Budem dobrovoľne slobodná mamina

19. mar 2022

Potrebujem sa asi iba vyrozprávať...

Budem čoskoro slobodná mamina, otec bude vedený ako neznámy na rodnom liste... rozhodnutie byť slobodnou maminou je z mojej strany absolútne dobrovoľné a jediným dôvodom je ochrana dieťaťa do budúcna.

Otcovi dieťaťa neverím, čo sa týka chránenia záujmov dieťaťa, sám sa správa ako malé decko, žije celý život v mamahotel, čiže nikdy si nevaril, nerobil pre domácnosť, nemá nič našetrené, má úvery, chodieva často von, na môj vkus pomerne často pije, rozhadzuje financie, atd Človek, ktorý sa nevie postarať sám o seba sa ťažko postará o druhého, najmä ak k takej zodpovednosti nebol nikdy od rodičov vedený.

Boli sme spolu veľmi krátko, bábätko sa podarilo náhodou na prvú šupu a aj to keď som mala menštruáciu. Osobne som za bábo veľmi rada, beriem to ako osud. No proste, po určitej dobe nášho vzťahu s priateľom som zistila aký je a proste viem, že schopným otcom nebude, keďže nemá žiaden vzor výchovy a osobne by som mala iba trápenie, keďže ako budúca mama by som vychovala svoje bábo, ale aj dospelé bábo, pretože jeho rodičia ho viedli k životnému štýlu "mamahotel". Vnútorne cítim, že by mi nebol taký priateľ oporou, čo sa týka výchovy bába, pomoci v domácnosti, finačnou pomocou, ale iba záťažou. Osobne pochádzam z dobrej rodiny, mám robotu, žiaden úver, vlastnú nehnuteľnosť bez ťarchy, moja rodina neuznáva úvery, keďže zásadou je, že o deti má byť postarané, a tak to chcem ponechať aj pre svoje bábo. Chcem, aby sa malo dobre, aby nemuselo v budúcnosti uvažovať nad úverom lebo chce žiť vo vlastnom. A proste viem, že ak by som ostala s tamtým priateľom, tak by bábo nebolo tak zabezpečené ako som zvyknutá.

Určite by som rada mala v budúcnosti muža, ktorý je psychicky vyspelý, no zatiaľ som to šťastie nemala. Len na záver.. je smutné koľko vekovo dospelých chlapov sa stále správa ako nevyspelé decko, potom sa čudujeme, že je toľko slobodných mamičiek... (rečnícka)otázka, existuje normál chlap, ktorý neopovrhuje slobodnou maminou?

h2
21. mar 2022

@miadi 👍 Ďakujem, napísala si to doslova aj za mňa, mne už sa nechcelo reagovať. 😁

andreadca
21. mar 2022

@slovakboy presne to som chcela napísať. V jednej takej rodine som bejbysitovala a a tí mali detí 7. Čím viac tým lepšie. 1-2 mali len tí ktorým sa z nejakého dôvodu "nedarilo".

miadi
21. mar 2022

@h2 potom tu bude o par rokou prispevok klasika “ nahneval mà ex berie dieta na lyze a mal tu drzost pytat malej lyze ( hoci na ne prispel) chce sa hrat na otca roka tak nech jej kupi svoje !! Chce ju zobrat bicyklovat no Ja mu nas bike nepoziciam nech jej panko kupi a mà tam unho . Vsetky veci co dietatu s jeho matkou kupili su zle skarede .. vyhodila som.. atd atd .. niektore by chceli aby ten chlap len $ posielal a nemal ziadny vztah s dietatom Akoby ich malo menej rado ked mu “ dovoli” mat rado aj otca. ( ktory je najvacsi debil lebo nepouzil kondom a nedaroval nehnutelnost)

andrea_86
21. mar 2022

Také tu máme zrazu morálne ženy, ale keď si prečítam rozsudky na internete (otvorené súdy) tak morálna nie je pomaly ani jedna. Iba peniaze od otca chcú. Na autorke sa mi páči to, že dáva možnosť otcovi sa s malým stretávať bez toho, aby ho dávala kvôli peniazom na súd (aspoň tak písala), iba on nema záujem. Nerozumiem čo ju tu osočujete. Dáva možnosť otcovi? Dáva. Chce od neho peniaze? Nechce. Má otec záujem o malé? Nemá (podľa jej slov). Prečo musí mať žena za každú cenu muža? Lebo je slabšie pohlavie (neviem)? Je lepšie ostať s niekym kto nebude schopný? Nie, iba dieťa by trpelo. Jdu zo žien bliať. Sorry

