Medzinárodný tátoš II.

bubba
5. mar 2009

sem sa sem saaaaaaaaaaaaa

bubba
autor
28. máj 2009

😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 pokracujte v krvavnickach mne jeuz dobre 😀 😀

loskiferos
28. máj 2009

Chutí to fajin, skús, ako ti to opíšem? Maso je maso!!! 😀

jenna7082
28. máj 2009

poznam zopar ludi, ktori nevedeli co je to tatarak, hutali hutali az mali hrce za usami, chutilo a ked sa dozvedeli ze je to surove maso, kukali jak puci 😀 ale viac menej kazdy len pokrcil ramenami, sak co uz 😀

jenna7082
28. máj 2009

jako ale pozut kus suroveho osoleneho masa...no to asi nie 😅

bubba
autor
28. máj 2009

tak ja som tatarak asi tiez este vzivote nejdela ja som myslela ze to je stejk 😅 😅

jenna7082
28. máj 2009

nee, to je pomleté hovadzie, vajco, koreniny, cesnak...a neviem co secko este, ale je to vyyyborné na topeničky mnam

mexx
28. máj 2009

Ja som zevraj tatarak mala rada, ked som bola decko, ale za ten svet si to nepamatam. Dnes by som to len tak nezjedla asik... 😅

leishmania
28. máj 2009

tatarak by nemalo byt pomlete maso, ale jemne nastruhane ci naskrabane ci nieco take...to je robene zo svieckovej, ved ta je upecena na panvici za par minut to je velmi jemne masko, len to neni moc zdrave...

erikasadek
28. máj 2009

leishmania ne er to ako kritiku ale tatarak vsade na svete je cerstve po¨lete maso ver aj 4 hviezdickovej restike maso na nom v strede vajecne zltko 🙂

erikasadek
28. máj 2009

prepac mi pisem blbo cez mobil kuracia. alebo zajacia oecienka inak ore mna je surove maso chutnejsie ako varene ....som to ale hunuscka co??? 😀

leishmania
28. máj 2009

ja som msylela ze to nozom robia...

leishmania
28. máj 2009

ze to tak na tenko orezavaju...

bubba
autor
28. máj 2009

to by bola ale drina 😀 😀 ale podla popisu mi asi vobec nevadi zze som nejdla surove maso s vajcom 😀 😀

mexx
28. máj 2009

Bub, ta co, nevyzera to lakavo? 😀 😝

http://www.restaurant-krokodyl.cz/fotos/small/n...

leishmania
28. máj 2009

ja by som sa bala ze z masa dostanem parazita a z toho vajca salmonelu 😀

bubba
autor
28. máj 2009

mexx no teda vobec to nevyzera pritazlivo....leish presne preto nekostujem surove maso 😝 😝 😝 a v dnesnej dobe uz ani surove vajce 😝

bubba
autor
28. máj 2009

ianc ked to vidim na tom obrazku,predstavujem si chut...taka blatovito kasovito korenisto slankasta...mam dobre chute?? 😀 lepi sa mi to na horne jasno aj vam? 😅 a je to studene...studene pokrmy ja nejem 😀

bubba
autor
28. máj 2009

ianc mexx to maso naozaj nevyzera mlete na tom obrazku 😅 😅 tozvie ako to je

bubba
autor
28. máj 2009

Postup je následující: - pro 4 dospělé osoby necháme rozmrazit jeden balíček ROBI masa mletého (1/2 kg), dáme do mixéru s trochou studené vody a trochou olivového oleje, při mixování přidáváme postupně 1 větší cibuli, pár stroužků česneku (ne moc, tatarák budeme jíst s počesnekovanými topinkami), sůl, pepř, kmín, mletou červenou papriku, chili, vše po malých dávkách a průběžně ochutnáváme, dále opatrně sojovou omáčku, hořčici a kečup (opatrně proto abychom udrželi tužší kašovitou strukturu - ne omáčku !). Namažeme na, nebo přijídáme k dobře načesnekovaným topinkám. Topinky z obyčejného chleba smažené na oleji, nebo z Finského chleba v toustovači (pro ty, kteří nechtějí topinky mastné). Zapíjíme Gambrinusem, nebo červeným Vavřincem.
Mňam !!
Váhové množství ingrediencí ?
Každý dle vlastní chuti, hlavně "přiměřeně", jak říkal pan Werich.
Tento recept nám zaslal pan Fatman z Českých Budějovic.

no tak asi sa z mleteho este viac melie... 😅

tripplebi
28. máj 2009

som si tu otvorila ten obrázok a môjmu drahému hneď začali tiecť sliny. 😀 to ste mu mali čo ukázať. teraz sa mi tu vyhráža, že nám to spraví. 😀 😀 😀

tripplebi
28. máj 2009

a to ma tu skoro odsotil, keď zbadal, že je tu aj recept. 😀 😀 😀

bubba
autor
28. máj 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja sa z neho zblaznim 😀 😀 😀 sak potom popis situaciu teda 😀 😀 😀

erikasadek
28. máj 2009

jasne kazdy sa boji maso musi byt cerstve ... clovece ale sa to tu zvrhlo.. 😀 normalne vo vatsine restik sa podava custe pomlete maso jemne pomlete a na nom len cerstve zltko okolo sa davaju rozne omacky oodla chute zakaznika so salatom alebo hranolkami aby som uzatvirila tuto zvrhlu temu surove maso super zasycuje v malom lnozstve takze ma aj vyhody su ludia ako divny co nam chuti a ti druhy divny co len krutia hlavou nad nami 😀

jenna7082
29. máj 2009

niekde to podavaju uz aj vsetko pomiesane a bez vajca. tuna vedla je taka dedina, akoze na konci sveta 😀 ale je tam jedna reštika, taký country pub alebo take cosi a tam robia vyborny tatarák. ej veru, ste ma naondiali 😀 ale najlepsí aj tak robí moj papá, tiez som to jedavala uz ako decko 😵

jenna7082
29. máj 2009

no a inac dobre rano a dovidenia, idem zobudit tie moje poklady a haaajde do prace...ach

jenna7082
29. máj 2009

jaj este iba ze - na hentom obrazku to preto tak vyzera, lebo je to cisé maso. s koreninami a so vsetkym to ma skorej taky pomazankovy vyzor alebo pastekovy a naozaj to chuti eňo ňuňo - ak je teda dobre spraveny.
anciáša, v sobotu idem do cetune na tatarák 😀 abo mozno aj dnes ... ale nie, dnes nie, je piatok, dam si bezmasovy den. uz tu nie soooooom

loskiferos
29. máj 2009

Hej Jenna, zober ma do Cetune, ja si tiež dám. Eňo ňuňo fantastiko s takými pravými dobre mastnými topeničkami, zalejeme to 3 pifkami. Joj - to by bolo 😀 😀 😀

mexx
29. máj 2009

No vas dobre tie tataraky namotali. 😝 Ja si dam radsej poctivy steak. 😀

loskiferos
29. máj 2009

Steak - mírně propečený - vicé krvavý 😀

bubba
autor
29. máj 2009

😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ja som tiez kupila hovadziu rostenku a idem robit muzovi steak.asi na nedelu 😀 bude ma mat rad.tatarak by nezjedol 😝