Som na všetko sama

7. dec 2022

Musím sa vyliať niekde lebo už nemám ani kamarátky ktorým by som sa mohla vyžadovať , som mala dvoch detí milujem ich najviac ale som na všetko sama od rána do rána jasné máme tatika manžela no ten je v robote a ak nie tak hrá hokej alebo v službe a podobne som s deťmi nonstop staršiemu sa nedokážem poriadne venovať lebo menšie potrebuje nonstop starostlivosť , večne plače nič nespí som unavená a chodím ako múmia nervózna :( :( už to naozaj nezvladam a mám toho plné zuby všetkého , neteším sa na Vianoce neteším sa z ničoho absolútne viem prejde to keď to menšie vyrastie ja proste nenávidím tak malé deti :( a som večne sama nemám ani kamarátky žiadny život sedím nonstop len snimi 24/7

xsuzannex
7. dec 2022

Sme dve.. ja mam 3 deti.. kludne napis spravu.. tiez mi to uz pekne lezie na nervy

bublinka1426
7. dec 2022

ber to tak ze mas aspon (verim) v muzovi zabezpeku. kopec zien ziju ako slobodne maminy. a urcite by ti poradil psycholog/psychiater. drzim palce

panelacikova
7. dec 2022

mala som jedno dieťa, keď som pochopila, že som na všetko sama, hoci žijem s partnerom. Ďalšie dieťa som neplánovala ani náhodou.... ostáva ti to buď akceptovať a byť rada, že máte príjem a prežijete... o inej alternatíve asi ani neuvažuješ.

autor
7. dec 2022

Samozrejme že ľúbim aj svojho muža ale keď on je tak tvrdohlavý že si nedá s ničím povedať , keď aj vidí že mi je na hovno sere na to , syn mi tu reve lebo sa snim chcel hrať no ťažko fakt, ja som rada áno že máme príjem a viem že iné ženy to majú horšie keď sú samé a podobne ale neviem chýba mi môj starý život kedy som mala len jedno dieťa , už veľké chodili sme na výlety zabávali sa vadí mi to že teraz všetka pozornosť musí ísť malej , vadí mi to že už to nie je ako pred tým a trvá to večnosť kým vyrastie :(

bluka2
7. dec 2022

@bublinka1426 áno, ja som z tých slobodných mamin s 2 deťmi. A takýto problém fakt nemám, nemám z ničoho plne zuby, nestve ma nič na našom fungovaní, na Vianoce (hlavne to voľno z práce) sa teším veľmi; neviem, či ta zábezpeka vs. ten pocit nespravodlivosti (som na to sama, aj keď nie som sama) za to stojí. Ja som na všetko sama, lebo som sama a nemám sa teda na koho hnevať a je v tom taký pokoj mysle. A teda peniaze zarobiť nie je až také umenie, že to dokáže len chlap

kristinapetronela
7. dec 2022

Jasné chápeme ale ja vždy si idem zastávať slobodné mamičky ktorým naozaj nemá kto pomôcť a sú hlavne finančne na všetko samy ☹️

panelacikova
7. dec 2022

@bluka2 no toto si vystihla úplne perfektne.... autorku neštve až tak veľmi to, že je "na všetko sama", ale ten samotný chlap... keby bola na všetko naozaj sama a teda úplne bez chlapa, bola by oveľa pokojnejšia. takto ju štve, že sú na to "dvaja", ale vlastne je na to sama.

roja01
7. dec 2022

Kedze s detmi je to potrebne zvladnut a byt v aspon nejakej pohode, snaz se vyrovnat s tym, ze domacnost ani na Vianoce nemusi byt upratana a vsetko byt nachystane. Manzela prehovor, aby ti viac pomahal. Vysvetli mu, ze si v koncoch so silami, ze musis kazdy tyzden aspon 1 den sa aj poriadne vyspat aj mat slobodny program nech sa odreagujes.

morgane1975
7. dec 2022

Vitajte medzi matkami… len nechápem načo ste si robili deti…čo ste čakali od materstva? Je to v prvom rade obeta.

majusikk
7. dec 2022

Tak to mam aj ja bud je v práci alebo na bájku.... Úplne ta chapem

bublinka1426
7. dec 2022

@bluka2 chápem. :( veď o tom písem že autorka ma aspoň muža čo zarába. znad teda je zabezpečená.

