Zlyhal pedagóg?

marickaaaa
6. dec 2022

Chcem sa opýtať na Vas nazor maminky. Ucitelka dala vyrobiť detom prekvapenie pre spolužiakov. Kazdy si losoval niekoho. Nepisala to na edupage nikde. Nechala to na detoch 7rocnych. Moj syn cely víkend vyrabal, dal autíčko, sladkosti, ovocie. V pondelok ucitelka pozbierala balíčky a rozdávala detom. A ako na ten truc nas ostal stáť sam, ktorý nedostal. To sklamanie ked prisiel domov Vam nemusim rozprávať. Ide o to, ze ucitelka ho nechala tam stat a povedala , ze ti co nedoniesli nech donesú zajtra a ak nie tak nie. Akoze je toto normalne co urobila? Ze este jedna nedostala balíček, ale nas si to nevšimol keďže bol tak sklamany. Akoze to tej ucitelke nebolo hlupe, ze on ostal tam stat a on doniesol a jemu nedala. Vsak ti dvaja co zabudli nemali tiez dostat. Alebo mala povedať, ze dnes dostanú polovica a zajtra druha polovica. Nie nijako to nezachranila. Strasne sklamanie a tu nejde o darček, ale o princip

sense
6. dec 2022

A konforntovala si tým aj učiteľku? Súhlasím ze učiteľka mala dat darčeky teda až keď všetky deti balíček donesú ale náš názor je nepodstatný. Trebalo to riešiť s danou učiteľkou

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martul
6. dec 2022

@marickaaaa smutné, ale nie som si istá, či je na vine učiteľka. Ona len zozbierala balíky, deti si nesplnili domácu úlohu. Tam by som to riešila s tými dvomi zabudlivcami na jej mieste.

barboritta
6. dec 2022

@marickaaaa ja by som to vyriešila tak,byť pani učiteľkou,že balíčky sa budú rozdávať vtedy,keď budú všetky,tj každé dieťa dostane.Tym rodičom,ktorých deti nepriniesli,by som napísala,nech balíček urobia.Chlapec musel byť veľmi sklamaný,to chápem.

francuzkano
6. dec 2022

Tak, ano, dalo sa to poriesit inak. Ale ako mama troch deti, nie raz som zachranovala situacie. Mozes to sama nejak zachranit, kasli na to, kto co a ako mohol urobit. Zachran to sama. Povedz, ze neboj sa, mozno niekto nemohol prichystat, lebo maju choru rodinu alebo nieco take. Ale, ze ty si dostala extra korunky od mikulasa alebo uz hocico a ze pojde si nieco vybrat do dracika. alebo sprav balicek, daj pred dvere a zazvon a nechaj ho otvorit. vsetko sa da nejak zachranit, vymysli nieco a snaz odputat pozornost a neprilievat olej do ohna tym, ze budes sama nestatstna. nie je to ok, malo to byt inak, ale to uz nezmenime. a este sa to moze poriesit a niekto donesie super darcek.

heleninamama
6. dec 2022

Zlyhali najmä deti-lajdáci a rodičia, ktorí na nich nedohliadli. Inak, všetky tieto Mikulášske a Vianočné hlúposti by som v školách zrušila.

barbora0308
6. dec 2022

@marickaaaa ano, tu jednoznacne zlyhal pedagog. Mala rozdat, darceky az vtedy, ked ich uz mala pre kazdeho, upozornit zabudlivcov, pripomenut ich rodicom a ak nie, tak byt pripraveny na takuto situaciu. Pedagog predsa musi vediet, ze sa na 7 rocne dieta nie vzdy da spolahnut 🤷.

anjelicek26
6. dec 2022

Ucitelka mala pozbierat a rozdat az ked mala darceky od vsetkych deti do posledneho. Rodicom, ktori nedoniesli - zavolat...

loginexistuje
6. dec 2022

je to vina ucitelky jednoznacne isla by som este dnes za nou ak nieco neznasam tak je to nespravodlivost a este voci detom
resp jej napis na edupage ze jej pristup je nepedagogicky a ublizujuci detom
ak niekto nedoniesop balicek nemala ho zaradit do losovania
zato ze si niekto nesplnil ulohu potrestat toho co ju splnil je uplne mimo a pedagog to ma vediet

zobrala by som syna povedala mu ze si vazis ze sa tak snazil ze pani ucitelka sa zachovala nespravne a vzala ho do hrackarstva a kupila mu nieco
ucitelke by som napisala cez edupage ak by reagovala nijak resp sa to nesnazila napravit tak to posunuem na riaditelku

toto ma prvok vykucovania dietata a fakt je to hnusne voci tvojmu synovi

marickaaaa
autor
6. dec 2022

@sense ano pisala som jej správu, samozrejme neodpisala

loginexistuje
6. dec 2022

@marickaaaa posli to na riaditelku alebo chod za nou osobne

loginexistuje
6. dec 2022

@marickaaaa presne mala to urobit tak ze ti dvaja co nedoniesli nemali dostat a ti dvaja vymenit medzi sebou

