Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
5. nov 2012

@ervenka no tak to je zvlastne aj ked tvoj zaludok je pravdepodobne odolnejsi ako jeho. alebo dany bacil tebe nic nerobi ale jeho dokaze riadne potrapit.
aj nas Damian ma uz tyzden redsiu stolicu ale nehnackuje. to bude ale tym, ze teraz ked tu boli svagrovci tak jedol strasne vela sladkeho.

vever1
5. nov 2012

@cestovatelkaandrea hlavne pekne soferuj, ja som spravila velku chybu ked som v 18 urobila soferak. som 4 roky v aute nesedela a potom to bola katastrofa. a teraz si uz ani neviem predstavit zivot bez mojho auticka. ja ked som sem rpisla do Nl tak mi svokrovci zaplatili mojho nissana co mi eric kupil. take stare auticko vyslo nas 1000 euracov a jazdila som na nom este do minulej zimy. na zaciatku to bolo super ze som sa ani nebala keby som ho niekde oskrela lebo vsak uz to nebolo nove auticko. a nakoniec ziadne oskretia neboli 😀
no ten nas spruw sa uz lepsi ale este stale ho mame. sice lieky ma uzivat mala az 6 dni tak ja len dufam, ze to dovtedy prejde. aj mna uz konecne menej bolia bradavky. to bola taka hnusna bolest. ja om normalne 2 dnirevala ked som kojila ☹ a to ja mam dost vysoky prah bolesti ale toto som uz ani ja nezvladala 😖 nastastie uz je to lepsie. 😉
nasi sli dnes domov tak uz mam klud 😝 bola osm rada ze tu boli ale aj som toho uz mala dost. napriklad vcera sme isli poobede ku kamoske lebo jej dcerka oslavovala 4 roky a emma zostala doma lebo som ju nechcela so sebou brat a zachvilu mi vola mama ze sa mala prekakala az na chrbat a ze ju prezliekla a dala jej body a ze ci jej ma dat este aj tricko na to. to zu som fakt mala dost. ved vidi ako ju obliekam a ze na body davam aj tricko a ona sa to ide este pytat lebo si nebola ista. ja uz fakt nechapem. s tym vekom je nejaka nesamostatna. vsetko jej treba dat podnos a 100x vysvetlit ja uz na to nemam nervy 😖 teraz asi vyzeram ako nevdacnica ale ked to ma clovek 7 dni 24 hodin tak uz je toho vela 😖

@ervenka tak som zvedava ci dr da stolicu na rozbor. lebo ako to tu poznam lahke to nie je 😠

ikke
5. nov 2012

tak sme prestahovani... este vylozit tych 100 krabic, povynasat hore a poskladat nabytok, poumyvat dlazky po stahovani, natriet a umyt okna, vychovat dve deti,... ale uz sme online a aj kablovka zapojena... 😀

ervenka
5. nov 2012

@vever1 no vzhladom na to,ze sme tam uz boli v piatok, tam nam dala dr vrecusko, naplnime, odosleme, a pockame si 2 tyzdne ! na vysledok... no a dnes dr. aj skonstatovala, ze Daniel schudol, ze nema ani vypukle brusko. No nema mat z coho... 😖

lexxie_holandsko
5. nov 2012

ahoj, tak dneska zustal Edik doma, dost prujem odpoledne jsem myslela, ze uz bude dobry ma vecer plavani, ale stezoval si, ze mu porad neni dobre a jeste, ze jsem ho zmerila, ma skoro 39C..takze dalsich par dni doma. Jeste, ze tu je mamka, mam zitra skoleni a taky Zuzka se musi dopravovat do a ze skolky, te zatim nic neni..tak to tento tyden jeste nejak prezijeme.

@cestovatelkaandrea ja to s ucitelkou resit budu, ale uz jsem to 2x naznacila, ze logopedka radila, at sedi vepredu a vedle klidneho ditka..a ucitelka ho zatim presadit nechtela..zase nejak nechci delat z jeho spoluzaka rostaka, ale klidny teda fakt neni..no kazdych par tydnu se ve tride stehuji..podle urovne, takze se ucitelka snazi davat deti stejne urovne do jedne skupiny. Nastesti je tahle ucitelka rozumna a fakt pozitivni, vlastne Edika skoro porad chvalila, krome toho pocitani, to potrebuje trochu pomoci..ja mam problem prave s nekym diskutovat a prosadit si svuj nazor a kdyz uz to 1x reknu a nevyjde to, tak uz napodruhe vetsinou nerikam..s autem fakt urcite jezdi, my mame oktavku a ja do ni nesednu a neridim, pred par rokama jsme koupili stare suzuki alto, a to jsem celkem jezdila..prave jak pises, to parkovani je o necem uplne jinem. Tak preji hodne najetych stastnych km 🙂

