Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

erique12
13. sep 2012

@vever1
cauko, co si volila? 🙂

erique12
13. sep 2012

ahojte,
mam otazku: davali ste detom vsetky ockovania? ako to je tu, ked odmietneme?
dufam, teda, ze je tu tiez taka sloboda s ockovanim ako so vsetkym 😉

cestovatelkaandrea
13. sep 2012

@palinkova87 vsak sa porozpravaj s porodnou babou a uvidis. mozno su to len praktiky nasich porodnych bab v dedine, ze to vypinaju pred tym ako ides tlacit. mozno keby ti ju dali slabsiu ja neviem.... mozno by ti ju nechali u vas aj na tlacenie. porozpravaj sa a budes mudrejsia 😉 😉

cestovatelkaandrea
13. sep 2012

@ervenka no to si fakt mala super 😉 😉 hlavne, ze si bolest necitila 😎 😎 to je velke plus.

cestovatelkaandrea
13. sep 2012

@erique12 ja som dala vsetky ockovania ale pred tym ako Damiana zacali ockovat, tak sa ma pytali, ci suhlasim so vsetkymi. tak asi sa da dohodnut. Ktoreze, chces odmietnut?

erique12
13. sep 2012

@cestovatelkaandrea

v 11 mes BMR. a potom tie dalsie este uvidim...
zatial co citam dost vela zdrojov, informacii, knih, materialov, ktore nasvedcuju k tomu, ze ockovanim sa privodzuju dalsie zdravotne rizika....

cestovatelkaandrea
13. sep 2012

@erique12 to ockuju tak skoro. my sme to mali v 14 mesiacoch. tiez som sa bala toho ockovania kvoli autizmu. Ale po rozhovore s lekarkou sa mi vela veci vyjasnilo, ktore samozrejme na protiockovacich strankach nenajdes a nakoniec sme dali Damiana zaockovat. Samozrejme, ze to prebehlo bez problemov, len po desiatich dnoch od ockovania sa trocha vyhadzal. Skus sa o tomto ockovani porozpravat na CB alebo s huisarts, hlavne toho coho sa bojis aby ti to objasnili ako to je. Mozno potom zmenis nazor alebo sa len utvrdis v tom, co si nasla na nete.

palinkova87
13. sep 2012

@cestovatelkaandrea ako sa ma malunky ?? 🙂 daš nejaké new fotos ? 😀 😀 😀 😀

palinkova87
13. sep 2012

@endzi30 mna pri Nicovi nešili 🙂) naštastie.. 🙂))) ale viem čo je to šitie.. fúúúúú bolelo ma to jak šlak.. vrrrrrrr 😠 😠 😠 😠 😠

vever1
13. sep 2012

ahojte. no ja ked som rodila tak som si tiez pytala epi elbo ja som mala kontrakcie od zaciatku kazde 3 minuty a uz som bola KO a oni mi hned povedali z eje to v mojom pripade zbytocne lebo ze sa velmi rychlo otvaram a ze keby mi na tu poslednu hodinku este dali epi tak by som musela este hodinu predychavat lebo ze tlacit musim uz bez epi, tak som to nakoniec sama zamietla a dali mi len taku pumpicku a to som bola potom ako nadrogovana. ale nedavaju to v celom Nl eln v niektorych nemocniciach zatial 😉 a sranda @ervenka lebo vsak sme rodili v rovnakej nemocnici. ale aspon si mala stastie ze si nic necitila 😝

@palinkova87 no ja som sitie brala este horsie ako samotny porod. pred tym ako ma nastrihli tak mi dali umrtvovacku aby som ten nastrih necitila. aj tak to bolo v case kontrakcie tak pochybujem ze by som neico citila 😝 no ale potom sa maly narodil, cakali sme este na placentu a potom mali plno casu a ked ma isli zasivat tak uz som citila uplne vsetko. a to ma musela zasivat v troch vrstvach a dokonca volala aj inu dr lebo sama si netrufala, co to bolo tak hlboko nastrhnute, tak som veru bola rada ked som mala potom 😖

@erique12 hahaha volby su predsa tajne 😝 nakoneic som volila to co moj mm D66. najskor som rozmyslala ze dam hlas nejakej tej malej strane len tak z trucu 😝 ale aj tak som vedela ze ta mm strana sice do vlady pojde ale nebude najvacsia tak mi to v podstate bolo jedno. ja aj tak niktorej neverim 😝

erique12
13. sep 2012

@vever1
ale coby boli tajne, tu o tom kazdy hovori v kancli, aj v kancli mm :D

takze ty uz nemas slovenky pas? ci mozes mat aj dva? ja mam este platny do 2018 tusim. len potom davat si novy robit, ale to asi mozem aj na ambasade, ze? rozmyslam totiz nad tym, ze by som si dala holandsky pas....
napriklad moja mama este stale plati na obecnom urade za mna tie poplatky za odpad atd. hlavne, ze tam uz 11 rokov nezijem... len ze vraj mam potom odovzdat obciansky, cize tym padom sa mi zruzi uplne slovenske obcianstvo?
som z toho jelen, ale v kazdom pripade, este mam cas par rokov si to rozmysliet :D

ikke
13. sep 2012

@vever1 volbou D66 sa neda nic pokazit 😀 tiez som ich zhodou okolnosti par krat volila (do eu parlamentu a do gemeenteraad). inak vobec nie je iste, ze budu vo vlade, na tu si vystaci vvd s pvda, aj ked to je ako krizit mravca so slonom... 😅 tak uvidime, co za 6-noha obluda s chobotom z toho vznikne...

ikke
13. sep 2012

@erique12 tu sa da v pohode odmietnut ockovanie, ono je iba odporucane, nie povinne. a BMR sa ockuje v 14. mesiacoch 😉

ikke
13. sep 2012

@erique12 tvoja mama asi plati preto, ze tam mas trvaly pobyt. ten mozes zrusit, napr. aj na ambasade, odovzdas obciansky, ale pas ti ostane a ostanes aj obciankou SR 😉 slovensky obciansky preukaz je prepojeny na trvaly pobyt v SR, nie na obcianstvo.

endzi30
13. sep 2012

@palinkova87 - 😉 tak to si mala super, ze ta nesili 😵 podla mna treti porod bude sup sup ani sa nenazdas 🙂 😀 mne mozno nechali tu epi este dlhsie, lebo mna museli nastrihnut (dodnes ma to boli 😠 ☹ ), malu tahali "zvonom", preto taky hlboky nastrih..(aj moj drahy vravel, ze ked sa tam pozrel, ze si myslel, ze mi to tam dole rozstrielali 😀 )...no tak si asi povedali, ze to bude asi aj dlhsie trvat a aj boliet to sitie...fakt neviem 😅

a ja keby mi nezacalo kooonecne posobit to tretie napichnutie EPI, tak asi odpadnem...som vravela, ze este jedna kontrakcia a idem k zemi ako kabela

ervenka
13. sep 2012

@erique12 citam,ze tvoja mama plati aj poplatky za odpad? Ale to nemusi, staci prehlasenie, ze zijes v zahranici a ona to donesie na obecny urad. A potom uz ziadne platby za odpad... KEd kedy som v NL moja mama to tak robila v ZA, min. rok sa dohodla uz na stalo ,takze bola tam posledny raz...

cestovatelkaandrea
13. sep 2012

@palinkova87 Kilianko je strasne zlate babo. Denne je hore dokopy tak cca 4 hod. ostatne prespi. Vela papa. Uz je takmer na porodnej vahe. Tak ratam, ze v sobotu pojde prvy krat von a ja mozno tiez ak sa mi prsia ukludnia z kojenia. Mam nove fotky, len ich musim este nakopirovat a potom nieco vyberem. Moc na net teraz nechodim, ked mam krasnu novu 3d telku 😀 😀 Len pred Damianom si musim davat pozor. Dnes som ho to vystiskala, ze bol cely vecer z toho vyteseny. Takze zatial ziarlivost neprepukla.

cestovatelkaandrea
13. sep 2012

@erique12 ked da tvoja mamina prehlasenie, ze dlhodobo zijes v cudzine, tak ziadne odpadky platit nemusi. nasi to urobili so mnou tiez. mam trvaly pobyt na SR a tak isli na mestsky urad a dali im cestne prehlasenie ze dlhodobo zijem v cudzine. odvtedy za mna smeti neplatia. tak tvoja mamina to moze vybavit tiez.