autor
7. dec 2022

Pretože som si to predstavovala trošku inak asi neviem ja ich zbožňujem moje deti nedám ich ani za svet a viem že je aj obeta materstvo a starať sa o nich ale myslím že to neznamená nemať vlastný život :( a ja už ho nemám lebo fakt nič neriešim len deti od zobudenia a ešte v spánku lebo aj tam vstávam 10 krát :(
A potom prídu ešte urazený večer ze nič nie je no bohužiaľ kapem
Závidím všetkým ktoré hodia deti bábkam a idú si na kávu, s kamoškami , na výlety ja môžem ísť tak do Lidlu a to musím stihnúť za 30 minút kým spí

bluka2
7. dec 2022

A ako staré máš deti? Jedná pozitívna správa je, že čas hrá s tebou, pokiaľ si teda neporiadis ďalšie dieťa

morgane1975
7. dec 2022

Nebude to tak stále. Treba vydržať. Neskôr keď výrastu budete len spomínať na tieto časy.

autor
7. dec 2022

Ďalšie deti už v živote nikdy nechcem .....
Stačia mi dve
Ja viem že je to len obdobie a prejde to ale trvá to večnosť a treba mi pomôcť s tým trošku a jednoducho nemá záujem

jana_eyre_2
7. dec 2022

A koľko má druhé dieťa? Sú také hrozne obdobia, najmä keď je zima, dolieha to aj namna.. ale ak máš malé bábätko, tak si nepremýšľala aj nad tým či nemáš depresiu? Príde mi z tvojich slov že naozaj ti je veľmi zle, čo ma mrzí.. hlavne keď nemáš podporu od manžela, tak to sa ťažko zvláda... Ja by som ti poradila hlavne to aby ste si s mužom dohodli nejaký harmonogram kedy by ste ako vypadli mimo domu.. aspoň cez víkend povinné sa ísť prejsť niekam do ďalekého parku mimo domov.. musíš povedať manželovi že ak ti nejak nepomôže, môže byť horšie.. je dospelý, máte deti spolu a spolu musíte všetko zvládnuť.. držím ti palce..

elizita
7. dec 2022

Tak s nimi nesed ale rob dačo. Ja som neraz s deťmi aj bez kamošky vybehla na kávu,brala na každý nákup,na úrady, chodili sme do detských centier,na návštevy,nikto ti nekaze sedieť s nimi doma a variť.. nikdy som nemala deti u babky,aby som mohla ísť v kľude na nákup alebo na kávu 🤦 babky pomáhali,pomáhajú,keď idem niekam,kde deti naozaj nemôžu - práca,lekár

bluka2
7. dec 2022

To vám poriadne naštrbí vzťah, to, že ti nepomohol, keď si to potrebovala. Je si toho vedomí? Je mu to jedno?

autor
7. dec 2022

Ja by som len niekedy od neho potrebovala aby povedal ja neviem buď so starším ja mladšie uspim a choď si ľahnúť pospať , alebo choď von s kamoškou aj keď len na deň hodiny netráp sa menšie budem v nosí kŕmiť ale nič nula bodov , od rána s deťmi len pracem , varím ak je malá zlá tam jednoducho jeme čo chladnička dá potom príde že prečo nie je navarené že nemá do práce tak máš ruky si uvar mňa hnevá to že on nemá ani šajnu o Tom aké to je byť s deťmi sama na všetko a všetko chce mať doma krásne ale jednoducho sa to nedá a nevie ti pochopiť lebo to nezažil bol snimi dve hodiny minule a už to nezvládal a volal kedy prídem .....
Ale aj tak si to nevie asi predstaviť neviem či si stojí na kabli alebo čo alebo ti má v paži....
A toto ma hnevá veľmi

kristinapetronela
7. dec 2022

Podľa mňa navariť každý deň nie je nič strašné a tak isto deťom každý deň alebo každý druhý čerstvé .polievky ,druhé jedlo ,koláč tiež rýchlo upecies .všetko sa dá len treba chcieť