@ervenka myslis, ze ti tady udelaji ten rozbor 😕 , treba budes mit stesti. Ja vim, ze u nasich deti treba strevni chripka trvala i 4 az 5 dni a treba jim bylo spatne jen v noci..a krom toho teploty atd. ne, Je ale divne, ze to trva tak strasne dlouho, tak at je lip..Edik dneska taky prujem, tak dostava jen suchou veku a piti a trochu jidla muze, ale teda zadne pomazanky, mleko, jogurt..no je to otrava..

cestovatelkaandrea
6. nov 2012

@vever1 neboj urcite si vodicak nevyvesim do obyvacky na stenu ale pojdem rovno do ulic. my mame Kiu Ceed SW. Je to na mna dost velke auto. V skole mal instruktor C3 take prtave a velmi dobre sa mi s tym jazdilo. No a teraz taka krava velka. No neviem. Manzela spracovavam na take fakt krpate ojazdene a hlavne s posilovacom riadenia, lebo inak by som mala problem kvoli lavej ruke.
Teraz je problem s fotografom. Vcera som isla k nemu a pridem tam a fotografa nikde. Volam mu, ze ci sa mozem dat odfotit a fotograf ze nevie ci bude dnes doma, ze mi zavola. Prd gulovy mi zavolal. A ja som sa vycesala ako na modnu prehliadku. Takze mu este zavolam teraz rano a dohodnem sa na poobedie.
No ten spruw ti fakt nezavidim. Ja som to sice nemala ale mne stacili dohrizene do krvy bradavky a revala som ako blazon. Tiez mi bolest ako taka nevadi ale na prsiach to vnimam inak. Kojenie s pocitom rezania ziletiek boli asi kazdeho 😔 Hlavne ze ti to ustupuje. To je dobre.
A s tou mamou to poznam. Moja mamina je presne taka ista. A mozem je veci tiez 100 krat vysvetlit. To mas tak. Ked starnes tak sa vracias do detskych cias az skoncis bezzuba, s pliekou a hlupunka ako male babatko 😀 😉

cestovatelkaandrea
6. nov 2012

@ikke no dnes som sa ta chcela opytat, ze ako ste dopadli so stahovanim. takze teraz uz len povybalovat. no to je uz prijemnejsia cinnost ako stahovat. len pri dvoch drobcoch to asi tak rychlo nepojde. inak okna by sa hodili umyt aj mne 😀

cestovatelkaandrea
6. nov 2012

@ervenka zaujimavy posudok doktorky 😀 ze dieta schudlo... keby to radsej ani nekomentovala. ved to je uplne logicke.
no ten rozbor trva fakt dlho. my sme tiez posielali Damianovu stolicu na rozbor. ale my sme to museli robit tak, ze sme naplnili sest nadobiek so vzorkou zo stolice, kvoli rozboru. Vzdy len trocha sme museli dat do nadobky. Ale kym nas poslali na rozbor Damian musel najprv 6 mesiacov nepravidelne srackovat...

cestovatelkaandrea
6. nov 2012

@lexxie_holandsko no ak je ucitelka tak rozumna ako pises, tak by ta mala bez problemov pochopit a zvlast ked sa Edko stazuje. Tam pomoze presadnutie. Ja tiez nerada diskutujem o neprijemnych veciach ale niekedy to bohuzial inak nejde. V skolke nas vytrenovali na toto velmi dobre. Takze v skole mi nerobilo problem riesit nejaky problem, ked nastal. Daj potom vediet ako si dopadla.
Inak my sme dostali prvu domacu ulohu v skole. Musime ju s Damianom urobit do stvrtka. Maju taky pracovny zosit o zdravom zivote. A tam musime vykreslit co Damian je pocas celeho dna v urcite hodiny a potom je tam este zopar uloh co musi on spravne vykruzkovat. Som sa potesila, lebo s nim rada robim taketo vselijake ulohy.

rybca
6. nov 2012

moje novinky..🙂 a otvorila som si obchodik na metdehand, ak niekto pozna..🙂

a neviem ci poznate Peklo na taliri. Tie co nie, doporucujem kuknut minimalne na http://www.stream.cz/peklonataliri/765767-peklo... . Aj ostatne videa stoja za to.

miriamp
6. nov 2012

@cestovatelkaandrea mudro rozmyslas, male auticko ti bude akurat, zide sa aj ako druhe auto. ani cestna dan na take male nestoji vela.....
ja som zacinala s malym fordikom, dnes nemam problem jazdit s nasim rodinnym nakladakom. nech sa dari 😉

kolko dni na zvykanie v skole mal vas Damian ? u nas budu len 2, a to preto ,ze ide najprv do nultej triedy, kdezto deti ktore hned nastupuju do 1.skupiny maju u nas 10 krat. dodnes som to ale nevedela, myslela som si ,ze tiez 10 krat, a min. tyzden som ho uz odhlasila z psz o mesiac skor, tak ma to stve. pokusim sa to ale zmenit nech este teda o mesiac dlhsie zostane v psz.

