Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
4. jan 2013

@maya30 no vidis aj ja som dala maleho koli tomu istemu do skolky ako vy🙂)) a je to super, chodi sice iba na pol dna koli financiam ale staci mu to...🙂) a vidim velke pokroky a hlavne sa mu paci konecne🙂) a ked si predlzis RD tak mozes davat maleho do skolky? Lebo mne to dnes velice ponukali na Urade prace ze nech si predlzim koli chorobnosti jeho ale si myslim ze to nema vyznam kedze materska je omnoho viac🙂) ano budeme mat dievcatko a neuveris ale z mm strany rodiny tiez nebola sanca mat babu, oni maju v rodine v mm generacii je 11 chalanov a 1 baba, a aj zo strany jeho mamy su iba chalani a vidis, motyka vystrelila, ale asi by som sa bala aj ja mat dvoch chalanov aby bol este treti🙂) tesime sa na dievcatko, pri filipkovi to bol moj sen ale potom som bola zmierena s tym ze bude druhy chalan a neverila som este pred mesiacom ze to bude baba a to mi uz 5 ti lekari povedali lebo sa mala vzdy rozcapuje na utz🙂) a ty si ako na tom? A maly ma stale s tym exemom? nepomohlo nic?

maya30
4. jan 2013

@karmelka77 ak ti predlzia RD zo zdravotnych dovodov, tak moze byt v skolke normalne aj 8 hodin, dokonca sa mozes aj zamestnat, ine je to pri neplatenej predlzenej RD, vtedy by mohol chodit len na 4 hodiny, tak si vravim preco by som to nevyuzila...ja som stastna ze mam tychto dvoch mojich zbojnikov, ale neviem si predstavit este tretieho 😀 uz teraz je problem udrzat ako-tak poriadok, pomaly nakupujem velke hrnce 😀 ale nestazujem sa, je tu veselo, uplne inac ako ked bol iba jeden 😵 maly ma ten ekzem konecne pod kontrolou, musim ale davat pozor hlavne na kozmetiku, ta ide sice riadne do penazi, ale akonahle nieco zmenim tak sa to vracia...doktorka vravi ze tento ekzem je ako casovana bomba, on napr. vobec nebyva chory, ak aj nieco chyti tak sa mu to prejavi zhorsenim ekzemu, ale casom to vraj prejde do nejakej alergie, tak sa tesim 😒

karmelka77
5. jan 2013

@maya30 tak dufam ze sa ti to podari vybavit🙂) inak mne dokonca vcera na Urade prace teta radila ze ak predlzit RD zo zdravotnych dovodov zevraj sa da k tomu vybavit ZTP a tym si to zvysit🙂) neviem zdalo sa mi to pritiahnute za vlasy, ale skus sa popytat...no s poriadkom ani nehovor, nic ine nerobim len upratujem stale a to sme len traja zatial, neviem kedy to zacnem ignorovat ale kupili sme do obyvacky radsej koberec s vysokym vlasom nech ma to tak nevytaca a je to lepsie🙂) len ho budeme musiet castejsie prasit, lebo mam pocit ze ked vysavam tak nic nejde🙂)) ale na psychyku je to dobre🙂) tak ti drzim palce aby to vyslo ako si zelas, minule som nad tym rozmyslala ze kebyze nie som tehu tak si za 3 mesiace mozem vybavovat robotu, blee:((

maya30
5. jan 2013

@karmelka77 to nie, to mi pride cudne aby bol ZTP, az tak to zneuzivat nechcem, ved aj toto mozno onedlho zrusia, lebo to nedava logiku 😉 A maly ti ako znasa skolku, nebyva viac chory ? A neplakal zo zaciatku ?

