Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zuzulkaba
15. jan 2014

@telinka tak skusim🙂 potom odfotim a dam to sem🙂 ale teda tato tvoja suprava je fakt krasna.. Aj tie farby🙂

jaja32
15. jan 2014

Ak mozte pomozte 🙂 hackovala som ciapku a chcem este silt, navod mam len este nikdy som nehackovala rovno tam a spat. Je na to nejaka finta alebo na konci riadku otocim a hackujem z opacnej strany, teda ako napr. pri pleteni.

nika1985
15. jan 2014

Baby velka vdaka za pomoc navod v rustine 2vecery googlenia a je na svete

kolienko
16. jan 2014

@jaja32 ahoj , prosím ta píšeš, že máš návod na čapičku so šiltom, ja som včera dava jednu foto takej peknej čapičky so šiltom a tiež hľadam návod a neviem ako spraviť ten šilt, tiez som to este nerobila, tento je dokonca aj do šikma.... 😝

a na kvetinku sa nenajde návod ?

jaja32
16. jan 2014

@kolienko skusila som podla tohto navodu, je to zrozumitelne a celkom sa aj podaril
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853

nerreidda
16. jan 2014

@telinka nádhera 🙂

nerreidda
16. jan 2014
matylda18
16. jan 2014

@jaja32 nvm ci ti uz niekto poradil 🙂 na siltik robis, tak ako si pisala, ze na konci pracu otocis a ide akoby naspat 🙂 moja skusenost, lepsie je robit KS lepsie drzi tvar a kludne o cislo mensi hacik a ptm cele obhackovat KS 🙂

17anit07
16. jan 2014

@letuskah prosim vas navod na svetrik by sa nenasiel🙂 dakujem

letuskah
16. jan 2014

@17anit07 na ktory? ten modry?

17anit07
16. jan 2014
letuskah
16. jan 2014

@17anit07 ten som robila od oka, od spodku, predny diel pravy a zadny pravy jednou farbou a lavy predny a lavy zadny druhou farbou, neviem uz kolko ociek som mala, ale to si vies vypocitat podla velkosti aku chces robit. strikovala som rovno pod pazusky a potom som na prednych dieloch uberala na prieramky najskor 3 ocka a podom v kazdom druhom riadku som isla 1 ocko hladko, 2 zostrikovat, 1 nahodit, 2 zostrikovat, spravili sa dierky. na zadnych som uberala 3 ocka najskor a potom v kazdom druhom riadku 1 ocko hladko, 2 spolu. cele az po vystrih. rukavy som od spodu trochu rozsirovala a od pazusiek som isla rovnako ako na dieloch svetrika. zosila, na vystrihu som si nrabrala ocka na kapucnu a vzadu v prostriedku som asi v 8 riadkoch pridala po 1 ocku, v potrebnej vyske je zhackovana. cele som obhackovala KS plus spravila dierky na gombiky

17anit07
16. jan 2014

@letuskah super srdecna vdaka a pekny den

jaja32
16. jan 2014

@matylda18 nie, este neporadili 😉 dakujem pekne 🙂 , už som vecer nevedela vydrzat, tak aj bez rady som skusila , tak ako pises.

harula1
16. jan 2014

Ahojte kocky, nemate nahodou skusenost s vlnou Alaska od firmy Drops, ci nepicha a neskriabe?

lienka1986
16. jan 2014

@zuzu1983 už ti niekto odpísal? Ja by som tiež rada vedela, že ako na ten copánkový vzor pri pletení

tretulka
16. jan 2014

baby mna skoro piclo, robim sveter malej, padol mi do oka taky pekny na jednej ruskej stranke, neviem ako som ho merala, ale viac ako 1/2 hotova a malyyyyyy, uz je vyparany, idem nan znova 😠 no co, aj majster tesar sa utne 😀

tretulka
16. jan 2014

@telinka naaadherne je to 🙂

hricmajka
16. jan 2014

Spongebob 😵

telinka
16. jan 2014

pulovrik z dolphin baby 🙂

telinka
16. jan 2014

trblietavy lurex 🙂

zfidorka
17. jan 2014

@harula1 ja som z nej robila, je to prava vlna, takze trochu skriabe, od dropsu sa mi zda menej skrabava karisma, alebo nepal (ta je zmes vlny a alpaky)... ale na ciapku je podla mna ok, ked chces napr. nakrcnik, tak tam by som volila jednoznacne merino 😉

kerka13
17. jan 2014

@harula1 presne ako pise @zfidorka tieto "vlny" troska skriabu, ale Nepal je z nich asi strukturou a aj jemnostou asi najlepsi. Ked chces uplne jemnucku, tak od Dropsu odporucam tiez merina, ale keby si chcela hrubsiu, tak Andres je celkom dobry, ten je tiez jemnucky a skoro vobec nepicha

kolienko
17. jan 2014

@hricmajka prosím nemas návod na tu zltu čapicku?? ja by som spravila pre synovca v modrom 🙂 dakujem

olina22
17. jan 2014
olina22
17. jan 2014

pre vnucika este rukavy a bude fesak

veronikani
17. jan 2014

Máme ďalšiu čiapočku ;)

veronikani
17. jan 2014
mirenkam
17. jan 2014

1. a 2. pokus o háčkovanou dečku 😕

dabon
17. jan 2014

Ahojte 🙂 Hačkujem kabátik pre krpaňu a vlastne sedielko už mám, len chcela by som, aby šiel do "áčka" a mám dilemu, či rozširovať po celom obvode, alebo stačí od podpazušiek smerom do zadu. Čo myslíte? ako sa to robí? ešte som to nikdy nerobila, čiže každá rada dobrá 😅 dííík 🙂