Som sama a neviem ako ďalej

mamickazba
15. okt 2013

Ahojte mamicky. Vytvorila som si dnes profil, aby som zostala v anonymite. Som slobodna maminka 1 rocneho drobca a neviem, ako dalej...S otcom mojej dcerky som sa rozisla kvoli psychickemu tlaku. Boli sme spoli 4 roky, vsetko bolo spociatku fajn, ale potom si zacal vzdy presadzovat len to svoje. Na mna nebral ohlad. Zili sme spolu v CR. On je cech. Moji rodicia mi ponukli, ze sa k nim mozem vratit spat do BA. A v tom je moj problem. Vztahy s mojou matkou neboli nikdy dobre, ale teraz to je este horsie. Strasne sa hambim, ze som zostala slobodna matka ona o tom vie, a kazdy den pocuvam aka som ku....a, ze nic ine neviem len roztahovat nohy a sulozit s chlapmi. Mojej dcerke nadava do pankhartov. Malu som dala do jasli a ja som si nasla pracu. Problem nastal, ked dcerka 2 krat v priebehu mesiaca ochorela a musela brat ATB. Jej pediatricka mi odporucila aby som dala vypoved a bola s nou radsej doma, ze zle zdravotne znasa jasle. Tak som vyplnila vypoved v praci co mi dali. Pridem domov a moj otec ma mna zacne kricat, ze som neschopny debil, ze ani vypoved neviem dat. Problem vraj bol v tom, ze som pracovala na dohodu a nebol tam uvedeny dovod mojej vypovede, ze je to zo zdravotnych dovodov dcerky. A ze to ex pouzije na sude proti mne. Na nete si zistil cislo na mojho nadriadeneho a zacat aj na neho ziapat, ze co je to za vypoved. Matka mi povedala, ze zly zdravotny stav dcery je len vyhovorka a mne sa nechce pracovat. Ked som sa teda chcela vratit do prace a stiahnut vypoved, moj sef mi povedal, ze s mojou pracou bol spokojny, ale ze vzhladom k tomu, ako s nim jednal moj otec nechce v spolupraci som mnou pokracovat. Ja som dostala vcera bitku, nadavky, kopance a skrabance to vsetko pred ocami dcerky, ktora sa rozplakala. Ked mala dcerka 5 mesiacov, pokusila som sa o samovrazdu a mam strach, ze sa to zopakuje....som totalne na dne a pride mi, ze som v neriesitelne situacii....ak pisem nezrozumitelne predom sa ospravedlnujem...este stale som mimo zo vcerajska...ja vela nechcem, ale aby som mohla v klude zit bez strachu z bitky, ponizovania.

shrekula
5. jan 2014

http://branadozivota.sk/index.php/o-krozivom-ce... ..................... ak by som bola v takejto situácii šla by som sa popýtať aj do takýchto organizácii. ako píšu riešia problém komplexne, takže by ti poradili čo robiť v tvojej situácii, aby si nebodaj neprišla o malú. ale určite to začni riešiť, vyrástla som v rodine alkoholika, kde boli urážky na dennom poriadku, nikdy viac,

denaalubos
5. jan 2014

Je to hrozne strasne otrasne nechutne...obesit takych ludi...asi by som urobila to, ze by som sla najprv na policiu aby vedeli o co sa jedna co sa tyka tvojich rodicov a potom aj co sa tuka muza..a nasla si azylovu dom...a potom keby sa uz nieco stalo co sa tyka z rodicovakej strany alebo z muzovej keby ju chcel do svojej opateri...vedeli by preco si takto musela konat-hlavne pre dobro dcerky !!!
Silno drzim palce.. keby som byvala v ba tak by som ta vzala ku mne...☹

denaalubos
5. jan 2014

No vidim ze maminka je uz neaktivna...tak snad sa jej podarilo utiect a je jej uz lepsie a dcerke tiez ☹

macamac
5. jan 2014

@babaker nevieš,ako dopadla zakladateľka?

babaker
6. jan 2014

@macamac naposledy, ked sme sa stretli, som mala pocit, ze si ovela viac veri a ze situacia sa zlepsovala 😉

macamac
6. jan 2014

@babaker ďakujem za odpoveď. to som naozaj rada 😵 🙂

studiosante
18. jan 2014

A ja som si myslela, ze ja to mam tazke. Okej uz som zasa spokojna so svojim zivotom. Drzim palce. Keby nahodou hladas byvanie:
https://www.modrykonik.sk/forum/stretnime-sa/hladam-maminku-s-dietatom-na-spolocne-byvanie-pri-bratislave-senci/

jahodka8
18. jan 2014

@mamickazba Otec malej ti neprispieva? Ako ste sa dohodli na výživnom a výchove malej? Možno už zmenil názor na váš vzťah a dalo by sa s ním dohodnúť na výživnom, tak by si mala rodičák aj výživné, možno by si ani nemusela pracovať a starala by si sa o malú, keď je toľko chorá.
No skús si aj uvedomiť, že rodičom na tebe záleží určite, len oni boli asi tiež vychovaní prísne - tak ako vychovávali teba. Ja som tiež mala prísnu výchovu z domu, ale teraz často zisťujem, že to bolo aj na niečo dobré aj keď to bolo dosť prísne, ale myslené v dobrom.
Tú výpoveď si nemala dávať hneď v tej práci, to mal tvoj otec pravdu, aj to, že si tam mala uviesť dôvod - starostlivosť o dcéru, trochu daj aj jemu za pravdu. Keď už bývaš u rodičov, mala si sa s nimi o tom poradiť a aspoň ich informovať, že ti to poradila doktorka. V jasliach a skôlkach sa tie choroby totiž opakujú každý mesiac. Sama vidíš, koľko toho treba zvládnuť s dieťaťom a rodičia sa o teba starali toľko rokov, vychovali ťa k pracovitosti a teraz sú asi nahnevaní, že ti to nevyšlo s partnerom a s prácou. No to mali pravdu, že kto sa bude starať o dieťa, keď by si ty ležala v nemocnici.
Ja keď som bývala u rodičov a bola som v lete na brigáde, tak som im musela tiež dať všetky peniaze, teda skoro všetky, ale mala mi to dávala na sporenie a potom som si ho po 6 rokoch mohla vybrať.
A ako sa rodičia správajú k tebe teraz? Skús si s nimi pohovoriť, že keď bude malá chorá, ako by to riešili oni.

orchidea123
22. jan 2014

Ty mozes byt hrda ze si si dcerku nechala aj ked si vedela ze nebudes mat podporu bud stastna ze ju mas ked podrastie bude Ti oporou cim skor odid od rodicov je najvyssi cas mala musi vyrastat v kludnom prostredi a zazemi ktore jej zTy ako matka musis dat pozri si azyl pre matky s detmi docasu tam mozes byt a ked sa Ti bude darit odides daj si ziadost na sud o vyzivne na dcerku drzim palce dcerka Ta potrebuje spomen si na mna ja mam tazko zdravotne postihnuteho.syna 22rocneho vozickar treba ho krmit kupat prebalovat je uplne bezvladny a vyzaduje si 24 hodinovu starostlivost ma tazku skoliozu chrbtice ale teraz mam aj rok aj pol dcerku som najstastnejsi clovek na svete manzel je stale prec a v podstate som stale dama pride vecer ked uz spia alebo je mimo Slovenska a ja musim stihat spomen si namna ked Ti bude tazko ahoj

dana341
15. feb 2014

Ahojte volám sa Dana a chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o vyplnenie dotazníka -je anonymný. Potrebujem ho k mojej diplomovej práci. Je určený pre slobodné mamičky a pre rozvedené mamičky. Nájdete ho na tomto linku https://docs.google.com/forms/d/1f8AvENhPQ5UEbF... na konci stačí kliknúť na odoslať, vopred Ďakujem za jeho vyplnenie

dana341
15. feb 2014

Ďakujem všetkým rozvedeným a slobodným mamičkám za vyplnenie dotazníka. Dotazník je ešte stále aktuálny tak môžete vypĺňať aj ostatné slobodné a rozvedené mamičky 🙂 Ďakujeeeeem https://docs.google.com/forms/d/1f8AvENhPQ5UEbF... je anonymnýýýý 🙂

bibika55
17. feb 2014

Prečítala som si Váš nárek.Je mi to veľmi ľúto,že ste sa ocitli v takom trápení.Ja som ostala sama s 3 deťmi a bolo to veľmi ťažké.dodnes neviem ako som to zvládla,bez roboty,peňazí a iné problémy.Mám 2 dcéry,ale nikdy by som im nemohla tak ublížiť ako bolo vám.Matka má byť matkou v každej situácií teda v dobrej aj zlej.Snažte sa dostať do centra pomoci pre osamelé matky.Týranie od vlastných rodičov,je ich vlastná úbohosť.Ktovie čo zlé bolo v ich minulosti,a tak to teraz ventiluju na Vás.V tomto štáte sa nikto nestará o ženu s deťmi,i keď všade píšu ináč.Keď nemáte podporu od najbližších,je to hrozne.Treba ísť na socialku a hladať možnosti,aby Vám poradili a pomohli.Prešla som s deťmi hladom ,biedou,plač a kopu iného.Snažte sa byť silná,nedať sa zlomiť,poplakať si v kúte,ale sa odraziť a zoceliť!!! Ináč to všetko nezvládnete.Mám 6 vnúčat a to je moje všetko.Držím Vám palce.Hlavu hore.Dokážete určite viac ako v sebe cítite.

zampierkoq
26. feb 2014

Ahoj..teraz som ta tu nejako nasiel...a pisem lebo ja som tata z chlapcom 4 rocnym a vedel by som ti nejako pomoct..mi sme s chlapcom 4 rocnym tiez uz sami,bo mama sa zblaznila a nechala sa zviest..ja mam 6 rokov odrobenych v ang. A po 4 rocnom zitiu na sk som sa tam chcel vratit este aj s mojou buducou byvalou.Ak by si...fuuu viem pomoct...ale radsej posli cislo a ja zavolam...lebo to je pisanie na celu noc..0948016095
@mamickazba

zampierkoq
26. feb 2014

Ja som neny uchyl.ale normalny 33 r. tato co sa potrebuje nejako zas dodostat do normalu..

dommcaa
8. mar 2014

Dobrý deň mamičky, touto cestou by som Vás chcela požiadať o vyplnenie dotazníka k diplomovej práci, ktorý je určený pre osamelého rodiča. Dotazník je kratučký, nezaberie Vám veľa času.

Za ochotu a čas Vám vopred ďakujem.

https://docs.google.com/forms/d/1wg_51VyEda7bHM...

zuzik1603
8. mar 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník je zameraný na rozvod a starostlivosť o dieťa po rozvode. Dotazník je anonymný. Veľmi by ste mi pomohli. Vopred ďakujem. https://docs.google.com/forms/d/1qJU4TSBw_8zDcK...

svetluska131
22. máj 2014

@mamickazba
Tvoja matka je psychopat, to úplne vážne, a toto čo sa u vás deje je normálne domáce násilie- na kt. ty okamžite môžeš-a máš-zavolať políciu!!! A krádež karty, to ej tiež trestný čin-oznám to polícii!!