vyzyvavych trickach... a ked si obcas potom vypocujem ich debaty, tak je to na zaplakanie. ja by som dala rovnosaty vsade ! v sukromi nech si nosia co chcu, ale skola nie je bordel, a predsa by bolo celkom mile este vediet odhadnut ci dievca patri na zakladnu alebo do bordelu, ci ma 13 alebo 30

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
27. apr 2013

aj ja sa pridavam k ostatnym s nazorom,ze niektore mamicky si zrejme nekontroluju ako chodia ich dievcata do skoly...nie som puritanka...ale naozaj nie je normalne,aby chodili polonahe...mnohe bez podprseniek!!!!v kratkych obtiahnutych trickach...urcita uroven obliekania a zdrava miera toho, co ano a co uz nie by mala byt...jasne,ze kazde dievca-mlada slecna sa ma pacit...ale je tu vzdy mamicka,ktora hadam vie,co sa patri 😠
a toboz v dnesnej dobe,kedy kadejaki uslintanci kruzia okolo skol,skolok...naco ich drazdit 😒 ....fakt by sme si mali svoje deti trochu chranit-netvrdim,ze iba obliekanie vyriesi vsetko,ale ked uz rodic nedohliada na oblecenia,casto nema sajnu ani o foto na facebooku a inde....a to uz ok nie je...da sa obliect moderne,vkusne aj do minisiat a minisukni, aj do peknych triciek...takze myslim,ze riaditelka supluje v tomto pripade ulohu rodicov a nerozculovala by som sa nad tym,skor sa zamyslela ako ja obliekam svoje dieta...moj nazor.

salma22
27. apr 2013

no to nieje vhodne ani do skoly ,a ani do kostola...myslim ze tielka by mali ostat pod trickom,alebo na volny cas ked uz chces tie tielka davat....

moon321
27. apr 2013

Nekerezevraj dievčatá si dajú take tielko,že im je vieiet až do ...vis si domyslet.sak sú aj milé čo neni taký extrém.mne sa to rozhodne páči.lebo sú aj matky čo nepozerajú jak sa ich dievčatá obliekajú.minulé som téz jednu videla soplacku minisukna,tielko s vystrihom a zmalovana .no vypadala ale na 20rokov.a pritom bola na zakladke.dobre robia,aj minisukne by som zatrhla.

ivanka.7
27. apr 2013

Podla mna je to trochu nestastne formulovany zakaz. Ak sa tym ma zamedzit vyzyvavemu obleceniu, nebude to fungovat, lebo je predsa tolko moznosti ako sa obliect vyzyvavo aj bez tielka. Ja som nosila tielka do skoly bezne a dovolim si tvrdit, ze som vyzerala ako stelesnenie nevinnosti 😀 Proti nejakemu dress codu nemam nic, ale obmedzit to takymto nefunkcnym zakazom sa dost mina ucinku.

cigaretka5
27. apr 2013

My sme mali jasne definovane oblecwnie, ktore je do skoly nevhodne, jasny zakaz makeupu a laku na nechty na zs. Nasim rodicom to nepripadali ani totalitne ani obmedzujuce slobodu ( zs som koncila v 1994) , respektovali to , respektovali sme to aj my . Mnoho dnesnych rodicov povazuje x veci za totalitne, a ani si tu dobu velmi nepamataju...... Ja osobne som za skolsky poriadok, ktory budu respektovat predovsetkym rodicia a nasledne aj deti.

zuzka444
27. apr 2013

je to normalne ze kazda skola ma urcite obmedzenia u nas na strednej to.bolo tak isto ziadne vystrihy ani lakovane nechty ani licenie ani nafarbene vlasy !!!.ale podla skusenosti nikto to nedodrziaval a nikomu sa nikdy nic nestalo.a ked som.odchadzala zo strednej po maturite akurat nastupovali prvaci same cierne oci chalani dlhe cierne vlasy same retaze a tak proste pankaci a rozne te ich vyjavy....cize slovom povedane decka si aj tak spravia po.svojom :D

