Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

palinkova87
12. dec 2012

@vever1 no tak to Tobko tiež sem tam ešte urobí, že sa hrá na malého ked vidí Nica.. ale naštastie ho to prechadza ako chodí do tej školky.. no ale Nico to je riadny expert to Ti poviem.. 😀 a Sven bil malinku??? 😖 fúú ta surodenecká láska má ale podoby😀

vever1
12. dec 2012

@palinkova87 hej mal take obdobie ze ju pacol po hlave alebo ruke alebo ju kopol ked sme spolu rano lezali v posteli. ale nastastie ho to preslo 😉

palinkova87
12. dec 2012

@vever1 juu tie naše ratolesti sú ale podarené🙂))))))

počujte raz som tu čítala, že niektora ste robili tu bryndzu ako to robíte.. lebo my už mame poslednúúú.. a do aprila daleko 😀 kým niekto príde z SK.. 😝

vever1
12. dec 2012

@palinkova87 ja som este nerobila ale kupis si fetu syr a to zmiesas s creme fresch ak si dobre pamatam 😝 @ikke

palinkova87
12. dec 2012

@vever1 dakujem

ekira
12. dec 2012

ahojte,ja robim ten cibulovy sirup s medom a je to mnami.boze to je den.som bola makat a pred 11 volali zo skoly ze amon spadol na ten zelezny stojan na bicykle.a ze s aneciti dobre.tak som povedala ze ja hned nemozem prist,az o pol 12 sa dostavim,tak som nabehla do skoly,amon bieli ako stena,a ja som s anahnevala a povedala im voje.preco oni nemozu ist s nim k doktorovi,ktory je mimochodom hne doproti skoly?ze pani prepacte kopec ludi je chorych.a ja som s aohradila ze keby spadol n ahlavu a zvracal by,to by ho tiez nechali cakat na vratnici? 😠 😠 😠 😠 v cakarni me cakali do 12,nejaka mlada doktorka ho pozrela,popocuvala.a ma narazene rebro.
inak ja si pametam ze synovec ziarlil nenormalne na svojho braceka.segra ho nemola nechat ani na sekundu spolu v jednej izbe.on hadzal do postielky podusky a povedal,ze on nechce braceka.on chce byt sam.ach tie deti 🙂

ikke
12. dec 2012

@vever1 dobre pamatas 😀
@palinkova87 inak feta je dost slana, slansia nez bryndza, cize aj ten vysledny mix je trochu slansi. este som to neskusala, ale na slovensku mame bulharskych susedov a ti davaju cely kus fety do vody na nejaky cas (ale teraz neviem na ako dlho...) aby sa z toho vyplavila ta sol, tak mozno by to stalo za vyskusanie 😉

rybca
12. dec 2012

@palinkova87 ahoj, ja som spominala, ze namiesto bryndze pouzivam turecky syr, ktory je ale tuhsi ako bryndza a trosku s inou chutou, ale clovek sa prisposobi, nebudem sa predsa stresovat, ze nemam bryndzu a utekat niekam az do Rotterdamu..🙂)))

ervenka
14. dec 2012

V stredu sme mali ockovanie a Daniel ani velmi neplakal, a doteraz jedina reakcia- vcera zvysena teplota- 38,7 a trochu je naladovy. Zatial ziadne kozne prejavy. Uvidime ako to pojde dalej... uz len 9 dni a mali sme sa byt niekde nad Nemeckom.
Napadla ma otazka- ako to riesite s UM, ked cestujete letecky? Pouzivame Kruidvat mliecko a sice je v babierovej krabici, ale vnutri je strieborna folia, nemyslim si,ze to rontgen presvieti a netuzim, aby mi zase security prezerala velky kufor, ako sa mi to stalo uz 3x (este za slobodna)

ikke
14. dec 2012

@ervenka my sme pouzivali nutrilon prave kvoli tomu, aby sme nemuseli na slovensko vlacit mlieko 😅 ale minimalne raz sme mali zvysok prasku v prirucnej batozine a nijako to colnikov netrapilo (na schiphole) 😉

vever1
14. dec 2012

My sme v nemocnici :(

ervenka
14. dec 2012

@vever1 to cooo? 😕 dufam,ze Emmka nema zapal pluc... Chudiatko male.

