Som sama a neviem ako ďalej

mamickazba
15. okt 2013

Ahojte mamicky. Vytvorila som si dnes profil, aby som zostala v anonymite. Som slobodna maminka 1 rocneho drobca a neviem, ako dalej...S otcom mojej dcerky som sa rozisla kvoli psychickemu tlaku. Boli sme spoli 4 roky, vsetko bolo spociatku fajn, ale potom si zacal vzdy presadzovat len to svoje. Na mna nebral ohlad. Zili sme spolu v CR. On je cech. Moji rodicia mi ponukli, ze sa k nim mozem vratit spat do BA. A v tom je moj problem. Vztahy s mojou matkou neboli nikdy dobre, ale teraz to je este horsie. Strasne sa hambim, ze som zostala slobodna matka ona o tom vie, a kazdy den pocuvam aka som ku....a, ze nic ine neviem len roztahovat nohy a sulozit s chlapmi. Mojej dcerke nadava do pankhartov. Malu som dala do jasli a ja som si nasla pracu. Problem nastal, ked dcerka 2 krat v priebehu mesiaca ochorela a musela brat ATB. Jej pediatricka mi odporucila aby som dala vypoved a bola s nou radsej doma, ze zle zdravotne znasa jasle. Tak som vyplnila vypoved v praci co mi dali. Pridem domov a moj otec ma mna zacne kricat, ze som neschopny debil, ze ani vypoved neviem dat. Problem vraj bol v tom, ze som pracovala na dohodu a nebol tam uvedeny dovod mojej vypovede, ze je to zo zdravotnych dovodov dcerky. A ze to ex pouzije na sude proti mne. Na nete si zistil cislo na mojho nadriadeneho a zacat aj na neho ziapat, ze co je to za vypoved. Matka mi povedala, ze zly zdravotny stav dcery je len vyhovorka a mne sa nechce pracovat. Ked som sa teda chcela vratit do prace a stiahnut vypoved, moj sef mi povedal, ze s mojou pracou bol spokojny, ale ze vzhladom k tomu, ako s nim jednal moj otec nechce v spolupraci som mnou pokracovat. Ja som dostala vcera bitku, nadavky, kopance a skrabance to vsetko pred ocami dcerky, ktora sa rozplakala. Ked mala dcerka 5 mesiacov, pokusila som sa o samovrazdu a mam strach, ze sa to zopakuje....som totalne na dne a pride mi, ze som v neriesitelne situacii....ak pisem nezrozumitelne predom sa ospravedlnujem...este stale som mimo zo vcerajska...ja vela nechcem, ale aby som mohla v klude zit bez strachu z bitky, ponizovania.

mamickazba
autor
15. okt 2013

@tilda to prebiehalo tak, ze som doma zjedla 2 velke balenia ibalginu. Rodicia prisli necakane domov skor, ako mali a otec ma odviezol na Kramare. Tam mi dali prepustaciu spravu, ale tu som svojho obvodakovi nedavala. Rodicia mi radili ju roztrhat a zahodit...vraj ak sa to dozvie ex, moze mi malu zobrat. Tak sa to takto ututlalo.

mamickazba
autor
15. okt 2013

@zita19 toto je ta moja obava, co bude dalej, kedze azylovy dom je len na start. Matka aj povedala, ze vie, ze nemam kam ist a do azylaku sa ist bojim z vyssie uvedenych dovodov.....ona to vie a s tym pocita...

tilda
15. okt 2013

@mamickazba potrebujes psychologa/psychiatra - myslim to v dobrom, toto co zazivas je aj na kona vela... .

zita19
15. okt 2013

Ked budes v azylaku, budes mat cas premysliet si co dalej. Takto si chytena v pasci. Su tam ludia co Ti pomozu. Este sa tvoja mama bude cudovat, ze ako to dopadne. Raz bude chciet vnucku vidiet, ale ta uz bude davno prec

misinka26
15. okt 2013

@mamickazba ..oni ťa len psychicky a citovo vydierajú, vždy je kam ísť a všade bude lepšie ako tam kde si, len treba nabrať odvahu a neobzerať sa za seba ... nerob hlúposti, žiadne lieky ani nič podobné, máš dieťa je pre koho žiť a mohli by to zneužiť proti tebe a zobrať ti malú a to nechceš ... viem sa to ľahšie píše ako koná ale odíď a veľmi rýchlo ... pozri skús nejaký ten azyl a potom keď budeš robiť tak si našetríš aj na nejakú garzonku a bude lepšie, len sa nevzdávaj ... myslím na teba 🙂 Drž sa !!!!

mamickazba
autor
15. okt 2013

@tilda po tej samovrazde ma v nemocnici cakala psychiatricka, ktora konstatovala ze mam uzkostnu poruchu...ked to poculi rodicia, jedina reakcia bola, kdo bude strazit moje decko, zatial co ja budem chodit po cvokaroch...

tinika
15. okt 2013

@mamickazba sila ja som studovala, mala som brigady a nebrali mi peniaze, sama som si kupovala oblečenie a platila knizky a veci do skoly ale byvala som zadarmo aj jedla hoc som chcela prispievat nasi povedali ze kym robia nech sa staram o seba a sporim si strasni su ti tvoji rodičia, smola je ze vravis ze musis odist len takto ako si vezmes veci? to bude napadne

tilda
15. okt 2013

@mamickazba tak tam budes chodit aj s malou 🙂 to sa da 😉...ved oni nemaju radi ani teba do kelu... si tyrana zena... prvy krok musis urobit sama, ale potom je uz vela ludi, ktori ti pomozu

svano
15. okt 2013

To čo sú tvoji rodičia za ľudia? Nemyslím, že by si mala ísť do azylového domu niekde poblíž terajšieho bydliska. Pre svoj vlastný pokoj a bezpečnosť malej by si mala ísť niekam úplne inam a začať život odznova mimo ich dosahu.

alicka1982
15. okt 2013

Chod od nich prec, cez den sa zbal, v noci vezmi kartu, malu, objednaj taxik a ufujazdi do predom kontaktovaneho azyloveho domu. Rodicia piju, ked sa tak vyjadruju? Neboj sa, vsetko zvladnes. Mala ta velmi potrebuje!!!!!! Nech ta ani nenapadne mysliet na nieco zle!!!!!!! Si tu pre nu a ona je pre teba vsetko. Zvladnes to uvidis, si silna!

patricia22071991
15. okt 2013

@mamickazba ahoj , strasne lutujem co sa ti stalo , mozno by som ti aj vedela volako pomoct ,ak mas zaujem tak mi napis na email batis1964@icloud.com byvam v bratislave. 🙂)

babaker
15. okt 2013

tiez som z ba, skusme si napisat cez internu postu, mozno by som ti aj ja mohla s niecim pomoct 🙂

tinika
15. okt 2013

@patricia22071991
@babaker baby som rada ze ste ochotne jej pomoct, dufam, ze sa jej podari odist čim skor a začať novy zivot, je to strasne ked uz ani od vlastnej rodiny človek nema oporu .( drzim prsty

babaker
15. okt 2013

@tinika Skusime. Mozno jej to pomoze nanovo zacat. Zmena v zivote je vzdy dobra. Zrejme to nebude na zaciatku med lizat, ale ved ziadna kasa sa neje taka horuca....takze, krok za krokom.
Jej rodicia su nevyrovnani s celou situcatiou, vybijaju si vlastnu zlost a neschopnost nieco vymysliet na vlastnej krvi. Mozu mat na to tie najbizzarnejsie dovody, malomestiactvo,spolocenske postavenie a pod. Kde nepomoze rodina, pomozu ini. Toto im snad otvori oci, ze aj ich dcera sa dokaze o seba postarat a je na nich nezavisla. Nikto nevie, za par rokov moze byt cele toto prekonane a prezite a budu tymi nauzasnejsimi starymi rodicmi.

darzneba
15. okt 2013

@mamickazba babka co povie nadhernej vnucke ze je pankhart a dcere ze je kurv, nie je matka ani babicka, to male si to nicim nevysluzilo, skusit najst riesenie inde ako pisala kristinaanna , a zit a tesit sa preto male! Viete si predstavit, ze by sa Vam samovrazda podarila a to nevinne male by sa dostalo k starkym , ktory ju nazyvaju panchartom? sCHOPTE SA , UZ KVOLI MALINKEMU, AJ NA vAS SA USMEJE STASTIE, AK TO BUDETE CHCIET!

darzneba
15. okt 2013

@mamickazba to Vy musite ochranit Vasu dceru za kazdu cenu pred zlom! A ak su to zlo vasi rodicia, tak pred nimi! To Vy ste ta osoba, ktoru to malinke najviac potrebuje, nik iny!! Tak sa tak musite aj chovat, zodpovedne! Vy nie ste psych narusena, Vy ste psych. tyrana!!! A to je rozdiel!!! Prec od nich, toto je psych . a fyz. tyranie, necudo ze mate depky a bojite sa. Ste dospela (predpokladam) nik Vas nema pravo byt, sudit ani nic podobne. Musite pochopit ak Vas rodicia nemiluju, a vymru chlapi na svete, stale budete mat svoje milujuce dieta, a ci Vas bude milovat zalezi len a len na Vas!

zuzi0110
15. okt 2013

A co kmotricka.sk ? Si doma týraná tak by mohli pomôcť.

mamickazba
autor
16. okt 2013

@patricia22071991
@babaker
uz som Vam obom pisala 🙂

Cely problem je v tom, ze sa bojim, ze odchodom z domu sa mozem dostat do este vacsej kase v akej som teraz.v zmysle byvania atd. myslim.

tilda
16. okt 2013

@mamickazba vo vacsej kasi uz byt nemozes, prepac. drzkaj sa a hlavne NEBOJ SA 🙂

tinika
16. okt 2013

@mamickazba viem ze sa bojis neznama, toho čo ta čaka, ale aspon ta nebude nikto tyrat

haslerka27
16. okt 2013

co najskor od rodicov prec.to su zvierata nie ludia...spiny....kazda situacia ma vychodisko,toto nemozes akceptovat.najdi si nejaku maminu ktora je v pdoobnej situacii hlada si byt s sdietatom a potrebuje niekoho na byvanie aby to vladala splacat

haslerka27
16. okt 2013

@mamickazba to co sa stalo tebe,ze si slobodna mamicka to sa moze stat kazdej zene.za to k***a nie si a ani mala pankchart.toto si rodicia nemozu dovolit.myslim ze toto je psychicke tyranie a zacalo aj fyzicke

ansys
16. okt 2013

Je mi z toho velmi smutno, ako mozu byt k tebe taki zli. Urcite nie je chyba v tebe, mas dcerku, len si na seba davaj prosim pozor, keby sa ti nieco stalo, ostala by tvoja dcerka zrejme s tvojimi rodicmi? ...aj podla mna skus ist byvat do ineho mesta, kde nie je byvanie take drahe. co najdalej prec od rodicov, lebo ti budu iba stale ublizovat. a ano, nahlas kradez karty, ...dobre rady. budem sa za teba a tvoju malu modlit. drzte sa.

tinki
16. okt 2013

@mamickazba nerozmýšľaj nad tým, čo bude potom, dôležité je všetko riešiť krok za krokom. Hlavne sa neboj..Dúfam, že ti ten azylák vyjde a potom sa to bude postupne zlepšovať..rodičov sa neboj. Si dospelá a svojprávna..Ak by si si znova chcela niečo urobiť, mohli by ti ju vziať tvoji rodiiča..chceš, aby vyrastala v takom domove ako ty? To jej predsa nemôžeš spraviť. Zober život do svojich rúk, postupne krok za krokom a dostaneš sa z toho..Nemusíš ostať bývať v Bratislave...Určite to zvládneš, už to, že si napísala, bol prvý krok..už nasleduje ďalší a ďalší..nebude to také ťažké ako sa na začiatku zdá.. 😉

lukavicka
20. nov 2013

AK CHCES MOHLI BY SME BYVAT SPOLU JA BYVAM V ZARNOVICI VEDELA BY SOM TITU POMOCT AJ SPRACOU AJ JA MAM ROCNE DIETA AMUSIMPRACOVAT MOHLI BYSME SA STRIEDATAJ MNE BYTO POMOHLO

6zmysel
3. dec 2013

@mamickazba ahoj viem ze je tazke odist hlavne ked clovek nema kam..druhy ti pisu ze azylak atd..ale ten co to neprezil nevie..mne umrel priatel tiez som ostala sama a tiez neviem ako dalej.Ako rozmyslam tak rozmyslam pripada do uvahy a to poradim aj tebe najst mamicku ktora ma tiez podobny existencny problem najst si spolocne prenajom striedat sa v praci a pod...navzajom si pomoct spolocne viest domacnost..pomoze to aj dietatu aj tebe nebudes na vsetky probl. sama. Nie je lahke najst taku zodpovednu mamicku ale drzim palce hlavu hore zivot sa meni a ten tvoj moze byt este krasny nikto nevie co nas este caka a aky ludia pridu do nasho zivota.Treba to len vydrzat a rozhodnut sa spravne.Ahoj 🙂

gazella
31. dec 2013

@mamickazba ..Ahoj..Hladam maminu s detmi, ktora zije v BA..Ja sa stahujem sama do 1,5 mes. z CR do BA s 2 detickami, kde nikoho v podstate nepoznam..Nastupujem do prace po skoro 7 rokoch RD..V podstate idem v ludskej rovine, do totalnej hrozy, ale verim, ze horsie nez moje 11 manzelstvo to nebude..Takze, ak budes chciet, napis a nechaj mail..Budem rada za kazdeho znameho v novom prostredi..

majuskacechova
31. dec 2013

@mamickazba ako sa mas? ako sa vam dari? dufam ze je to lepsie. drzte sa..

natalienkan
4. jan 2014

@mamickazba Ahoj chcem ti len napisat jedno, ze mam rovnakych rodicov ..... ja som dokazala odist,ale tiez to trvalo a pomohli mi znami, kde som byvala( mohla som u nich prenocovat par krat,ale to sa mi zdalo vtedy malo, no povedala som si, ked neprsi aspon kvapka).....sice som nemala dieta, ale ja viem ako sa citis, ba i co prezivas. Je mi strasne luto, ze trpis tak ako ja pred niekolkymi rokmi. Baby ti pise dobre, ale aknchces ujist cim skor tak azylak alebo su aj zariadenia kam umiestnia mamicky v tvojom ppripade a casom,ked si nasetris mozes premyslat aj nad bytom alebo su moznosti,ze slobodna matka pomoze slobodnej matke a je vela inzeratov aj na nete, ktore som videla a boli takejto pomoci... ak mozem pomoct ja byvam teraz v TT a som tu aj s dcerkou( ja som byvala v Prievidzi a odisla som najprv do Topolcian to bola prva zastavka na uteku) musela som mat pocit, ze som dost daleko od rodicov ( ak by si chcela mohla by som sa opytat tu),ale napisem ti, ze ja som to spravila tak,ze som isla akoze na urad prace kam som aj isla lebo ma prenasledovali ( vyhovorka mam sem cestu aj ja ) a ked som videla, ze sa vybavili ja som to naschval pretahovala tak som zasla do banoky inej ako som mala ucet a dala som si spravit ucet a v zapatimsom sla na socialku zmenila ucet na davky a termin ked som mala dostat peniaze a neprisli tak sa ma pytali kde su tak som sa tvarila sprosta a medzi tym som si v dalsom meste vybavila azyl a aj pracu neviem,ci to je najlepsie ale mne to pomohlo a zmenila telefon a dala som ho zablokovat u tej telekomukacii kde som chcela lebo som vedela, ze su na peniaze tak som si kupila kartu tak just som isla do inej spolocnosti,ale nekontaktovala nikoho z okolia hlavne nie kamaratky, ci znamich co by poznali moji rodicia, ci poznali rodicia ich rodicov ... bola som na tom rovnako neboj aj mne sa zdalo,ze sa to neda riesit,ale teraz som sama s malou ( medzitym som si nasla priatela a mam s nim aj dceru a videl mojich rodicov, ale to je iny pribeh)uz konecne byvam sama a s rodicmi sa uz niekolko rokov nerozpravam ....treba byt silna ako do teraz a vydrzat kvoli malej ona si nezasluzi aby ste tak byvali.. Ak by ju casom tvoj tatko udrel a ty si nic preto nespravila nikdy by si si to neodpustila to mi ver .... !!!!!cim skor tak tym lepsie pre teba s dcerkou...Drzim palce
Moj otec okrem toho, ze bol tyran tak bol aj alkoholik a vzdy muselo byt po nom a bol boh teda vzdy mal pravdu a bijaval ma od cca. 5 rokov a matka sa len prizerala takze nieco o tom viem ....

natalienkan
4. jan 2014

@mamickazba A este som zabudla. byvala som aj v Piestanoch a na Banke takze. mam tam este par kontaktov sice nie vela, ale. napriklad mam kamosku aj na azylaku nie. veducu, ale. co tam byva keby si chcela odist ako ja. co najdalej