atrami
27. apr 2013

Má na to právo a ani sa nedivím. Chodím denne autobusom do práce a keď vidím ako chodia kočky zo základnej školy pobliekané, zmalované, tak sa nestačím diviť. Určité pravidlá obliekanie musí mať. Sú to ešte deti, ktoré sa snažia tváriť dospelo 😉

andu9
27. apr 2013

Tiež som najprv myslela, že tielko ako spodné prádlo..., to ma zarazilo, že prečo?!
Ale tielko na ramienka namiesto klasického trička do školy skutočne nepatrí! Nech si ho dá von na prechádzku, do mesta či na kúpalisko, ale na určité miesta skutočne nepatrí. To podľa mňa patrí k základom slušnosti vedieť, ako sa obliecť. Nemôže sa to ospravedlňovať tým, že je horúco. Ani do reštaurácie vás v plavkách nepustia, ak to nie je v areáli kúpaliska... Alebo si skúste obliecť tričko na ramienka a minisukňu do divadla, však je horúco...
Riaditeľku chápem, zahrnula by som tam ešte kraťasy a minisukne, z ktorých vytŕča spodné prádlo či dokonca holý zadok. Čudujem sa ale rodičom, že nevidia, ako idú dcéry do školy!

nelly912
27. apr 2013

Učila som na škole, a niekedy sa na to fakt nedá pozerať......nechcem nikoho uraziť, ale niekedy tie dievčatá vyzerajú akoby nepatrili do školy ale na ulicu.....ako kde sú rodičia...neviem.
Ale proti obyčajnému tielku nemám nič....v pohode ak je to vkusné.
A zase ...myslím si že v tričku s krátkym rukávom sa zas dievča neuvaríííí.....je to na každom, čo dieťaťu oblečie , ale malo by to mať určité hranice......

fomarik
27. apr 2013

Ja osobne si myslím, že zákaz tielok na školách je dobrý nápad. som učitelkou,a veru, mať tak kompetenciu, tak by som zakázala ovela viac ako len tielka. Dnes su dievčatá vyspelé a sama by som dcere tielko nedala do školy.

andreah25
27. apr 2013

A keď má žena v práci prikázaný dress code - blúzka iba s krátkym alebo dlhým rukávom, sukňa max. 5 cm pod kolená alebo max. 5 cm nad kolená, povinné silonky, povinná uzatvorená obuv - žiadne sandáliky, podprsenka iba hladká biela a do krku ešte šatka - vonku min. 30 stupňov v tieni - tá žena sa nemá uvariť?????????????? A chlapi nesmú mať vôbec krátku košeľu - iba dlhú....
Osobne som názoru, že tielko patrí na pláť a nie do spoločnosti - a škola je spoločnosť. A škola má predsa naše deti tiež vychovávať, tak ich vychovávajú - čiže nie je na tom nič zlé....

Tiež som názoru, že do školy patrí rovnošata.

dazdovka
27. apr 2013

@cecil36 minuly tyzden sme boli kupit mojej 13-rocnej koze kozatej 5 slusivych tielok, aby mala v tychto horucavach pohodu v skole. Keby toto nariadenie zavedu aj u nas, idem to riesit s riaditelkou osobne.
Ja by som s tym mala problem, lebo 7 hodin su tie deti v triede ako v skleniku - prazi im slnko na obrovske okna, klimatizacia ziadna, antiperspiranty su pre deti nevhodne (vacsina je aj tak zalozena na potlacani potenia toxickymi zluceninami hlinika), dievcata v ich veku by si obrovske volne tricka na seba nedali (mala by si vidiet ako nervaci moja ked jej nejake oblecko odstava, neznesie aby opticky vypadala tucnejsia ako je) a obtiahnute oblecenie sa velmi rychlo prepoti.

UPLNE SUHLASIM S TVOJIM ROZCAROVANIM.

