Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
26. nov 2012

Dievcata ponuknite sa Katarinskou doboskou..🙂)))

ikke
26. nov 2012

@rybca to mas meninovu? ak ano, tak vsetko najlepsie... 😉

rybca
26. nov 2012

@ikke ano, boli v nedelu..🙂 necitili ste to teplo? to sme zabezpecovali sneh na vianoce..🙂

vever1
26. nov 2012

@rybca mnam mnam robis mi len chute a vsetko najlepsie k meninkam 😀

ervenka
26. nov 2012

taaaaak a spravili nam rozbor cokolady.... http://www.trosradar.nl/uitzending/volgende-uit...
@rybca mnaaaamka. Staci mi takto poslintat nad klavesnicou, ked som na diete... ;)

palinkova87
27. nov 2012

ahojte tak včerajšie sono dopadlo vyborne🙂 maličké je v poriadku🙂)))) všetko sedí tak ako má 🙂)) srdiečko nam krasne bije.. 🙂))) ale sme sa moc neukaźali.. ale dalšia čo povedala, že to vyzerá na dievčatko,ale zase raz nie na 100percent... 😀 no a najbližšie sono až 20teho decembra .. 🙂 bude aspon dúfam prekvapko🙂))) 😀

cestovatelkaandrea
27. nov 2012

@rybca Katka vsetko naj. akurat som aj ja zaneprazdnena. robim tortu Angelina Balerina na sobotu 😅 som zvedava, co nakoniec vytvorim

jarunice
27. nov 2012

@palinkova87 to bych ti přála holčičku! 🙂určitě to vyjde a bude to princezna!
já chtěla moc, ale nějak tam ten pindík je 😀 a chtěla bych pořád holčičku, bohužel se u nás druhě mimi nesetkalo s kladnou odezvou :(

Ženy, potřebuju poradit jak se tady dá sehnat jedlá soda -jak se jmenuje a v kterým regálu jí tak můžu přibližně najít..?
Chci péct perníčky na vánoce, ale bez sody to nevzejde...

@rybca ta buchtička vypadá k sežrání hned... trochu mi to připomíná sem dělala v česku takovou nepečenou buchtu z BEBE sušenek. Jak vznikla ta tvoje? vypadá fakt skvěle! ;)

rybca
28. nov 2012

@jarunice to je klasicka doboska s cokoladovou polevou, platy su pecene

vever1
28. nov 2012

@cestovatelkaandrea tak daj potom fotku 😀 a ozaj som sa ta chcela este spytat kedze ty taka pekarka, si robis sama marcipan alebo si ho niekde kupujes? sa mi nieco mari ze si tu raz nieco spominala ze si kupujes biely nie? a ako to potom farbis? lebo ja chcem v decembri a v januari tiez 2 trty robit a nechcem zas kupovat uz nafarbeny marcipan, lebo vsak tie farby sa mi az tak nepacia a ono to je vzdy po pol kile a nie vzdy vsetko miniem a potom to mozem vyhodit 😝

@jarunice s tou sodou neporadim. ani ja neviem. a preco druhe babatko nebude? mm nechce? 😖

@palinkova87 drzim palce aby to bolo dievcatko. 😀

palinkova87
28. nov 2012

@jarunice
@vever1 dakujem holciny🙂))) no ved uvidime🙂)) ale hadam ked uz dve povedali tak sa to nezmeni a uz len sa potvrdi toho 20teho 😝

rybca
28. nov 2012

@jarunice a preco nepouzijes rovno bakmeel (ci ako sa to pise), pripadne skus v nejakom polskom obchode kuknut

ikke
28. nov 2012

@rybca bekmeel ani prasok do peciva nie je to iste ako jedla soda (soda bikarbona), hlavne co sa pernickov tyka...
@jarunice ja si sodu nosim zo slovenska, ale zda sa mi, ze som cosi take videla v natuurwinkel. hladaj soda-bikarbonaat, natriumbicarbonaat, dubbelkoolzure soda, alebo dokonca zuiveringszout, to posledne vraj maju aj v drogerii. inak este na webe odporucaju hladat v toko obchodoch (obchody s azijskymi potravinami) alebo v reformwinkel 😉 alebo vraj aj u pekara...

jarunice
28. nov 2012

@ikke díky moc, no přesně to jsem potřebovala vědět, tak já zkusim zítra tu drogerku, jedeme o víkendu na ten mega trh Bewerwijk De Bazaar a tam je jeden hangár jen s jídlem, tak jsem zvědavá... třeba tam bude taky soda..

