Nepravidelné, ale časté kontrakcie pred pôrodom. Poradíte?

cosset
29. dec 2015

Chcem sa spytat ci mate niektora taku skusenost, ze Vam zacali kontrakcie niekolko dni pred porodom. Nepravidelne ale caste (3-10 minut), na noc sa to vzdy zhorsi. Vyzera to ako poslickovia, len neustavaju ani po teplej sprche ani pri zmene polohy ako sa pise v clankoch. Trvaju uz treti den, ale porod sa nerozbieha a tri dni bez poriadneho spanku s neustalou bolestou su vela asi na kazdeho...Dakujem za kazdu skusenost a radu!

izzabelka
29. dec 2015

Ahoj. Áno, ja mám takú skúsenosť. Ja som mala od 18tt časté pravidelné tvrdnutie brucha, kvôli ktorému som bola hospitalizovaná od 30tt na rizikovom. Vtedy som to mala každé 3 minúty. Liekmi sa to tlmilo ale stále to sem tam prechádzalo do pravidelných tvrdnutí. V 35tt+6 mi prešli tieto tvrdnutia do pravidelných kontrakcií, najskôr 4, potom 3 minútových, ktoré na monitore začínali ako 60ky a po týždni to boli 90-100ky. V 36+5 mi praskla voda, zrejme mi bruško už nevydržalo tie tlaky a kontrakcie prešli hneď na každé 2 minúty a potom sa do 6 hodín narodila malá 😃

migiuvadlo
28. sep 2016

Ja mam tiež momentálne od včera večera nepravidelne kontrakcie. Trvajú par sekúnd 10-20 a objavujú sa dosť často viackrát za hodinu asi 4 a v noci sa to zhorší. Sprcha nepomohla ani en a polohy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre