Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

michelle22
11. jan 2013

Ahojte,chcela by som sa opýtať- plánujeme bábätko. Ak by bolo všetko v poriadku možno by sme sa rozhodli rodiť tu.musim mat ale to extra poistenie-teda to drahšie ak chcem rodiť v nemocnici? To základne nepokryva nemocnicu len prehliadky u midwife? Ďakujem

rybca
11. jan 2013

@michelle22 ahoj, ono asi zalezi aj od poistovne ktoru mas, my mame Aveo Achmea a tam je v druhom baliku (cize jedna uroven nad zakladnym) aj porod v nemocnici.

ervenka
11. jan 2013

@cestovatelkaandrea posledne ľ noci spinkal pekne, sice sa raz zobudil a uz len pri mne chcel spat. Uz kozu nema ako hroch, menej cervenu, ani sa tolko neskriabe. Uvidime. Od pondelka mu budem davat kvapky na precistenie. A navyse mu idu 4 zuby. konecne 2 dole a stolicky.

ikke
11. jan 2013

@michelle22 ak mas iba zakladne poistenie, budes za pobyt v nemocnici platit isty poplatok, no nie su to nijake ohromne stovky ci tisice eur, ktore v skutocnosti porod moze stat 😉 myslim, ze za normalnych okolnosti je to okolo 200 eur (?za 1 den)
pozri tu
https://www.independer.nl/zorgverzekering/vergo...
http://www.homefinance.nl/zorgverzekering/infor...
http://www.gezondheidsnet.nl/zorgverzekering/ar...

inak ak len planujete, najvyhodnejsie je si ho "naplanovat" tak, aby si v decembri vedela, ci budes v nasledujucom roku rodit. lebo zmenit poistenie sa da len do 31.12. na nasledujuci rok. aj ked uz som pocula, ze nejaka poistovna umoznuje pripadny upgrade baliku 1x aj pocas roka ... 😅

lexxie_holandsko
11. jan 2013

@rybca byla jsem na tom, protoze uz mi bylo pres 30. Sice to neni jistota, ale pravdepodobnost mi vysla hodne mala, tak to uklidni. Jinak dite s downem je neco jineho, nez treba tezce postizene dite..fyzicky a mentalne. Mame 1 v rodine a krome tezkeho mentalniho a fyzickeho postizeni ma neustale zdravotni problemy. To se priznam, bych fakt nezvladla. Vidim to i u sousedu a opravdu obdvuji rodice.

lexxie_holandsko
11. jan 2013

@ervenka chudak Danko, tak hlavne at ty zuby nezlobi. Nektere deti se s tim natrapi. Dik za gratulaci, ale jeste porad neslavi az 22. Do skoly ji vzali o 2 tydny driv.

michelle22
13. jan 2013

Baby ďakujem za odpovede! Preluskam tie linky 😉

miriamp
14. jan 2013

@cestovatelkaandrea priletela dnes ta tvoja svokra z brna? tak to sme potom leteli spolu. cestu autom z trnavy do brna sme mali pestru, teda vlastne bielu, cely cas snezilo 😠 😠 , ale ani raz nebola co i len mala zapcha, ci nebodaj nehoda. bola som sama s detmi, priatel napokon nesiel, a spiatocna cena pre nas styroch bola 56,- e. iba s prirucnymi batozinami 🙂

ervenka
14. jan 2013

misia splnena- kym mama musela odbehnut na toaletu, Daniel stiahol stromcek. Mame umely, pri stromceku sedacku, takze sa nic nestalo okrem zlaknutia a rozbitych ozdob, kt. mali viac ako 30 rokov...
Posledny tyzden na SVK, ani neviem ci sa mi chce alebo nechce odist...

cestovatelkaandrea
15. jan 2013

@miriamp ahoj nestiham pisat. jasne priletela. vsetko klaplo v pohode. Na SR a v Brne sa rozsnezilo az rano, ked ona bola s lietadlom uz vo vzduchu.

ikke
15. jan 2013

baby, neviete, ci tu este nejake umele mlieko maju aj v mensich baleniach nez tych 800g? kedysi byval NAN (beba) v krabicke v dvoch sackoch po ca 400g, no uz je v plechovke a tam uz tusim nie je rozdeleny...
okrem kant-en-klaar nutrilonu...

vever1
15. jan 2013

@ikke no asi nie. ten nutrilon je mensi len ked je kant en klaar a ja NAN ani nepoznam. a pre koho chces pre maleho alebo pre malu?
uf ja som sa vcera od rana nezastavila. O 5 vstat, odsavat, pochystat sa do prace, nakojit malu a to ona si vzdy nacas dava tak eldva som to stihla do roboty a v robote makat a medzi tym vsetko enchat tak a ist odsavat, potom rychlo do skolky po deti, mala uz chcela jest tak najskor ju nakojit, bolo 6:15 ked som skoncila, rychlo varit, jedli sme o 7 😖 chvilu sa pohrat, popratat, maleho dat spat, malu nakojit dat spat. to uz bolo uz po 10 a to som musela este flasky va odsavacku vyvarit a veci malym prichystat na druhy den lebo dnes su u mmm sesternici. a to som prosim pekne ani nesedela 5 minut. a do postele som sa dostalo o 11 a o 3:30 sven pri posteli s placom ze sa boji (ma teraz take obdobie) tak si ku mne lahol a zaspal a ja samozrejme uz nespala a o 5 mi zas budik zvonil 😖 a moj mm chudacik je unaveny z prace a ranneho chystania deti do skolky a pritom ma vsetko prichystane len ich musi obliect a svena nachovat a pride domov uplne zniceny a ani prstom uz nepohol, sedel na gauci a oddychoval. Juj som bola nasrata. som sa s nim aj vecer pohadala ze ocakavam ze mi pomoze ked uz do roboty chodim 😠 no nic idem pracovat sa mi taaaaaaaaak nechce 😖
a inac @ervenka ten moj sa stretol s tym tvojim v nedelu v jumbe a sa dohodli ze idu spolu studovat slovencinu 😝 som zvedava ako dlho im to vydrzi 😝 a danko sikovnik so stromcekom 😝

ervenka
15. jan 2013

@ikke kruidvat mlieko je 2x400, obcas vidim,ze maju aj mensie balenia- v jednom baleni su 3 sacky. Alebo sa skus spytat, ci namaju nahodou "tester"z mliecok, nam jedna ochotna dala raz 1podlhovasty sacok. mlieka na 1 porciu..

ervenka
15. jan 2013

@vever1 hehe, nic nespominal, no to com zvedava, akym pozdravom nas v piatok privita. zaklady ma- vie naratat do 4 😀 (z cvicenia so Zorou)

ikke
15. jan 2013

@vever1
@ervenka
vdaka, pozriem ten kruidvat, ale uz som v obchode dnes videla aj friso aj bobbebe mlieko, ze su po dvoch sackoch v krabici. chcem to pre malu, ale len na ryzovu kasu , cize tak 50-100ml denne maximum, z nutrilonu by som polovicu po 4 tyzdnoch musela vyhodit 😝 😉

janinka25
16. jan 2013

ahojte v auguste by sme mali ist do holandska, prosim Vás ako je to tam s očkovanim? je nejaky očkovaci kalendar? dakujem

ikke
16. jan 2013

@janinka25 je, ale je trochu odlisny od slovenskeho (ale pozeram, ze vy ste v nemecku...)
2 mes - zaskrt, cierny kasel, tetanus, detska obrna, HIB choroby + pneumokoky
3 mes - detto
4 mes - detto
od 11 mes - detto
od 14 mes - MMR
od 3.5 roka - zaskrt, cierny kasel, tetanus, detska obrna
od 9 rokov - zaskrt, tetanus, detska obrna +MMR

vever1
16. jan 2013

@ikke este si zabudla ze k tym prvym 4 ockovaniam pribudla este hepatidida B od minuleho roku 😝
@janinka25

vever1
16. jan 2013

inac baby ja som to vzdala 😖 od soboty nevyspata, sven nam v noci buntosi a boji sa, tak nespime uz 4 noc, v robote mam toho dost, rano vstavam o 5 a musim odsavat a vecer liham do postele o 11 a ta hnusna zaba neprechadza a uz ma tie bolesti nebavia tak som vcera rezignovala a od zajtra zacinam odstavovat 😖

palinkova87
16. jan 2013

@ikke my Nicovi sme zacali davat od 5teho mesiaca Jumbo co ma mlieko.. tam mas po 400g dva sacky... a sme s nim aj spokojny...

