Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

minea
5. apr 2011

@miriamp Máme za sebou první měsíc v NL, trochu už jsme se zabydleli 🙂 .

ikke
5. apr 2011

@minea ako pise miriamp, kazdych 5 rokov, robi to huisarts (vseobecny lekar), resp. jeho asistentka odobera vzorku. ja teda neviem, nemame s tymto v rodine problemy (klopklopklop), takze nepatrim do rizikovej skupiny, ale mne sa to zda celkom ok aj vzhladom na to, ze ked si pozries statistiky WHO, holandsko ma menej pripadov rakoviny krcka maternice nez slovensko... na slovensku, povedzme si otvorene, totiz kooopec zien nepojde k tomu gyndosovi ani len raz za tych 5 rokov na preventivku 😝 ono to nevznikne zo dna na den a keby vysledky neboli uplne ok,bola by si castejsie sledovana, to viem s istotou 😉

miriamp
5. apr 2011

jasne, tiez som neni rozhyckana bielymi plastami. kazdemu ako co vyhovuje. ale ja som kedysi mala cosi, co sa tu vobec nesleduje, tak aj preto tam sem tam idem , a ked som uz tam hned si dam aj ten ster urobit.

palinkova87
7. apr 2011

babulky a tu sa poberá rodičovksý príspevok?? aj ked tu nerobím a budem rodit tu?? lebo všetko čítam akolo materskej dovolenke,ale o rodičovskej tu neni nič písane 😖

ikke
7. apr 2011

@palinkova87 nie, rodicovsky prispevok tu neexistuje, existuju iba nieco ako "pridavky na deti" - kindertoeslag a kinderbijslag; plus ak pojdes pracovat, prispevok na jasle/skolku. a matersku dostanes iba, ak si tu mala zamestnavatela, ten ti ju plati 3 mesiace, potom sup do roboty... ani ziaden prispevok pri narodeni tu neexistuje, takze ak este mas trvaly pobyt na slovensku, mozes si on po porode poziadat tam.

rybca
7. apr 2011

@palinkova87 ahoj, mne este tu v NL posielaju nejake peniazky z dani, aj ked poberam rodicovsky na SK a aj za rok 2010 nam maju nieco vratit, takze ak tvoj partner pracuje, tak mozno tiez nieco dostanete. Ja len dufam, ze to ekonomovia nedoplietli a nebudeme to musiet vracat.

palinkova87
7. apr 2011

@rybca no moj priatel tu dostal zmluvu na kontrakt.. nastálo..

rybca
7. apr 2011

@palinkova87 no tak to ako moj, tak mozno vam nieco budu vracat

palinkova87
8. apr 2011

@rybca však uvidíme 🙂 ešte je na to dost času aby sme si to pozistovali.. 🙂 a ten bonus potom na dietatko si može uplatnit tu? či to také tak isto neexistuje??? 😖

rybca
8. apr 2011

@palinkova87 tu tusim yiadnz bonus nemaju

rybca
10. apr 2011

Dievcata, mam tu skusku, takze uz sa zo mna moze stat holandan..🙂 Uz si len ist po diploma..🙂 Vopred dakujem za gratulacie..🙂)))))

miriamp
10. apr 2011

@rybca super, gratulujem. tak vidis ze si to zvladla. 🙂 zasluzis si nieco sladke si pre upiect 😀 ale to si uz asi aj urobila 😎 my sme mali dopoludnie na bicykloch , tak sme kaput, snad budu deturence teraz spat veeeeelmi dlho.
peknu nedelu este.
🙂

palinkova87
10. apr 2011

@rybca ako dlho si sa učila holandsky?? 😀 inakšie gratulujem 😉 😉

rybca
10. apr 2011

@miriamp a vies, ze ani nie? ale piekla som tento tyzden tortu pre kamaratkynho syna na narodky (pripajam foto) a buduci chcem upiect tej moj taalcoach, nejaku malinku s holandskym motivom..🙂

@palinkova87 tak v NL som rok a pol, tak tolko sa asi aj ucim, ale nie moc intenzivne..🙂)) pri tej poslednej skuske som mala viac stastia ako rozumu..🙂

palinkova87
11. apr 2011

@rybca fú a to si sa tak rýchlo naučila no superovo 🙂))))

endzi30
11. apr 2011

@rybca - velkaaaa gratulaaacia 😉 si sikulka, co sa o mne neda povedat 😀 😀 😀 obdivujem, ze si to zvladla pri malom, ja mam doma priiisavnika prisavnikoveho a dovi dopo, keby som len knizku otvorila 🙂 takze musim pockat, ked mala vyrastie trosku a osamostatni sa 😅 chyba mi uz len jeden level 😅

no a ta torta je fakt kraaaaaaaaasna...to pecies ked malinky spi? ci on sa pekne sam hraje? ja som v kuchyni minimalne, lebo Milla mi stale len na kredenci vysedava a na stole 😠 😠 si prisunie stolicku a hotovo....asi to budem na retaz privazovat 😀 😀 😀

rybca
11. apr 2011

@endzi30
@palinkova87 cak ja som sa tiez ucila len ked maly spal a kurzu sme obetovali 4 vecery z tyzdna, nebolo to bohvieco, aj preto som rada, ze to uz mame za sebou a s tou mojou holandstinou to nie je az take slavne ako to vyzera na prvy pohlad..🙂 torty tiez robim vacsinou ked maly spi, este tak korpus sa da, ze to len dam do masiny, vymiesa sa same, prelejem do formy a dam do rury, ale zdobit sa doteraz dalo len ked spal. Cak toho spidiho som robila od 21.00 do 1.15. Ale dorabala som ju cez den a ked Matko otravoval, tak som mu vysvetlila, ze to je pre Timinka, ze ma narodeniny a ze to musim dokoncit a kupodivu to pochopil a isiel sa hrat...🙂 Len na zaver este prisiel, ale to som mu dala kusok hmotu a hral sa s nou, ani ju nejedol, ako kedysi..🙂)))

cestovatelkaandrea
12. apr 2011

@rybca tak gratulujem. ty si fakt sikula 😉 no teraz si dam odkaz na ladnicku, ze to musim do buduceho leta urobit aj ja 😉
takze bude z teba holandan. aj si nechas zrusit slovenske obcianstvo? neviem co je na tom pravdy ale ak sa mi dobre mari, tak mozes mat teraz len jedno obcianstvo.

cestovatelkaandrea
12. apr 2011

@rybca objednavam si u teba tortu pre drobca ked bude mat tri roky 😉 pecies fakt nadherne torty. 🙂

rybca
12. apr 2011

@cestovatelkaandrea o obcianstvo mozeme poziadat najskor o 3,5 roka, tak dufame, ze to dovtedy zmenia, inac neviem, nerada by som prisla o slovenske obcianstvo

a kedy bude mat drobec 3 roky? a pridete si po nu, alebo budeme pozvani na oslavu?..🙂))))) a aby si vedela, rozhodla som sa, ze uz robim len tento americky cokoladovy korpus, je to bez kremu, len dookola bude cokoladove maslo, ale inac je super, ide tam cukina, takze to vobec nie je suche a nepodlieha tak skaze, kedze tam nie je krem..🙂

rybca
12. apr 2011

@cestovatelkaandrea no tak drzim palce..🙂)) o obcianstvo mozeme poziadat najskor o 3,5 roka, tak dufame, ze to dovtedy zmenia, inac neviem, nerada by som prisla o slovenske obcianstvo a aj o svadbu, kedze sa moj najdrahsi rozhodol, ze svadba bude az po obcianstve...🙂))))

a kedy bude mat drobec 3 roky? a pridete si po nu, alebo budeme pozvani na oslavu?..🙂))))) a aby si vedela, rozhodla som sa, ze uz robim len tento americky cokoladovy korpus, je to bez kremu, len dookola bude cokoladove maslo, ale inac je super, ide tam cukina, takze to vobec nie je suche a nepodlieha tak skaze, kedze tam nie je krem..🙂

ikke
12. apr 2011

btw, holandske obcianstvo stoji tusim okolo 600 eur a jedine, co z toho mate ako extra oproti len SK obcianstvu (kedze oboje je EU) je, ze tu potom mozte volit do parlamentu 😉

rybca
12. apr 2011

@ikke a este tu svadbu hocikde, nie len na ambasade..🙂))

cestovatelkaandrea
13. apr 2011

@rybca Damian bude mat tri roky 6.9. takze to je este dost daleko. Ale ja by som mu chcela dat tortu Thomasa. Je do neho strasny blazon. Na nete mi nasla kamaratka aj postup ako tortu urobit a ozdobit. Dam sem aj ten link na tu tortu. Pre tortu by som si aj prisla, to nie je problem. Ale nie je ani problem vas na oslavu pozvat 😎 😀 Ved sa este dohodneme. Do septembra casu dost.
Co je zle na svadbe na ambasade? Ved to je hotova romantika... 😀 😀 😀

@ikke ja by som si tu skusku urobila len kvoli praci. aj teraz kolegovia sa pytaju, ze kedy pojdeme s manzelom na skusku.... kvoli obcianstvu by som to nerobila. ja som rada, ze mam slovenske 😉

rybca
13. apr 2011

@cestovatelkaandrea ok, daj link, ja hovorim, je lepsie 1 vidiet ako 100x pocut..🙂))))) a tiez nechcem prist o slovenske obcianstvo, preto dufame, ze za tych 3,5 roka zmenia ten zakon...🙂))))

lucka527
13. apr 2011

halooo nieje tu nejaka mamicka z UTRECHTU alebo nieco poblizku....uz sa asi zblaznim stale len s malou doma a uz nam to lezie obom riadne na mozog.... 😒 tak ak niekto tak sa prosim ozvite rada sa zoznamim 🙂

ikke
13. apr 2011

@rybca to som nevedela, ze dvaja neholandania sa nemozu zobrat hocikde...? 😅 ale zas to by si sem trepala celu svoju rodinu? ci bez rodiny? to by som v tom pripade rovno isla do las vegas 😀

@cestovatelkaandrea ja som si skusku robila iba preto, aby som sama vedela, aku oficialnu uroven mam, lebo na mojej skole robili skusky iba do mojho prichodu 😕 teraz je ale fajn, ze ju mam, chystam sa na HBO

@lucka527 utrecht ani nic moc pobliz tu nemame, aspon nie z tych, co sem pisu pravidelne ☹ ja som az za arnhemom, to je dobra hodina od utrechtu

lucka527
13. apr 2011

@ikke

ikke
13. apr 2011

@lucka527 ...ale je aj mozne, ze si zle pamatam, lebo ako som teraz pozerala, o niektorych vobec netusim, kde su... 😨

lucka527
13. apr 2011

@ikke no tak hadam sa mi niekto ozve kto je poblizku 😉