cestovatelkaandrea
13. sep 2012

@endzi30
@vever1
@palinkova87 baby mna sitie vobec nebolelo. ani pri prvom ani pri druhom. mne stacila ta lokalna anesteza a nic som necitila. a to pri Damianovi ma museli riadne nastrihnut kvoli vakuovej pumpe, takze bolo co sit. asi mi inak rychlo zabera lokalna anesteza 😀

vever1
13. sep 2012

@cestovatelkaandrea no mňa by to šitie tiež nebolelo ale oni u mňa dlho cakali kým začali šiť a to už tá anestézia nepracovala, takže ja som cítila úplne všetko :/ a to je super že kilianko je také dobrucke bábätko. Aj ja také chcem :p

@erique12 ja mám obe občianstva. A to vraj preto že som sa vydávala na SK. Ja keď som odchádzala z SK tak som na políciu odniesla môj občiansky a tým pádom naši za mňa už nemuseli platiť žiadne poplatky. To znamená že si v podstate slovak žijúci v zahraničí. No a tu som si všetko platila takže by to bolo na hlavu platiť niečo 2x no a keď som bola 5 rokov v NL tak som požiadala o NL občianstvo. Najskôr som veľmi váhala lebo som nechcela prísť o svoje občianstvo ale s NL občianstvom som získala viac výhod a je to proste jednoduchšie a som si povedala že aj tak v srdci zostanem vždy slovenka. No a keď som si išla pre pas tak ma prekvapili lebo mi povedali že SK občianstvo si môžem ponechať :D

ervenka
13. sep 2012

@vever1 Myslim,ze vtedy bol miernejsi zakon. ale teraz sa to vsetko pototo kvoli Madarom. A aj Nl sprisnili poziadavky. A mozno cerstvo nova vlada zase prekvapi nejakymi srandami...

lexxie_holandsko
13. sep 2012

ahoj nemam docteno, dik za prani edikovi k narozeninam, zatim jen oslava s mojim tatou a ve skole, ted jeste tchanovci a detska, ale to musime vymyslet.

U manzela v praci se stala hrozna tragedie. Syn jeho sefa zemrel. Byli s holkou na Apelpopu v Tielu a zmeskali vlak, tak sli pesky a potom asi byli unaveni, tak si lehli na silnici. Neni to rusna silnice, je to soubezna s dalnici, uzka asfaltka. Prejelo je auto. Holka hned mrtva a ten syn zemrel po 2 dnech v Radboudu v Nijmegenu. Teda uplne jak z filmu. Vubec si to nedokazu predstavit, jak tomu tatovi..a vsem okolo..je. Porad na nej musim myslet a to jsem ho neznala ☹ Bylo to i v novinach.

erique12
14. sep 2012

@ikke
ahoj, super, tak potom odovzdam ten obciansky, ak ho ovsem najdem..... 😕

erique12
14. sep 2012

@vever1
ahojky, takze mas aj dva pasy? ake su vyhody este okrem volicskeho prava? teda s cim si sa ty osobne stretla 🙂

erique12
14. sep 2012

@ervenka
okido, musim ten mojej mamine povedat, nech to vybavi. lebo uz som raz posielala na obecny urad kopiu mojho listu z gemeente ze som tu prihlasena k pobytu, ale odbilu ju, ze musim vratit obciansky.. ale aj tak sa mi zda, ze na tom ich obecnom urade maju uzasne vedomosti.... ale to je ina story... 🙄

ikke
14. sep 2012

@ervenka ale ak si vydata za holandana, mozes mat stale dve obcianstva, aj teraz... nie? aspon ja tak viem, aj po sprisneni vsetkych zakonov 😉

@lexxie_holandsko lahli si na cestu??? fuuu, tak to si neviem ani predstavit, ako museli byt unaveni... smutne ☹

ikke
14. sep 2012

@erique12 len ak nemas trvaly pobyt, nedostanes zo SK ziadne peniaze - rodicovsky, prispevok pri narodni a tak...

erique12
14. sep 2012

@ikke
nevadi,aj tak sme o ten prispevok nepoziadali... vraj sa to da len do 6 mesiacoch dietata...
vy ste to ziadali?

ikke
14. sep 2012

@erique12 ja nie, pobyt som zrusila este davno pred narodenim starsieho 😅

palinkova87
14. sep 2012

@cestovatelkaandrea no Tobko to on tiež bol zlatučký,ked Nico bol ešte bol malunky.. ale potom ked bola treba viacej už na Nica dávat pozor tak v tedy už začal vystrkovat rožky a hrat s ním ani bohovy.. teraz sem tam s ním zahrá,ale to tiež chvílu.. a potom mu robí zle.. stále ho musím upozornovat, že on je ešte malinky... joj. nevie to pochopit ach.. 😠 😠 😠