karmelka77
5. jan 2013

@maya30 ja som tiez s tym ZTP tetu niekam poslala, ale ocividne vela ludi tento system zneuziva len mi je divne ze sami pracovnici uradov prace na toto nahovaraju, a hlavne ze potom nie je napr. na RD ked kopa ludi vyuziva naco by ani narok nemala:(( skolka nasa to je druha kapitola - natrapili sme sa, lebo ja som ho dala do prvej skolky v polovici augusta, chodili sme totiz tu u nas na ihrisko a chodievali tam z tej skolky ucitelky s detmi sa hravat a on sa tak nejak na nich namotal ze si to sam vypytal tak som ho tam dala, lebo povodny plan bol 3 doobedia v tyzdni aby sa v zime nenudil a aby to vela nestalo...ale velmi rychlo som zistila ze je to blbost ze ked tak kazdy den...velmi tazko si zvykal, stale plakaval, aj ked som dosla prenho na obed sa rozplakal ked ma videl a rano ani nehovorim ako mi ho nasilu trhali z ruk, to bolo nieco strasne...nechcel tam vobec chodit zrazu...potom ochorel a dost teda, a nejak som si dala vsetko dokopy a zistila som a aj mi to potvrdili ze ho zatvarali ked plakal do kuchyne s pani ktora mala na starosti prevadzku skolky a kuchynu...a neviem teda ako sa k nemu chovala ale uz sme ho tam nedostali...po chorobe sme isli na 10 dni do Tatier preliecit ho nejako a vybavili sme novu skolku od novembra, takze mal zhruba skoro 2 mesiace pauzu a nastupil do novej...strasne som sa bala...ale plakal trochu iba prvy tyzden rano aj to preto ze sme ho nosili skoro a este tam nikto nebol, ak som ho potom zacala nosi neskor aby tam uz boli deti...a zazracne behom tyzdna ani domov nechcel ist...chodil tam vlastne 2 mesiace zatial na tie doobedia kazdy den v tyzdni, vzdy ked sa naje pridem prenho a spi uz doma...bol chory 1 x tyzden za tie 2 mesiace...tak uvidime...ale ja som mu vysadila vsetky lieky aj na imunitu p v tych Tatrach a odvtedy mu davam iba vitaminy a colostrum...mam pocit ze to je vdaka tomu lepsie...ale nechcem predbiehat vyhrate este nemame...🙂)

fraufrt
5. jan 2013

@p69majka Ahojte opat v teme... cumlika sme sa zbavili nieco po roku a pol, mala ho len na spanie /jedneho dna ho stale vyhadzovala z postielky, ked mala spinkat, ona stale ha-ha-hi-hi a tak som cumlik zobrala a noznicami som ho prestrihla, od vtedy mala len pokrcila ramenami a "no, neni".) Tak sme sa zbavili cumlika a myslim, ze vobec neplakala, akosi to pochopila, nakolko iny nechcela. S papanim to bola vzdy "bieda" ale v skolke sa to rozbehlo,, i ked teraz stagnujeme, lebo uz asi mesiac je len doma...stale sme chory. ...plienku na spanie davam stale aj cez obed (v skolke nedavaju- lenze tam spia kratko, tak sa nepocika, iba sem tam nejaka nehoda), ked je doma, spi aj 2- 2,5hod a predtym vela pije, tak sa pocika a v noci plienku davam, ale kedze stavam este aj k malemu, dam ju vzdy vycikat na nocnik a tak byva rano sucha.

p69majka
6. jan 2013

@fraufrt ďakujem. som rada, že nie som sama, trošku z toho stresujem, lebo v apríli tri roky a dúfam, že pôjdeme do škôlky a tam jej ju nikto dávať nebude, myslím tú plienku na obed. no hádam sa to dovtedy doučíme. dudlík máme na spanie , ale stále ho vypytuje a ja jej ho nechcem dať. no čo poplače si a bude hotovo. tak budeme trénovať.