Ak ma riaditelka, ci ucitelia problem s vyzyvavostou dievcat, nech to riesia s konkretnymi dievcatami a ich rodicmi, lebo provokativne oblecene mozu chodit aj v tricku s rukavmi. Ja by som zasla do skoly, aj ked myslim, ze z principu to nariadenie riaditelka odmietne zmenit.

moischaaa
27. apr 2013

myslim ze uniformy by to vyriesili, tielka su ok myslim kedze dnes niektore tielka zakryju len skoro brucho aa sem tam prsia tak to chapem,ale inak mi to pride ako za komacov ked nam zakazovali nosit rifle do skoly ze sme vystrední 😀 takze asi tak...vzdy na taketo zakazy doplacaju tí slusní ... bohuzial

irriss
27. apr 2013

Pokud se tu resi provokace a sexualni pudy, pochazi vse od spinaveho mysleni samotneho dospelaka, at uz ma jakoukoliv funkci..
Zdejsi farar dokonce rekl, ze pokud ma zena minisukni, ze si za znasilneni muze ona sama!!
...prijde mi to cele opacne..misto toho, aby se vysvetlil normalne normalni zivot, pouziva se" nasilna a zvrhla prevence", ..jak zamezit trestnim cinum,misto toho,aby byl urcen trest.
Za chvili tu budeme vsichni zahaleni, ze kdyby nahodou... 😖

Za komunistu jsem nesmela mit potistene tricko se zahranicnimi slovy ci znackami..nepritel byl ZAPAD.
Ted je nepritelem lidske telo, protoze by mohlo dojit k nasili...
Misto toho, aby se trestaly zle umysly ..budeme se schovavat!!???

Ve zdejsich (nekterych) skolach nesmi byt ani kratasy, kalhoty pod pupek..tricko s vystrihem...

Prijde mi, ze se zaciname az nebezpecne ale "nenapadne" velmi blizit k muslimskemu mysleni, jak o tom ostatne prorokoval Nostradamus..Islam nas pohlti.. 😎
..ani si to neuvedomujeme..ale krucek za kruckem jdeme prave timto smerem 😔
@moischaaa Uniformy jsou zde uz jen volnym rozhodnutim, kdysi povinne ..je to z toho duvodu, ze uniformy jsou povazovany za prezitek a vzpominka na valecne obdobi..

horana
27. apr 2013

Hmm, suhlasit ci nie, skola ma pravo nastavit si kulturu obliekania, tak ako si nastavuje x inych vnutornych smernic. Je to spolocneska insitucia a tie si mozu taketo veci stanovovat. Mozno aj dobre ze ked nie je uniforma, skoda ze ju nema viac skol, ze aspon aky taky dunct maju ziaci ze je ista kultura obliekania. Ze nie su oddeleni od institucie skoly - v zmysle nech sa nestaraju ja si budem chodit ako chcem - ktoru akoby len mimovolne navstevovali ale ze tato ma svoje pravidla.
Ale ucitelia su dnes posledni chudaci, kazdy rodic si bude na nich dovolovat v tom ze ked ja som uz kupila dcere tielka tak by som sa pozrela na to ze by ich nemohla nosit, akoze sila.

Argument uvarit sa v inom nez tielku sa mi nevidi, osobne som nikdy so skoly tielka nenosila a neuvarila som sa. Ani do prace. Nepripada mi to vhodne. Nosim ich obcas do prirody a na plaz.
Vobec by som sa pravdupovediac nad takouto "prkotinou" nepozastavovala, aj keby som bola nakrasne milovnickou tielok. To skor nad ucebnym procesom, ucebnou latkou a metodami vyucovania, to su podstatne veci a nie nejake tielka. Ale asi kazdy riesi to kde vidi tazisko.

Ked prazi slnko cely den do triedy urcite by som neriesila tielkami, aj keby boli povolene, ci dokonca doporucene, lebo ci uz v nich alebo s cca 4 cm latky naviac na rukavoch sa bude potit uplne rovnako, (ono aj sportovci na slnku - futbalisti a ini nosia sice kratke sortky ale tricko a nie tielko a neuviaria sa preco asi?) ba dokonca v tom tielku bez umelych potlacovacov potu to bude nevkusne tiect po tele. Ale riesila by som problem zaluzii ci roliet. Pricinu, nie nasledok.