sense
6. dec 2022

@marickaaaa išla by som osobne a potom podľa reakcie aj ďalej za riaditeľkou. Pretože síce nie som prwcitlivela ale toto by ma mrzelo za dieťa pretože viem ze ona je taka citlivá duša a vždy keď niečo také robia tak si dá zalezat
Tiez mali niečo podobné ale na tanečnom ona si dala záležať aj spravila aj teda hodnotu darčeku sme dodržali a ona dostala malú podotýkam použitú bábiku. Mala vtedy asi 5rokov ale vtedy to mrzelo viac mňa ako ju, myslím ze teraz by to mrzelo aj ju ale uz ma viac rokov

marickaaaa
autor
6. dec 2022

Ide o to, ze tomu co vyrabal moj syn tak presne ten chlapec mal vyrábať aj môjmu synovi. Zhoda nahod. A moj syn mu dal darcek a on jemu nic a este sa mu vysmieval a s tým autíčkom pred nim sa hral. Ako toto mi prišlo hnusne od ucitelky hlavne, ze toto urobila
Toto sa uz nedalo nijako zachrániť, keďže jediný nedostal.

lentak1223
6. dec 2022

@marickaaaa Tak áno, ja ako pedagóg by som balíky vyzbierala a rozdala v príjemnej atmosfére až keď bude pre všetkých. A ako pedagóg som vždy mala nejaké tie drobnosti po ruke, keby to nejaký rodič alebo dieťa odignorovalo alebo zabudlo. Raz spolužiak doniesol pre druhého iba jednu tú kolekciu Mila guľu, tak ja som mu dala sliz v plechovke, že čakal na neho. Mohla to inak vyriešiť, ale doma sa o tom porozprávaj, že darček má, len jemu príde neskôr...a keby neprišiel, tak zabezpeč niečo ty. Pekne s úsmevom.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marickaaaa
autor
6. dec 2022

Ako snažila som sa mu to vysvetliť, ale ma 7rokov a on si to po svojom vysvetlil. Hlavne to, ze ostal stáť a nedostal nic. Ja som celu noc nespala ako mu mohla toto urobiť. Este ja som 3mamickam pisala, ze aby nezabudli na darcek ze my vyrábame. No tohto spolužiaka nepoznám ani jeho rodinu.

gubcikova
6. dec 2022

U nás to bolo tak že keď napr.moje dieťa nedonieslo,tak ani on nedostal ( my sme vždy doniesli,to len dávam ako príklad)

ajvy66
6. dec 2022

U mojej dcery v triede si tiez davaju darceky ( zrebuju si komu) a teda triedna nato dohliada a kym nema vsetky darceky tak ich nedostanu deti.
( stalo sa ze sa pomylili spoluziacia a jednej urobili darcek dvaja ale triedna to hned vyriesila).
Ucitelka si to mala ustriehnut a ked nieje schopna tak taketo aktivity nech s detmi nerobi.

marickaaaa
autor
6. dec 2022

No neviem co ma proti môjmu synovi. Je šikovný dobre sa uci. Ale toto sa nerobi. Syn mal kopec iných darčekov, ale išlo o to sklamanie

loginexistuje
6. dec 2022

@marickaaaa a ucitelka videla ze sa vysmieva a nereagovala ? Nekrivdi mu aj v inom ? Sla by som ihned za riaditelkou

anjelicek26
6. dec 2022

@loginexistuje tak pohlad 7 rocneho, ze sa vysmieval, mozno provokoval, mozno sa len proste hral, lebo sa mu darcek pacil... chyba je v tom, ze to nebolo poriadne komunikovane - ani mail, ani papier, ani na webe - plus podchytit si tych, co nedoniesli nacas... nemala rozdavat ten den, mala detom povedat, ze to odklada, lebo dieta X a dieta Y este nic nedoniesli.

kleopatra114
6. dec 2022

Bolo to od nej veľmi nepedagogicke. Keď už sa chce hrať na Mikulasov , treba dozrieť na to , aby o tom vedeli aj rodicia ( lebo povedzme si pravdu , 7 ročne dieťa takéto veci ešte nemusí drzat hlave , česť výnimkám ) . Keď videla , že nie každé dieťa donieslo darcek , mala všetky zobrat a rozdať , keď budú mat vsetci . Presne viem , ako mi sa moje úzkostlivé deculo cítilo , keby jej jedinej nikto nič nedal - mna nikto nemá rad , so mnou sa nikto nechce kamarátiť a pod. Jednoznačne chyba učiteľky a mne osobne by to to bolo veľmi luto .

aurorastone2
6. dec 2022

Učiteľka snáď vie aj ake sú sociálne pomery v rodinách a ci su schopné zabezpečiť darčeky aj pre cudzie deti, svokra mala v triede chlapčeka co dostal na vianoce banán a spomína nám to každé Vianoce , čiže možno aj teraz to bolo tak ze tie dve rodiny nemohli dat nič, respektíve sa mohli dohodnúť ze deti si len nakreslia nejaky obrázok a sladkosť mohla ona kúpiť každému, môj chlap je tiež učiteľ a kupuje deckám zo svojho vždy nejakú drobnosť a už keď si vymyslela hento, tak ako vyššie píšu baby, mala si to najprv skompletizovat a až potom porozdavat

akvi
6. dec 2022

Toto je absolutne zlyhanie pedagoga. Davat vinu 7 rocnym detom? Ktore zabudnu aj hlavu, nie ze darcek vyrabat. A co deti so zlym zazemim a pod.? Ani to ucke nedochadza? Mozno niekto aj chcel, ale nemal prostriedky a podporu.. To fakt tie ucitelky nemaju ziadnu empatiu a zdravy rozum? Ja toto nikdy nepochopim. Ja ked som ucila na 1.stupni, tiez si deti losovali kamarata, ktoremu dali darcek, ale, podmienka bola, ze darcek bude vyrobeny a nie kupeny a na vyrobenie dostali prilezitost . Mali sme cely jeden den venovany Vianociam, urobili sme X dielniciek, kde na kazdej sa dalo nieco vyrobit, zapojili sa aj rodicia, jedna maminka doniesla pernicky a zdobila ich s detmi, spravili sme si vianocny punc, nepeceny kolacik a ozdobili stromcek a samozrejme vsetko spolu vyrobili.. Deti vtedy povyrabali darceky aj pre rodicov. Proste aj deti, ktore nemaju doma zazemie, aj deti, ktore by inak zabudli, proste vsetci mohli darcek vyrobit, zabalit a boli pripraveni obdarovat kamarata.. Ja som vetkym dohodila do balicka mandarinku a sladkost a vsetci spolu dostali spolocensku hru. Akoze milion moznosti existuje, ako to spravit dobre, ale ucka spravi prvu blbost, ktora jej napadne a nedomysli dosledky.. No co uz potom ocakavame od deti, ked toto je schopna jedna ucitelka spravit..

shee11
6. dec 2022

Ano, je to nepríjemné, ale učitelka to nespravila úmyselne, proste to možno nemala premyslené, možno to robila prvý krát, možno prehliadla, že nemá preňho darček. Ja sa nečudujem, že v tejto krajine nikto nechce učiť, lebo na dieťa sa nemôžte ani krivo pozrieť. Každý človek zažije v živote veľa sklamaní. Len to treba vhodne odkomunikovať. Pokiaľ má dieťa bezpečné zázenie v rodine, dobré vzťahy a istoty, nič sa mu nestane. Svet tam vonku nie je dokonalý a nemôžme ich ochrániť pred zlom a nespravodlivosťou.
Vážne, ja keby som išla za riaditeľom so sťažnosťou, že moje dieťa nedostalo od iného dieťaťa darček a ostalo stáť pred tabuľou tak sa na mna pozrie, či mi nešibe. Nič v zlom.

martina1985ba
6. dec 2022

ucitelka len nasledovala akysi takyto trend aby vykazala cinnost a odfajkla si aktivitu.

sunshine_007
6. dec 2022

Urcite, ze zlyhala ucitelka, mozno mohla mat extra darcek v zalohe.. Mozes, ale v celej situacii vidiet aj nieco pozitivne, tvoj syn ma sancu konfrontovat sa so sklamanim a cim skor, tym lepsie. Zazitky podobneho charakteru mu pomozu posilnit psychiku a stat sa sillnym jedincom. Pomoz mu preniest sa cez to, a vysvetli, ze aj to sa v zivote stava.. mozno sa rodicia o toho druheho chlapca nezaujimaju, mozno pochadza so socialne znevyhodneneho prostredia..

loginexistuje
6. dec 2022

@shee11 pozri mohlo sa stat nedomyslela ale problem je ze neriesila potom
Ty by si sa ako citila keby sa toto stalo tebe v praci ? Ze ostatni dostanu nejaky benefit ty nie a sed neriesi ?
a ano nemozeme chranit vsetkych pred nespravodlivostou ale matka ma ukazat aj to ze si za svojim dietatom stoji a pomoze mu a tak ho uci ze je pre nu dolezite a milovane

ucitelka spravila chybu v tom ako situaciu riesila to je jednoznacne

katkine_terapie
6. dec 2022

Je to nepedagogicke a z mojho pohladu aj nemoralne voci 7 rocnemu dietatu. Pedagog je v skole aj na to (okrem edukacie), aby vedel ustriehnut ci sa mu v triede nedeju nejake nepravosti, nespravodlivost ci nebodaj sikana. Ma vediet vhodne zasiahnut ak sa taketo konanie deje, nie ho este vyrabat. Kontaktuj ucitelku osobne a ziadaj vysvetlenie a napravu (na tej trvaj, aby sa pocity nesptravodlivosti tvojmu dietatu aspon trosku zmiernili) . Ak sa nic neudeje, ries to s riaditelom/riaditelkou.