Nový vzťah po rozvode - čo si o tomto myslíte?

18. feb 2020

Ahojte dievcata,

pokusim sa to zhrnut v skratke.
Som par rokov rozvedena, deti vo veku 10-13 rokov, som bez partnera.
Muzi sa v podstate krutia okolo mna stale, ale som uz tak nejak poucena zivotom, aj mam iste naroky a doteraz ma nikto nezaujal, aby som sa pokusila o vztah, a hlavne, venujem sa predovsetkym detom.
Teraz som sa ale stretla s muzom, vzdelany, inteligentny, podnika, o par rokov mladsi. Ja som dlho odolavala jeho pozvaniam, hovorila som mu, nech si najde rovnocennu a bezdetnu partnerku, ale napokon ma zlomil na schodzku, od ktorej som ale necakala nic.
A tam to bolo prekvapivo skvele, asi 6 hodin sme prekecali, o politike, historii, filozofii, naozaj ma obrovsky prehlad, citili sme sa navzajom spolu dobre, na konci ma chytil za ruku, pozval na dalsie rande, k nicomu inemu nedoslo. Inak velmi slusny, galantny, pozyval, aj platil on, podrzal dvere , atd (na margo tej diskusie o inych (ne)vydarenych schodzkach 😀 )
A teraz, mozno hlupost, presli asi 3 dni od toho dna, vie, ze teraz som casovo zaneprazdnena, ze sa uvidime najskor o tyzden. Tak si piseme, planujeme, co dalej.
Ale...
Pisali sme si vecer, ze idem si uz lahnut, som unavena .... a on mi o 2 hod na to napise, ze Ako sa mas?? WTF?
Mne to jednoznacne evokuje, ze ma toho rozrobeneho viac, ze to chcel napisat inej babe. Tak som mu tak neutralne odpisala, ze asi to chcel poslat niekde inde. A on, ze nie, ze len chcel vediet, ako sa mam, a dufa, ze ma nezobudil 😝
No ja neviem, pripada mi to divne, proste kontrolka mi blika hned.
Teraz neviem, ci mu normalne slusne povedat, ze vies co, chlapce, asi mas toho rozrobeneho viac, nevod ma za nos a vyjadri sa, co vlastne chces, alebo to ignorovat a pockat, ako sa to vykrystalizuje. A zasa, jedna schodzka ma neopravnuje robit si na niekoho naroky, ze ano 😉
Ako to pripada Vam?
Neviem, ci sa k tomu vracat, alebo nevyjadrovat sa a len skratka byt ostrazita a drzat si odstup... ja som v prvom rade mamina, som opatrna, som v inej pozicii ako slobodna, mlada, bezdetna 20-tka ....

katkatonkova
18. feb 2020

A nebude to taký vzťah časom že ťa začne kontrolovať?....ťažko povedať.....

autor
18. feb 2020

@katkatonkova Neviem, fakt .... takto mi to ozaj nepripada. Nie je vlezly, ked mu neodpisujem, pocka. Skor sa mi z toho zazdalo, ze to chcel napisat niekomu inemu .... Jaaa neviem. Zasa nechcem robit z komara somara. Ale je fakt, ze teraz som viac prieberciva a opatrna 😝

ivula0807
18. feb 2020

Ahoj, teda ked mam byt uprimna, mne tiez ako prve napadlo, ze tam bude sklon k prehnanej kontrole...neviem preco, mozno sa mylim ale ako prve po precitani toho aku sms poslal mi napadlo, ze ta chcel skontrolovat...

reenie
18. feb 2020

Nemáš partnera, veď vydávať sa za neho nejdeš, užívaj si a uvidíš ako sa to vyvinie..

