Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
19. máj 2017

@barbora111 jééj super, a ak môžem otázočku o tom ruskom kole? Čaká sa dlho a kúpime lístky až na mieste ,jeden nikdy nevie či sa niečo nezmení tak či si postojíme aj pri pokladni?

leonii
19. máj 2017

@ikke tak pri mori sme boli len pri Roterdame (či tam niekde, ja nepozerám do mapy 😀 ) Díkes za upozornenie, vezmeme veci naviac 😀 👏

barbora111
19. máj 2017

@leonii nečaká sa vôbec ide to rýchlo a lístky sa kupujú na mieste.A vietor tam fakt dosť fúka 😉A je tam aj potom taká detská herna alebo zrkadlovej bludisko v tom nákupnom hneď pri promenáde alebo trampolína pre deti a sea life.

leonii
19. máj 2017

@barbora111 supiš, vďaka tak hádam bude čas a skočíme tam a ked nie tak aspoň mám plán na leto 😀 😀

ervenka
20. máj 2017

@leonii da sa kupit listok- kombinacia sea life& madurodam (zmenseniny). parkovne na SCHV. je dost drahe. Niekde sa da parkovat len polhodku. Ak mozem poradit, nechajte auto trebars aj pred ambasadou a prejdite sa. Od ambs. to nie je daleko. Delft bol bleeh. Rozkopane, zle oznacene, zla mapa. baba v VVV nevedela nic. Kym sme nasli vyrobnu porcelanu, pol dna sme zabili....
V kinderkijku sa dalo ist na na lodku.

nika218
20. máj 2017

Ahojte baby, prosim Vas, da sa v tom slovenskom obchode Slavia v Haagu kupit aj slovensky alkohol? Resp.je moznost kupit niekde slov.alkohol (Slovovica a pod. )? Stahujeme sa a chceme sa zavdacit nasmu domacemu za pomoc.
A este jedna otazka, co by ste nam doporuculi v Holandsku? Nieco pre 2,5 a 3,5 rocne deti. Uz sme boli v Keukonhofe, v zoo v Rotterdame, v Haagu v Marudodam a na plazi, vo vojenskom muzeu pri Utrechte. Zajtra ideme do vlakoveho muzea v Utrechte. Zboznuju kupanie, zvierata...
Dakujem za kazdy tip.... 🙂

ikke
20. máj 2017

@nika218 ballorig alebo podobne herne pod strechou. a Burgers Zoo v Arnheme, Apenhul v Apeldoorne, niektory z "tropickych rajov"- plavarni/kupalisk, kinderboerderij, ... viac ma momentalne asi nenapada

ervenka
21. máj 2017

@nika218 neeeee, dnes nie do Utrechtu. Az o tyzden. Pride aj Thomas vlacik. Bude sranda- premietanie, velka plocha na hranie s vlakovymi stavebnicami, predstavenie, fotenie...

ajana1
21. máj 2017

@nika218 asi aj dost zalezi odkial ste. Pre mensie deti je super sprookjesbos v Enkhuizene, vonkajsie ihrisko v Naardene, Zoo v Amersfoorte, orchidee hoeve vo Flevolande a vela inych moznosti.

nika218
21. máj 2017

@ajana1 my sme v Utrechte ale nemame problem ist aj dalej... nam pride ze tu je vsetko blizko 🙂. A dik za tip. Nakoniec sme neboli v tom muzeu. A prosim tam si musis kupit listok presne na den?

nika218
21. máj 2017

@ikke diki 🙂

ajana1
22. máj 2017

@nika218 a je toho este daleko viac ale toto je vsetko relativne blizko vas 😉

nika218
22. máj 2017

@ervenka
@ajana1
Baby vy ste poklady...🙂 dik
Moj mm ma prtulu v zadku. Len pride domov z prace a uz sa pyta kam ideme 🙂. Tak mame inspiraciu...

ajana1
22. máj 2017

@nika218 Inak ten oud vankeveen je uzasny a od vas nanajvys pol hodku autom. Mozno sa vam tam oplati aj abonament kupit. A super je ze je to pretpark pre male deti a vstupne tiez nie je nejake zavratne. 😉

fadama
22. máj 2017

@nika218 Tak to potom tvoj MM má super robotu ked este z roboty dakde chce íst. Moj príde domov a je rád ze sedí. 🙂

nika218
22. máj 2017

@fadama tak on fyzicky nemaka. Zamestnava hlavu. A vylety su jeho relax 🙂... neobsedi doma...

fadama
22. máj 2017

@nika218 Tak to má velmi dobre. 🙂

fadama
23. máj 2017

Neviete mi poradit co znamena ked si mam moznost vybrat ako budem platit cez internet je tam Ideal a Klarna a prave neviem co znamena tá Klarna.
( ideál viem co je .)
Dakujem

ervenka
23. máj 2017

@fadama klarna je platenie po objednani. Napr. objednas si nohavice ale neplatis hned. KEd ti pridu bud je faktura/sek alebo ti pride email ze mozes zaplatit na taky a taky ucet atd. vacsinou mas 2 tyzdne na zaplatenie

fadama
23. máj 2017

@ervenka tak ked mi ich postár donesie ( tie napr: nohavice ) tak iba potom to zaplatím ??????? ci ich budú drzat na poste ci akko nechápem tomu. ☹

ervenka
23. máj 2017

@fadama postar normalne doruci, bud dostanes mail alebo je pribelena faktura/sek.

fadama
23. máj 2017

@ervenka no budem to musiet raz vyskúsat, pouzivam ten ideal ale uz ma zaujimalo aj co je tá klarna.

Dakujem. 🙂

ikke
23. máj 2017

@fadama len si daj pozor na priplatky, za klarna casto platis nieco navyse

fadama
23. máj 2017

@ikke Jáj tak na to som nemyslela ze budú aj príplatky. A nevies aké/kolko ?

ikke
23. máj 2017

@fadama zvycajne to byva napisane tam, kde si vyberas sposob platby.

barbora111
25. jún 2017

Ahojte ,ktoré máte školopovinné deti kupuje sa tu niečo učiteľom na začiatku a konci roka?Alebo sa sklada z ostatnými rodičmi?Ďakujem 😊

fadama
25. jún 2017

@barbora111 v ''nasej'' skole sa zvyknu aj skladat a na oci sa aj daco nosi jeden kvietok alebo hoco co chces, na zaciatku sa nic nenosí.

ikke
25. jún 2017

@barbora111 na zaciatku nie, na konci roka u nas mavaju tzv. juffendag (mali predskolaci mali tento tyzden, stvrtaci este len budu mat) a tam sa zvykne davat nieco male kazdej ucitelke/ucitelovi, lebo to je akoze oslava ich narodenin. a este na konci 2. triedy sme sa skladali po 5-10 eur na taky vyuzitelny darcek pre ucitelku aj spoluziakov, ktori ostavali v predskolskej triede, lebo u nas je 1. a 2. trieda spolu.
inak ziadne kvety, knihy ci nebodaj financne dary... maximalne ak deti nieco same vytvoria.