maya30
6. jan 2013

@karmelka77 mna tak dviha zo stolicky ked toto pocujem...ja neviem co za zeny robia v tych skolkach, alebo len mame stastie na take kravy, mojho starsieho totiz tiez ako 3 rocneho zamkla ucitelka do spalne za to ze nechcel upratovat hracky a potom stala za dverami a s celou triedou ho tam vysmievali, nakoniec oni odisli von a jeho tam nechali zamknuteho ...chuda vtedy este ani poriadne rozpravat nevedel, az postupne som sa dozvedala co sa stalo a on si to pamata dodnes...teraz davam maleho do skolky na ktoru su len dobre referencie, tak som zvedava ako dopadneme

fraufrt
6. jan 2013

@p69majka s cumlikom sa netrap, v skolke, ked nebudu mat ostatne deti, nebude chciet ani ona. Ja mam taku skusenost, ked chodim do skolky, ze su tam deti, ktore su bez cumlika, a ked po ne pride mama, vytiahne z vrecka cumlik a hned ho ma dieta v puse. Podla mna by ho ani nepotrebovalo, takze v skolke vedia odnaucit, len je potom na matke...co dalej. A s tym jedenim je to podobne, jedia ostatne, bude j ono, a ked nechce, nenutia, ked nevie, pomozu. Prvy mesiac som sa raz malej opytala, ci jedla sama, alebo ju krmila pani ucitelka, ona na to "pravdaze pani ucitelka, ved ja nemam desat ruk." 🙂

karmelka77
6. jan 2013

@maya30 oni si uz pamataju taketo veci??? brrr snad si nespomenie na to kedze mal vtedy nejak 2 r. 5 mes. ked mu to spravili...a to som ani nepovedala ze posledny den ako bol v tej skolke sa im rano pocikal co sa jemu teda nestalo za celu dobu co je uz rok odplienkovany a oni mu dali plienku na cele doobedie, nejake erarne pyzamko a nezobrali ho von a ostatni isli:(( ked som dosla na obed prenho som mu to vytiahla hned spod zadku a hodila medzi ucitelky s tym ze to som videla naposledy, ze si nezelam aby mu davali plienku, chudak to ho muselo riadne ponizit...ale odvtedy tam uz nebol a v novej si zvykol rychlo...tak snad si to uz nepamata🙂))) a s tvojim no ti poviem este horsie koli tym vysmechom...:(( aj ja by som bila take "ucitelky" diplomy by mali vratit

p69majka
6. jan 2013

@fraufrt dúfam, že máš pravdu. ja by som práve rada radšej doma odnaučila malú od dudlíka, aby sme mali s týmto už pokoj. nebudem všetko nechávať na učiteľky. tak malá sa vynašla, no však čo sa bude sama namáhať, keď jej má kto pomôcť, nie? 😀 mám proste len obavy. Pri Filipkovi to bolo iné, lebo on pred škôlkou chodil ešte do jaslí a tam mal aj dudku, aj plienku a akosi to všetko samo prišlo, lebo keď videl ostatné deti,tak to bolo ok. od dudlíka som ho odnaučila sama , keď sme boli v kúpeľoch a ani to nebolo také hrozné. len on ho mal skôr len na spinkanie, ale Sárka je dosť náladová, tak si ho vypytuje aj keď má cez deň svoje chvíľky a preto sa toho viac bojím, toho odúčania. ona je proste úplne iná povaha ako bol malý. on mal len problém s kakaním a na to si pýtal plienku. Sárka sa zase nepýta, ja ju dám cikať sama a keď ja prizabudnem, tak buď drží alebo sa pociká. neviem prečo, keď od leta to trénujeme a sme prakticky od vtedy bez dennej plienky. kaká zase väčšinou večer, keď už dostane plienku na spanie alebo do plienky, keď ide spať cez deň. ona proste na to kašle a drží tie svoje potreby v tajnosti a ja nič celý deň nerobím len sa pýtam: ideš cikať? nepôjdeš do škôlky, keď sa nebudeš pýtať a tak stále dokola.