cestovatelkaandrea
6. nov 2012

@miriamp no u nas to bolo len 5 krat, lebo to bolo pred letnymi prazdninami. Damian potom nastupil hned po prazdninach. Ale mam znamych, ktori nemali ani jedno, lebo ich syn mal narodeniny pocas letnych prazdnin 😖

lexxie_holandsko
6. nov 2012

ahoj, tak dneska Edik lepsi, zitra jde do skoly, sam mi rekl, ze chce delat ukoly 😕 ,tak jsem dosla do skoly a vyzvedla mu ukoly. Tak snazive ditko jsem teda nevidela. Dala jsem mu i pocitani a je fakt, ze nad tim chvilku premysli, ale spocita to.

rybco krasny vytvory

@cestovatelkaandrea jj. dneska jsem si zase promluvila, ale ja to naznacuju tak zlehka 😎 , tak rikala, ze je zase bude presazovat, ale ze hodne deti hybe se stolama. Uvidime, jak tento tyden.
Holky, mate facebook? Nechcete podporit ten projekt, kam chodim, aby ziskal vlastni facebookovou stranku? Potrebujeme 30x vind ik leuk..ted mame 8 😎 😀
tady odkaz
http://www.facebook.com/pages/Project-Eigen-Kra...

rybca
7. nov 2012

@lexxie_holandsko a o com to je?

lubkasungirl
7. nov 2012

baby,ktore zijete v nl - ovladate uz jazyk?ako dlho vam to trvalo,kym ste sa dorozumeli? ja nemcinu ciastocne ovladam... a inak ake su podmienky pre zivot v nl ? date mi nejake info? zaujimalo by ma aj to dobrovolne nemocenske poistenie pre zivnostnika v nl - ze kolko sa plati mesacne...dakujem Vam 😉

ervenka
7. nov 2012

@lubkasungirl Chystas sa do NL?

cestovatelkaandrea
7. nov 2012

@ervenka ako Danko?

cestovatelkaandrea
7. nov 2012

@rybca dnes sme sa dali zaockovat...

rybca
7. nov 2012

@cestovatelkaandrea nas to caka vo februari

lexxie_holandsko
7. nov 2012

ahoj, tak dneska plavani se zuzou, odpoledne oba cviceni, tak se unavili. Edik jeste ten trenink soc. dovednosti. Zacinam si delat starosti s jeho matikou. Pocitani 1 az treba 60 je v pohode i pozpatku a scitani taky jeste dobre, ale odcitani nic moc a to musi umet rychle. Asi se zacneme doma ucit, co se da delat. Taky si v pismenech plete b a d a obcas pise i obracene 3..no snad to v groep 3 jeste nic neznamena.

@rybca kurz je pro zeny imigrantky, ale i holandanky, pomaha jim zaclenit se do spolecnosti, nejen pracovne, ale treba studium, dobrovolna prace. Je to 10 setkani a kazde ma jine tema. Treba jsme meli, jak se prezentovat, netwerking, kombinace rodiny a prace, priste prijde nekdo z ROC popovidat o moznosti studia..taky se pujdeme podivat do ruznych zamestnani, co to obnasi a event. kratka staz. Je to jen pro zeny, ktere nepobiraji podporu. Myslim si, ze to je dobry napad pro tuto skupinu.

lexxie_holandsko
7. nov 2012

@lubkasungirl tak ja jsem si po roce pobytu v Holandsku delala tu jejich statnici, ale jazyk dokonale neovladam ani po 8 letech. Rozumim dobre, ale i dneska jsem natrefila na slovo, ktere jsem nikdy neslysela. Chyby jsem delala, delam a delat budu, hlavne ve clenech..

jarunice
7. nov 2012

@lubkasungirl ahoj, jo s němčinou ti to půjde určitě lépe,je tam dost podobného. (já jsem tu rok a holandsky neumím jen slabé základy, fráze, názvy jídel, ale začala jsem se těď posledních 14 dní intenzivně učit z knížky - konečně jsem si pořídila i pár cd s konverzací, tak uvidíme, ale myslím, že to za půl roku zvládneš, když udeš chtít - vo tom to je 🙂
no, s pojištěním nevím, ale slyšela jsem, že od příštího roku, při hrubých příjmech nad 70 tis. euro ročně bude zdravotní poj. mezi 300-400euro měsíčně, nemocenský a sociální nevím jak funguje, jen že tady mají taky ten tří pilířový systém důchodového, a zaměstnavatel přispívá docela dost, když si nějaký penzijní fond rozhodneš zřídit.