@vever1 no, druhé mimi mm nechce, protože prozatím nevíme, kde vlastně zakotvíme, v česku v Brně sice máme byt, ale jen 2kk, ani nevíme kam za rok, kdy tady chce skončit s prací, půjde schánět job-jestli Praha, Brno, nebo Mnichov... a druhá věc je, že si není moc jistý financema, i když vím, že máme rozpočet, za který tady žije normálně 4člená rodina v pohodě, spíš asi chce mít rezervy a ne jít z výplaty do výplaty. Njn...:(

cestovatelkaandrea
30. nov 2012

@vever1 pouzivam bielu cukrovu pastu z Welkop. Kilo stoji 6 euro a farbicky mam svoje. takze farbim sama. Ale tie farbicky kupis tiez vo Welkop za 14.65 set s 8 farbami. Znacka Wilton.
A tu je ta moja spominana Angelina Balerina torta na zajtra

jarunice
30. nov 2012

@cestovatelkaandrea nádhernej, ty farbičky semi budou hodit taky na různé barvičky zdobení perníčků, takže děkuji za tip! 🙂

ervenka
30. nov 2012

Vcera prisiel mm domov- ze ho niekto nabural- v podstate ma auticko odrety zadok, buchol do neho Frans Haast- privucne meno. 😉
Spankovy problem je vyrieseny- kupili sme nocnu lampu, Daniel pekne spinka vo svojej postielke- dnes som ho musela zobudit lebo este o 9,40 spal. Mimochodom, vasi MM uspavaju deticky v pohode? Moj ma vecny problem- nedari sa mu maleho uspat. Ked ho da ON do postielky, Daniel sa zodvihne, postavi a pyta sa na ruky. MM ho zoberie. Potom idu spolu do nasej postele a tam zaspia obcas aj obaja. 😉
@cestovatelkaandrea krasna mnamkova torta.

rybca
30. nov 2012

@ervenka u nas je to v pohode, ale mozno i preto, ze spolocne uspavanie som im naordinovala hned po pristahovani a uklada len tato (teda pokial je tato doma) a nevravim, ze je to vzdy bez problemov, niekedy to trva 15 minut a niekedy a 3/4 hodinu, niekedy este Mati vymysla, aj 5x vyjde z izby, vymysli si este cikanie, pitie, specialnu rozpravku a tak, myslim, ze mu treba rezolutne ukazat, ze ma vlastnu postielku a v nej musi spinkat, ale zase ak by mal nejak velmi plakat, alebo hysacit, to by som ho i ja zobrala k nam, vsak ked pojdete vy spat, tak ho prelozite do jeho postielky, mnohokrat pomoze hracka do postielky,

vever1
30. nov 2012

@cestovatelkaandrea krasna torta si ozaj sikovna 😀 a ja ze co myslis pod tym welkop. som to v zivote nepocula a to je u nas boerenbond. tak sa tam pojdem pozriet ci nieco najdem. lebo zatial som tam videla len kadejake muky na chleba. a na nete som nic nenasla co sa tyka domacnosti, len zvierata a zahrada.

vever1
30. nov 2012

@ervenka tipekne vyspaval 😀 a u nas nie je problem ci mama alebo papa ulozi. niekedy tiez vymysla ale vacsinou ulozime a do 10 minut spi 😀

cestovatelkaandrea
30. nov 2012

@vever1 no u nas v dedine maju aj veci na pecenie. vselijake mixi na mufinky, kolace a aj tieto cukrove pasty, farbicky, vykrajovatka a podobne. tak skus mozno aj u vas to najdes.

indiri
30. nov 2012

@jarunice ja som kupovala v Albert Hejne maju taku policu pre indicku kuchynu a tam som objavila sodu vola sa to Soda voor roti ale este som to neskusala do medovnikov iba ked mi bolo zle od zaludku. ☹ alebo v polskom obchode urcite dostanes lebo tam som to kupovala pred tym 🙂

jarunice
2. dec 2012

@indiri super, zkusím, už jsem dostala tip i od domácí, že to mají teda 10 km od nás v jednom tureckým obchodě. Díky.

ervenka
2. dec 2012

Volgens mama- NL program vdaka ktoremu som zistila, ze som normalna... 😀

vever1
2. dec 2012

No neporazi ma? A ja ze si dnes v klude vyberiem novu odsavacku lebo sme dostali bon na babypark tak ho treba vyuzit a na co natrafim 😝

Babypark
Beste bezoeker,

Op zondag zijn wij altijd gesloten. Wij beschouwen de zondag vanuit onze christelijke geloofsovertuiging als rustdag waarop wij geen commerciële activiteiten doen. Om die reden is onze website op zondag altijd gesloten.

Graag tot ziens!

vever1
2. dec 2012

@ervenka xixixi si musim aj ja pozriet 😝

@cestovatelkaandrea no u nas v dedine nie je ale vo vedlajsej je boerenbond a viem ze tam maju muky na pecenie tak sa tam tento tyzden pojdem kuknut. a to sa vola narmalne ze suiker paste ? no a som dopadla. mala ma uz 7t a ja som este stale nezacala s flaskou. som myslela tento vikend ze uz zacnem ze ta odsavacka bude fungovat ked si vymenim tu membranu ci ako sa to vola a prd to pomohlo. vobec mi nevytvori vakuum. nechapem. ved som s nou odsavala pred par 2 rokmi a vsetko bolo v poriadku 😖 tak sa idem zajtra trepat do eindhovenu do babyparku a to som si myslela ze si ju dnes objednam cez net. ale ked maju nabozensku nedelu 😝 tak prd z toho 😝 my z toho je aj smiesno, lebo som sa s dacim takym este nestretla 😝 😝 😝

jarunice
2. dec 2012

@vever1 to je stejně pro mě hrozně zvláštní a nepochopitelný... já začala dávat flašku s mlíkem až od 4měsíce a stejně z ní nevypil ani nic, zkoušela jsem to pak několikrát do týdne, ale flašku si vzal až cca v 7. měsíci, když už jedl příkrmy...

jakou náboženskou neděli?? jako tu 1. adventní neděli? a tady v NL jsou nějak speciálně pobožní? já totiž chodim každý večer venčit psa okolo fary u kostela a tam snad teĎ každý večer v 8h. mají největší zpívání...

ervenka
2. dec 2012

@vever1 aby sa nepototo z nedele.... ako armish v amerike.
Zajtra volam zubarovi, nech sa mi pozrie na zubky, lebo uz od bolesti zacina boliet ucho a trpne mi pod okom. Ani som si poriadne cokolady nemohla dat, ked som boli u svokrovcov na rozdavani darcekov... MM najmladsia sestra robi v cokoladovni, takze mame kazdy sviatok bombony, zaujimave, ze ona je chuda.
@jarunice svokrovci maju v kazdej izbe kriz, svatych bla bla... Len keby sa este podla toho chovali. 😠 Nas krobec je prve NEkrstene ditko a svokra to stale nedokaze predychat a tych reci okolo 🙄 ... Ale myslim si,ze takychto radikalnych katolikov je dost aj na SVK, mozno v CR menej... Inak, mne sa zda, ze juh je viac radikalne katolicky a cim viac ides severne je to normalnejsie a aj protestantov pribuda.

vever1
3. dec 2012

@jarunice joj no ja si to nemozem dovolit. ja uz od 7 januara nastupujem do roboty a tak sa mala musi ucit pit z flasky 😖 kamoskyna dcerka tiez flasku odmietala ale ona mala vyhodu ze nerobi daleko od rodicov kde malu davala tak si mohla z roboty odskocit. ja si to nemozem dovolit 😖 tak som zvedava ci sa nauci lebo dudu doteraz odmieta aj ked niekedy si podudka. to mi sice nevadi aspon ju nebudem musiet oducat 😝
no tu v NL je par extremne katolicky zalozenych dedin. a dokonca sme mali v robote aj zakaznika kde sa normalne pred obedom modlili. no a zrejme zakladatel babypark tiez pochadza z nejakej takej dediny lebo ja som sa s tymto este fakt nikde nestretla. ved aj keby im sla v nedelu webowka oni predsanepracuju. mozu objednavky predsa vybavit v pondelok.

@ervenka nechcem provokovat ale ja som sa posledne dni toooooolko obzrala tej cokolady 😝 somhovorila ericovi ze budem rada ked uz bude po decembri lebo konecne prestaneme jest tolko sladkosti 😝

inac vcera sme sa zas buchli po vtrecku 😕 sme boli na nakup novych vianocnych ozdob, lebo ans uz cerveno zlata presla a tak bude u nas tento rok stromcek bielo strieborny a najlepsie bolo ked sme boli pri kase tak sanas tetuska pyta ze ci sme odovzdali stare gule alebo stromcek a my nie ze preco, ze to maju taku akciu ze dostanes potom 20% zlavu 😕 no skoro nas porazilo. vraj to bolo niekde v novinach napisane....tak asi noviny budeme musiet zacat citat 😝

no nic ideme sa poumyvat a poobliekat a ideme ku svokrovcom. svokra pojde so mnou do toho obchodu a deti zatial svokor postrazi 😀

cestovatelkaandrea
3. dec 2012

@vever1 hej vola sa to Suikerpasta wit. a vaha je 1kg. No s tou flaskou by si mohla skusit uz aj pomaly. Len aby si nedopadla ako ja. Kilian uz teraz pije z cicka iba vecer a v noci. Cez den uprednostnuje flasku. Takze odsavam v podstate stale. Ale nevadi mi to, hlavne ze pije moje mliecko a takto vidim kolko toho popil a kolko ja produkujem.
No s tou odsavackou je to divne. nepredpokladam, ze by sa ti tvar prs nejako zmenil, zeby si nemohla prisat prso k odsavacke. Zvlastne.