andrea_86
21. mar 2022

Hľa. Ďalšia v očiach susedov šťastná a normálna kompletná rodinka: https://m.topky.sk/cl/10/2282695/Ohavny-cin-v-B... Picne ma. Ešte aj nadpis dajú, že boli normálny mladý pár. Wow! No sorry, ale jbne ma. Toto, keď je normálne, tak čo nie je? Sorry jako, ale ak je chybou autorky, že nechce vychovať dieťa s mužom, o ktorom zistila neskôr, že je neschopný a ostať spolu s takým mužom, tak ja už naozaj neviem, čo v súčasnom svete je a nie je normálne. Asi je normálne sa radšej nechať v budúcnosti rozštvrtiť od úplne normálneho pracovitého chlapa. Neviem, či má autorka aj iné dôvody, ako tie, ktoré uviedla, ale radšej nebyť s mužom spolu ako dopadnúť možno jedného dňa zle. A tie dôvody pozná iba on, ona a verím, že aj dieťa ich poznať bude

kornelies
22. mar 2022

Autorka, musim ta upozornit. Na SK neexistuje zakon, ktory by dovolil prepisat nehnutelnost na dieta do 18 roku zivota.

h2
22. mar 2022

@andrea_86 No prepáč, ale kde vidíš, že autorke radia, aby žila s otcom dieťaťa? Kto hovorí, že si musí nájsť muža? Podľa teba je autorka super, že dieťaťu dá všetko sama, otcovi vyjde maximálne v ústrety (chce sa stretávať: nech sa páči, kedykoľvek. Nechce sa stretávať: v pohodičke, nemusí), peniaze nepýta. No, podľa mňa je, s prepáčením, hlúpa. Dá chlapovi všetky výhody rodičovstva (byť rodičom len keď sa mu to hodí a nebude ho to nič stáť) a nechce od neho žiadnu, ani len finančnú zodpovednosť? Veď to budú peniaze pre dieťa. Nie pre ňu. Nehovoriac o tom, že sa jej môže kedykoľvek niečo stať. A okrem toho: ten chlap vie, že dieťa je jeho, povedala mu to. O pár rôčkov sa mu to môže všetko rozležať v hlave a ešte bude on ťahať po súdoch ju, aby mohol mať otcovské práva.

andrea_86
22. mar 2022

@h2 Vyčítala som toľko, že to nemá za potreby. Súdy priznávajú za deti od 90 do 160 eur, za malé deti tak približne 100 a čo som tak čítala, tak sa nechcú (nechce) súdiť. Čo je 100 eur, keď obyčajný kočík stojí okolo 500 eur? Keď už len plienky výjdu na viac. Keď sa vedia dohodnúť, nie je súd potrebný. Nájdeš aj rozhodnutia súdov, kedy kvázi začalo súdne konanie a počas neho sa hneď na začiatku obaja dohodli a preto sa žaloba vzala späť. Riešila som kedysi rôzne veci pre známych, rozvody, výživné a poviem, že je to otras ako sa vedia rodičia hádať. Našťastie som s tými konaniami prestala. Z čoho chlapa vyžmýka, keď nemá z čoho možno platiť a platí spomínaný úver? To súdy zohľadňujú všetko. Asi je príliš realistická. Zdá sa

h2
22. mar 2022

@andrea_86 Nejde len o výživné, ale aj o prípadné dedičstvo. A nie len o to. Proste z môjho pohľadu tým rozhodnutím nezapísať otca do rodného listu dieťaťu ublíži. A nejde len o tie materiálne veci.