luka03
7. jan 2013

@p69majka, @miska246, @karmelka77, @maya30, janicka11, @aaangella,
Caute zienky!
Ja som tu tiez veru uz davno nebola, sem-tam nakuknem co mate nove, ale veru uz to tu nejako zakapalo ☹ alebo zrovna nemam cas odpisovat 😉
My plienku mame este na spanie, inak plienky sme najprv zrusili uplne (naraz aj cez den aj v noci) a asi dva mesiace to Kami pekne zvladala a nepocikala sa v noci a potom neviem co sa stalo a zacala sa pocikavat (nie pravidelne ale dost casto), tak sme si povedali, ze nebudeme stresovat ani ju ani seba (tiez ma uz nebavilo chodit ju v noci kazdu chvilu kontroovat ci nie je mokra, ona sa na to totiz vobec nezobudi ☹ ), tak sme jej zase dali na noc plienku a teda neviem ako sa jej teraz zbavime ☹ no ale este mam epar mesiacov k dobru kym pojde do skolky, tak snad... Ona sa hlavne musi naucit zobudit sa ked jej treba cikat a to jej vobec nejde. Vydrzat vydrzi, kolkokrat ma rano suchu plienku, lenze to je taky risk, ze ci vydzi, lebo ked jej treba cikat, tak sa nezobudi a pocika sa...
Dudel sme nikdy nemali a papa uz pekne sama. Ide jej to aj s lyzickou aj s vidlickou, dokonca ju nechame niekedy si nieco maksie (rybu, zemiaky) aj samu pokrajat, ma taky zaobleny neostry "noz", tak s tym si kraja. Ale ono je to scasti aj z donutenia, lebo nie vzdy ju mozme krmit ked sa treba venovat drobcovi a ona si uz na to pekne zvykla 😉 a papa uz na normalnej stolicke s vankusikom pod zadkom, donedavna bola este v detskej.
No inak strasne vystrkuje rozky! Vase zlaticka posluchaju? Lebo nas ide niekedy slak trafit ako vie odvravat a priecit sa a skusa kam az moze zajst 😉
A ktora este davate drobcov do skolky od septembra? Ja ani neviem ci by ju vobec zobrali cez rok, ale aj tak chcem este pockat, nechat si ju este do septembra kym je Branko este maly, ze ked zacne domov vlacit vselijake choroby nech je uz vacsi 😉
A ako to mate so spankom poobednym? Kami ho pomaly ale isto vypusta, uz sa len sem-tam stane, ze poobede zaspi (ked rano skoro vstane) ☹ no ale zase ma to aj vyhody, lebo pred tym som ju nevedela poobede hodinu uspat a potom ani vecer, takze som sa nervacila 2x denne a ked poobede nespi, tak vecer o pol osmej zalomi do 5 minut a nemusime sa vobec nervacit a este aj vecer mame volny (teda ak zrovna nevystraja Branko... 😉 )
@lenka7984 tebe sa ako dari s dvoma ratolestami? 😉

luka03
7. jan 2013

@miska246 Potom daj vediet ako ste dopadli v skolke 😉 Som zvedava! Urcite to zvladnete, uvidis! 😎

luka03
7. jan 2013

@karmelka77 Ja mam tiez obavy z tych nocnych plienok a vobec netusim ako sa to da odnaucit ked spi... Najhorsie je, ze ona sa fakt voooobec nezobudi nielenze ani na to, ze jej treba cikat, ale ani na to, ze spi cela mokra... ☹ A to uz aj sama nam vravela, ze nechce plienku na noc, ze uz je velka a potom sa pocika... ☹ Tak ja uz neviem ako na to

luka03
7. jan 2013

@maya30 My tiez uvazujeme o tretom, ale najskor asi az ked pojde Branko do skolky (ak vobec a ak ma dovtedy netrafi sklak uz z tychto dvoch 😀 ), ale tiez nas tlaci hypo, tak uvidime...

karmelka77
7. jan 2013

@luka03 vies co ale mne sa on viac v noci nepocika ako cez den, toto nechape vobec...im tie plienky podla mna treba natvrdo zobrat a ty uz to mas ok ved vstavas asi k malemu tak skontrolujes ju a das ju pripadne spiacu cikat...ja som si povedala ze to vyuzijem ked sa mala narodi a takto to spravim...ale dnes ma sokol, dosiel zo skolky a ze nechce plienku na spanie tak som zvedava co z toho vyleze...

