Slobodná mamička s partnerom v domácnosti

xtina1711
15. máj 2023

Ahojte baby..prosim viete mi poradit ci ako slobodna mamicka mam nejake "vyhody" zo socialnej poistovnr teda peniaze? S partnerom niesme vzati len mame spolu dietatko a zijeme spolu.
Dakujem

xtina1711
autor
15. máj 2023

@zmrzlinka2021 ako viee ze nechve svadbu? Kde je to napisane? Ja nechcem😄a zijeme ako by sme boli zobrati len ma to zaujimalo nenapqdlo by ma.ze ludia hmed sudia a urazaju

lelelienka
15. máj 2023

Teda zeny, to je uroven…alebo skor ne-uroven niektorych z vas. Ja zasnem. Je x prispevkov od statu, niektore su aj uplne nezmyselne, o ktorych ani takmer nikto nevie, tak sa autorka jednoducho spytala, ci nahodou nema na nieco narok. Mozno niekde zacula, ze nevydata matka ma iste vyhody a mozno uz len nedocitala, ze treba splnit aj ine podmienky, ale to je irelevatne, slusnost si treba pri odpovediach zachovat vzdy 😉

xtina1711
autor
15. máj 2023

@lelelienka ja dakujem velmi za tvoju odpoved a uroven❤️

ibrunova
15. máj 2023

Ženy, ale trochu sa kroťte, veď sa len opýtala, dá sa to aj bez hádok napísať.

zmrzlinka2021
15. máj 2023

@xtina1711
A nepisala si v nejakom prispevku, ze to on ta nechce za zenu?
V podstate to je jedno - proste nechcete byt manzelmi a je jedno, kto a aky ma dovod.
Ale ty nie si opustena, mas priatela, niekto to nazyva aj "druha", takze on ma povinnost sa o vas postarat a legislativa SR ti neuklada dodatocny benefit oproti vydatej zene. Lebo ako pises "ste ako zobrati" a z toho mi vyplyva, ze je ochotny financne ta zabezpecovat.

@lelelienka Ale autorka temy "je vydata". Nema sice na to papier, ale pise, ze funguju ako zobrati. Je rozdiel byt vo vztahu a rozdiel opustena.

lelelienka
15. máj 2023

@zmrzlinka2021 nie, nie je vydata. Samozrejme ze je to rozdiel, ale papierovo nie je vydata, aj ked tak funguje. Ja viem, ze nema na prispevok narok a viem aj preco, o tom sa nemusime bavit. Moj prispevok, na ktory reagujes, je ale o niecom uplne inom, nie o jej situacii 😉

xtina1711
autor
15. máj 2023

@ibrunova dakujem velmi❤️

xtina1711
autor
15. máj 2023

@zmrzlinka2021 nie ja som nepisala tu vobec nic take ani kedysi ani nic..my sme chceli svadbu ale prisiel covid tak sme upustili zatial z toho.preto ma.ta informacia zaujimala ci ja ne nieco narok bohizial som.necakala kritiku

zmrzlinka2021
15. máj 2023

@xtina1711 Neber si veci osobne. Tie reakcie nie vzdy su uhladene, ale neraz vychadzaju z ludskej unavy... kedy v state kazdy caka nejake prispevky, ako keby sme si tie peniaze tu pestovali...

xtina1711
autor
15. máj 2023

@zmrzlinka2021 mne je len luto ze niekto hned uraza ako keby som chcela kazde euro.a okradnut stat..som.na materskej pravda da sa googlit..ale myslela som ze su tu vieme slusne poradit.iba ma to zamrzelo..ale dakujem ze su ludia ako ty

zmrzlinka2021
15. máj 2023

@xtina1711 chápem ťa, ale treba si uveodomit jednu podstatnu vec - neexisuju peniaze "od statu". Stat nie je imaginarny strojca penazi. Tie peniaze su od ludi - pracujucich. Preto je to taka citliva tema.

oli18
15. máj 2023

@xtina1711 slobodne matky mali vyhody za komunistov. A dnes maju v Anglicku. Nasa znama zije na divoko a nevydava sa prave kvoli socialnym vyhodam.