Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

roasha
3. feb 2009

telinka.....aj ja chcem 😕 😅 .....ja este len cakam... 😅
a ozaj,ako to prislo?klasika babik na postu,alebo DHL? 😕

roasha
3. feb 2009

balik 😅

vivere
3. feb 2009

telinka, uz??? kedy si objednavala?

telinka
3. feb 2009

no necakala so to veru tak skoro nieco po 2 tyzdnoch to prislo ako dobierka na postu z popradu

roasha
3. feb 2009

jaaj,ale ty si to z toho Popradu?ja to mam objednane z Ceska,tak si este pockam. ☹ pokial z popradu platia tie iste akcie,hod aj nam adresu... 😕 🙂

telinka
3. feb 2009

roasha ja som obj priamo z ceskych stranok vlnapu 😕

roasha
3. feb 2009

hej?tak to by som aj ja mala cakat?tiez som to objednala cca 2t dozadu... 😅 🙂
sa tesiiiim.... 😵

bambusko
3. feb 2009

ja som si objednala priamo mailom od toho sk zastupcu a nedostala som ziadnu odpoved. vam prislo nieco ako potvrdenie objednavky?

roasha
3. feb 2009

hej,ja som mala potvrdenie objednavky,aj som si ju vytlacila...."keby daco" 😕

vivere
3. feb 2009

bambusko, ani ja som nedostala potvrdenie objednavky ☹ ale prislo aspon potvrdenie o precitani e-mailu. tak dufam, ze to stastne dorazi az ku mne domov 🙂

liviky
3. feb 2009

hojte pletařky 🙂
tak sem dopletla kuklu i Lilince,kukněte 😉
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

ma_se
3. feb 2009

pekna... 🙂

roasha
4. feb 2009

babyyyyyyyyyyyyyyyy 😲
..............vlna doslaaaaaaaaaaaaaaa.......... 😀
skoro som rano odpadla,ked mi ju dorucovatelka dotrepala domov 😲 .......este ze ma zastihla... 😅 😀
............sa tesiiiiiiiim............ 😀
takze,ziadne 5-6t,po dvoch ju mate ako na koni,a na baliku nie je pisany vlnap,ale
BROZ-Brachnak
Kišovce
HORKA,-aby ste neboli zaskocene,ci to mate prebrat 😉 😀 .....ako ja 😀

telinka
4. feb 2009

roas...no to mas super dorucovatelku ze ti to doniesla domov.... 😵

bambusko
4. feb 2009

pred chvilou mi volali tej firmy, co robi vlnap na sk a pani mi vysvetlila, ze posielaju zasielky vzdy na prelome mesiacov, balicky dostavaju priamo z vlnapu hotove a len ich distribuuju. povedala mi aj ceny, kedze na webe vlnapu nie je nijaky prepocet, ale davaju si kurz 24,80-25,40 kc za €

lada color 0,63€
alpina 1,13€
viola 0,73€

takze mne to dojde az za mesiac ☹

telinka
4. feb 2009

bambu..aspon mozes v klude dokoncit to co mas rozpletene 😉

kajika
4. feb 2009

Jé, tak to jste bambusko chudáci, včera jsem se dívala a na alpinu ted mají slevu, už jsem lámala kamarádku. 😅

telinka
4. feb 2009

to som teraz s tymi chudakmi nepochopila 😕

telinka
4. feb 2009

bambu..ja som z tych objednala ladu color a mam vyuctovanych 15dg za19sk

telinka
4. feb 2009

zle som to napisala..jedno klbko teba 5dg za 19 sk

kajika
4. feb 2009

že vám to tak dlouho trvá, než vám to doje, nic ve zlém.

telinka
4. feb 2009

no ako komu podla toho kedy objednas , mne to doslo za 2 tyzdne

roasha
4. feb 2009

aj mne za dva. 🙂

katrin21
4. feb 2009

baby pripajam sa... predvcerom som kupila klbka vlny Lada a idem malej strikovat svetrik... vychadza to inak v dnesnej dobe draho, ale nemam co robit po veceroch.. tak preto..
Svetrik bude bielo- hraskovo zeleno- zlto- oranzovy. Farby si vyberala dcerka ( 8r), a budem tobit take pasiky... niektorý sirsi, iny uzsi... ale neviem, kolko mam zacat ociek.. mala je 140 cm vysoka a ma 30kg... z kazdeho klba mam 2ks, tak hadam bude stacit... ( bolo to 18€, co je aj dost..) ☹

katrin21
4. feb 2009

telinka? kde si kupila ladu za taku cenu? ja som dala za klbko 62 sk !!!!!

katrin21
4. feb 2009

jaj, uz som si precitala... a kolko vychadza postovne,?

roasha
4. feb 2009

katrin,aj moja mala ma 30kg,a zacinam jej z Lady na 70ociek,a 4,5ihlice. 😉

telinka
4. feb 2009

katrim..uplet si kusok ..vyse 10cm , spocitak na tych 10cm ocka a vydel 10 a dostanes pocet ociek na 1cm , potom odmeraj nejaky svetrik co mala nosi..sirku , vynasob poctom ociek co ti vysiel na 1cm a mas to 😉

postovne + balne uctovali spolu85sk

katrin21
4. feb 2009

dik,
pozeram ale , ze tam mali z Lady len nejake melirovane a potom take tmave jednofarebne, takze by som si asi aj tak nepomohla... jedine pliest z Batole, ale ta je omnoho tensia, aj ked vdacna vlna...

roasha
4. feb 2009

katrin,Lady je tam plno,Lada luxus,Lada baby,Lada kolor....cenovo je to ovela lacnejsie ako v obchode 😉