viera
7. dec 2022

🤣” bol snimi dve hodiny minule a už to nezvládal a volal kedy prídem ....”Ja by som vypla mobil a prisla by som aj o 2h neskor😀…Nech si uzije…A ty to mas akoze zvladat…?…A on ich ma ani ne dve hodiny a uz je po.erkany?…Dohodni sa s nim…S cim by ta vedel odlahcit…Porozpravajte sa…

autor
7. dec 2022

@viera on sa nevie postarat toto ma sere ze keby cosi sa nedajboh posralo on zahynie s nimi , a nema ani zaujem pridem s nakupu sammozrejme decko cele dostate a dokakane lebo vsak si nepovedala co nepoviem neurobi potom si tu pripadam jak idioti velitel co ked cosi od neho chce musi velit fakt

svetlanka111
7. dec 2022

Sme tri😢

stanzi
7. dec 2022

No ak by moj chlap doma ani prstom nepohol, o deti sa nikdy nestaral, a este mi pindal, ze nema jedlo do prace nachystane, dostane panvicou tak, ze mu este stena da druhu 🙄 Prepac, ale ja vidim velky problem v pristupe tvojho muza, a cim skor by som to s nim razne riesila. Ze necha deti docurane a dokakane, kym sa ty nevratis? To snad nie…🤦‍♀️

kathak
7. dec 2022

Je nás viacej, tiez som si predstavovala. Že budeme viac ako rodina , môj manžel s nami bol na ihrisku 2x , občas ideme na 2vylety Vtedy je s nami , ale inak stále len práca. Bol čas , keď vravel, že ak dám do predu vedieť, že si môžem vybehnúť sama , alebo cvičiť , ale nakoniec som od cvičenia musela upustiť, lebo práca

terry658
7. dec 2022

Máš náročné dieťa. Muž sa musí zapojiť. Čiže keď príde z práce vyfasuje dieťa do rúk a ty si s pokojom angličáka choď navariť. Nezabudni ku pri odovzdávaní dieťaťa povedať, že ho musí o hoďku prebaliť, potom nakŕmiť a uspať. Cez víkend by som mu dala obe deti a šla si pospať na dve tri hoďky. Nech sa stará. A ak by začal mať blbé poznámky tak mu povedz, že nastúpiš do práce a nech je na materskej on. Však sú to jeho deti. Tvoj muž potrebuje trošku nakopnúť aby sa prestal správať ako blb. Ešte by som ku to dieťa dala aj v noci uspávať aby vedel ako sa skvelo funguje cez deň, keď Ťa niekto 10x zobudí.
Mala som takúto dcéru a bolo to šialené. 9 mesiacov neustáleho revu, celé noci pochodovať a uspávať. Vďaka Bohu, že môj muž mi pomáhal inak by som skončila.

katarina1645
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roja01
7. dec 2022

Dievcata co mate doma sebca, ktory na vas hodi všetky rodinne starosti a prace, povedzte svojim polovickam, ze ked nezmenia svoj postoj, mozete kludne vychovavat svoje deti sami. Bud zarobia na pomocnicku, alebo budu robit pre rodinu tolko co vy a ked nie, moze sa stat, ze odidete aj s detmi.

svetlanka111
8. dec 2022

@roja01 zial, moj by ma este pobalil 😭

natalala
8. dec 2022

Deti za to nemozu, ja by som sa skor hnevala na manzela. Naco ma 2 deti, ked nie je ochotny im venovat cas 🤷🏼‍♀️ Muz kt ma zaujem o deti sa zapaja od ich narodenia, takze potom sa aj vie o ne postarat. Moj si zobral 2 tyzdne dovolenku, ked sa mala narodila, aby sa naucil co a ako a aby sme sa szili ako rodina a potom bol kovid, takze vacsinu casu robil z domu a to bolo super, bol a chcel byt pri vsetkom, takze je plnohodnotny rodic. Ma narocnu pracu aj ten hokej hra a aj si ide zacvicit, ale rovnako aj ja idem niekam sama a oddychnem si a plus ked mala 1,5 roka, tak som nastupila do prace. Keby som mala muza ako ty, tak som suca na psychiatriu. Ja chapem tvoju frustraciu, neviem si predstavit zit ako ty. Mozno je mladsie dieta take, lebo citi tvoju nervozitu.