andrea_86
22. mar 2022

@h2 Ak on nemá záujem, tak to nie je také jednoduché. To by ona musela riešiť cez súd, čo mi z jej slov nepríde, že chce. To je druhá domnienka: určenie otcovstva na matrike – súhlasné vyhlásenie rodičov - obaja naraz vyhlasujú pred matrikou súhlas s otcovstvom. Potom je tretia domnienka: otcovstvo určené rozhodnutím súdu

andrea_86
22. mar 2022

@andrea_86 Prvá domnienka: 1.domnienka – Otcovstvo manžela matky
Ak sa narodí dieťa v čase od uzavretia manželstva do uplynutia trojstého dňa po zániku manželstva alebo po jeho vyhlásení za neplatné, považuje sa za otca manžel matky. Ak sa narodí dieťa žene znovu vydatej, považuje sa za otca neskorší manžel, aj keď sa dieťa narodilo pred uplynutím trojstého dňa po tom, čo jej skoršie manželstvo zaniklo alebo bolo vyhlásené za neplatné. Štvrtá domnienka neexistuje, iba tieto tri. Buď súhlasia obaja pred matrikou alebo riešia cez súd. V týchto rodinných veciach sa ešte ako-tak vyznám a niečo si zo školy pamätám :D

dankamg
4. apr 2022

@snowflake07 to je dosť úbohý názor

snowflake07
4. apr 2022

@dankamg Keď nie si tento prípad,tak sa ťa to nemalo čo dotknúť. Ak áno,tak si stojím za svojím.

fazulka21
4. apr 2022

Nepochopím z akého dôvodu má niekto potrebu riešiť PREČO žena otehotnela s nesprávnym partnerom. Nechapem to. Tie čo to píšu si neuvedomujú evidentne, že ich vzťah sa tiež môže zajtra p**rať a budú spadať presne do tej istej kategórie.
Je to trápne. Ubohé až hrúza. A také tie vyjadrenia že berie dieťaťu otca ... 🤦‍♀️ Panebože 🙈 Dokonalé ženy, manželky, matky skoro všetky ste tu. Ale realita aj vo vašich životoch môže byť úplne iná. Nie každá žena potrebuje muža po boku. Ap je absolútna hlúposť že dieťa, ktoré vychovavala len mama je nejaké ,,vadné" alebo psychicky iné 🤦‍♀️ nikde nie je záruka že dvaja rodičia sú lepší ako jeden. Vidím tie dnešné vzťahy a manželstvá (česť výnimkám!) a veru stokrát áno radšej byť s dieťaťom sama ako byť frustrovaná že nemám kam ísť, nemam za čo žiť, lebo som závislá od hlupáka čo zvysoka kašle na dieťa, na mňa, na domácnosť.
NESÚĎTE KEĎ NEVIETE. Ani vy neviete budúcnosť. Neviete nič, je mi na grcanie z toho rozoberania života ženskej len podľa pár prispevkov. Všetko už viete. Aká je, prečo s niekým spala (panebože!!!), aké má majetky, prečo má majetky, karháte ju ako svoje dieťa že otehotnela s nespravnym mužom.
Preberte sa kozliatka.

dankamg
16. apr 2022

@fazulka21 100% súhlas, bohužiaľ tieto názory im vtlkali matky do hlavy od detstva a ako sa hovorí skôr rozbijes atom ako ľudské predsudky...

dankamg
16. apr 2022

@snowflake07 Mňa sa to nedotklo, aj keď sa ma to svojim spôsobom tiež týka. Len ma mrzí, že ešte v 21. storočí je v spoločnosti toľko predsudkov. Som rozvedená, to je asi menej ponizujuce v tvojich očiach, ale vychovala som sama dve deti. Nemusela som, mohla som ich strčiť do detského domova, ale neurobila som to. A vieš čo, som na seba hrdá 😉 a som hrdá aj na všetky slobodné matky, že napriek nepriazni osudu sa dokážu uskromniť v prospech detí. Mali by dostávať medaile za statočnosť.

888deborah888
30. apr 2022

Aurotka :mi to tu príde tak, ako keby oni nikdy s nikým nespali, každá tu si rada vrzne, s ochranou ci bez, je to v poriadku v tvojom prípade , to bola isto chvíľková túžba po chlapovi, ktorý sa ale nevie správať, tie panny tu ti budú vyčítať prečo si s ním spala, ale žeby sa pozreli na seba, to ne, dnes je normálne že matky sú slobodné, radšej byť slobodnou než sa neskôr trápiť nad tým akého pajaca máš pri sebe. 😂

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz