Hovoríme po nemecky

graceful9
19. feb 2013

IInšpirovala som sa u “španielok“ s ich témou, kde píšu po španielsky. čaká ma matura z nemčiny a zistila som, že moje vedomosti sú vďaka individualnemu plánu v škole (a aj mojej lenivosti) nedostatočné.preto ma napadlo, že by sme si tu mohli písať po nemecky a tým pádom by sa moja a teda nie len moja nemčina zlepšila ;)) bola by som veľmi rada, keby sa tu našli maminky/ nemaminky, ktoré by si tu chceli písať po nemecky.vopred sa ospravedlňujem za svoju slabú nemčinu a budem rada, keď ma opravite poprípade mi niečo preložíte. možno nie som jediná, ktorá by potrebovala nemčinu zlepšiť 🙂

syslica
19. feb 2013

@graceful9 Hallo, schau mal hierher: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/uci-sa-niekto-z-vas-nemcinu/ es gibt hier viele gute Tipps und hoffentlich findet sich auch jemand, der dir konkret Rat gibt.

graceful9
autor
19. feb 2013

@syslica danke schőn ;)

ssisska
19. feb 2013

Ked chces vediet dobre po nemecky ,teoria ti nepomoze len prax.Overene!

majka1981
20. feb 2013

@graceful9 Hallo, worüber möchtest Du Dich unterhalten? Ich bin offen für viele Themen. Schlag was vor. liebe Grüße

wonderwall
22. feb 2013

@majka1981 ach jaj, chcem vediet aj ja nemecky 🙂 iba zacinam, pride m hrozne tazka v porovnani s anglictinou!

graceful9
autor
22. feb 2013

@majka1981 rozumela som tak polovici 😀 mohla by si pod to aj prekladať, prosím? možno sa do toho skôr dostanem 🙂 podstatu som síce pochopila, no žiaľ neviem ti odpovedať ☹

anjelicek26
22. feb 2013

@graceful9 - maturitu mas ale aj ustne, nie? Ked ti mozem poradit, prepni radio, prepni telku vyhradne na nemcinu a vysledky sa dostavia velmi rychlo. Pomoze ti to najviac, ja som takto spociatku nasavala anglictinu, ked sme sa prestahovali do anglicka, to pocut to zo vsetkych stran robi vela 🙂 Teraz mam anglictinu aj nemcinu na urovni, ze väcsina nespozna, ze niesom odtial...

graceful9
autor
22. feb 2013

@anjelicek26 hej, aj ústnu,,,začala som chodi aj na doučovanie, ale momentálne berieme gramatiku, rozprávať sa budeme, keď toto dokončíme,,,,teda nieže by mi nič po nemecky nepovedala, ale je jej všetko nerozumiem ☹ hmm to ti závidím tú úroveň 🙂 my nemáme žiadne nemecké kanály ☹ prekladám si texty, keď je čas, aspoň po troške, lebo ja sa slovíčka neviem učiť naspamäť, ja to musím v texte vidieť,,,

anjelicek26
22. feb 2013

@graceful9 - no ucit naspamät a gramatika hm, gramatika prijde automaticky, ked budes vela rozpravat, ono je to vlastne uplne prirodzene. Skus si pozhanat dvd-ka alebo programy v nemcine, pomoze to. Urcite mate, len treba pohladat a nastaavit. A uroven mam aku mam aj kvoli tomu, ze som v tych krajinach priamo zila, pocula to zo vsetkych stran a hovorila aktivne denno-denne... to je o inom, hlavu hore, pojde to!

graceful9
autor
22. feb 2013

@anjelicek26 no mne niektoré veci v gramatike robili problémy, profesorka my to nevedela vysvetliť, doučovateľka mi to vysvetlila za 2 hodiny a teraz len opakujeme 🙂 nevie, či na tom našom blbom skylinku niečo také objavím,,,mne by pomohol skôr nemecký film so slov. titulkami,,,

anjelicek26
22. feb 2013

@graceful9 - nepomohol, ak budes mat titulky, prestanes sa koncentrovat a zacnes citat. Idealne film, ktory uz poznas prepnut do nemciny na zaciatok. Ja viem, ze ono ti to prijde ze polku nerozumies zo zaciatku, ale ono sa to uz zacne vryvat do pasivnej slovnej zasoby a neskor to budes vediet aj pouzit. Mozog nasava uzasnym sposobom.

graceful9
autor
22. feb 2013

@anjelicek26 veru, ja im vôbec nerozumiem, to je strašné pre mňa, ako hovoria rýchlo a nezrozumiteľne,,,hmm musím niečo stiahnuť

graceful9
autor
22. feb 2013

@anjelicek26 vieš nejakú nem. stránku na sťahovanie? na uložto mi nenašlo, keď som dala názov po nemecky ☹ tam sú iba sk a cz asi alebo ja neviem :/

hrjanka
8. mar 2013

@graceful9 môžem ti odporučiť stránku Deutsche welle: www.dw.de - je tam časť Deutsch lernen, ak vieš po anglicky, tak je tam audiotrainer, kde máš slovíčka po anglicky aj nemecky vyslovované, perfektné na posluch. A potom je tam Telenovela, pozrela som akurát ten prvý diel - trvá čosi cez 3 minútky, krásne zrozumiteľne tam rozprávajú a môžeš si aj stiahnuť v pdf formáte text, ktorý sa tam rozpráva..je to úplne super na naučenie výslovnosti a počúvania

niecolle
13. mar 2013

Hallo Mädels, wer spricht noch Deutsch von euch? Ich bin Deutsche und lebe mit meinem Schatz in der Slowakei - Sväty Jur. Zufällig von euch jemand in der Nähe? Würd mich sehr über Kontakte freuen 😉

ani3012
14. apr 2013

@syslica Fakulta telesnej výchovy a športu
je správne preložené z googlu : Fakultät für Leibeserziehung und Sport