erszhebet
27. apr 2013

Jedna známa žije v USA a tam je v školách bežný dress code. Ktorý je približne rovnaký na všetkých školách
Tričko musí mať golier a aspoň 3 gombíky
Tielka na ramienka sú zakázané
Tričko nesmie mať nápis väčší ako pol dolára
Rifle sú zakázané
Nohavice musia byť čisté nedotrhané
Musí sa nosiť opasok
Mikiny s kapucňou a obrázkami sú zakázané

sedmokravka
27. apr 2013

tielka by som obhackovala ze co povedia 😉

sotka
27. apr 2013

tiež si myslím že do divadla by človeka v tielku nepustili, na úradoch je tiež určitý dress code, je proste vhodné oblečenie a nevhodné oblečenie...nemyslím si že tielka na ramienka sú nevhodné, ale zasa tiež by som ich svojmu dieťaťu do školy nedala pokiaľ by neboli 40 °C horúčavy...ale zasa keď vidím čo má oblečené dnešná mládež tak sa riaditeľke nedivím...zasa keď niekto nesúhlasí nariadením môžesi dieť preložiť kde chce do inej školy...absolútne si nemyslím že je to komunistický prežitok niečo niekomu nariadiť, ja som učiteľka a neviem ako by sa na mňa študenti pozerali keby som prišla v tieločku a minisukni....proste sú určité pravidlá a komu sa nepáčia môže ísť niektoré suú síce nezmyselné ale väčšina má opodstatnenie...

7511
27. apr 2013

Pri tom,ako chodia dnesne dievcata poobliekane,sa takemuto zakazu necudujem..sa citia dospele,drazdia spoluziakov,nechapu ze to moze mat aj horsie nasledky ako len popiskovanie alebo ocumovanie od chalanov...potom ziaden rodic neriezi,ze jeho dcera vedome provokovala...bohuzial,nie kazdy chalan sa vie udrzat a ked si dovoli viac,tak je samozrejme vinny on.nechcem sa tym chalano zastavat...ale ako sa hovori nedrazdi hada bosou nohou...a ked sa dievcatam nestanene nic v skole,tak este nikto nezaruci,ze ich za rohom nepocka nejaky uchyl...
Nie je to urcite ziadne "sikanovanie" zo strany skoly,ja to schvalujem.zaujimave ze my sme vyucovanie prezili aj v teplach a bez pomaly plazoveho outfitu.

zuna8
27. apr 2013

mne to divne nepripada.. my sme mali na strednej (koncila som v r. 2009) dress code, podobny ako pise erszhebet.. okrem toho, ked nebolo nad 30 stupnov, tak sme museli mat k sukni silonky a chalani dlhe nohavice, ziadne kratasy. A nemalo nam od nikial trcat spodne pradlo (ramienka, podprsenka vzadu, atd.) Ked pridu decka po skole do zamestnania, tiez budu mat v kazdej praci iny dress code. A ak pojdu na vysku, tiez im nie je na skodu vediet zvazit co sa kam hodi, ako ist obleceny

tvdgirl
20. apr 2015

@erszhebet Niektoré z toho sú až príliš ako to s tými obrázkami a nápismi na mikine, alebo to s tým tričkom a poldolárom, rifle sú zakázané? To už kde sme?! Aj keď je to Amerika ale nie sme v roku 1980!! A ešte opasok...

petrofka
20. apr 2015

Mozno maju nejaku stat o obliekani v skolskom poriadku, to si treba precitat. A myslim, ze tie tielka zakazat je rozumna vec, kedze uz viac odkryvaju a zahaluju a chlapci maju potom tendenciu sa na dievcata lepit, robit im zle a tak sa ich akoze nahodne dotykat a je z toho potom mnozstvo sekundarnych problemov. Rodicia dievcat sa mozu stazovat na obtazovanie chlapcami a rodicia chlapcov na vyzyvave obliekanie a spravanie dievcat. Podla mna tricko s uplne kratuckymi mini rukavmi vadit nemoze. Ale tie, co zacinaju tesne pod prsiami a odhaluju pupok a zaroven drzia na dvoch cvernickach... to uz je trosku moc.