luka03
7. jan 2013

@karmelka77 Ved to sme aj skusali, davat ju vycikat, lenze to tiez nie je riesenie, lebo ja ju mozem dat vycikat o 23 alebo o polnoci a ona sa mi pocika o 5 rano (napriklad). JA by som chcela aby sa ona sama naucila, ze ked jej treba cikat, tak sa zobudi. Takto jej ani vela vody pred spanim nechceme davat aj kaed pyta, lebo vieme, ze sa urcite pocika (ked teda nema plienku), keby som vedela, ze sa zobudi a vycika, tak je vsetko ok... no nic, nechame tomu este chvilu a uvidime. nebudeme tlacit velmi na pilu a snad sa nam to osveci ako pri dennej plienke. Ja len nechapem, ze ked je cela mokra, tak ani na to sa nezobudi, ved jej musi byt zima... 😒

karmelka77
7. jan 2013

@luka03 no pre toto som filipkovi v lete plienku vratila ze sa 3 noci po sebe pocikal, nezobudil sa a prechladol...som sa zlakla a vratila ju, ale spohodlnel tak ze sa jej neviem zbavit...ale co som citala kade tade, ze oni ked ich v noci aj das ze si casom na to zvyknu bud sa budu pytat sami alebo vydrzia do rana...nechcem to ani ja silit, ved tie nocne na tie maju narok este, mna hneva ta denna:((

p69majka
7. jan 2013

@luka03 tak to ste veľmi šikovní. my sa tej dennej plienky asi tak ľahko nezbavím, lebo Sárka do nej aj kakáva ☹ . ej to taká malá hnilôbka, je lenivá sa aj vypýtať sama a čaká na mňa kým ju dám cikať. 😒 nieje moc veľký jedák, ale čo má rada, tak toho sa naje. kŕmim ju s polievkou, ostatné ako tak zje sama. ja zase by som bola rada, keby mi ju zobrali v apríli, lebo musím nastúpiť do práce. ty to máš lepšie , lebo si doma a nemusíš to tak súrne riešiť. ja som z toho trošku na nervy, hlavne to cikania a kakanie. inak by to asi mala zvládať. dudu zoberiem a hotovo. no uvidím, hádam nastane taký zlom, že to bude dobré. 🙂

lenka7984
7. jan 2013

@luka03 ahoj no pomaly si zvykame a hladame si daky system
a čo ty mala ti nežiarlila? bo moja asi kusok žiarli bo je taka plana niekedy :-/

fraufrt
7. jan 2013

@p69majka Skus malu motivovat, my sme sa "nevyhrazali" 😀 skor ju motivuj, ze take velke deti v skolke uz nemaju plienky. Nasa je dost citliva aj ked certica, takze my sme vsetko prerozpravali do pozitivnej reci...ak rozumies. 🙂

p69majka
8. jan 2013

@fraufrt tak toto zase neplatí na všetky deti. ja robím všetko možné, ale myslím, že je to len v jej hlavičke malej. včera napr. sa pýtala tak, že kričala záchod a touž je aký úspech. vždy keď sa vyciká, tak ju veľmi chválime a tlieskame a hovorím jej, že už môže ísť za detičkami do škôlky a potom poobede sa aj tak pocikala. tak dúfam, že to poriešime, kým pljde do škôlky. 😉

fraufrt
8. jan 2013

@p69majka to s tym chvalenim a tlieskanim si pamatam, s manzelom sme si pripadali ako dvaja blazni, ked sme nasli "poklad" v nocnicku. A uz sa to u nas zasa zacne, lebo maleho uz sem tam posadim a tesime sa ako... a on na nas kuka, ze "co vam harasi?".

fraufrt
8. jan 2013

Dnes sme boli na 2mesiace odhlasit malu zo skolky, stale je chora a aj lekarka doporucila pauzu, tak dufam, ze ked pojde v marci medzi deti, tak to bude OK.

