Šanca nájsť si bývanie s piatimi deťmi

2. jan 2023

ahojte,nie je mojim úmyslom vyplakávať,no skutočne potrebuje. poradiť,možno od niekoho,kto bol v podobnej situácii,alebo kto sa vyzná a vie poradiť.
napísala som si žiadosť o rozvod,po 15rokoch manželstva.
mame spolu 5 deti.Aku mám šancu s toľkými deťmi nájsť si bývanie?asi najskôr nejaký podnájom,na kúpu vlastného bytu by som určite nemala.
pochadzam z väčšieho mesta,mám tu prácu,kde zarobím 900e.
rada sa porozprávam o možnostiach,ak by naozaj niekto vedel poradiť.
ďakujem vám veľmi pekne.

kvetinka75
2. jan 2023

Fuha tak to ta obdivujem. Ja vaham s rozvodom a to mam iba 1 dieta. Nemam financie na vlastne byvanie a muz ma nema z coho vyplatit. Prijem mam podobny a nevuem si predstavit brat si uver

nikky6
2. jan 2023

nechcem byt poslom zlych sprav, ale ja toto osobne fakt realne nevidim. mozno nemiestna otazka, ale ina moznost ako rozvod vo vasom pripade neprichadza do uvahy?

lucka_ke
2. jan 2023

nereálne podľa mňa, jedine ostať kde ste a nejako si rozdeliť bývanie, aby ste spolu vydržali... potom keď najstaršie dieťa dospeje s jeho pomocou (dva príjmy) zobrať hypotéku

syslik81
2. jan 2023

z 900e zaplatit podnajom plus uziit deti -vela stastia.. moznosti -poziadat neake organizacie o pomoc..rodinu? vyhodit muza a zostat tam kde ste ... zial oc moznosti vo velkommeste nemate -tam su podnajmi drahe a plus nik nechce 5 deti v byte

zmrzlinka2021
2. jan 2023

A nebolo by rieseni ostat vo vasom byte a aby odisiel z neho manzel?

autor
2. jan 2023

@lucka_ke nemôžem tu ostať,manžel prepadol alkoholu,nechce s tým nič robiť.
začína sa u neho prejavovať agresivita a pod.
nechcem tu ostávať s deťmi.
mame spolu dom,ktorý by možno predal.
len to je ďaleka budúcnosť a naozaj s ním už byt nechcem.

pribinak
2. jan 2023

To by si mala fakt veľké šťastie aby ti niekto prenajal byt. Budem úprimná, si veľké riziko pre majiteľa bytu

Skôr hľadať nejaké zariadenie, požiadať o socialny byt, ísť spat k rodičom na čas.

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
2. jan 2023

Tak potom ak je agresívny volať policajtov a vykázať ho z domu.

marcellka32
2. jan 2023

Musí odísť on, ty nemáš možnosť s deťmi

0silvia0
2. jan 2023

Zacala by som na tvojom mieste navstevou mestskeho uradu, oddelenie rodin s detmi, ci ta vedia nasmerovat, pomoct, poradit.

zooeynka
2. jan 2023

@marcellka32 ...a ona muza z coho vyplati?

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. jan 2023

@zmrzlinka2021 my mame dom,z ktorého by on nikdy neodišiel.
bývame v časti,ktorá nie je blizko mojej prace a viem,že ak odídem,nenechá mi ani auto,
a na ta kovanie by mi už určite peniaze neostali.čiže preto hľadám taku možnosť,hoc mi je jasne,že to asi reálne vôbec nebude.
v prípade potreby som si našla ešte jednu prácu,keďže teraz pracujem do 14.00,ešte by tam hoľa rezerva robiť niečo iné.

autor
2. jan 2023

@pribinak moja mama býva 200km ďaleko,v malej dedine,tam nemám šancu zamestnať sa.

autor
2. jan 2023

@luscious s tým by súhlasil možno až po rozvode,on je strašne hrdý.
už teraz je presvedčený,že ak sa rozvedieme,žiadne peniaze od neho nikdy nedostanem.

autor
2. jan 2023

@0silvia0 ak je taká možnosť,musím niečo skúsiť,ďakujem.

zmrzlinka2021
2. jan 2023

@autorka a čo predať dom a ty si kupis byt?
Treba ratat aj s alimentmi 5*150, v pohode 750 EUR

Netreba sa dat strasit, ze nic nedostanes

A este taka otazka: nie je ine riesenie ako rozvod?

zmrzlinka2021
2. jan 2023

@autorka - upravujem to "ine riesenie" - ked je opity, agresivny, volat policajtov, vedia ho vykazat z domu a bude mat aj niekolko tyzdnov zakaz priblizit sa k vam a je jedno, ze je spoluvlastnik

autor
2. jan 2023

@zmrzlinka2021 určite by bolo iné riešenie,ak by mal záujem prestať piť,dať sa do poriadku.
lenze mám bojovať s niekym,kto denne potrebuje piť a neuvedomuje si,že ničí seba a tiež svoju rodinu?

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka1426
2. jan 2023

@syslik81 este ze na DB moze pani dobre si prilepsit. minimalne teraz to bude o par stovak viac.

autor
2. jan 2023

@luscious najstaršie dieťa ma 17,11,8,7,5.

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. jan 2023

@pribinak nad tým som premýšľala,uvedomujem si,že až ostanem sama,nebude nič jednoduché,ale musím nejako začať.

autor
2. jan 2023

@luscious to sú asi dva roky,od kedy zmenil prácu.

autor
2. jan 2023

@luscious áno,

lucka_ke
2. jan 2023

ideálne ak by súhlasil s protialkoholickým liečením, lebo ak nie tak je ozaj možné, že ti platiť nebude a skončí na ulici

autor
2. jan 2023

@lucka_ke áno,aj nad tým som uvažovala,že ak odídem,tak nebude mat koho ponižovať,začne sa v alkohole a sebaľútosti utapat ešte viac a na deti platiť nebude.