sapetka
18. feb 2020

A mozno to len chcel napisat tebe😉netreba hned prepadat paranoje😁ale zase isty odstup neuskodi. Cas ukaze co sa z toho vyvinie. Uzivaj si zatial a neries zbytocnosti. Ako vravis si v prvom rade mama a ked vztah zacne naberat na obratkach potom prediskutuj to co sa ti nezda a uvidis podla reakcii

autor
18. feb 2020

@sapetka Jasne. Vsak to, ze uz som asi obcas paranoidna 🙊😀 Tak uz sa k tomu nevraciam, uvidime, co bude na dalsej schodzke...
Mne je to take divne, toto randenie, lebo samozrejme, deti do toho tahat nemienim, ani im hovorit, ze sa s niekym stretavam, pockam, co z toho bude .... len zas tajit to je dost zlozite 😝 😀

@ivula0807
@reenie A baby dakujem za reakciu 🙂 Mne sa stale vidi, ze nevyzera ako taky kontrolorsky typ, ale tak uvidime..

Inak, co sa casu a miesta tyka, uplne sa mi prisposobuje, a to ide za mnou cca 100 km .... tak si zas hovorim, ze preco by to robil ... ak by mal pri sebe nejaku povolnejsiu 😀

autor
18. feb 2020

A okrem ineho mi hovoril, ze mu velmi imponuje, ze som zrela, sebestacna, uvazliva, ze nie som poblaznena ako mlade baby (co zas mozu kope ludom pripadat nudne, ze 😀 ) ... ale tak zas, to mozu byt take tie typicke kaleraby 😀 Ale on ma tiez taku podobnu povahu ... nikdy napriklad nebol opity (podla jeho slov), ako aj ja 😀

mogaa
18. feb 2020

ísť si lahnúť neznamená ísť aj spať🙂 je mpožné že naozaj len chcel vedieť čo robíš či už spíš, ale je možná ja tvoja alternatíva že to chcel poslať niekomu inému....treba počkať a uvidíš....jedno rande ho k ničomu nezaväzuje...

kittykat22
18. feb 2020

A preco je stale single? Kde su jeho ex? Hovoril o nich nieco? Ja som mozno taka povaha ako muz ktoreho si spoznala - rychlo vzplaniem pre nieco, mam velky zaujem, ale rychlo aj ochladnem. Ci to nebude niekto ako ja 🙂

autor
18. feb 2020

@mogaa Ano, to je zasa druha tema, na ktoru by sa tiez dalo diskutovat ... 🙂 Kedy a aky pocet rande je uz "zavazujuci" ... 😀 Jasne, ze je to individualne, ale tak, mne by sa z mojej strany napriklad nezdalo fer, keby som si teraz vysla s niekym inym 🙂

autor
18. feb 2020

@kittykat22 Je single cca rok. Ze tam bolo viac problemov. Medzi inymi udajne to, ze jeho byvalu priatelku opustil otec, ked bola dieta, a ona si to prenasa na vsetkych muzov a nedoverovala mu .... Ale keby jej aj hned zahybal, isteze mi to nebude vesat na nos, ze 😀 Ale posledna sprava pred tou Ako sa mam 😀 bola, aky je rad, ze ma stretol, aka som krasna, vtipna, mudra, blabla 😀

brita7777
18. feb 2020

napisal wtf ? nerozumiem. fuh no neviem ak napisal wtf asi by zostal v rovine kamos

autor
18. feb 2020

@brita7777 Nie, to ja teraz hovorim WTF 😝 V tejto diskusii 🙂 On mi proste po celom dni intenzivnej komunikacie a po hodinovej pauze napisal, ze ako sa mam. Tak mne to proste pripada, ze namotava subezne viacere a chcel to poslat inej 😉 O tom je asi podstata tejto diskusie 😀

autor
18. feb 2020

@kittykat22 A mimochodom, ja mam presne takuto povahu, Rychlo sa nadchnem pre nieco a rychlo aj splasnem 😂

kittykat22
18. feb 2020

hmmm z toho co si napisala o ex a rozchode ma napadlo, ci nahodou nema blby zvyk, hadzat chyby vztahu na svoje partnerky 😀 najskor tutumutu a potom uz ta nechcem, tak na tebe najdem chybu a hodim ti ju o hlavu 😅 lebo ja som svaty Peter 🙈

tt247
18. feb 2020

A “ako sa máš?” sa môže písať len ženám? To mi je novinka. Veď pokojne to mohol chcieť poslať aj kamarátovi, otcovi, bratovi, kolegovi atď. Alebo ak žene, tak možno aj mame, sestre,... Snáď sa chápeme. No a omylom to poslal tebe a nechcel vyzerať popletene. Prečo by hneď musel mať rozrobených viac žien?

anita6666
18. feb 2020

Nic od toho necakas,jedno rande a už riesis kontrolky???? Čakáš zjavne viac,ako si ochotná priznať a pripustit....Áno,je možné,že rieši aj iné,no na tvojom mieste by som sa sústredila vyslovene na seba a pozrela sa na to sebecky...máš dve deti,máš čo robit,máš kde dávať energiu a chlapa (akéhokoľvek) by som si nechala len na zabitie občasného voľného času a na sex...nemotaj sa, nerieš....proste,ak bude chcieť,tak sa ti ozve,choď von,uži si,zasexuj,strav ten čas s ním a viac nerieš...načo??? Či máš v pláne si viazať na krk ďalšieho chlapa??? V tom prípade toto nebude vhodný partner (podľa napísaného súdiac) a hlavne čo najskôr vypust z hlavy tezy o Tom,ako ti bude verný....myslím,že vzhľadom na to,že máš isté nároky,by si mala viac myslieť na seba a na to,ako z chlapa vytrieskat toľko,aby si ty bola spokojná,nie on....a nech ich rieši aj 20 súčasne...hraj sa...čas ukáže čo a ako

autor
18. feb 2020

@kittykat22 Ruku na srdce, vybalila by si na potencialneho partnera na prvej schodzke svoje chyby a nedostatky? 😀

autor
18. feb 2020

@tt247 Jasne, ze nie 🙂 Ale keby to pisal otcovi, kamosovi, hocikomu, tak kludne mohol reagovat, jaaaj, sorry, to malo ist XY ... preto som zapochybovala 🙂

brita7777
18. feb 2020

tak v tom pripade, len chce vediet, ako sa mas, ci budes reagovat ci mas zaujem ci nie nic viac by som za tym nehladala
preco by mal hned pisat niekomu okrem teba, mas taku zlu skusenost s muzmi ?

crativeart
18. feb 2020

podľa mňa si odhadla situáciu dobre... ak by ta chcel kontrolovat pripadne len pokračovať v debate napíše ahoj, co robíš? ale nenapiste ti vecer po sprave ze ides spat :ahoj ako sa mas... samozrejme ze nemohol napisat ze sa pomýlil a sprava bola urcena inde ale ja si myslim ze ta intuicia neklame... inu ako pises nemas narok ho vsak v tomo súdiť ci nejak to riešiť. Podľa mna je fajn ze si v strehu a tiez ze mas odstup bo to je pre muzov príťažlivé... časom sama uvidíš či jeho zaujem bude silniet a tiez ci ma viac otvorenych dveri ( neustale odpisovanie počas rande bude jasny indikator) ... určite vsak pokračuj v randeni .vela stastia

autor
18. feb 2020

@crativeart Dakujem 🙂 No, aj teraz mi pise, pyta sa ma intenzivne na deti, a tak ... a pocas toho nasho rande mu obcas zapipal mobil, ale nevybavoval si nic, nereagoval .... Chudak, ako tu uz analyzujem kazdy jeho krok 😂 Keby ten vedel 😀 😀