ervenka
16. jan 2013

@vever1 vela sily babulky. Nech ta potvora konecne prejde... Inak, Eric chape sklonovanie? Dobry, dobre dobra? Ci je to krajina zahad a divov?

ikke
16. jan 2013

@vever1 prajem hladke odstavenie, nech vam to prinesie pokoj... 😉

@ervenka dobry, dobre, dobra - su rody; inak si myslim, ze sklonovanie sa da naucit iba praxou. mm sklonovanie trochu chape, vravi, ze vdaka nemcine 😕

rybca
16. jan 2013

@vever1 mas to perne, ale ked uz si sa rozhodla odstavit, doporucujem matovy caj, mata znizuje laktaciu

ervenka
16. jan 2013

@ikke uz som dlho prec z SVK....ale hlavne, ze si rozumieme a vieme,co myslim... 😉

vever1
17. jan 2013

@rybca dakujem. len ja matu nemam rada 😝 ale uvidim. ja uz mam jedno odstavovanie za sebou v 6m ale to uz bolo trochu ine. a tam som mohla kazdy 4 den jedno kojenie zrusit. Ale teraz mam aj viac mliecka tak nverim ze to pojde tak rychlo. vcera a aj dnes rano som z jedneho prsa odsala 230ml 😕 to som pri svenovi veru nemala. ja sa tak odstavenia cez den nebojim. viac ma trapi to ako to urobim ked budem mat uz iba 2 kojenia. rano a vecer. ja musim rano jedno odsat elbo mam tolko ze emma vypije len jedno a uz sa bojim tych prvych dni ako to bude boliet 😖 ale som uz aj rozmyslala nad tym ze ked uz budem len na tych dvoch ze si to uz len budem odsavat a postupne odsajem menej a menej a tym si to zregulujem. no uvidime. ale odstavovanie sa odklada lebo mala je chora. 😖 vcera mala u mm sesternici 38.6 a ona volala mojmu mm a on mi nezavolal 😠 vecer uz mala len 38.2 a dnes od rana sa todrzi na 38.2 a to uz aj paracetamol dostala. no uvidime. len to mam dnes naprd lebo musim so svenom poobede na ergo terapiu a musim tam vlacit aj emmu lebo ju nemam kde dat na tu 1.5 😖

cestovatelkaandrea
17. jan 2013

@vever1 ti verim, ze si unavena. ja chodim posledne dni ako nadrogovana. chodim spavat o jednej alebo o pol druhej v noci, co sme na dome alebo nieco robim a rano vstavam o siestej. v noci Kilian sem tam pije mliecko castejsie, takze viem o com hovoris. zatial ale bojujem a nevzdavam. mliecka mam vela a strasne by mi to bolo luto prestat. dufam, ze ti odstavenie prejde bez problemov a konecne sa vyspis.

cestovatelkaandrea
17. jan 2013

@rybca tak a uz viem kde je pes zakopany. ja pijem matovy a caj a ze preco mam sem tam menej mliecka 😀 uz ani jeden matovy caj kym neprestanem kojit 😀 😀

cestovatelkaandrea
17. jan 2013

@ikke ak si dobre pamatam tak friso ma dve balenia vo vnutri. ja som ho pouzivala pri Damianovi od nejakeho 5mesiaca popri odstrekovani.

cestovatelkaandrea
17. jan 2013

@ervenka ako so zubkami? stolicky moc netrapia?

cestovatelkaandrea
17. jan 2013

@lexxie_holandsko Damian skolu miluje a druzinu tiez. Dufam, ze mu to tak aj nadalej ostane a aj Kilian bude taky pohodak ako jeho starsi brat 😀