Aký je postup pri interupcii?

Zodpovedané
7. júl 2021

Dobrý deň,

mám 11 mesačnú dcéru a pár dní dozadu som zistila, že som znova tehotná. Situácia mi nedovoľuje bábätko si ponechať. Som cca v 2. - 3. týždni, v pondelok mám doktorku.

Keď je to takto maličké, tak ako sa robí interupcia?

Existuju aj tabletky?

Ďakujem

Dobrý deň,

na Slovensku interupcia pomocou "potratovej tabletky" nie je schválená. V susednom Česku už napríklad áno.

Vašou jedinou možnosťou je teda absolvovať zákrok v celkovej anestéze, ktorý je možné zrealizovať do dĺžky trvania tehotenstva 12+0. Jedná sa o jednodňovú záležitosť. Doba zákroku je cca 10 minút. Po prebudení zostávate v nemocnici približne 2 hodiny, kedy sa odsleduje krvácanie. Následne môžete ísť domov.

Po zákroku môžete pociťovať mierne pobolievanie podbrušia a môžete špiniť aj 2 týždne, väčšinou však menej.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník