Budem slobodná mamička

kobylka1905
19. máj 2021

Ahojte maminky.
Neviem,kde začať,no situácia sa skomplikovala a ja som nakoniec v 27 tyzdni tehotenstva sa ocitla ako budúca slobodná mamička.
Priblížim trosku situáciu .
S mojim partnerom sme boli spolu takmer 2 roky, ked sa na tehotenskom teste objavili //. Ja 40,on 44.
Obaja v podstate zabezpečení,ja mam svoj byt,on ma svoj byt. Relatívne dobrú prácu. Proste žiadne problémy a prostredie pre bábätko v štandarde.
Hneď však ako som mu oznámila ze som tehotná,povedal,ze teraz nie je vhodne obdobie na bábätko a bude rad ked pôjdem na interupciu.
To som odmietla,povedala som mu ze je vrah a dalej som sa o interupcii nebavila. Prišlo mi to trápne aby som prišla v 40 na kliniku ze chcem prerušiť tehotenstvo,no ale s partnerom dalej ostanem a budeme pokracovat vo vztahu.
O par dni postoj zmenil,povedal ze to bol počiatočný sok a ze on vlastne bábätko chce.
O dalších par dni nastali hádky ktore sa začali opakovať s dvojtýždňovym odstupom.
Vulgarizmy nebudem rozpisovať,vážnosť slov asi tiez nie..
Par dni na to znovu oľutoval svoje slova a volal,pisal ospravedlňoval sa. V zaujme záchrany budúcej rodiny som vzdy na vsetko “zabudla”.
Predposledná hádka bola po zakroku ktory bol ľahší chirurgicky zákrok a vtedy som sa skutočne necítila dobre.
Vtedy stal pri mne. Aj pre mna prišiel aj sme boli spolu. Ale to kvázi stal pri mne len asi pol dňa.
Ked som občas jojkla alebo hlasnejšie zastonala povedal mi,ci mozem vzdychat potichšie.
Druhy den sme sa pohádali kvoli blbosti,banalite... nahucal na mna,az tak ze som plakala a triasla sa na celom tele. Tehotná. Povedal mi ze najradšej by ma hodil pod auto.
Prešlo par dni a opäť sa tváril ze to tak nemyslel. Moja hrdosť a sebaucta ked toto prečítate je na bode mrazu.
Ked si to teraz čítam sama si ťukám na čelo.
Posledná hádka bola minuly tyzden. Kedy sa potešil ze sa da ist do wellness. Povedala som ze aspon by som mohla ist “omočiť nohy” lebo on predsa chce ist. 44 ročný so syndrómom 3 ročného.
Opäť hádka a vulgarizmy. Povedal mi ze aj tak som tehotná a nebavim ho a ide do bordelu.
Cele zle...

krisbar
20. máj 2021

Boze, zbav sa ho co najskor. Este si vyries dilemu ci sa s nim chces cely zivot otravovat a doprosovat o alimenty alebo kolonku v rodnom liste nechas prazdnu. Znies ako rozumna zenska, ktora ma velku sancu najst niekoho prijemneho a mat este krasny partnersky zivot.
Za mna - ak nepotrebujes par sto eur mesacne, nechaj tu kolonku prazdnu.

lavender273
20. máj 2021

A to si s nim dobrovolne? 🤔

reni1512
20. máj 2021

@kobylka1905 Budes HRDA, SILNA, SKVELA a hlavne ROZUMNA slobodna mamicka...No a co??? Vies kolko ich dnes je? Je uzasne ze mas pracu, zazemie, ze mas vlastny byt a urcite vychovas to dieta najlepsie ako vies! Je hanba ze chlap v jeho veku ma zmyslanie 3tej cenovej... nech si zije sam :D A nikde nie je zapisane, ze musis ostat sama cely zvysok zivota... Len sa prosim ta nelutuj a neobetuj pre niekoho, kto za to ABSOLUTNE nestoji a dakuj Bohu, ze sa ukazal v pravy cas!

betulinka1
20. máj 2021

@kobylka1905 to chceš s týmto vychovávať dieťa??? Neblázni. Ostala som tiež sama tehotná mala som 33 rokov. Tiež ma poslal na interupciu ale po tejto vete mi bolo jasné, že toto nie je otec pre moje dieťa. Nie je zapísaný ani v rodnom liste. Žiadne výživné ale ani žiadne práva. Ok ale to je iná téma. Nie je to ľahké byť slobodná matka, to ti môžem rovno povedať ale je lepšie byť sama ako s debilom. Ak máš blízko rodičov, tak ti pomôžu, resp. aspoň na prvý rok dieťaťa je fajn ak sa k nim nasťahuješ (z mojej skúsenosti to bolo praktickejšie). Neupadni do depresie, staraj sa o seba a časom príde aj nový partner, ktorý Vás oboch bude mať rád ( tiež moja skúsenosť). Všetko sa dá zvládnuť len nie to, keď ti niekto nadáva a ponižuje ťa. Takúto domácnosť by som pre svoje dieťa nechcela ale rozhodnutie je na tebe.

elizabet173
20. máj 2021

@kobylka1905 nehnevaj sa, ale neverim, ze doteraz bol uctivy, galantny a tolerantny. Okrem toho, bavili ste sa niekedy o dietati? Poznala si jeho nazor? Ci si iba mala priatela a stalo sa? V tom pripade si s touto moznostou musela pocitat. Ludia sa nemenia radikalne. Za nim urob hrubu ciaru a tes sa na babatko

kobylka1905
autor
20. máj 2021

@elizabet173 nie,bavili sme sa o bábätku a dokonca v lete minuly rok sme to ako tak skúsili. Len kedze ako píšem vyššie mam 40 tak to nebolo hneď na prvú strelu. Ale trvalo to nejaký čas.
Potom sme sa pohadali,koncom minulého roka,to uz som bola tehotná,mala som normálne MS a nevedela som o tom. Nemala som žiadne príznaky. To ze som tehotná som zistila az v 8 týždni. Vtedy mi prsia narástli o 3 čísla a začalo mi bývať zle. Tak radary mi povedali ze nieco nie je ok. Ale potom sme sa v podstate začali tešiť. Len ako som pisala vsetko bolo striedavo oblačno. Raz super a potom úplne na hovno.

borkavan
19. aug 2021

@kobylka1905 "že vzdychaj potichšie" zasmiala som sa, prepáč. Akože u mňa by práve vtedy skončil, takže by ma nestihol ešte hodiť pod auto. Inak ja mala podobného, v 37r. teho a potom ako som potratila mi povedal, že nemám plakať, lebo sa má boji. Letel hneď aj keď to dlho bolelo. Dostala si dať, dieťa, a ďalší v Tom, že chlap sa prejavil teraz. Šup s ním von zo srdca aj zo života....fakt. Matka potrebuje byť hlavne v pohode aby dieťa bolo v pohode. Veľa šťastia želám, to zvládneš , tes sa.