Som sama so synom

misha716
21. nov 2022

Ahojte, prišla som si pre malú dávku podpory od Vás 🙂 Čaká ma odsťahovanie sa s 10 mesačným bábätkom od jeho otca. Mám strach, čo si myslím, že je asi normálne. Na všetkom sme sa pekne dohodli, nemáme záujem to riešiť cez súdy atď (snáď to tak aj ostane). Študujem externe 2 roky, robím si pedagogické minimum, navštevujem školu piatky, čo mi povedal, že samozrejme sa postará. Po finančnej stránke by som to tiež mala nejako zvládnuť. Čoho sa potom bojím? Viem, že je milión žien, čo to majú alebo čo to majú aj 100x horšie, ale ten prirodzený strach tam stále je. Zvykne si maličký na nový priestor? Nové bývanie? Naučí sa nejak fungovať takto oddelene, že bude so mnou a niekedy so svojím otcom? Nezošalieme v jednoizbáku? Viem, že maličké detičky sa rýchlo prispôsobia, ale skôr ma zaujíma nejaký názor mamičky, ktorá to zažila alebo zažíva. Mám strach z toho, že mi o 3 roky povie, mamka ja chcem byť u ocka, lebo on má dom atď atď... čo sa stať môže. Áno veľa premýšľam, ale som rak :D ... Prosím si tu nejaké reálne skúsenosti mamičiek 🙂 Ďakujem a prajem krásny deň.

veronikaszabova
21. nov 2022

@misha716 ja ti poradim jedno - alimenty si daj potvrdit sudne. Aby sa nestalo, ze tatko stretne novu priatelku, a prestane platit.

kittykat22
21. nov 2022

ako pise @veronikaszabova bolo by dobre, keby ste si nejake veci ofiko dohodli cez papiere. Pride nova partnerka a dohoda pojde von oknom. Dieta si samozrejme rychlo zvykne. Ak nebudes jancit tak bude vsetko v poriadku. Navstiv v okoli parky, kaviarne, hernicky s malym aby ste si na novy priestor zvykli. Sprav si pekny interier aby si sa tam citila ako doma. Samozrejme, ze dieta nepovie, ze chce byt u otca lebo ma dom :D ale zober si to tak, ze ked dieta povie, ze chce byt u otca (co samozrejme ze ho tam nenastahujes) je lepsia varianta, ako keby plakal ako lev, ze k nemu nechce 🙂
Ja som sa stahovala ako mala 4x do 6 rokov a pamatam si az ten posledny byt kde sme sa nastahovali ked som mala 6 🙂

hilda08
21. nov 2022

@misha716 viem ti odpovedať len na to sťahovanie, Ano zvykne si ako nic, ma desat mesiacov…my sme sa sťahovali ked mal rok a pol a hned sa cítil ako doma. Vsetko zalezi na tebe ale vyzera, ze si s tym vyrovnaná, urcite to zvládnete 🙂

katkaseiner
21. nov 2022

nepomozem ale drzim palce. Je super ak ste sa s muzom dohodli a ze v podstate pomoze (ved je to aj jeho dieta) ale suhlasim s tym ze vsetko maj oficialne aj ked obaja ste uplne v sulade. Nikdy nemozes vediet kto bude jeho buduca partnerka a vtedy bude obrovsky problem na svete.

selwadza22
22. nov 2022

@misha716 musíš požiadať o zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti a rovno poriešiť výživné. Stačí zájsť na kuratelu a spísať tam dohodu, ktorú kurátor zastupujúci dieťa predloží súdu. Na súd musíš predložiť žiadosť o zverenie do osobnej starostlivosti. Bez zverenia do starostlivosti môžu do budúcna nastať problémy ako potrebný súhlas otca ak chceš ísť na dovolenku s dieťaťom. V prípade žiadosti o úver je výživné bráne ako ďalší príjem a pod....je toho veľa čo sa môže stať a je lepšie to mať už vyriešené. A Samozrejme dieťa sa proti Tebe nikdy neotočí a nebude chcieť ísť k otcovi ak na otca nebudeš nadávať. Pred dieťaťom nikdy nehovor v zlom o jeho otcovi. To deti nesú zle a otočia sa proti Tebe. Milujú totiž oboch rodičov a pre dieťa sú rodičia dokonalí a bránia ich za každú cenu. Nechaj syna nech si vybuduje s otcom samo svoj vzťah. Môj Exo spočiatku chodil po syna pravidelne ale po pol roku už nechodil pravidelne a nedal veľa krát vedieť, že nepríde. Radšej sa priprav na toto sklamanie, ktoré dieťa bude pociťovať...

misha716
autor
22. nov 2022

@selwadza22 kto odomna bude chciet suhlas otca, ked budem chciet ist na dovolenku? 🤔

selwadza22
22. nov 2022

@misha716 Nie kto... Ale otec má byť informovaný kam vycestujete... a nemusí súhlasiť s krátkodobým vycestovaním, v tom prípade môže podať návrh na súd... Ak je vám dieťa zverené stačí len informovať... Koľko bolo takých čo sa rozišli v dobrom a potom si robili napriek. Hlavne muži neskôr zle nesú ak sa žene darí a je spokojná.... česť výnimkám...

misha716
autor
23. nov 2022

@selwadza22 aha chapem, ja sa len pytam, lebo som nevedela ako to funguje 🙂 dakujem za info... len si myslim, ze ked spomeniem slovo sud.. a je jedno v akom zmysle ho spomeniem, aj ked v takomto, tak dostane nervy a nebude s tym suhlasit...

tarvika
23. nov 2022

dietatko si urcite zvykne, je este malicke. jeho domov si ty, nie nejake mury. Ale lahke to nebude, najma pre teba. Nielen financne, ale aj tym, ze sa musis len na seba spoliehat, ked sa nieco stane, ze nemas tu okamzitu podporu partnera. Vsetko sa da zvladnut, ak to nefunguje, je dobre, ze ste isli od seba este kym je dieta male, lahsie si zvykne.

petra8786
23. nov 2022

Ja som to zvládla 7 rokov sama ,tým viac som sa snažila a malý vyrastal šťastný a v láske so mnou,nič mu nechýbalo , vybudovali sme si preto väčšie puto,aj keď už mám muža ,môj syn si s ním veľmi rozumie,sú perfektni kamaráti a sme super rodina.Hlavne sa netreba dávať do vzťahu hneď po rozchode,venuj sa sebe,malému dajte si čas...láska medzi Vami bude aj tak vždy tá najdôležitejšia...Pre mňa je môj syn chlap môjho života a ten komu sa chcem venovať vždy najviac!🥰❤️

petra8786
23. nov 2022

A ešte ,čo sa týka toho,že ti povie mamka,ja chcem byť u ocka..je veľmi málo pravdepodobné ..môj syn je najradšej so mnou ,k otcovi chodí každy tretí víkend,cez prázdniny viac...ale úprimne by tam ani nešiel ,keby mu nepoviem choď k tatovi...a to majú v pohode vzťah. .otec sa mu plne venuje,brava ho na výlety a podobne.