kittykat22
18. feb 2020

Ano vybalila by som aj na prvom rande svoje negativne stranky - uplne s prehladom 😀 pretoze uz som velka a viem, ze je dolezite si najsta partnera ktory ma bude mat rad taku aka som. Nemyslim tym, prist a zacat o sebe hovorit negativne, ale keby prislo na temu peniaze, charakter nemala by som problem povedat kde je problem. Usetrila by som jeho aj seba nevyhnutnemu sklamaniu neskor 🙂 Vnimam to tak, ze som dobra partnerka a mam vela dobrych vlastnosti, a pokial on hlada nieco ine, tak to pochopim. Ja by som rada niekoho kto by ma mal rad so vsetkym okolo

crativeart
18. feb 2020

to je normalne a je dobre ze analyzujes...mas uz na to vek a zjavne rozum ti tiez vobec nechyba. vseobecne muži su lovci a radi si nieco dokazuju ( hlavne ze je o nich zaujem) nemusi byt hned nejaky "macho" ale osobne si myslím ze určite si píše s viacerými... ide uz len o to ci si ho namotas( viem hlupo povedane ale je to tak) bo ak áno... tak potom už sama uvidis ci aj napriek tomu stale pipa mobil a podobne vecicky... ono n jedno ci dvoch rande sa da lahko ignorovat spravy ale po 20 rande uz budes naizaj vidiet ci je to ten typ co tuka do mobilu a chatuje s kadekym alebo sa venuje len tebe ,) ...

tt247
18. feb 2020

Asi sa chcel vyhnúť presne takýmto špekuláciám. No nevyhol sa im, keďže tu o ňom diskutujeme. A tak si to môžeš aj obrátiť: že ak by to písal inej žene, tak ti práveže vtedy zaklame, že sa pomýlil a chcel to napísať kolegovi/kamošovi. Úplne zbytočne riešiš.

mamulienka2
18. feb 2020

Ja ti napisem takto....Píše ti rozvedená žena s deťmi...To ako sa máš by som vôbec neriešila,pretože to značí,že aj keď vedel,že si ideš trebárs ľahnúť alebo že si bola unavená ....ti jednoducho chcel napísať lebo sa cítil v tvojej prítomnosti dobre a chcel ti to dať takto najavo,že mu chýba tvoja spoločnosť.Cakal,že mu možno odpíšeš.Tak to vidím ja.

katkati
18. feb 2020

Aj ja si myslím, že si odhadla správne. Si skúsená žena a my skúsené máme nos na také situácie 🙂 O koľko je mladší?

autor
18. feb 2020

No, on si mysli neviem, preco, ze o 4 roky (nejak zle si zapamatal moj vek), ale je o 6 :-P 😀 Teda 5 a pol cca ... ale to vobec neriesi. Aj ja som mu polozartom hovorila, ze som uz stara na neho 😀 , ale ze vobec nie, ze vyzeram skvele a som uz rozumna a tak .... a ze to, ze som mamina, mu vobec nevadi, prave naopak ... inak, posledne cca 2 roky mam furt nejakych mladych napadnikov 😂

zuzzinka
18. feb 2020

Ja si myslim, ze velmi analyzujes. Maj radar na pozore, to ano, ale zase, daj mu sancu. Snazi sa. Ako kto si so sebou nenesie batoh nevydarenej historie spolu so svojimi chybami!?!?!? Na kazdom jednom nieco najdes, dolezite je, ze ste si sadli, mate sa o com rozpravat a je ti s nim dobre. Na prve rande myslim, ze viac nez uspech. Trosku sa uvolni a uzi si to, ved zatial o nic nejde. BTW, ja som tiez sama s dvomi detmi, aby bolo jasne 🙂

autor
18. feb 2020

@zuzzinka Jej, dakujem, si zlata ❤ Vsak to, ja mam tiez kopec chyb, aj nevydarenej vztahovej historie, inak by som nebola rozvedena 🙂 A je fakt, ze celkovo mam problem uvolnit sa, vsetko beriem az prilis zodpovedne ... a obcas veci prilis analyzujem 🙂 A takisto som si vravela, ze ved kazdy mame nieco, nikto mi nebude vyhovovat na 100 percent 😉