p69majka
8. jan 2013

@fraufrt hej. ale čo by človek neurobil pre plný nočník, nie? 😀 teraz sa preto stresujem, ale t všetko prejde a zostanä len spomienky a nám bude smutno ☹ . ja som malú začala dávať na nočník tak v 15. mes. , ale to boli pokusy o ničom, lebo tam vôbec nechcela sedieť a neskôr aj plakala kvôli tomu a záchodu sa bála strašne. teraz nieje problém s miestom, ona sa vyciká hocikde, ale to, že to nevie akosi povedať, keď jej treba.

maya30
8. jan 2013

tak my mame za sebou prve 2 dni v skolke, nechcem to zakriknut ale chodime tam s radostou, ledva ho stihnem povyzliekat uz zmizne v triede, ziadne slzy nic, akoby tam chodil odjakziva 🙂 tak sa tak potichu vytesujem, aj ked to este moze prist buduci tyzden ked sa vystriedaju ucitelky, no zatial super 🙂

miska246
20. jan 2013

Ahojte, tak som slubila, ze napisem ako sme na tom so skolkou. Mame za sebou necele 2 tyzdne, ale kazdym dnom je to horsie a horsie. Timejka nam vobec do skolky nechce ist, stale mi opakuje ze sa boji... Mame preplakany takmer cely den, je umrncana, nervozna, vo skolke este ani nespava a stale je taka. Neviem co s tym, poradte mi. Keby som nechodila do prace, netrapila by som ju a boli by sme doma, ale takto... Som z toho zufala, myslela som, ze sa jej tam bude pacit, je spolocenska, ma rada deti, netusim kde je problem... ☹ ☹ ☹

karmelka77
21. jan 2013

@miska246 no moja ak tam nemate inu skolku budes musiet vydrzat...ona si casom zvykne...inu moznost mat nebude...moja chodil takto mesiac so stranym placom do skolky ale to bola sukromna, tak sme ho odtial zobrali a dali do inej, v tej si na podiv zvykol velmi rychlo nechapala som, ale teraz minuly tyzden mi zacal zas vymyslat...ale iba rano ze si trochu pomrnka podla vsetkeho skusa, teraz maju presne ten vek ze vedia uz tak dokonale manipulovat s nami ze by sme tomu sami neverili...vydrz snad sa to upravi...2 tyzdne je este malo na posudenie, predsa len bola doteraz doma zvyknuta....

aaadinka
25. feb 2013

Ahojte baby, tak ja som u uz veru zo pol roka nebola, tak som si namrkla, ako vy prezivate s krpcami 😉))) My sice nemame problem s odvykanim od plienky, plienku nenosime od aprila minuleho roka a rovno sme prestali aj na den aj nanoc.... Pocikala sa v maji asi trikrat v noci a odvtedy ani raz....V tomto bola nasa sikovna, ale zase ta nasa sikulka bola doteraz dojcena, prestala som pred troma tyzdnami a stale si nevie zvyknut....V noci sa budi, je nespokojna, cez den je nervozna, doteraz som mala len matersku dovolenku, vsetci z nasho okolia sa ma pytali, ako mozem mat take dobre dieta, asi bola spokojna. posledne tri tyzdne si musia nasi susedia mysliet, ze ju snad tyram, tolko placu....Uz sice malokedy vypyta mliecko, ale teraz je taka placliva a ja som neni na to zvyknuta, takze to mame asi podobne ako podaktore z vas s dudlikom....Skolku budeme riesit asi az od januara, lebo v septembri by sa nam malo narodit babatko, tak tiez sa bojim tych chorob, aby to domov nenosila a hlavne nechcem aby pocitovala, ze sa jej narodi surodenec a ona ide prec. A ked citam, co sa vam stalo v skolke, tak to si teda este rozmyslim, ci ju tam poslem.Akoze poslat dieta za dvere a zamknut? vysmievat sa?dat plienku pri pocikani?Tak to uz co je!,!

karmelka77
14. apr 2013

Ahojte vsetko naj naj naj vsetkym aprilovym drobcom🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre