Som slobodná matka a už tú bolesť neviem vydržať

27. feb 2024

Som slobodna matka- znie to priserne..pre mna je to tragedia a osobne zlyhanie..nechal nas, je tomu par mesiacov a ja som sa snazila zit dalej ale nejde to, strasne to boli to sklamanie, do vztahu som dala vsetko co som mala, vsetko..mala som poporodnu depresiu, vrcala a kricala som na kazdeho, potrebovala som podporu, nedostalo sa mi nicoho, odkopol nas ako odpadky, ako nadbytocne veci..neviem sa s tym zmierit, placem kazdy den a uz nevladzem
Reci typu zi pre dieta( zijem inak by som tu uz davno nebola), o dieta je maximalne postarane, milujem ho, ma vsetko co potrebuje, reci typu niesi prva ani posledna ma nezaujimaju ine zeny mna zaujima a trapi, ze sa to stalo mne, preco ja? Preco sa to stalo mne? Preco?
Nikto nas uz nikdy nebude chciet, sice mam skvele vzdelanie a pracu, ale niesom ziadna modelka, nikto ma uz nebude chciet a toboz s dietatom, nikto nechce kukucku, investovat cas do cudzieho dietata, ostanem uz navzdy sama- je mi z toho pomyslela az na vracanie
Mam cely zivot zniceny, cely zivot a ja neviem ako dalej, neviem takto dalej zit, nevladzem uniest to ponizenie, tu zradu, bolest..nevladzem uz, kazdy den je len utrpenie..

belllinka
27. feb 2024

Pozri, x žien sa ti tu teraz z fleku prihlásime, čo sme si aj s dieťaťom našli nový vzťah a nie sme žiadne modelky. Polovica manželstiev sa rozvádza a tí rozvedení muži neostávajú do konca života sami 🙂 Zoznamujú sa ďalej a tiež majú deti, tak nevešaj hlavu 🍀

autor
27. feb 2024

@sheila121 opustit dieta a matku s poporodnou depresiou len preto ze mu neskacem okolo zadku?
Tie tvoje rady co tu citam skrz tieto fora fakt stoja zato

autor
27. feb 2024

@sheila121 len sa tym tvojim vztahom tolko nechval lebo tvoj komentar mi je na nic

martul
27. feb 2024

Možno to napísala tak ,, priamo " ale v podstate mala pravdu. Ľutovať nechceš, poradiť tiež nie. Tak?! Uvedom si, že:
1. Odišiel on od vás, on to nezvládol, nie ty, on zlyhal
2. Kooopec žien čo poznám, aj tu na MK si po čase našlo partnera
3. Dieťa nie je prekážka, kamoška so našla partnera, keď už mala svoje 2 deti a on si strašne pochvaľuje, že má ,, hotové deti " nemusel prebalovat, strašne ich miluje a oni je nenormálne.

autor
27. feb 2024

@olivia_c mat tak tvoje zmyslanie

autor
27. feb 2024

@andreatytler ano s tym papierom mi to uz radili
Dakujem za tvoje slova

autor
27. feb 2024

@dusankomoj dakujem za vase slova

moonlight1210
27. feb 2024

Preco sa to stalo? Lebo sa to stalo.
Lebo ten tvoj bol zbabelec.
Pohodlny sebec.
Sam nezrele decko.

"Nikto nas uz nikdy nebude chciet, sice mam skvele vzdelanie a pracu, ale niesom ziadna modelka, nikto ma uz nebude chciet a toboz s dietatom, nikto nechce kukucku, investovat cas do cudzieho dietata, ostanem uz navzdy sama)"

Ako toto vies? Odkial beries tu istotu?

Popravde ty stale poporodnu depresiu mas. Potrebujes to riesit. Inak mozes skoncit zle ty, alebo dieta, alebo obaja.

Tvoj zivot nie je zniceny.
Nebudes navzdy nemilovana.
Dokonca ani ked nie si modelka. Krasavica s vystavnou postavou.
Dokonca ani ked uz si matka a mas dieta. Pre toho chlapa to nebude ziadna neziaduca zbytocna kukucka, ale Tvoje Dieta.

Byt slobodna matka je v dnesnej spolocnosti normalna vec. Kto nad tym ohrna nos a vyvysuje sa, je zadubeny hlupak. (Ucila som a moje deti chodili do skoly. Polovica deti v triedach mala len mamu, alebo druheho otca/druhu mamu a nevlastnych surodencov. Nikto z deti v triede to neriesil.)

Byt slobodna mama nie je hanba. To nie je bilag. Naopak, ked sa vyborne staras o dieta a nic mu nechyba, tak zvladas pracu za dvoch. Na to mas byt hrda. Hoci je to unavne (uspech nikdy nie je jednoduchy. To by sme boli frajeri vsetci.).

Klude si poplac, ponadavaj na ten (censored) zivot, na (censored) osud, ale neskoncila si. Nie si odpisana.
A urcite vyhladaj odbornu pomoc. Zbytocne zabijes trapenim dlhy cas, ktory mohol byt kratsi.

autor
27. feb 2024

@chodec15 7 rokov, lebo to nezvladol psychicky, bxt otcom, rodicovstvo, ze sa musi starat ze sa jeho zivot zmenil a vsetko prisposobujeme dietatu kedy spi kedy sa krmi atd
Nemali sme byvanie odmietal kupit byt a ked chcel ist do dalseho najmu nehladal nic

autor
27. feb 2024

@micusa2222 potrebovala som sa len vyrozpravat a napisat svoju myslienku nic viac

yoxinka
27. feb 2024

Som dieťa slobodnej matky a som rada, že si ma mama nechala napriek tomu, že to pre ňu jednoduché nebolo. Teraz mám super manžela a mama má tri vnúčatá, ktoré miluje a teší sa z nich. Keď tvoj chlap nezniesol tlak byť rodičom, buď rada, že vás nechal, lebo z takého partnera by si nemala absolútne nič ani v budúcnosti. On bol zrejme nedospelé decko. Známej zomrel muž, ostala sama s troma deťmi a aj s tými troma deťmi si našla nového manžela. Kamoš chodil so slobodnou mamičkou, on z nej bol hotový, baba sa však nevedela preniesť cez bývalý vzťah a nechala ho 😬. Takže to, že si nikoho už nemôžeš nájsť je blbosť. A na tvojom mieste vyhľadám odbornup pomoc, lebo si zamotaná v bludnom kruhu, z ktorého potrebuješ ísť von.

tiezjedna
27. feb 2024

@autorka teraz to asi tak necítiš, ale verím, že raz mu v duchu poďakuješ za to, že sa spakoval ako posledný sráč a nechal vás. Ver mi. A popracuj na sebe, skús začať vnímať svet pozitívnejšie, ako tu radia, zváž psychológa, nie je to žiadna hanba. Naopak. Vidieť vlastné nedostatky, vedieť o svojich problémoch a riešiť ich je ten najlepší reštart, aký si môžeš dopriať. Zase bude dobre, uvidíš🌷

rybkoava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. feb 2024

@moonlight1210 dakujem za tvoje slova

lizatko1009
27. feb 2024

Potrebuješ odbornú pomoc a co najskôr, reči ako:žijem pre dieťa, ináč by som tu už dávno nebola a také ty riešiš? To fakt si taka zamilovaná po uši svatojanske? Rýchlo sa preber z toho sna, ten už skončil a začni žiť, nie prežívať, lebo sama jedine ty sama si robíš zle a po prečítaní tvojho textu a ako podráždene reaguje s nepomôže nikto, iba odborník, ty sama a čas.

kasssiopea
27. feb 2024

Chcela by som s Vami zozdielat jedno video. Možno to pomôže autorke pochopiť, možno to pomôže niektorej inej z Vás 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=pMGS6BxwIqg
beloved
27. feb 2024

