9 mesačný syn za všetko plače

marcelka2980
22. jún 2012

dievcata,moj 9 mesacny syn,nonstop place,som s nim sama,manzel pracuje,prichadza az o 18.00,posadim ho medzi hracky,nepohra sa,hned sa zamnou natahuje,nemozem ani jest,chce byt stale primne uz naozaj nevladzem pocuvat ten plac,rozpravam sa s nim,hladkam ho,fakt to sa neda,potrebujem fungovat,manzel pomaha ako sa da ked pride domov,dnes sme boli v children centre,pacilo sa mu,boli sme na sk 5 mesiacov,,nasi ho nosili po rukach,nezniesli ten plac a teraz je maly nauceny na ruky a ja toho uz mam cez hlavu,milujem synceka,ale nonstop na rukach sa nosit neda,vstavat rano bez chuti,co za den ma opat caka,,,mate podobny problem,,dakujem za odpovede🙂

strapco13
22. jún 2012

@marcelka2980 jj poznam..preto am satku a nosic a mala je na chbte a ja fungujem tak..a viem sa postarat aj o starsieho, aj o domacnost aj sa najest, lebo ruky su volne
proste dietatko ta chce cititi...ludske mladata sa rodia s potzrebou nosit sa ..keby to tak nebolo, vedeli by od narodenia sa sami pohybovat
a tak male dieta sa urcite este nevie zahrat same, treba ho naucit ako sa da s cim hrat, ukazat mu ako hracky funguju..dat mu max 3 hracky, a z toho nech si vyberie, lebo z velkej kopy, to ho laka akurat tak rozhadzovat poo izbe

katka1981
22. jún 2012

@marcelka2980, normalne, moja taka bola od 7 mesiacov netusim dokedy asi do 18 mes. Je to separacna uzkost. A su aj deti, kt. potrebuju spolocnost aj do 3 rokov mozno aj dlhsie. Keby sme nahodou mali druhe a nebude stale uplakane, narocne a nespave, urcite tu budem vypisovat, ze ci je to normalne, ze mne sa to nezda 🙂

kaja73
22. jún 2012

@marcelka2980 tak treba kupit ergo nosic a mat ho v nom-tak sa da aj robit aj vyhoviet babenu.
Alebo ho nechat vyrevat-ale to ja osobone nepovazujem za spravne.
Moj sa intenzivne nosil v nosici do roka a aj potom ked uz chodil bol v nom raz za cas rad-cca do 18m.

grettka
22. jún 2012

suhlasim, a okrem ineho, plac je komunikacny prostriedok, kedze babatka nevedia rozpravat, tak komunikuju placom... 😉

katka1981
22. jún 2012

@kaja73, nam ortoped vyslovene nosic nedoporucil, ze kedtak ten stolickovy ked bude dieta starsie, takze sme nekupili. A podla mna nepomoze nechat dieta vyrevat, ja osobne nenavarim ked reve ani dnes. Ved to poznas 🙂

kaja73
22. jún 2012

@katka1981 tak ortoped je asi stara skola-aj ked vekovo moze byt mlady,no nesleduje vyvoj nosicov- a nepozna ergo nosice-su presne stavane na to aby bolo dieta v spravnej polohe-klbiky aj chrbtica- a aby maminke chrbtica neodisla.
S tym vyplakanim -ved vies aky mam na to nazor-u nas sa to nekona. 😉 a ked nechcem aby plakalo, aj tak ho predsa stale nosim a to v ovela horsej polohe bez pomoci nosica.

katka1981
22. jún 2012

@kaja73, praveze nie je stara skola a poviem ti ja by som ajtak nedokazala varit s deckom v naruci. Ale keby nahodou mame druhe, tak urcite kupim, ale pouzijem max. na hodinu denne. On nam aj vysvetloval preco to nie je dobre a nechce sa mi to rozpisovat, mozeme si potom napisat. Ale u nas by to ani nepomohlo, lebo mala nemusela byt nonstop na rukach, stacilo ked som pri nej sedela, stale sa hrala, venovala sa jej. A to bola pohodicka, len nebolo kedy varit, upratovat 😀 Ale vzdor je stokrat horsi 😀 Ale staci sa v noci vyspat a mam vsetko na haku 😀 Uz sme mimo temu 😀

marcelka2980
autor
22. jún 2012

dakujem vam dievcence,skusim pozriet ten vak 🙂

kaja73
22. jún 2012

@katka1981 Ja som s nim nevarila, teda varila ale az ked bol schopny byt na chrbte-cca od 9m-to sa uz v pohode dalo aj varit aj zehlit s nim-on mi cez rameno pozeral co robim a bol happy.
A kocik nenavidel,takze prechadzky do jeho 1 roka sa casto konali tiez v nosici.
Ja nam nedam dopustit.
Mali sme Bondolino a bolo ozaj super.

anjelicek26
22. jún 2012

Nosic a nosic je rozdiel 🙂 Baby v teme o noseni by ti poradili najlepsie ;) A "stolickovy" teda - behak - je fakt totalna hovadina...

