Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

andreaka11
14. jún 2010

no ti moji mali uz zacali povzbudzovat vcera. nakrmila som ich mrkvou a hadajte, co maju oranzove 😀 😀
dnes sme boli na konzultacii. zajtra mame polrok!!!! a vazime okolo 7.4 kg a meriame 67 cm.. a tiez nam povedala pani doktorka, ze mozeme zacat s chlebom. ale my sme sa rozhodli, ze s nim zacneme az po 7 mesiaci.

andreaka11
14. jún 2010

@endzi30 @cestovatelkaandrea no a vsetky andrey, zijuce v holandsku, sa stretli 😉 😝

ikke
14. jún 2010

to hraju uz o 13.30?
mm ma tiez volno, lebo ho ma aj jeho sef a zaroven jediny kolega, tak ze on nebude sediet sam v robote... a my s malym ideme o 12.00 ku kamoske, tak pozerat asi nebudeme, ale dudel berieme so sebou 😀 (inak pozeranie futbalu je podla mna desna strata casu, za dve hdinky ledva jeden-dva goly vacsinou... 🙄 😅

cestovatelkaandrea
14. jún 2010

@andreaka11 to mate peknu vahu aj vysku. aj mne vraveli na poradni s tym chlebom, ze mozem zacat od siesteho mesiaca ked kojim ale ja som pockala az do osmeho. ved malemu nic neuslo. v tej dobe jedol akurat zeleninu a pomalicky zacinal aj s ovocim. takze tolko novych veci naraz by bolo vela.

mas pravdu Andrey sa stretli v NL. A este dalsia zaujimavost je, ze Endzina malicka Mila sa narodila presne vtedy kedy aj ja 😉 7.12. 😀

@ikke zdielam podobny nazor. pozeram len tie zapasy, kde hraju moju oblubene krajiny. no a to ze fandim Nemcom v kancelarii povedat nemozem 🙂 lebo by ma tu asi ukamenovali. strasne ich neznasaju. Cela nasa dedina totizto zije futbalom a nic ine ako vitazstvo holandska si nepripustaju.

andreaka11
14. jún 2010

@cestovatelkaandrea no to je super. moji mali sa narodili 15.12., takze spravime velku oslavu niekde medzi 🙂

holandskooooo.... tu tuuuuuuuuut.... najradsej by som im tu trubu do huby vrazila, ked s tym hukaju pri mojom kociku.............. ☹

ekira
14. jún 2010

@andreaka11 zvykaj si 😀 za par rokov budu aj tvoje takto trubit.......ale ja s apriznam,mne osobne to tiez vadi 🙄

andreaka11
14. jún 2010

ooooo len to niee 😉 snad to ale ten jeden tyzden v roku nejak vydrzim 🙂

miriamp
14. jún 2010

no,mne sa tato oranzova horucka celkom paci,ale odtial potial. dnes som bola u zubara o 14 hod. a samozrejme v cakarni v radiu futbal, a v ordinacii takisto.......normalne som mala obavy ci mi ujko zubar niekde do jazyka nezavrta,haha ale dopadlo to nastastie vyborne. (vo stvrtok mi volala zub.sestricka ,ze ci v pondelok pridem,kedze je futbal,lebo vela pacientov si zmenilo termin,ci nahodou aj ja neplanujem.to je co?)

ikke
14. jún 2010

@andreaka11
jeden mesiac si asi chcela napisat... 😉 nevyzera to na rychly odchod oranzovych z afriky...

ikke
14. jún 2010
miriamp
15. jún 2010

boer zoekt vrouw po slovensky......ha...uz pred par tyzdnami som o tom citala,ze to zacina,no podla mna to nebude taky trhak ako tu bol. nahodou som to velmi rada pozerala kazdy rok,a pozrem aj slov.farmarov,hlavne ak tam ukazu aj trochu hornateho okolia,co tu mi chybalo.

aaaaaa dnes hraju slovaci,, aaaaa dnes pridu nasi,tak sa tesime......

@andracestovatelka a preco ty fandis nemcom? ja zase fandim portugalsku

cestovatelkaandrea
15. jún 2010

@andreaka11 kludne to potom mozme oslavit vo velkom style 😉 tolko Andrey po kope este nebolo 😀

@miriamp samozrejme, ze fandim aj nasim,ved mam aj tricko Slovakia s nasou vlajkou a len tym drazdim kolegov. Nemcom fandim preto lebo hraju pekny technicky futbal. Da sa na nich pozerat ked hraju. Prihravky lietaju tam kam maju a nie je to len kopanie lopty do neznama. Tak asi preto. Ale urcite aj Portugalsko bude OK. Tiez sa mi lubi tato krajina.

@ikke a to uz nic zaujimavejsie asi nemohli vymysliet. z mojho pohladu je to dalsia blbost v TV.

andreaka11
15. jún 2010

@cestovatelkaandrea anooo, oslavime a aj meniny potom mozeme oslavit spolu, ibaze ja ich neoslavujem.... ale spravim vynimku 😉

som prekvapena, ako skoncil futbal. som necakala remizu... ale nasi ma teda milo prekvapili. aj jaa mam slovenske tricko, ale uz ma svoje roky a slov.znak tam uz ani nie je vidiet 😝

mkatka
15. jún 2010

Ahojte,

nežijeme v Holandsku ale chystáme se tam na dovolenou. Máme 2 děti, skoro 4 letýho a 8 měsíční. Holandsko mě napadlo kvůli kolům, který se tam dají půjčit a pohodlně a hlavně bezpečně jezdit. A taky že tam (doufám) nebude zas takové horko. chceme jet na blind, ale přeci jen představu chci mít. Můžete mi sem hodit pár tipů co a jak, kam jet, kam nejet, kde je co pro děti a tak? Byla jsem tam kdysi se školou a pamatuju si místo, kde jsou miniaturky celého Holandska, to by se prckovi mohlo líbit....no určo budete vědět i další místa. Moc díky

suzanna
16. jún 2010

@mkatka to miniaturni mestecko se jmenuje Madurodam do 2.7. maji otevreno do 20.00hod a od 3.7. do 31.8. do 23.hod.
Jinak tady mas moznost vybrat si nejaky vakantiepark tam je vse i pro deti.Asi bych jukla na net.Treba tady:

http://www.centerparcs.nl/NL/NL/parken/park_zan...
Je to primo u more a muzes si pujcit i kola 😉

taty
16. jún 2010

ahojte dievčatá.Môžem sa ku vám pridať.Ja som síce z Belgicka ale však do Holandska je to kúsok 😉 My radi chodíme do Sluis máme to blízko.Ako často chodíte domov na Slovensko? Nám sa darí tak každé 3 mesiace čo je fajn lebo dcéra chodí na skúšky takže som dosť často z priateľmi a keď ideme domov autom urobím si aj nákup vecí čo mi v Belgicku chýba a načo sme zvyknutý zo Slovenska.

suzanna
16. jún 2010

@taty do Sluis to mam kousek ja bydlim v oblasti Zeeland 😉

taty
16. jún 2010

tak to je naozaj kúsok 🙂 Ako dlho ste v Holandsku?

suzanna
16. jún 2010

Ja jsem tu 6 let a ty jsi v Belgii jak dlouho??

taty
16. jún 2010

dva a pol roka .Ale my sme predtým viac cestovali lebo muža mám belgičana a jemu sa páči Slovensko.Tak sme to mali tak trochu cestovatelské 🙂

cestovatelkaandrea
16. jún 2010

@mkatka no tak ten Modurodam je v Den Haagu. Inak je to krasne historicke mesto. Nedalo Den Haagu je zname pristavne mesto Scheveningen. Takze ked budete tam, tak sa ti oplati v pripade pekneho pocasia ist aj tam.
Inak ak vyhladavas raj na cyklotury tak velmi krasna je na to provincia Limburg. Dokonca aj krajina je velmi pekna na pohlad, nie taka rovinata ako zvysok Holandska.
Oblast kam by som ti neodporucala moc ist je provincia Flevoland. Tam toho fakt moc na obdiv nie je. A ak hladas historiu tak to urcite nie.
Rada cestujem po Holandsku a z tych miest co som videla sa mi lubilo napr.:
Urk-typicka rybarska dedinka
Giethoorn- male benatky v Holandsku, po dedinke sa plavis na lodke
Maarken- pekna typicky holandska dedinka na ostrovceku s moznostou cyklotury k majaku. Normalne som tam mala pocit, ze sa tam cas zastavil.
Kinderdajk- dedina pri Roterdame s hadam najvacsim poctom veternych starych mlynov po kope.
Asi kazdy holandan, ktoreho poznam by ti povedal, ze to najkrajsie z holandska najdes vsade len nie vo velkomestach.

cestovatelkaandrea
16. jún 2010

.... pokracovanie
neviem presne co hladas, ale je tu velmi vela zabavnych parkov pre deti, ak by si chcela aby sa aspon starsi syncek zabavil.
Keby som bola ja na tvojom mieste, tak by som si urobila okruznu jazdu po Holandsku

ikke
16. jún 2010

inaczavinac...madurodam je uz v scheveningene a odtial je to k moru fakt co by kamenom dohodil, mozno taka pol hodinka (ak vobec) peso dospelackou chodzou 😉

cestovatelkaandrea
17. jún 2010

@ikke to ma nikdy nenapadlo. vzdy som videla tabule z Haagu, lepsie povedane nedaleko slovenskej ambasady. vzdy sme tam boli autom. no vidis, nabuduce sa prejdeme peso ked pride nejaka navsteva zo SR ku nam a budeme robit nejake vylety autom. dik za typ 😉
my sa teraz chystame stale na Texel na predlzeny vikend. doteraz nam to nevyslo, lebo vzdy prsalo. tak hadam v july to uz bude mozne.

mkatka
17. jún 2010

Moc vám děkuju za tipy. My chceme určitě vidět vícerověcí, takže budeme jezdit, jen nevím,j estli s prckama není lepší se uhnízdit někde, kde mít zázemí (muž ráno natrefil na rodinné penziony) a odtud vyjíždět na výlety.
Myslím, že jste vzpomenuly vše, co bych chtěla vidět - ty miniaturky, parky!!!! aby se starší vybláznil, z mlýnů bude taky nadšený, z "Benátek" zase já, máme rádi ryby, takže to rybářské městečko taky super a k moři určo taky pojedeme, škoda jen že tam nebude moc teplý, aby mi mladej ejště nenastydl 😕

Jak je to tam s praním? Bývají tam takové ty prádelny ve městech, jak znám z amerických filmů? I se sušičkami? V tom případě bych vzala látkovky s sebou....

mkatka
17. jún 2010

Ještě mě napadlo,jak je to tam s nákupama oblečení - vyplatí / nevyplatí / stejné jako na Slovensku (=draho), jestli tam najdu přibližně stejné sítě obchodů jako tady - HaM, CaA.....nebo koukat po něčem jiném

mkatka
17. jún 2010

No a jak jsem to odeslala, napadlo mě ještě zeptat se na průměrné počasí - jaké tam bývá poč. začátkem júla? Přibližně, já vím, že všude se může počasí změnit - třeba tady u nás je zima teď i v mikině, přitom před týdnem jsem se na sluníčku roztápěla, ale tak, abych věděla, čeho si přibalit víc....

cestovatelkaandrea
17. jún 2010

@mkatka -mozno bude lepsie ak budete v nejakom kempe (nemusite byt v stane, su tam aj karavany, alebo bungalovy) a odtial budete chodit na vylety. ak najdes volny niekde v blizkosti Roterdamu, tak vylet do Haagu, Scheveningenu a Kinderdajku (mlyny) mas velmi blizko. Cele NL je v podstate male, takze sa da autom prejst velmi rychlo- pokial nie su zapchy. Upozornujem ta, ze je to v NL dost bezne, tak aby si nebola prekvapena, ze musite stat v zapche aj pol hodinu. Do Urku by ste to mali potom cca nejaku 1.5 hodinu a do Giethoornu (Benatky) mozno 2 hodiny. To by ste mohli mat aj ako taky celodenny vylet z kempu. Inak kempov je tu plna kopa, takze najst mieto by nemal byt problem.
-co sa tyka prania, tak vo velkych mestach su pracovne. ale aj v kempoch by mali byt pracky. ak si budete rezervovat miesto v nejakom tak si to jednoducho over.
-H&M a CA su tu v kazdom vacsom meste. Ak hladas nieco velmi lacne a je to aj v malych dedinach tak potom skus nakupit oblecenie v obchode Zeeman alebo Wibra. Ten je velmi lacny a je vsade v kazdom meste aj dedine.
-pocasie je velmi premenlive. doobeda moze liat ako z krhly a poobede uz svieti slnko. som tu len treti rok ale jul byva u nas zvacsa okolo 20°C mozno nieco viac. sem tam prsalo.

mkatka
17. jún 2010

20°C je akorád, když chceme výletovat....gumáky, deštníky a pláštěnky teda s sebou 😎

Kempy proberu s mužem, zkusíme si najít něco na netu pro představu.

Mám dotaz na Suzannu co je to "vakantiepark" - jsem v prvním momentě myslela, že jde o nějaké zábavné parky pro děti, ale odkaz mi ukázal spíš ubytování....jsem asi pochopila špatně, že? 😅

mkatka
17. jún 2010

a dotaz na tělo - jak si tam stojí finančně autosedačky a jaké jsou v Holandsku trendy co do bezpečnosti? Tady co prodejce to názor, ty nejdražší se vejdou do 300Eur