Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
3. sep 2010

@emicka09 skus sa tuto prehrabat http://www.knittingpatterncentral.com/directory...
navody su sice po anglicky ale pocet ociek vies a vzor si prinajhorsom prisposobis 😉

emicka09
3. sep 2010

@letuskah - tam jsem se přehrabávala včera 😀 ale ne úplně systematicky teda, zkusím to znova a kdyžtak to nějak sesmolím, jak píšeš 😉 dík 🙂

letuskah
3. sep 2010

vsak su tam rozne tak si to mozes skombinovat, ja by som asi spravila najskor telo ponca podla dakeho navodu a potom by som nabrala cca polovicu az dve tretiny ociek z krceneho vystrihu. ustrikovala dlhy kus a na vrchu zosila 😕

emicka09
3. sep 2010

@letuskah - dík, nějak tak bych si to představovala..ale ještě nemám ani vlnu, musím objednat 😀

idris
5. sep 2010

Ahojte babule chela by som upliest malje ciapku na zimu ale nemam potuchu ako na to ??? simm viete kde su nejake navody ??? a ake ihlice pouzit tie spojene??? a aku vlnu najlepsie ??? hmmm mamam kopec otazok ze co a ako .. .. dopredu dakujem za odpovede pa idris

emicka09
5. sep 2010

@idris - na předchozí stránce je čepička, co pletla ojo, tak koukni, jestli se ti líbí 😉

idris
5. sep 2010

@emicka09 jasne paci sa ale nenasla som postup 😒

emicka09
5. sep 2010
alana1111
6. sep 2010

potrebovala by som o vás radu.malému som uplietla ponožky a na plávajúcej podlahe sa mu šmýkajú čo by som mala dať na spodok?

letuskah
6. sep 2010

@alana1111 ja som tu niekde na koni videla ze na spodok ponoziek davaju volake farby na textil, ktore maju po zaschnuti gumovu konzistenciu a nesmykaju sa, ale neviem co je to zac ani to neviem najst uz 😔

nikush
7. sep 2010

@letuskah ok, usi uz mam uspesne ustrikovane, kazde z extra klbka vlny....teraz dam 10ociek -ucho-predny cast 20 ociek-ucho-10ociek...kedze pletiem na 2ihliciach, ale tak ako mam teraz tie 2cm zadneho upliest? to nejde. a este otazka...to ucho, ktore mam monetalne na srubovaku 😀 mam od toho klbka odtrhnut a len tak supnut k zvysku a priguzlit kus vlny k zvysku? som z toho jelen

letuskah
8. sep 2010

@nikush
ak strikujes na dvoch tak daj 10 ociek + ucho - ustrikuj tie dva cm, to si odloz
potom daj ucho + 10 ociek, zase ustrikuj dva cm, tak aby ti to sedelo pekne na kazdu stranu
a potom to cele spoj, teda prve dva cm, 20ociek a druhe dva cm a mozes strikovat, no a jasne ze nepotrebujes mat vsetky klbka napojene, jedno ti staci 😉

lenonka
8. sep 2010

kočky, nezostala niekomu priadza Eva čierna navyše?

jeessie
8. sep 2010

ahojte, nemate niekto vzor na detsky svetrik s motivom oblubeneho Krtka??? videla som par obrazkov, ale neviem nikde zohnat nakresleny vzor...

nikush
10. sep 2010

@letuskah vdaka, jedno uz mam tak urobene, len musim kupit este jeden par ihlic, lebo na ten pidi srubovak to uz s tymi 10timi ockami nedam 😀

letuskah
10. sep 2010

@nikush nemusis kupovat ihlice, kludne si to navlec na inu vlnu, teda inej farby aby si potom rozoznala ocka 😉

zatykoa
12. sep 2010

ahojte, viete mi poradit ako sa robi anglicky hladko resp. obratko, uz som strasne davno nestrikovala a teraz si neviem spomenut

emicka09
13. sep 2010

@zatykoa
Oko hladce anglicky - je pevnější hlad­ké oko.
Způsob pletení:
Vpíchneme pravou jehlici do zadního článku oka za levou jehlici, nahodíme pra­covní přízi a protáhneme ji okem. Upletené oko spustí­me z jehlice
a obrázek: http://www.rucniprace.cz/p_technika.php

zatykoa
13. sep 2010

@emicka09 dakujem

dievcatko84
22. sep 2010

Ahojte dievcata 😉
Som tu "nova" 😉 dva roky som prispievala do inej temy..ale akosi som si uvedomila, ze radsej budem travit viac casu s dcerkou ako pisanim a tak som sa znovu pustila do mojej velkej lasky, rucnych prac 😉 som stastna, ze je tu tolko zaujimavych zien co rovnako ako ja strikuju ci hackuju pre svoje deturence 😉 Nasla som mnoho inspiracii vdaka vam a dnes som zacala dcerke robit ciapocku hackovanu, no kedze vstala skor tak bude dokoncena az vecer 😉 rovnako som nasla super odkazy na objednavanie vln a velmi som vam za ne vdacna. Prajem vela uspechov vo vasich vytvoroch a deturencom vela zdravicka 😉

dievcatko84
23. sep 2010

A dokaz 😉 ciapocka je uz hotova 😉 prva skuska hned v pyzamke v postielke 😉

dievcatko84
23. sep 2010

a este jedna pre velky uspech 😉 chi 😉

telinka
24. sep 2010

@dievcatko84 no super ...si sa nejako rozbehla 😀

ja som dnes nasla na cskom MMB navod na pletenu ciapku aj s pekne vysvetlenim uberanim......http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4952 tak nech sa paci 🙂

telinka
24. sep 2010

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4952

a nebude modry a nebude 😀

didiana333
24. sep 2010

@dievcatko84 kráááásne výtvory....šikulka si...Ja vás tiež len čítam,volakedy dáááávno som vela plietla,ale teraz nejak niet času...možno ked si školu dokončím.Ale sem-tam niečo povyšívam...ale pletenie ma vždy najviac bavilo...vytvory nemám ani nafotené,lebo" za starých časov "sme ani foťák nemali... 😀

dievcatko84
24. sep 2010

@telinka dakujem 😉 no ja vela strikujem aj hackujem, ale skor z jari a potom takto od septembra-oktobra ked uz jemenej prace v zahrade 😉

ellysa
28. sep 2010

ahojte, si vám tu dovoľujem skočiť, čítam vás pre inšpiráciu naučila som sa cez tehu hačkovať čiapočky a teraz sa chcem naučiť aj štrikovať,
riešili ste tu okrúhle ihlice, ja som si kúpila od PRYM a chválila mi ich aj mama, dokonca už som jednu čiapočku uštrikovala a nezadrhávali 🙂

dievcatko84
30. sep 2010

@ellysa jej ty si sikula! Ja na okruhlych neviem 😖 Mama mi vravela, ze mam asi malo ociek..hm..ale ked mne to raz nejde...ale spekulujem, ze malej urobim sukienku na nich, ze predsa bude len viac ociek...ty robis aj ciapocky na nich? ako ti to ide?

ellysa
30. sep 2010

@dievcatko84 no tak zvládla som jednu pre malú a teraz chcem pre seba, začiatok je blbý ale potom to už ide pekne a naozaj tie moje nezadrhávajú-je tam také čierne lanko celkom klzké,