Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eri28
26. mar 2015

@ervenka ja som nasla na nete ze 45 eur svadba bez ceremonii Amsterdam Zuidoost gemente.Ale ona nas o tom vobec neinformovala a ja som sa jej na to pytala.

ervenka
26. mar 2015

@eri28 preco by ti mala hovorit o lacnejsej moznosti? VEd by uradnicka isla proti sebe... Vytlac si to, ukaz jej. Uvidis reakciu. 😀

eri28
26. mar 2015

@ervenka skusime druhy urad tu nam ani meno dietata mojho nechceli zmenit a tam kde sa narodil nerobili problem.

eri28
26. mar 2015

@ervenka neviem pisu ze geregistreredt neviem ci to je ake registrovanie mozno to nie je oficialna svadba.

ervenka
26. mar 2015

@eri28 daj cely link. 😉

leonii
27. mar 2015

Baby nejaké zvyky na Veľkú noc? Dnes ma v škole prekvapili ozdobovaním kríža. Sme sa s Melkou učili spolu 😎 😀 😎 Chystajú veľkonočný obed tak neviem či mám pri tom ničo čakať či sa to len všetko zje? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 P

ervenka
27. mar 2015

@leonii katolicka skola?
Tu max. hladanie vajicok v trave. 😉

ikke
27. mar 2015

@leonii hej, palmstok, zaujimave, ze moj mlady s tym tiez dnes dosiel zo skoly, ze treba urobit palmstok, a to je protestantska skola 😅 a ano, aj hladanie vajicok, inak tusim nic moc viac...

@leonii nehladala si nahodou softshell bundu? teraz maju v C&A cez net 30% zlavu, na damske tusim este viac... ale tie dievcenske idu ako teple rozky, tak si treba svihnut... 😉

leonii
27. mar 2015

@ervenka No mne mm povedal, že nie vyslovene katolícka ale kresťanská,ale deti tam chodia protestanti tak teraz na 100% neviem povedať (to som matka čo? ). Mali dnes aj sprievod okolo školy vystihli chvilku ked nepršalo. Mlada už krížik objedá 😀 😀

leonii
27. mar 2015

@ikke No inak mne včera mlada tvrdila, že treba odniesť 2 palice. Priznám sa som jej neverila,reku načo palice a dnes všetci palice mali. Nám dala uč.mala nachystane asi pre takých jak sme mi 😀 😀 😀 A hned že či neostanem na ozdobovanie a už ma zaučali. Bolo tak plno rodičov a na vrch dali upečeného vtáčika a mlada stále že je to koník a nemožem jej to vyhovoriť,ale už ho zjedla tak asi jej to bolo jedno. No ja som bola včera v CA a videla som zľavy,ale softshelku nie musím isť ešte raz kuk spraviť a za kolko ju mali po zľave nevieš?

cestovatelkaandrea
27. mar 2015

@leonii mam ta prist vysibat. nech nezabudnes na slovenske zvyky? inak tu nic, len ciste obzerstvo co sledujem. a vela cokoladovych vajec pre deti.

leonii
27. mar 2015

@cestovatelkaandrea joj nie mne toto nechýba a ani mm tento zvyk neuznáva a tak len voňavku fasujeme 😀 😀 Ale ideme ku svokre na Veľkú noc tak tam určite dajaka tá voda bude 😀 😀 😀

ikke
27. mar 2015

@leonii softshellky iba cez net, o obchode nic nemaju. skus cez cena.nl
ja mam este aj taku karticku so zlavou do 5.aprila, kod LENTE15CA a ked som to tam nahodila, tak mam 3 detske bundy (do velkosti 128) za necelych 45 euro. bez kodu su 17.40 tie mensie a nejako 20 pre velkych, damske asi 30 a panske neviem...

leonii
27. mar 2015

@ikke Aha tak ja musím skúšať mám mám veľký zadok a nie všetky bundy zapnem cez boky 😒 , ale pozriem na nete že jak to vyzerá a deckám by sa bundy hodili 😀 😀 😀 😀

eri28
27. mar 2015

@ervenka ja to neviem 😉 ten link pridat je to amsterdam zuidost leven a trauwen kosten ale ked sa ti to nechce hladat kasli nato.
A ako sa dava link?odkopirujem to hore ci?

ervenka
27. mar 2015

@eri28 ano.

ervenka
27. mar 2015

Dnesna poradna- v pondelok naspat do ZH. Znova malo vody- oligohydramnion, "kindtje netjes ingedaald." Hehe, to viem, ono je otocene od 30tt a obcas cvicne sa so mnou hra... Vsetko zle je na nieco dobre, v PO ordinuje gyn, ktoreho "pracovne" volam Richard Gere. 😀

ervenka
27. mar 2015

Nasla som aj jeho fotku, nie je az taka presvedciva, ale on ma mimiku (hlavne, ked sa usmeje) ako ozajstny Gere... https://www.livive.nl/Over_Livive/Wie_is_wie/Ke...

leonii
27. mar 2015

@ervenka Ejha jaké vlasy presne jak Richard Gere máš pravdu že sa podobajú. Teraz už len vydržať že 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

madge5
28. mar 2015

Ahojte mamičky v Nl máte tu niekto školopovinné deti?potrebovala by som info 🙂

ikke
28. mar 2015

@madge5 skoro vsetky tu mame skolopovinne deti... kludne sa pytaj 😉

leonii
28. mar 2015

@cestovatelkaandrea Ahoj prosím ťa ty isto máš overený recept na muffiny. Dnes som piekla podľa dvoch receptov a všetky sa roztiekli a druhé boli hore tmavé a zo spodku nedopečené 😒 😒 Mám doniesť do školy tak nech aj nejak vyzerajú 😀 😀 😀 A inak som dnes skúšala aj pracovať z marcipánom kupovaným a teda klobúk dolu aké to ty máš krásne, moje vyzeralo teda hrozne no mám čo do piatku robiť aby to nebola totalna hamba 😖 😲 😕 😉

ikke
28. mar 2015

@leonii princip prace s marcipanom je, ze sa nesmies snazit ho vyvalkat na velmi tenko, proste treba dat poriadnu vrstvu 😀 mas plech na mafiny? to je najlepsi recept proti roztekaniu. a chces robit maffiny ci cupcakes? a vraj sa jednoduchsie pracuje s fondanom nez s marcipanom, tak este aj to mozes skusit (ja uznavam iba marcipan, nemam problem so spracovanim, aj ked z neho nemodelujem, iba potahujem a max. vykrajovane obrazky)

madge5
28. mar 2015

Okked vám ochorení deti je tam čosi ako ocerka?janko ma 10 a milica 4bidu chodiť do rovnakej školy chcem pracovať cely deň takže budem asi potrebovat tie opvangy...vraj daňové čosi prispieva?

leonii
28. mar 2015

@ikke no práve formu nemám,ale asi budem musieť kúpiť 😉 A aký je rozdiel medzi muffinmi a cupcakes? Tak ja chcem len na vrch dať vrstvu marcipánu a na to nejaké kvietočky,alebo vajíčka ked je to teda na veľkú noc. 😀 😀 😀 😀

ikke
28. mar 2015

@leonii mafiny su take skor akoby sladke chlebicky, tuhsie kolaciky, neslahaju sa a neozdobuju sa. cupcakes cesto je lahsie, vlastne trene cesto, s naslahanym maslom zvycajne a ozdobuju sa kremom alebo aj tym marcipanom. mafiny su vlastne sladke kolaciky na ranajky, cupcakes su zakusok...tak v skratke 😅
ak chces piect bez formy, tak asi najlepsie mi drzali kosicky od dr.oetker a idealne ak nechas 2 v sebe, aby boli pevnejsie. inak formu mam z hemy za par eur.

@madge5 opvang je zvycajne od konca skoly do asi siestej vecer a ano, ak nemas vysoky prijem, stat prispieva (musis o to poziadat, nie je to automaticky). ak vies po holandsky, skus pozriet toeslagen.nl
s OCR poradi snad @cestovatelkaandrea alebo @vever1

leonii
28. mar 2015

@ikke No super už som zasa o niečo múdrejšia. Pozriem za koľko majú tu formu a podľa toho sa rozhodnem,lebo musí upiecť cca 60 ks pre dve triedy a ja mám,len tú miny rúru tak nech pri tom nestrávim mládí 😀 😀

ikke
28. mar 2015

@leonii alebo v xenose maju minimuffinovu formu, na 24 mafin/cupcakes 😉

leonii
28. mar 2015

@ikke Ejha len či mi vojde do rúry to je hlavné,ale pojdem kuk spraviť 😀 😀 😀

leonii
28. mar 2015

@ikke No a inak ten Xenos tam som vošla pred cca mesiacom a som zistila, že sa mi tam asi všetko páááááááááááči 😀 😀 😀 😀 Zas jeden obchod na moju nákupnú mániu,hlavne ked majú tie 75% zľavy. Mladá už má dekorácie do izby,aj ked ju ešte nemá vymaľovanú a ani neviem akú farbu dám 😀 😀