Sadni si na zem k nemu... ja som si uz zvykla, aj krem na tortu miesam v miske sediac na zemi a krpce okolo. Vsetko vidia a je klud... Max mal uz 2x paradnu separacnu uzkost, preslo to az casom a tym, ze som sa prisposobila faktu, ze sa boji... proste som ho nechala pri sebe - ale nenavlacovala!

strapco13
22. jún 2012
katka1981
22. jún 2012

Presne, separacnu uzkost treba prezit, nie potlacat a nechat plakat, na nete je kopec clankov staci dat do googlu separacna uzkost.

mamkabeika
22. jún 2012

@marcelka2980 Ahoj 🙂
Ja mám s malým niečo podobné ☹ Skúšala som ho aj nosiť, aby som mala voľné ruky a mohla niečo spraviť, ale nevládala som s ním ani len umyť riad 😒 Bol taký ťažký, že sa mi podlamovali kolená, a to ani nespomínam tú bolesť chrbtice ☹ Bolo to niečo hrozné 😒
Tak som dala do kuchyne jeho cestovnú postieľku a dala som ho ležkať na bruško, okolo neho boli hračky. Keď ležal na brušku, plakať nevládal. Popritom som mu spievala, sem-tam som ho vzala na ruky, pomojkala a vložila späť. Naučil sa tam sám hrať, naučil sa prevaľovať, štvornožkovať, atď. Teraz, keď už je väčší, dávam mu kukuričné chrumky, a to ho nadlho zabaví, celý je síce dolepený, ale čo už, keď chcem navariť 😅
Keď môžem, navarím večer po 18:30, keď príde manžel a má aj na druhý deň do roboty. Ja už si na druhý deň len poupratujem, keď malinký spinká.

ichbinich
22. jún 2012

Suhlasim s ostanymi - kupit si ergonosic.
Ja viem, o com hovoris. Neplakal sice stale, ale vyzadoval si neustalu pozornost a pritomnost. V nosici s nim som varila, vysavala... Ked som chcela pit kavu, tak mi sedel na kolenach. Alebo ak sa prave hral na zemi, sedela som s kavou a novinami pri nom na zemi...
Moj chcel zasadne byt pri mne, ked som jedla... Tak som ho mala na kolenach/v naruci... Mal okyckane dupacky od spagiet ako partyzdnovy, lebo som jedla jednou rukou 😀
Inak som celkom dobra v discipline, co vsetko sa da spravit jednou rukou, pricom v druhej ruke balansujeme (protestujuce) dieta 😉 Iba cibulu krajat neviem 😀
Posunut vsetky aktivity ako varenie atd. na cas, ked bude spat alebo bude mat dobru naladu a bude zabaveny chvilku sam. Ale v 9 mesiacoch sa toho babatka same moc nenahraju 😉
Naucenie na ruky neexistuje. Ja som ho nosila a mala pri sebe, ked to vyzadoval, a teraz je samostatny chlapec, ktory sa vie zahrat aj pekne sam. A naucil sa aj chodit 😉 😀
Hlavne pevne nervy! To je iba faza 😉

mandragora22
22. jún 2012

@ichbinich tak to mas super, ze sa ti zahra sam. ja som sa aj nanosila malej, dnes je rovnako stara ako tvoj, a sama sa nikdy nezahra, neustale vyzaduje moju pozornost, cize vsetky prace "stoja" a mne po prichode partnera nabieha druha smena - domacnost a to aj cez vikendy, lebo este aj on ked je doma, tak mala beha kazdych 5 minut za mnou, cize nestiham absolutne nic. uz sa tesim do prace, ju supnem do skolky a budem v praci oddychovat. tak to vyzera, ked tak pozeram na svoju matersku "dovolenku" 😒

nastasja25
22. jún 2012

@marcelka2980 presne aj náš problém,len a len ruky a neustála prítomnosť 🙂

marcelka2980
autor
22. jún 2012

Dakujem vam este raz za nazory,,ja si k nemu aj sadnem a snazim sa nejako tak ako najest,no on sa pomne skriabe ja som ho opat dala spat sadnut najmanej 10x za sebou,moj zlaty ma nekonecnu vyzdrz,chvilku plakat prestal,no nosic asi nekupim,momentalne nan nemam a byvame v prenajatom byte,kde su male priestory,no jasne chce to trpezlivost,niekedy si vravim,ze mna treba naucit viac trpezlivosti,inak mame rezim a som rada,ze o 19.00 uz spinka,vdaka kamoske,ktora pracuje ako nany a poradila mi ginu ford,mozno ju poznate,,,no to je na inu temu,tak nech sa nam vsetkym dari a hlavne,urcite nieje zle nechat maleho aj vyplakat,pokial som v jeho pritomnosti,hladkam ho a umyvam riad,sedi na kuch.linke,tak sa mu nic nemoze stat,no je to urcite o skusani a skusani a nakoniec sa nauci,ze mu nic nehrozi,9 mes,babo sa uz vie s hrackami hrat a deticky su velmi mudre stvorenia,takze on ma skusa a nie ja jeho ixix 🙂 pekny vikend vsetkym 😵