jarunice
7. nov 2012

@rybca ty výtvory jsou fakt krásný, přeju hodně štěstí s obchůdkem, ať se daří. Mimochodem, kolik bych dala za ty naušnice s tím růžovým?? Jsou krásný fakt...

cestovatelkaandrea
8. nov 2012

@rybca rozpravala som sa o tom ockovani so svagrinou a ona povedala, ze nie su priame dokazy na to, ze ockovanie sposobuje autizmus, alergie, nahle umrtie a pod.... su to vraj len teorie bez dokazanych studii. ona to tiez sleduje a udajne je lepsie dat dieta zaockovat, lebo ked Kilian pojde do kolektivu uz ako 4 mesacny a chyti tam v skolke pneumokoka tak potom si to budem vycitat, ze som ho nedala zaockovat, ked som mohla. vsak vysvetlim, ked v nedelu pridete 😉

cestovatelkaandrea
8. nov 2012

rano o deviatej je u nas taka tma ako vecer ked je skoro tma. to co je toto. strasne depresivne pocasie. 😝
Baby Sinterklaas prichadza 17.11. ze? Lebo ja tuto sobotu nie som doma. Mame z firmy tie nase slavne zenske nakupy tak preto sa pytam.

cestovatelkaandrea
8. nov 2012

@palinkova87 tehulka ako? vsetko OK?

cestovatelkaandrea
8. nov 2012

@eri28 no ako mamina. Ako sa ma drobec? A ako si vsetci traja na seba zvykate?

ervenka
8. nov 2012

@cestovatelkaandrea konecne uz lepsie. V utorok vobec nekakal, vcera vecer uz pekne naplnil, ale farba je uz lepsie, a ani to tak nezapacha. Uz sme poslali aj vzorku na rozbor. Dnes ide mm do nemocnice kvoli cpap masinke, tak povedal,ze to priamo odovzda- mozno budeme mat rychlejsie vysledky. Vcera vecer sa Danko aj rozjedol, nestihala som mu davat tekvicovu polievku. Aj masko si dal. Dnes zjedol takmer cely zacht broodje. Appelstroop je kamarat. Aj sa tu salil, lenze buchol si hlavu o skrinku- nic vazne, neskoro zabrzdil- tak bol plac.
V pondelok ho mame dat zaockovat, ale vcera mm volal,ze odkladame ockovanie a pani na telefone mu povedala,ze to nemusim dopredu nahlasovat, ze staci ked to poviem vtedy ked prideme. najprv sa musi drobec poriadne zotavit a potom ho dame zaockovat.

vever1
8. nov 2012

@cestovatelkaandrea @rybca my tiez dame zaockovat. Su tu rozne diskusie ale ja teiz neverim ze to ockovanie je az take zle. keby to bolo take ako to je popisane v niektorych clankoch tak by kazde druhe dieta muselo mat nejake problemy. a je jasne ze niektore choroby dostanu deti aj po zaockovani ale maju potom ovela miernejsi priebeh. ale to je len moj nazor. 😉

@ervenka no vidis musi vsetko teraz dobehnut 😝

ja cakam kedy sa mi mala zobudi. to uz mala jest o 12 ale nejak spi a spi a ja som sa tak tesila ze si o tej poljednej pojdem tiez lahnut a prd z toho. ako pozeram na hodiny uz tohov ela nenaspim ked svena musim o 3 budit 😝

ervenka
8. nov 2012

@vever1 vcera som hovorila mm, ze som vas stretla a ako je Emmka zlatulinka. A on sa otocil na Danka a hovori ze, ou ou mama chce druhe babo... truhlik, najprv schudnem, napravi sa mi stitna a potom mozno druhe babo.
No co sa tyka dohanania, tak volala mi mamina a dala mi par tipov ako Danka vykrmit. 😉 No do vsetkeho mu davat piskoty, alebo zemiaciky riadne maslom omastit.. A kolegyna povedala mm,ze teraz by som mala davat Dankovi torty a cheescake, puding so slahackou... bleeee.
A ockovanie- mam brata, ktory cestuje po svete a na tych pristavoch sa toho dost premelie. Nikdy nevies kto je nosic, ci sa mu na chrbte nehojda nejaky bacilos. Jasne tu v cestej EU to nie je hrozne, ale on je teraz napr. v Brazilii (aj to len kvoli tomu,ze odmietol Afriku- citujem "peniaze potrebujem, ale mam sa rad dost na to aby som mal piratov na lodi" 😖 . A nevies aka je tam hygiena. Takze radsej zaockovat. Kto mi zaruci,ze Daniel zostane v Eu a nebude cestovat okolo sveta? Takze toto je zase moj nazor.