cestovatelkaandrea
14. dec 2012

@vever1 fuu, tak sa rychlo uzdravte. dufam, ze to nie je nic vazne. daj potom vediet ☹

lexxie_holandsko
14. dec 2012

ahoj holky, tak na mne padnul nejaky predvanocni splin. Jedeme do Cech, ale je mi jasne, ze se mi po prazdninach absolutne nebude chtit zpatky.. Do toho nas pristi tyden ceka rozlouceni v peuterspeelzaal, peutergym, priprava nejakeho jidla na vanocni vecer do skoly a baleni, darky atd..nemluvim o tom, ze doma to vypada, jak kdyby vybuchla bomba 😀 No ale Vanoce v CR si myslim uzijeme vic, nasi slibuji, ze vezmou deti na lyzarsky kurz..nebo my je vezmeme, tak si snad i zalyzujeme bez nich.

@ekira tak to je strasny, ze ho nevzali, vzdyt to mohlo byt vazne..ja jsem ve skolce u zuzky podepisovala, ze kdyby to bylo nutne, tak ji vezmou na prvni pomoc..No hlavne at je Amon v poradku, to zni docela vazne, co se s tim dela? Jen klid? Ja jsem kdysi mela pohmozdeninu pote, co me Edik jako hodne maly kopnul..do toho jsem byla tehotna a bolest teda silena, ale prasky zabraly.

@ervenka 9 dni je jeste dlouha doba, to bude urcite fit. S tim UM neporadim, ja jsem dlouho kojila a jezdili jsme vzdy jen autem..potom jsme presli na UM, ale to uz byly pauzy hodne velke.

@vever1 copak v nemocnici??

ad zarlivost tak u nas byla, ale jelikoz bylo Edikovi jen 2 roky a 4 mesice, kdyz se mala narodila, tak snad zadna hruza...a ted uz to jsou partaci, i kdyz se mydli obcas porad, ale zase si vyhraji. Ja si myslim, ze to je normalni. Treba manza se svagrovkou se snad ani nikdy nehadali 😕 , natoz aby se prali..svagrovka byla extremne klidne ditko..ale u vsech ostatnich ta zarlivost vetsinou nejakou dobu trva a je to logicke..

Palinkova vsak Tobko ma mladsiho sourozence a bude mit jeste dalsiho..ten ma narok..to nase Zuza si hraje na miminko taky a ma 6 leteho brachu 😎

lexxie_holandsko
14. dec 2012

@jarunice co se ti nelibi 🙂 Chaloupka je suprova a na to, ze jsi u toho pila tolik vina je docela rovna ;)

vever1
14. dec 2012

Malá bola od pondelka prechladnuta. V stredu večer sa jej pohoršilo a skončili sme na huiartsenpost. Vo štvrtok to ešte ako šlo ale dnešné ráno bola pohroma. Ona sa dusila a ja som pri nej plakala. A museli sme čakať do 10:30 kým sme mohli k huisarts :/ no a ten nás poslal na eerste hulp a tam skonštatovali že ma rs vírus :( až zle sa mi na ňu pozerá keď ju vidím na tom kyslíku :(

ervenka
14. dec 2012

@vever1 tomu nasemu huisikovi zacina teda riadne sibat- cakat z malych babom...
To ti nezavidim, babulka malinka. A taka je zlatunka.

vever1
15. dec 2012

@ervenka no on s tým nič nemal. To asistentka rozhodla. Ale aj tu v nemocnici ma také záchvaty kašľa. Musíme to len vytrpieť. Musí dostať tie hlieny von. :(

lexxie_holandsko
15. dec 2012

Vever to je strasny, drzim palce, at je lip..Asistentky jsou silene, nekdy mam pocit, ze to jsou doktori..neda se v takovych pripadech jet rovnou na eerste hulp, nebo zavolat zachranku.? Prece mi nerikej, ze te nechaji takhle cekat pri duseni.. 😠

zuzskabluzska
16. dec 2012

ahojte, zijem v haagu , mam 8 tyzdnovu dcerku, a mame upchaty nostek, citam teraz nejake rady.. zvlhcovac mame.. ale akosi nepomaha,stale sa jej tazsie dycha, odsavacku mame taku hrusku,,ale nic..chcem kupit tu odsavacku na vysavac.. ale neviem kde to mam pytat.. poradite mi🙂 dik

vever1
16. dec 2012

@zuzskabluzska odsavacku na vysávač tu v nl nekúpiš. Iba na sk alebo v cz. Ale sa mi marí že tu @ikke raz spomínala že sa dá kúpiť cez net. Inak sa tu dá kúpiť len taká čo dáš hadičku do nošteka a z druhej strany ťaháš. Ale to je tiež niečo podobné ako ťa hruška. Nevytiahnes veľa 😝 v lekárni alebo v da, kruidvate si môžeš kúpiť aj spray so zoutoplossing do nošteka. Existuje aj pre úplne malé bábätká.

vever1
16. dec 2012

@lexxie_holandsko to ona sa dusí aj v nemocnici. To je preto že musí vykašlať tie hlieny a také malé bábätká s tým majú problém :( je to hrozné na ňu vtedy pozerať a nemôžeš nič :( včera toho bolo na mňa už veľa a veru som si aj porevala a dnes ráno som sa dala do reči s jednou maminkou čo jej synček leží oproti nás a on má rakovinu pečene :( vtedy som si hovorila že ten môj strach je nič oproti tej jej strachu :((( také malé detičky by takúto chorobu nemali mať :( už aby sme boli doma z nemocnice lebo pozerať na tie choré detičky mi trhá srdce :(

ikke
16. dec 2012

@zuzskabluzska niekde na tete som ju videla predavat, skusim pohladat.
inak my mame tu otrivon cucaciu a celkom dobre nou dokazem nos vycucat 😉 alebo zeby som mala take sile pluca? 😀
hruska z hemy je uplne o nicom 😝

ikke
16. dec 2012

@zuzskabluzska
http://www.waschbaer.nl/Neuszuiger--17551n1a377...
alebo to iste lacnejsie
http://www.zizapp.com/pages/hoe-werkt-het.html tam treba kliknut na to zelene okienko a objednat
😉

ikke
16. dec 2012

heh...
"na tete" = na nete
"otrivon"= otrivin
to je tak, ked sa pise jednou rukou, s dietatom na hrudi, pohupujuc sa na kancelarskej stolicke... 😅

vever1
16. dec 2012

@ikke tu otrivin som ja neskusala lebo som si kúpila raz na sk takú na cucanie a ťa bola o ničom tak som už potom nechcela vyhadzovať peniaze :p ha ha ha a sa mi ráta človek ťa spomenuté a hneď sa ozveš 😝 ako sa máte? Deti poslúchajú?

@cestovatelkaandrea ak sa nemýlim ty si už nastúpila do práce že? Ako to zvládaš?

ikke
16. dec 2012

@vever1 my dobre, deti v podstate posluchaju, len prave uvazujem, ci mlademu nezrusim denny spanok, zas sa prehadzoval do desiatej v posteli, medzitym zobudil malu, lebo sa nechal ulozit do papovej postele 😝 😅

vever1
16. dec 2012

@ikke no nás spáva tiež už kadejako cez obed. Dnes vraj tiež nespal 😝

ikke
16. dec 2012

@vever1 a ty co, opakovanie je matkou mudrosti? 😀
citam, ze ste boli v spitali, tak dufam, ze budete mat pokojne vianoce...

vever1
16. dec 2012

@ikke to mi nejak zblblo. Píšem z mobilu. A v špitáli ešte sme :(