Tragedia by bola, keby ti zomrelo dietatko, ale to, ze ta opustil partner sa casom moze ukazat, ako ta najlepsia vec, co sa ti v zivote stala 🙂

bluka2
27. feb 2024

Toľko negativizmu, od toho ľudia proste všeobecne v zaujme svojej psychickej pohody utekajú. Keď sa ti nepáči pomenovanie “slobodná matka”, tak použi napríklad “silná žena”. Niektoré veci nevies ovplyvniť, ale väčšina závisi od teba, tak veľa šťastia

cookie29
27. feb 2024

Zrejme to bude cerstve, lebo citit nesmierne vela bolesti a horkosti z Tvojich riadkov. A aj agesivity, uplne normalne...
Jasne ze to strasne boli ALE nie je to Tvoja vina. Ver mi. Podla toho co pises, ani nevies preco Vas opustil. Mozno to hodil na poporodnu depresiu a keby nie ta, bol by si nasiel inu vyhovorku. Skor ci neskor. Takze ano, urcite to strasne boli, ale povedala by som, ze mozno ani tak neboli to, ze vas tento "chlap" opustil, skor to, ze si prisla o svoj sen/ciel mat uplnu rodinu, nebyt sama, nech uz to formulujes ako chces. Ale ako vidis z komentarov, to je este stale mozne. Nie Ty si ta zla, Tvoj byvaly nezvladol zodpovednost.

Preco sa to stalo Tebe? Nuz preto, ze si si vybrala nevhodneho partnera. Mozno to nechces pocut, mozno to boli este viac... ale vacsinou to tak je. A neznamena to, ze si na tom mohla cokolvek zmenit. Pretoze su chlapi, ktori vyzeraju dobre, pevne, spolahlivo a mame pocit, ze je na nich spolahnutie a niekedy pride nejaka zivotna udalost a mame pocit, ze je to niekto iny. Moj byvaly sa zosypal po burn oute a nikdy sa z toho nepozbieral. A nikto by si to nebol myslel...

Nuz neviem ci si este sledovana kvoli PPD ale je celkom mozne ze z toho nie si uplne vonku, ze ten odchod Ta vratil naspat. Povedala by som, ze potrebujes pomoct ako vyplavit vsetku tu bolest. A este "detail" Tvoje dieta nema vsetko co potrebuje. Verim ze z materialnej stranky je on postarane a robis vsetko co treba, ale dieta potrebuje mamu, ktora je v pohode. A toto nema....

beronsche
27. feb 2024

@sheila121 preco ty vzdy obvinujes osobu, ktora sem zufala pise, ze za krach vztahu moze sama, svojim spravanim?
Ved v kontexte toho, co tie zeny pisu je to absurdne.

sheila121
27. feb 2024

Ja sa svojim vzťahom nechvalim, hovorím že sa dá nájsť chlapa. A nech mi tu už konečne niekto ukáže kde sa chválim skvelým vzťahom. No keď tak čítam tvoje komentáre je to jasné, prečo si slobodná matka.

sheila121
27. feb 2024

@beronsche kde čítaš že za to môže sama? Hovorím že keby po mne niekto vrcal a kričal utekam tiež. A za vzťah mozu vždy dvaja. Ja nechápem prečo sa furt útočí len na jednu stranu. Veď treba na to pozerať z každého uhla. Chcela utešiť? Ok autorka ten tvoj je hnusne hovado.

autor
27. feb 2024

@beronsche
@sheila121 trosku v poslednej dobe citam prispevky a tato pani sheila to je cele mimo ani jeden komentar k veci len ako si nasla slobodneho atd atd

sheila121
27. feb 2024

To mala byť inšpirácia a nie chvalenie. Ale ok. Kašlem na to.

danica2711
27. feb 2024

autorka, je mi ľúto, čo sa ti stalo. Ale teraz úprimne a natvrdo: skutočne nie si prvá ani posledná, také veci sa stávajú, tak prestaň hysterčiť, maľovať pochmúrne scenáre do budúcnosti a postav sa trpkej skutočnosti čelom. Prestaň sa ľutovať a správaj sa dôstojne! Ak to nedokážeš sama, vyhľadaj odbornú pomoc

betulinka1
27. feb 2024

Utekaj rovno za psychiatrom prosím ťa, nech ti dá niečo na ukľudnenie. Tiež som ostala sama ako tehotná a to dieťa chcel ale potom si uvedomil, že on nechce rodinu a mám ísť na potrat. Potrat bol jedine on. To som mala už 34 rokov, čiže žiadna naivka. Prosím ťa chlapov je veľa, prečo by ťa nik nechcel. Neblázni. Daj sa do poriadku, staraj sa o seba a miluj seba aká si. Potom príde aj partner, ktorý bude milovať teba a mať rád aj tvoje dieťa. Tiež nie som modelka, má aj kilečká naviac a predsa si ma v troch rokoch dieťaťa našiel môj muž s ktorým som 7 rokov. On má tiež dieťa v striedavke. Máme spolu domček a pekne si žijeme. Je to určite lepšie ako mať doma chlapa, ktorý mi bude vykrikovať, že som s tebou iba kvôli dieťaťu. Ja som ďalšieho chlapa ani nehľadala, lebo môj názor je taký, že môj život nie je o nič horší aj keď v ňom chlap nebude. Ale stalo sa a som za to rada. Nikdy som však neupadla do takejto depresie ako ty. Takže niečo nebude v poriadku.

evelynmozagalega
27. feb 2024

Ja nechápem, že niekto môže byť tak závislý od muža/ženy, jeho uznania, jeho prítomnosti. Bože, však si váž sama seba, on má byť zničený, nešťastný, že stratil ženu a dieťa. Ani pre dieťa nemáš žiť, ale sama pre seba. Hovoríš, že máš dobré vzdelanie a prácu, veď ty si môžeš vyberať medzi mužmi, nie opačne. V istom veku už skoro každý má dieťa alebo je rozvedený a myslíš, že tí ľudia nemajú ďalšie vzťahy? Veď je to smiešne. Koľko je takých, ktorým vyhovuje, že už má žena väčšie dieťa a nemusí sa o neho starať od bábätka, alebo nemôže mať deti a takto vlastne získa to, čo by chcel. Ten tvoj priateľ asi nebol nič moc, keď Vás opustil a ty za ním plačeš. Kopnúť do zadku takého chlapa, aspoň vieš, čo je zač. Máš na viac dievča a uvidíš, že keď sa z tejto fázy dostaneš, ešte si budeš vyberať.

tiezjedna
27. feb 2024

@evelynmozagalega on ich nestratil, on ich opustil, pretože sú mu jedno. Logicky z toho zničený nie je a nebude. Reakcia z jej strany nie je závislosť, ale obrovské sklamaniem hnev. Je to fáza, ktorou si musí prejsť. A u každého je tá intenzita iná...

gleep1
27. feb 2024

Hrozné, niet divu ze radšej utiekol, chod prosim ta k psycholohovi a psychiatrovi, kazdy den places a si v totalnom zadku a ak si myslíš ze je o tvoju dceru postarane tak sa mýliš, ona to vsetko vnima a nici ju to. Naozaj sa vzchop a vyhladaj pomoc

akje
27. feb 2024

Ahoj @autorka
Cudovala by si sa, ale poznam zopar muzov, ktori ziju zivot so zenou, ktora uz deti mala z predchadzajuceho vztahu 😊

Myslim, ze je to krasne, ze ked sa s niekym zoznamis/spoznas, povies mu o dietati, ze budes vidiet v podstate hned na zaciatku, aky ma ten muz k detom vztah a vztah k rodinnemu zivotu 😊

Hlavu hore. Vsetko pride vtedy, kedy ma. A ak nepride, prist to nemalo.

Ty nepotrebujes muza na to, aby si bola stastna. Ty potrebujes zit tak, aby si bola stastna 💜 takze hned si povedz, pri akej cinnosti sa citis dobre, co vyhovuje tebe a dietatku a hop sup do toho. Ten chlap sa uz do toho uzasneho sveta iba prida. Drzim palce, aby si pochopila co najskor, na com skutocne zalezi a prestala si lamat hlavu nad tym, ze niekoho nemas, aj ked viem, ze to je teraz pre teba tazke 🍀